Steunt allen Sexels Cigen J. Jb. DELVER, Chocolade-letters, Banketletters, enz. fJlnsicHten. Voor Sin t- Ni is DE KAART VAN TEXEL Texels Eigen Stoombootdienst. Sioopt uwe Bo Men zie de lijst van BOEKWERKEN IN PRACHTBAND, door ons gepubliceerd. GELUK een vasten werkman SCHEUR- KALENDERS NEBERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Markiezin de Kerlen. Met randlijst, gereed om op te hangen host deze Kaart slechts EEN CULDEN. PERSONENTARIEF le kaj lit: retour f 0,80; enkele reis f 0,50 doorloopend Borstplaat, Marsepein, c TSoekh.Parkstraat. FEUILLETON. Verkrijgbaar bij LMGEVELD BS ROOIJ, Boekh. Parkstraat, Stoomschip ..Baron Rengers". Dienstregeling van I Nov. 1907 tot 15 Februari 1908. DIENSTREGELING van 15 Februari tot 1 Mei 1908. in een Boekwinkel LANGEVELD DE ROOIJ, Boekhandel Parkstraat. Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep Alkmaar, Emmastraat 3. Koopt ook alle soorten BELGISCHE PAARDEN in commissie. J. KIKKERT Jz. Banketbakkerij Warmoesstraat. Vriend van den Huize 30 cts. Boons Kalender 30 Zendingskalender 50 Nederland in Beeld 130 Maandkalender 50 Boekh. Parkstraat. TE VEENDAM. P. J. KONING. een bij uitstek gescliikt Cadeau van kinderen aan Iranne ouders, van vrienden aan hunne vrienden. en gij wordt naar eisch. bediend. Nieuws van belang voor Den Burg. Het Bestuur van den polder „Eijerland" op Texel vraagt tegen 1 Maart of vroeger te of nabij De Cocksdorp. Schriitelijke sollicitatiën worden inge wacht bij den Dijkgraaf den heer H. FLENS te den Burg op Texel, vóór 10 December as.waiirtevensinliektingeu zijn te bekomen Handelaar in inlandscbe- en -Ls .JiL— Luxe Paarden. Beleefd aanbevelend, n n 7) 7) OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 400.800. Reserve f 270.095.56 Geelt uit 4% Pandbrieven tegen den prijs van 96 Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Yrij naar het Fransch door A. B. 2.) Ik was toen nog ongeveer 5 mijlen ver wijderd van het doel mijner tocht, het dorp Kurzan. Ik achtte het minder gewenscht tegen tienen des avonds nog bij den ouden Louis Brehan aan te komen, dien ik bovendien niet van mijn komst had verwittigd en ik had nog een andere redeD om den nacht te Nord door te brengen. Ik wilde namelijk er niet zoo onoogelijk uitzien, als ik voor het eerst bij mijn nicht kwam. Nord is een groot dcrp, doch rijker aan historische herinneringen dan aan flinke herbergen. Ik zocht de beste of liever de minst slechte op. Toen ik de deur opende kwam mij de rook en de dranklucht reeds tegen, aangezien ik echter geen betere her berg wist, moest ik deze wel nemen. Nadat ik nachtverblijf had besproken voor mij en mijn paard en tevens iets had besteld voor mijn avondeteD, nam ik plaats bij de haard, waar reeds een half dozijn reizigers en boeren zwijgend hun pijpjes zaten te rooken. Zij keken mij verre van vriendelijk aan, blijkbaar waren zij niet op het gezelschap van een vreemde gesteld. Zeer duidelijk was het merkbaar, dat ik hen had gestoord in een vei haal dat hun aller belangstelling in hooge mate trok. O zoudt mij genoegen doen heeren, indien u uw gesprek vervolgde, zei ik in de taal der streek, die ik nog niet verge ten had, ik ben hier geen vreemdeling. li,— 13,15 3,30 3.45 plaatstijd. Vertrek van Texel: 6.15 815 van Nieuwediep 7,15 9,30 Vertrek van Texel: 4,15 6,40, 11,—, 3,plaatstijd) van Nieuwediep 5,15 9,30, 13,15, 4, LIGPLAATS te Texel, haven Oudeschild „Nieuwediep, Havenhoofd. Goederen worden aangenomen haven Oudeschild b/d Commissaris G. BLOM, en te Nieuwediep b/d Commissaris J. SMIT, Texelsch Veerhuis. KINDEREN van 4—12 jaar half geld. Eiken Woensdag en Zondag goedkoope dagretonrbiljetten le kajuit f 0,50 2e kajuit 1 0,30. WEEK-ABONNEMENTEN VOOR WERKLIEDEN (2e kajuit) f 1,—. Goederen-tarief naar gewicht en plaatsruimte, waarvan tarief aan boord ter inzage. Aanbevelend, Deze enkele woorden deden aller gelaat in een vroolijke plooi komen en het gesprek werd nu weder voortgezet. Men dischte verschillende spookgeschie denissen op en een der boeren beweerde, dat juist in dien tijd n.l, in den nacht van 25 op 26 November in dien streek zich jaarlijks een geest vertoonde. Zelf had hij het wel niet gezien, doch het moest toch zoo zijn. Voornamelijk op het kerk hof bij de kerk te Kurzan was de geest het meest gezien. Deze verschijning moest in verband staan met de familie Kerlen, maar op welke v,ijze kon men maar niet zeggen. Het gesprek kwam daarna op andere zaken welke mij minder belang inboezem den, zoodat ik blij was toen de herbergier mij kwam zeggen dat het souper gereed was en ik dus het gezelschap moest ver laten. Voortdurend was mijn geest echter bezig met het gehoorde en wonder was het niet, dat ik dien nacht sterk droomde en wel over de familie Kerlen. Het was reeds helder dag toen ik ont waakte. Haastig maakte ik mij gereed tot de afreis en bevond mij weldra weder te paard en op weg naar Kurzan waar ik weldra aankwam. Of' het kwam door het verhaal van den boer weet ik niet, doch ik voelde mij ge drongen een bezoek te brengen aan de kerk en het kerkhof', voordat ik een onderzoek instelde naar den ouden Brehan. In een dorpje als Kurzan is hot bezoek van een vreemdeling een zaak van gewicht, geen wonder dus dat eenige vrouwen ble ven staan om m(j op hun gemak na te kijken. Vreemd keken ze toeD ik mijn paard bij de kerk aan het hek vastmaakte en het pad naar de kerk opging. Teneinde niet dadelijk het doel van miju tocht te verraden begaf' ik mij eens in het lieve bedehuis, wel wetende dat het geen bijzonderheid is, wanneer vreemdelingen een dorpskerk bezoeken, gewoonlijk toch behooren de kerken tot het weinige beziens waardige dat men op een dorp vindt. Voor mij bevatte hot kerkje natuurlijk weinig nieuws, doch ik kon daardoor zon der bezwaar later een bezoek brengen aan het kerkhof. Men beschouwde mij geheel als vreemdeling en ik deed mijn best do lieden in den waan te Jlafen dat ik een vreemdeling was en stond vol bewonde ring het schoone kerkgebouw te bekijken dat overigens die bewondering wel waard was, doch Franschon reizen nu eenmaal niet in Frankrijk, men moet minstens een bezoek hebben gebracht aan Nederland of Italië, om dan 's winters met veel ophef te kunnen spreken van zijn bezoek aan Neder land, Italië of andere vreemde landen en te bluften over de schoone streken daar bezocht, terwijl men zijn eigen land, ja soms zelfs nog»niet de naaste omgeving kent en de schoonheden in de nabijheid nooit heeft gezien. Arme dwazen, men loopt soms uron langs stoffige wegen, men verdraagt do grootste vermoeienissen, en verteert veel geld om schoone streken te bezoeken die nog ver beneden het aan natuurschoon zoo rijke Bretagne staan. Nadat ik do kerk was rondgewandeld en do zegebeden had gehoord van oon half dozijn armen, onder welke ik mijn klein geld had uitgedeeld, opende ik het kleine Wanneer het schip gezonken is weet iedereen u te vertellen hoe het gered had kunnen worden. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eenige raad die waarde voor ods hoeft, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raadgeving zoo goed en waardevol is; want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijder. Zij zegt u hoe ge weder gezond kunt worden, doch ge moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelt ons mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar vermoeid gevoel en had veel zweetingen die door plotselinge hui veringen gevolgd werden. D >ar nujn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder geworden. Dadelijk bij het gebruik van uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen kon ik bemerken, dat deze een gunstigen invlojd op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel ster ker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht deze pillen alle nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 8 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke w(jze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde, dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekteD, met uitzondering der tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van de verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt, en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. de Vries gehad heeft. Z(j z(jn te Den Burg verkrijgbaar b(j de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blo zend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke, zachte huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van Bergman Co Radebeul met fabrieks merk Stokpaardjes a 50 Cts. per stuk bij: Firma T.BUIJS. poortje van het kerkhof en bracht dat een bezoek. Alles kwam mij nog zeer bekend voor. Ik richtte dadelijk mijn schreden naar de plaats waar zich onze familie-graven bevonden. Do oude graltomben waren verdwenen. Het woedende grauw had ook hier blijkbaar deerlijk huisgehouden eu zich zelfs niet ontzien de tomben van hunne vijanden, de edellieden, te verwoesten. Een eenvoudig houten kruis wees thaDs nog de plaats aan; blijkbaar had een vriend dat daar geplaatst. Naderbij komende bemerkte ik, dal do verhevenheid, welke ik bij dat kruis had opgemerkt en aanvankelijk voor een hoop zand had aangezien, een vrouwelijk wezen was, dat diep gebukt b(j dat kruis geknield lag. Wie zou dat kunnen zijn, wie zoo aan onzo familie gehecht zijn of zou misschien een vreemde op die plaats begraven zijn? Eindelijk stond do vroemdeiiDgo op on verliet, zonder mijne tegenwoordigheid te hebben bemerkt, het kerkhof. Slechts even was ik in de gelegenheid haar gelaat te zien, doch dat was voldoende om diep getroffen te worden door hare groote schoonheid en sprekende gelijkenis met de markiezin Kerlen, welke ik gedu rende den nacht in m(jn droom voor oogen had gehad. Na ook zelf een bezoek gebracht te hob- bon aan het grof, dat naar mij bleek, in tegenstelling van do andere graven in do nabijheid, uitstekend was onderhouden, verliet ik thans hot kerkhof en bestoeg mijn paard weder dat mij vol ongeduld wachtte. Wordt vervolgd.) Uedrukl bjj LANUKVJfiLD DL U.ÜIMJ, Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4