Steunt allen Sexels Cigen StoomBootonóerneming. Winterappelen. GELUK cflnsic/ïten. WIJ YESTIGEN DE AANDACHT Aardappelen-handel. iStóSsNieuwe Texelsche Stoombootdienst. Carbolineum.brulne teer, koolteerenz. BOEKHANDEL PABBSTBAAT. BUBG--TEXEL. S op onze ruime sorteering BOEKWERKEN in fraaien prachtband. LANGEVELD DE ROOIJ. KANTOORBOEKEN en SCHRIJFBEHOEFTEN steeds voorradig. Geldersche Winterappelen. Stokpaardjes-Lelienmejk-Zeep FEUILLETON. De wederopstanding van Mijnheer Wiggelt. Stoomschip „Baron Rengers". Dienstregeling van I Nov. 1907 tot 15 Febrnari 1908. DIENSTREGELING van 15 Februari tot 1 Mei 1908. JZoekh. Parkstraat. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. Als cadeaux voor verjaring, feestelijke gelegenheden, Sint-Nicolaas en kinderfeesten, vindt men een rijke keuze, in de prijzen van f 0,50 tot f 1,90 V"oor h.et leveren van Couranten, Tijdschriften of Boekwerken zoomede voor het plaatsen van advertenties in alle bladen, bevelen de ondergeteekenden zich beleefd en minzaam aan. Puik beste Texelsche en Friesche Winteraardappelen in voorraad 2. In voorraad J. Ph. BAKKER, Weverstraat. B0EKH. PARKSTRAAT, F ündergeteekende bericht de ontvangst van een prachtige partij eerste soort Aanbevelend, J. JAC. RAB, Binnenbnrg. Aan hetzelfde adres steeds voorradig eerste kwaliteit COKES, ANTHRACIET en verdere soorten BRANDSTOFFEN tegen scherp concurreerende prijzen. prijzen scherp concurreerend. Aanbevelend, J. Pli. BAKKER, Weverstraat. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blo zend, jeugdig-lriseh uiterlijk, een blanke, zachte huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van Bergman Co., Radebeul met fabrieks merk Stokpaardjes ék 50 Cts. per stuk bij: Firma T.BUIJS. Uit het Engelsch door P. L. Versta me wel, Ned Clark, voegde de verontwaardigde waard er aan toe, we hebben hier je geld niet noodig, breDg het ergens andera. Dank je, maar ik kom liever hier, zei de schoenmaker, met veel vertooning zijne limonade slurpend. Ik hou er van naar je vertellingen te luisteren. Geloof je me niet, vroeg Ketchmaid opstuivend. Natuurlijk niet, antwoordde Clark, dat doen we allen niet. Als je nu eens even nadacht, zou je zeli begrijpen, hoe ongerijmd je praatjes zijdjij en je haaien, geen haai zou je willen opvreten of hij moest blind zijn. Ketchmaid liet die grove aanmerking op zijn uiterlijk stilzwijgend passeeren en voor 't eerst zat hij zich te verbijten toen de schoenmaker het verhaal van verschillende avonturen deed, welke hij zeide dat aan een zeevarenden neef van hem waren over komen. Velen geleken sprekend op Mr. Ketchmaid eigen ondervindingen, met het eenige verschil dat die van den neef nog minder waarschijnlijk waren. Dat ging avond aan avond zoo door en Mr. Clark werd handig bijgestaan door den beleedigde Mr. Summers. Zij zaten naast elkander en dronken limonade. Eens echter, slechts eens, wer den zij verleid door de meerdere aantrek kelijkheid van de alcohol en Mr. Ketch maid hoorde, toen hij van een bezoek aan zijn brouwer in Burnsea terugkeerde, van Vertrek van Texel: 6.15 8.15 11,2,30 plaatstijd. van Nieuwediep 7,15 9,30 12,15 3.45 Vertrek van Texel: 4,15 6,40, 11,3,plaatstijd) van Nieuwediep 5,15 9,30, 12,15, 4, LIGPLAATS te T e x«e 1, haven Oudeschild „Nieuwediep, Havenhoofd. Goederen worden aangenomen haven Oudeschild b/d Commissaris G. BLOM, en te Nieuwediep b/d Commissaris J. SMIT, Texelsch Veerhuis. DCDCflUEMTIlDIDC le kajuit: retour f 0,80: enkelo reis f 0,50 doorloopend 1 tnoUntn 1 Hnltr 2e 0,50; 0,30 geldig. KINDEREN van 4—12 jaar half geld. ElKen Woensdag en Zondag goedkoope dagretourhiljetteu le kajuit f 0,50 2e kajuit i 0,30. "WEEK-ABONN EMENTEN VOOR WERKLIEDEN (2e kajuit) f 1,—. Goederen-tariet naar gewicht en plaatsruimte, waarvan tarief aan boord ter inzage. de zwelgpartij, waaraan hij niets had kun nen doen. Den yolgenden avond dronk het paar weer limonade en bleef aan dien drank getrouw, totdat er iets gebeurde, wat een verdere zelfopoffering een dwaasheid zou maken. Het was ongeveer een week later; Mr. Ketchmaid was juist weer gaan zitteD, na dat hij een klant bediend had, toen aller aandacht gevestigd werd op een vreemd en regelmatig geklap in den steenen gang buiten. Bij de gelagkamer hield het op en men hoorde een verward gemompel van stemmen bij de open deur. Toen ging de deur dicht en een doordringende stem riep de naam van Sol Ketchmaid. Goede Hemelriep de waard ver wonderd uit, opspringend en weer in zijn stoel terugvallend, die stem ken ik. Sol Ketchmaid, bulderde de stem weer, waar ben je, makker? Henri Wiggelt, stamelde de waard, toen een klein persoon met verwarde baard te voorschijn kwam, het is niet mogelijk De nieuwaangekomene keek hem een oogenblik aan zonder een woord te zeggen, en toen de deur met een ontegenzeggelijk houten been openstootende, strompelde hij de zaal binnen en schudde de waard har telijk de hand. Ik ontmoette kapitein Peters in Mel bourne, zoi de vreemdeling, terwijl zijn vriend hem in zijn eigen stoel duwde en hem ademloos ondervroeg, hij vertelde me waar ge waart. U te zien, Hendrik Wiggelt, doet me meer goed dan diamanten, zei Ketch maid opgewonden, hoe kwam je hier? Een vriend van hem, kapitein Jones, van de bark „Vonus" nam me mee naar Londen, zei Wiggelt en vandaar ben ik hierheen geloopen zonder een penny op zak. Aanbevelend, En Sol Ketchmaid is wat blij je te zien, zei Mr. Smit, die evenals de anderen met de grootste verwondering toegeluisterd had, het verveelt hem nooit te vertellen hoe gij hem uit den bek der haai gered heb en waardoor uw been werd afgebeten. Voor hem had ik ook mijn andere been laten afbijten, zei Mr. Wiggelt, ter wijl de waard hem vriendschappelijk op den schouder klopte en hem een glas sterke drank in de hand duwde, Met alle pleizier deed ik het. De goedhartigste en dapper ste kerel die ooit leefde is Sol Ketchmaid. Weer greep hij de hand van den waard en keek goedkeurend de nette zaal rond. Toon begonnen zij zacht en vertrouwelijk te praten en gedurig hoorden do luisteraars namen, die in de geschiedenissen van den waard voorkwamen. Je hoorde zeker nooit meer van den armen Sam Jones zei Ketchmaid. Mr. Wiggelt zette zijn glas neer. Twee jaar geleden liep ik in Rio Janeiro tegen iemand aan, zei hij treurig, de arme Sam Jones stierf in z(jn armen met uw naam op zijne zwarte lippen. Dat is ook genoeg om iemand dood te maken, mompelde de terneergeslagen Mr. Clark. Wie is die stumder, Sol vroeg Mr. Wiggelt, toornig de kant van den schoen maker uitkijkende. Dat ie onze schoenflikker, zeide do waard, maar je hoeit geen notitie van hem te nemen, dat doet niemand, h(j is iemand die mij zoo goed als voor een leugenaar uitmaakte. Watzei Mr. Wiggelt opstaando on door de zaal strompelend, neem dat terug makker. Ik heb maar een been, maar nie mand zal Sol boloedigon, zoolang ik nog adem kan halen. Do flinksto zeeman, die ooit op eon DEN IIEl.DER EN DEi\ BURG. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze meening, dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. De heer A. B. Dekker, wonende Koning dwarsstraat 60 te den Helder, deelt ons mede: Ruim vier maanden werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en in de lendenen, daarbij kwam nog een stekende pijn in de rechterzijde en in de heupen. Ik had zeer veel moeite bij het urineeren, het water kwam langzaam en met tusschen- poozen en nadat dit geschied was, kreeg ik een hevige persing. Ik was altijd zwaar vermoeid en lusteloos en ik had veel hinder van hartkloppingen. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en deze werd met den dag minder. Men behandelde mij voor zenuwziekte, doch dit leverde niet het minste resultaat op. Ik was ten einde raad en toen men mij overal aanraadde eens oen proef te nemen met uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen, liet ik een doosje komen. Ik moet ronduit zeggen, dat deze pillen mij dadelijk goed geholpen hebben, na een dag oi acht kon ik reeds een groote beterschap bespeuren; ik had geen last meer met de urine en van de rugpijn kon ik eveneens weinig of niets meer waarnemen. Hoewel ik nog niet geheel genezen ben, gevoel ik mij toch veel flinker en sterker dan voor langen tijd het geval was en ik zal nog een tijdje met uw pillen doorgaan en hoop u spoedig mijn algeheel herstel te kunnen melden. 25 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat uw nieren de oorzaak uwer ziekte waren Hebt gij pijn in den rug in het hoofd of in de lenden? Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart ot waterzucht Is uw urineloo- zing te weinig of te veelvuldig en is uw water vermengd met steen en bezinksel Gevoelt gij u immer vermoeid, terneergesla gen en prikkelbaar? Denkt er eens over na. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugp(jn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heef Dekker gehad heeft. Wjj waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtee kening van James Foster voorkomt. Z(j zijn te den Burg verkrijgbaar b(j de firma Wed, P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. scheepsdek liep, dat is Sol en zoo goed hartig. Hoor je het, zei Mr. Smit, beken maar dat je ongelijk had, Ned. Toen ik in mijn kooi lag en men mij weer bijbracht, vervolgde Wiggelt, wie zat toen naast me en hield mijn hand vasten bad me, al was het maar om zijnentwil, te blijven leven Wie Wel Sol Ketch maid. Wie was het die zeido dat hij mij zijn heele leven lang niet zou vergeten wel Sol Ketchmaid. Wie was het die zei dat zoo lang hij nog een korst brood had, ik mijn deel er van zou hebbenwel Sol Ketchmaid. Hier rustte hij even om adem te halen en een goedkeurend gemompel ontstond onder zijne toehoorders. Nu ik oud ben en op laag water, vervolgde Mr. Wiggelt, horinnerde ik mij do woorden van Sol, en ik wist dat, als ik hem maar vindon kon, mjjne ontberingen ten einde waren. Ik wist dat wat Sol zei, hij ook meende. Ik verloor mijn been toen ik hem hot leven redde en Sol is dankbaar. Dat moet hij ook, zei Mr. Clark, en ik ben trotsch de hand van een held te schudden. Hij greep Wiggolts hand en de anderen volgden. De man mot het houten beon schudde ook Mr. Ketchmaid de hand, liet zich weer in zijn stoel terugvallen en vroeg om een sigaar. Geef mij het kistje, zei hij vriendschap pelijk on nam het van Sol aan. Ik geof oen rondje, Hendrik Wiggelt tractecrt, maats. Hij liet het kistje rondgaan en de waard zag in hulpeloozo verontwaardiging, dat do gasten zich elk van een driestuiverssigaar bedienden. Wordt vervolgd.) Gedrukt b« DAWÜÏÏVKLD DLi H.UUJW, Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4