Steunt allen Slexels Cigen Stoomdoot onder neming. Bij vonnis van 13 November j.l. SANGUINOSE. PAKKETTEN BOEKWEBKEN Men zie de lijst van BOEKWERKEN IN PRACHTBAND, door ons gepubliceerd. c%nsicfiten. Markiezin de Kerlen. E. P. MEIJER, Gelderschekade 8, Rotterdam. Lees dit met aandacht. STEYAERTS BEER. Mej. G. ROEPER, Burg Texel. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. FEUILLETON. Te Oosterend op Texel alléén echt bij P. DROS Gzn. BOEEH. PARKSTRAAT. LANGEVELD DE ROOIJ. J2oekh. Parkstraat. De geschiedenis van het kind en de gloeiende kachel. Prijsp. pot 35 ct 75 ct. fl,20 en f2.50 BOEKH. PARKSTRAAT. Wij staan voor andere verkoopers niet in. van BOLLE, COHEN en anderen worden door onze tusschen- komst zonder prijsverhooging geleverd. geannonceerd door BECHT, KLUITMAN, HILARIUS, VAN BELKUM en anderen zijn ook in onzen Boekhandel verkrijgbaar of kunnen ten spoedigste, zonder prijsverhooging, door ons worden geleverd. Een onzer verslaggevers, die zich te Zovenbergschehoek bevond, had daar toevallig een onderhoud met den heer F. van Dinter aldaar woonachtig wiens kind voor eenigen tijd geleden zioh zoo vreeselijk gebrand heeft. De heer van Dinter vertelde op ons verzoek de vol gende bijzonderheden Het gebeurde zoo, mijnheer, mijn dochtertje KooSJE zat bij de kachel toen zij per ongeluk tegen den gloeienden pot aanviel. De hand van het kind was zoo vreeselijk verbrand dat de vellen er bij hingen. De hand wilde maar niet genezen niet tegenstaande ik vele middelen ter ge nezing aanwendde. Toevallig kwam ik bij den stationschefteZevenbergschen- hoek, wien ik vertelde dat mijn Koosje zich zoo gebrand had en dat zij zulke duldelooze pijnen uitstond. De chet gaf mij t^oen een beetje Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo en doze zalt legde ik op haar handje. Het is wer kelijk waar, mijnheer, dat na verloop van drie dagen mijn dochtertje haar handje geheel beter was, hetgeen u vrijelijk moogt publieeeren. De KLOOSTERBALSEM, Klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snij wonden, rheu- matiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledemateD, verstui kingen, lendepijn, pijn in den rug, spierverrekkingen, winterhanden en wintervoeten. I FT OP Alleen de echte Kloos- UI terbalsem geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. Verkrijgbaar bij: Vrij naar het Fransch door A. B. 1.) In de maand September van het jaar 1800 had Bonaparte, toen eerste consul, de gren zen van Frankrijk weder geopend voor de uitgewekenen. Mijn vreugde bij het vernemen daarvan was groot, daar ik nu Engeland verlaten kon en weder naar mijn oude vaderland zou kunnen terugkeeren, dat ik 12 jaar tevoren had moeten verlaten. Ongelukkig werd mijn moeder juist toen we op het punt stonden Engeland te ver laten, ernstig ziek en moest ik mijn vertrek naar Frankrijk uitstellen. Ik had slechts haar. Gedurende drie jaren bleef zij aan het ziekbed gekluisterd zwevend tusschen leven en dood. Ten slotte echter waren haar krachten uitgeput en maakte de dood een einde aan haar zoo dierbaar leven. Eenige uren voordat de goede vrouw de laatste zucht slaakte, zei ze tot mij Zoodra ik gestorven ben, moet je naar ons geliefd Bretagne gaan en rechtstreeks doorreizen naar bet dorpje Kurzan, dat is de naam van uw domeiD, het bevindt zich tusschen Savenay en Le Nort. Daar zult ge vragen naar Lodewijk Iirehan,een van onze goede trouwe dienaren. O moeder, ik herinner me die goede man nog zeer goed, zei ik. Hij was het, die mij steeds allerlei versnaperingen bracht toen ik nog op school was te Nantes. Kantongerecht Rotterdam is bewezen dat de door mij in den handel gebrachte BREI MACHINES degelijk goed zijn, trots laster en verdachtmaking. Wij vragen steeds Werkers en Werksters op onze met goud bekroonde BREIMACHINES; ruime ver diensten, steeds Werk, Kennis onnoodig, gratis leeren; vraagt inlichtingen aan Yinum Sanguinosum in Vacuo. Mijn dochter bad werk, dat voor haar te zwaar was; zij zou daarmee zeker i te gronde gegaan zijn; daarvoor haalde ik haar thuis. Zij was o zoo zwak ge-1 worden. Geen eetlust, slecht slapen, hartkloppingen, altijd moe en lusteloos. i Ik werd er hopeloos onder, want de medicijnen, die zij kreeg hielpen haar niets. Ten einde raad ben ik met de Sanguinose begonnen, maar wat een prachtige uitkomstEerst at zij niets, nu eet zij heerlijk. Eerst zag zij bleek als was, nu heeft zij roode lippen en tandvleesch, ook slaapt zij goed, en wordt verkwikt wakker, in een woord de Sanguinose heeft haar heerlijk en afdoende geholpen, i Wij zijn U zeer dankbaar voor dit prachtige middel, en U moogt van dit schrijven gerust gebruik maken. Mej. WEIJ3TERS. Pretoriusstraat 31, Den Haag. Prijs per flacon f 1,50; 6 fl. f 8,~; 12 fl. f 15,—. Wacht U voor namaak reeds kennis met den VIJGENHONIG gemaakt, beste middel tegen den Hoest VAN DAM Co. Behandel hem aJs vriend en niet als meester, want dank zij zijne gehechtheid aan onze familie, kunt gij u nog gelukkig gevoelen. Ik zal helaas niet meer tot hem kunnen gaan, neem daarom dezen briefen ge zult nog veel beter op de hoogte komen vaD het karakter van den man tot wien ik u aanbeveel u te wenden. Ik nam den brief aan en moeder ver volgde Het gedrag van Brehan is boven alle lof verheven. Toen hij tijdens de revolutie uw arme tante, de markiezin de Kerlen, niet van het schavot kon redden, heeft hij toch haar lijk nog weten te ontfutselen aan den snooden Carrier en dal dit thans rust in gewijde aarde, hebbeD wij alleen aan hem te danken. Breng hem als bewijs mijner erkentelijkheid deze ring. De arme vrouw toonde mij aan haar vermagerde vingers een ring, welke een erfstuk der familie was en van eene zeer groote waarde. Maar, zei ik, als de goede man nog maar in leven is, hij kan immers reeds lang gestorven zijn. Hij leeft, riep ze opgewonden uit, want de brief, welke ik je daareven gaf, kwam hier nauwelijks acht dagen geleden aan; hij leeft en verwacht ons. Maar hij zal slechts u zien. Vaarwel mijn kind, ik gevoel dat ik ga sterven Eenige oogenblikken later was ik alleen op do wereld. Toen de begrafenis bad plaats gehad en alles verder geregeld was, scheepte ik mij te Southampton in op een visschersvaartuig, dat onder zeil ging naar La Roebelle en dat mij aan wal zou zetten te Croise of St.Nazaire. De overtocht was lang en akelig. Uren bracht ik op het dek door, over het watervlak starende, dat zich, zoover mijn oog reikte, rondom mij uitstrekte. Om mij eenige afleidiDg te verschaffen, las en herlas ik den brief van den goeden Lodewijk Brehan. Hij luidde als volgt „Mevrouw de gravin Het besluit van de wederopenstelling der grenzen voor de uitgewekenen heeft ook u in de gelegenheid gesteld weder in Frankrijk terug te komen, welks toegang u sedert zooveel jaar was ontzegd. "Waarom zoudt u nu aan al uw vassalen, die zoozeer aan u gehecht zijn, het voorrecht en het geluk onthouden u en mijnheer de graaf, uw zoon, weer te zien Ik heb niet zulk een schoone daad ver richt, als u dit wel beweeit, mevrouw de gravin, met voor mijn eigen spaarpennin gen uw gronden en kasteel te koopon,die nationaal eigendom waren geworden alleen met het plan ze u eenmaal weder terug te kunnen geven. Ik deed daarmee niet anders dan mijn plicht, iets wat elk goed dienaar zou doen, en wanneer ik aan de dochter van wijlen mevrouw de markiezin van Kerlen een schuilplaats aanbood, ben ik daarvoor duizend maal beloond door de groote liefde, welke het arme kind mij toedraagt en door de zegen des Hemels, welke mij wordt toobcdeeld. Zij is zoo zachtzinnig en zoo schoon, dat men, als men haar ziet, zou gelooven dat een engel op de aarde is nedergedaald. Voldoende aan uw bevel is zij nog steeds onbekend met haar naam, haar rang en Gevonden door een inwoner van üarlingen. Er zijn vele mannen en vrouwen in Den Burg die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkelendehuiduitslag en tevergeefs heb ben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun beurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heer H. Eelkema, wonende Fabriekstraat 36 te Harlingen, meldt ons Het is thans reeds twee jaren dat ik lijdende was aan bloedende aambeien, welke mij zeer hinderlijk waren.Uithoofde van de verschrik kelijke jeuking kon ik haast niet loopen en ik bracht bierdoor zelfs menigen slapeloozen nacht door en had dikwijls veel bloedverlies. Toen men mij zooveel goeds vertelde van uw Foster's Zalf maakte ik hier onmiddelijk ge bruik van, ik wil u openhartig zeggen dat ik hierdoor zeer veel verlichting bekomen heb. Ik kan zeer weinig meer van mijn oude kwaal bemerken en zal gaarne üw genees middel recommandeeren waar de gelegen heid zich daartoe aanbiedt. 7 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Eelkema ge had heeft. Zij is te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na onvangst van post wissel a fl.75 voor één off 10 voorzesdoozen In Maart 1906 werd aan den heer L. J. TIMMERMANS, Hotstede Holland, 2000 kilo Beer als proef geleverd;tengevolge der gunstige uitkomsten nam hij in Maart van dit jaar 10,000 kilo;thans is hij vol komen overtuigd, dat de Beer in verhou ding tot zijnprijs, voordeeliger kan gebruikt wordendan Superphosphaat en Zwavelzure Ammoniak, daarom heeft hij tegen Februari opnieuw 10,000 kilo besteld. Mochten er genoeg afnemers zijn om een vaartuig naar de fabriek te zenden, dan kan ik de Beer leveren aan f 31 in plaats van f 36 de 1000 kilo franco haven Oude- schild en Cocksdorp, in welk geval de heer Timmermans bereid is om 20,000 kilo te nemen. Bestellingen worden ingewacht. D. W. COK11VCK WESTENBERG. Het bovenstaande door mij bevestigd. Texel, 10 November '07. (get.) L. J. TIMMERMANS. afkomst. Zij meent, het arme kind, dat ze mijn dochter is. Ik ben reeds vrij oud, maar ik hoop het toch nog te beleven, dat mijnheer de graaf, uw zoon, door de schoon heid en de edele hoedanigheden van zijn nicht zoozeer getroffen wordt, dat hij haar tot z(jne echtgenoote verkiest. Welk een vreugde, de beide takken van Kurzan en van Kerlen na zooveel stormen weder ver- eenigd te zien." Zoo was ik dus, dank zij de groote toe wijding van dien edelen man, weder in staat ons kasteel en de daarbij behoorende landerijen in bezit te krijgen. II Toen ik den voet aan wal gezet had, bevond ik mij weder in mijn zoo dierbaar vaderland. Gedurende enkele oogenblik ken bleef ik in gedachten verzonken voor mij uitstaren. Ik dacht aan mijne moeder, die zoo innig blij zou geweest zijn, indien zij haar geliefd Bretagne zou hebben mogen terugzion, aan die schoone bloedverwante hier in het land, die ik niet kende, ik dacht aan de jaren vol verdriet, welke ik als banneling in den vreemde had moeten doorbrengen en aan de jaren mijner jeugd, zoo rijk aan genot op ons kasteel doorgebracht, terwijl ik ook dacht aan do zonnige toekomst, welke ik thans tegemoet ging. Spoedig echter kwam ik tot bezinning en begaf ik mij op weg naar ons kasteel of liever naar onzen goeden ouden bediende. Yan St.Nazaire. waar ik den 24en Nov. 1803 aankwam, bereikte ik al spoedig Savenay, waar ik 's nachts logeerde. Den volgenden dag kwam ik, ofschoon ik een uitstekend paard had, tengevolge dor min der goede wegen, welke ik moest volgen, pas tegen negen uur des avonds in het dorpjo „Nort*. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE KOM J, Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4