Holl. Maats. Landbouw, aid. Texel. Jlnsic/iten. G.J.O.D. DIKKERS 1% Een HUIS met ERF en TUIN, Vergadering Gemeenteraad van Vlieland. Marktberichten. Advertentiën „NUT EN GENOEGEN" WAAL. Beste Watervaten en Giertonnen. Predikbeurten ADYERTENTIËN. Vergadering met ïïames J3oekh. Parkstraat. publiek verkoopen GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize: 1 gouden dasspeld, gevonden in de Weverstraat1 zakdoek, gevonden in de Molenstraat, 1 ceintuur, gevonden te den Burg 1 doek, gevonden te Oosterend. JACHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend dat de navolgende bekendmaking is ingekomen De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie d.d. 27 November 1907, no. 22; Gelet op art. 11 der „Jagtwet"; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in Noordholland: a. de jacht op klein wild, met uitzon dering van die op houtsnippen, zal worden gesloten op Dinsdag 31 December 1907 met zonsondergang b. de jacht op grof wild zal worden gesloten op Vrijdag 31 Januari 1908 met zonsondergang dat alzoo, op grond van het bepaalde bij het eerste lid van art. 27 der aange haalde wet, het verkoopen, te koop uit stallen en vervoeren van het hierbedoelde klein wild uiterlijk tot en met 14 Januari 1907 en van grof wild uiterlijk tot en met 14 Februari 1907 zal mogen plaats hebben. En zal deze in het Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in elke gemeente van Noord-Holland worden aangeplakt. Haarlem, 30 November 1907. De Commissaris der Koningin voornoemd, VAN TIENHOVEN, De Burgemeester voornoemd, HIDDINGH. GEMEENTEREINIGING Be Burgemeester der gemeente Texel verzoekt aan de inwoners van den Burg, die er prijs op stellen, dat scherven enz. door den gemeentereiniger worden weg gehaald, deze niet door ander vuilnis neder te werpen, doch afzonderlijk te houden. Texel, den 14 December 1907. Be Burgemeester voornoemd, HIDDINGH. Oudeschild12 Dec. Dinsdag had in de „Zeven Provinciën" eene vergadering plaats der afdeeling van „Texel's Belang". De voorzitter, de heer C. Schaap, riep in zijn openingswoord een hartelijk wel kom toe aan de aanwezigen. Slecht enkele leden waren tegenwoordig. De heer C. C. Koopman, als commissaris aan de beurt van aftreding zijnde, wordt als zoodanig herkozen. Voorts worden huishoudelijke zaken afgedaan en ge sproken over de geldbelegging, de wijze van stemmen in de vergaderingen van 't hoofdbestuur, enz. Deze aangelegen heden zouden in de e.k. bestuursverga dering worden ingeleid door den heer M. Kroon Jbz. Voor den beschrijvings brief waren geene punten op te geven, ter behandeling in de Algemeene Ver gadering. Te ongeveer 9 uur kon de voorzitter reeds de vergadering sluiten, hetwelk geschiedde met dankzegging voor de gehouden besprekingen. Bij het bestuur van den Schippers- bond alhier, is op een request aan den Min. van Marine het volgende als ant woord ingekomen: „De Minister van Marine, Brengt ter kennis van het bestuur van den Schippers- en Visschersbond te Oudeschild op Texel, in beschikking op zijn request van Nov. j. 1., dat er geen aanleiding bestaat om aan de gevraagde uitlegging van eene ton, ongeveer Z. Z. O. van den watermolen van den Prins Hendrikpolder gevolg te geven, doch dat zal worden voldaan aan het verzoek om bijplaatsing van eene stompe ton tusschen het fort Oudeschans en Oudeschild. Nadat reeds vele battings bij de strandvonderij waren aangebracht, kwam er later nog een heele partij bij, waar onder met hetzelfde merk der reeds vroeger opgevischten. In weerwil van het regenachtige weer werd op de gebruikelijke wijze de maskerade op den z. g. oude St. Nic. avond gevierd. Yele verkleede personen namen aan het vermaak deel. Eenige gemaskerden van den Burg naar hier gekomen om de Stoomboot „Rengers" te vertoonen, hadden groot succes. Overigens was er onder de gemaskerden niet veel, dat bijzonder de aam lacht trok. Dm Hoorn13 Dec. Hoewel 't weer niet gunstig was, is „Oude Sinterklaas" hier gister met de gewone opgewektheid gevierd, 't Aantal gemaskerden was niet zoo groot als andere jaren. Toch was er veel publiek ook van andere dorpen; dit bleek toen de bel van de „Nieuwe Boot," van den Burg overgekomen, luidde. Lustig werd het aardige bootlied, ook door anderen meegezongen. Totongeveer 12 uur vermaakte men zich met zang en dans in het „Loodsmans Welvaren." Onder de wapenen komen. De „Ass Cour. verneemt dat het in het voornemen van den Minister van Oorlog zou liggen om in 1908 de lichtingen der militie van 1901, 1903 en 1905 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te roepen. De lichting van 1901 voor 21 en 13, die van 1903 voor 28 en 20, die voor 1905 voor 35 en 20 dagen. Het betreft hier een onder de wapenen komen resp. voor de derde, tweede en eerste maal, de langste periodes moeten worden vervuld door hen die in 1902 1904 en .1906 niet tot het blijvend gedeelte hebben behoord. Steeds opgelet. Te Amsterdam kwamen in een winkel twee personen. Een hunner kocht een paar laarzen en betaalde met een toe gevouwen biljet van f 10. Even latei- bleek het den winkelier, dat dit biljet een nietswaardig reclamebiljet was, waarop stond te lezen „De Maatschappij De Tijdgeest betaalt veel meer dan tien gulden aan hare prijswinnaars." Als men geen belasting wil betalen. Deurwaarder K. Hatzema kreeg van den ontvanger te Maassluis order, om beslag te leggen op den boedel van juf frouw A. N. 25 jaar, huisvrouw van W. van G. aldaar. De ambtenaar ging op weg met zijn getuigen, w.o. de kom mies H. J Schoorel en bij de woning der juffrouw gekomen, werd hem de toegang met beslistheid geweigerd. In naam der wet had Hatzema gezegd, maar de juffrouw beduidde kort en bondig dat ze er maling aan had. Toen is het gebeurd, dat de belasting mannen zich met geweld toegang ver schaften, tóch in de woning van juffrouw N. kwamen. Maar de juffrouw bleek geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Ze tracteerde den commies op een slag in het gezicht en deurwaarder Hatzema kreeg een allerleelijkst scheld woord naar zijn hoofd. Voor dit gevalletje eischte het O.M. 3 weken gevangenisstraf. 't Stelletje wel. Een koffiehuishouder aan de Weesper- zijde te Watergraafsmeer, die in onmin met zijn huisheer leefde, was in geding met dezen door den kantonrechter ver oordeeld tot betaling der kosten, wat ten gevolge had dat een Amsterdamscher deurwaarder beslag op de goederen van den caféhouder kwam leggen. Toen de deurwaarder zich aanmeldde ontstaken de koffiehuishouder en diens vrouw in zoo hevige woede, dat elk een stoel nam en karaffen en glazen in het buffet het moesten ontgelden. Het ge raas deed al spoedig de voorbijgangers te hoop loopen, waarop de politie zich met het geval bemoeide en de deur waarder beslag legde op wat van den inboedel nog heel was gebleven. Gestoorde pret. Te Rolde had een ernstig ongeluk met een bruiloftsstoet plaats Een der rijtuigen geraakte in een bocht met een vaart onderstboven, waar door de 11 inzittenden onder het voer tuig kwamen. Allen werden gewond, een hunner werd bewusteloos opgenomen en in een café genoeskundig behandeld. Als dat niet helpthelpt niemendal. In een te Sneek verschijnend adv.blaadje komt de volgende advertentie voor Iets voor trouwlustigen. Wegens huwelijk der tegenwoordige vraagt B. J. S. te S. terstond een Boeren meid. De tegenwoordige is, binnen 4 jaar, de vierde meid die trouwen gaat. 't Vindt geen bijval. Ook de gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee van de Wieringermeer, kan geen genade vinden in de oogen vaD dé Zuiderzeevisschers. Op de vergadering te Amsterdam word er op aangedrongen de zee zee te laten. hoe raakt men hem kwijt Dinsdag was de straftijd om van een Oostenrijker, die was opgesloten in de strafgevangenis te Alkmaar. Hij zal naar zijn geboorteland worden getrans porteerd, doch dit kan niet terstond gebeuren langs den kortsten weg, n.l. door Duitschland, wegens de bepalingen van het Duitsch-Nederlandsche vesting verdrag. Er moet, vóór het overbrengen van dezen man naar Oostenrijk kan geschieden, diplomatiek overleg gepleegd worden over dezen gevangene. Tot zoo lang men geen oplossing heeft gevonden is de man in het huis van bewaring ondergebracht. (Alkm. Crt.) Nog maar wat naar school. Door een bewoner van Gouda werd per Van Gend en Loos een pakket verzonden naar Baarn. Eenigen tijd nadat 't pakket ter ver zending was aangeboden, kwam een beambte van genoemd expeditiekantoor bij den afzender aan diens woning informeeren waar Baarn lag; in welke provincie en of dat een stad of een dorp was 1 Woensdag 11 Dec. 1907. Voorzitter de heer J. Molenaar, burgem. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid, de heer M. S. Kruisinga. Wordt besloten tot toelating. De heer Kruisinga legt de voorgeschreven eed af en neemt zitting. In behandeling komt een verzoek van C. Koenig om een stukje gemeentegrond ter grootte van 160 cA. te mogen koopen. Met algemeene stemmen daartoe besloten wordt de koopsom op f 80,vastgesteld. (Kosten van overdracht voor den kooper) Aan B enW wordt opgedragen te waken dat het daar aanwezige glop blijve bestaan. Het 3e Suppl. kohier van den Hoofd. Omslag wordt vastgesteld op f 16.276. Aangenomen voor kennisgeving een schrij ven le van Ged. Staten, houdende goed keuring der begrooting, dienst 1908; 2e idem der gemeenterekening, dienst 1906. Naar aanleiding hiervan besluit de raad den eervol ontslagen gem.-ontvanger den heer S. W. Dekker, te ontheffen van zijn borgtocht. 3e van den Min. v. Fin. houdende koninkl. goedk. van de verordening op de belasting op gedistilleerd. 4e van den Min. v. L., H. en N. houdende mededeeling dat de gemeente Vlieland voor het ijk wezen ressorteert onder den kring van het ijkkantoor Leeuwarden. Ten slotte komt in behandeling een voor stel van den heer K. Molenaar cs. strekkende den rijksveldwachter Koning voor buiten gewone diensten eene gratificatie van f 15 te verleenen. Het voorstel wordt verwor pen met 4 tegen 3 stemmen (voor de h.h. Swart, Bakker en de voorsteller, tegen de hh. Visser, Zeylemaker, Klippus en Krui singa). De vergadering wordt hierna gesloten. Burgerlijke Stand der Gemeente Teicl. van 7 Dec. tot en met 13 Dec. 1907. ONDERTROUWD: Willem Adriaan van Boven en Jannetje van Boven Eierland. GETROUWD: Arie Cornelis Rab en Hendrika Akkerman, den Burg. GEBOREN: Anna Margaretliad.v. Jan van Heerwaarden en Botje Hopman Operen. Annaatje, d.v. Gerrit Duinker en Marretje Drijver, den Hoorn. Adriaan z.v. Jan Barhorst en Barbera Halsema Eierland. OVERLEDEN Cornelisje Brouwer, oud 67 jaren, wed. van Fieter Duinker Oudeschild. Kondag 15 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds half zeven ds. Kijne, in het gebouw der Doopsgez. Gem. Waal. 's Avonds 7 uur ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Kijne, Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kramer. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Smits. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuporus. DenHoorn. Vm. lOuur ds.Schorpenhuysen. Woensdag 18 December. Hervormde Gemeente, Burg. 's avonds 7 uur, Ds. Kijne i'h. gebouw der Doopsgez. Gem. Den Hoorn, 's Av. 7 uur. Bijbellezing, Leiden, 13 Dec .Ter markt werden heden aangevoerd - 13 Stieren f142,.— a 1291,—; 106 Kalf- en Melkkoeien f 164 a f 305; 201 Varekoeien f 123 a f 244; 197 Vette Ossen en Koeien f 180 a f 325 30 Kalveren (vette) f 60 a f 118; 27 Kalveren (magere) f6 af 14, 62 Graskalveren f'38 a f 74; 679 Schapen (vette) f 20,— a f 30. 640 Schapen (weide) f 17 a f 21; 142 Magere Varkens f 17-- a f 34, 354 Biggen f 3,00 f 8,00; Scliagen, 12 Dec. Aangevoerd: 3 Paarden f 100,a f 150,—; 25 Vette Koeien 1 200 a 1310; 0 Geldekoeien f —0 a 1 —0 16 Kalfkoeien 1 180,a f 235 30 Nuchtere Kalveren f 9 a f 21, 2450 Overhouders f 18,00 a t 25,50, 421 Schapen (vette) f 26.— a" f 35.50; 6 Varkens f 12,a f 24,—; 30 Vette Varkens 44 a 46 cent per Kg. 50 Biggen f6,— a f 9, Boter f 1,05 a f 1,15 per K.G. Kipeieren 1 5,75 a f 6.75 per 100; voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Conrant in eens opge geven, werden slechts driemaal in rekening gebracht. Geboren WILLEM JAN, zoon van L. E. M. KLAAR en A. KLAAR—Roeper. Maasdam, 11 December 1907. Heden overleed na een langdurig lijden onze geliefde Moeder, Behuwd-, en Grootmoeder, CORNELISJE BROUWER, Wed. P. Duinker, in den ouderdom van 67 jaar. Haar liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Oudeschild, 9 Dec. 1907. Plaatsing herhaald, aangezien Donderdag niet in alle ex. afgedrukt. VERGADERING VAN LEDEN op Dinsdag 17 Dec., 's av. 7 nur in Hotel „de Lindeboom*. Agenda: 1 Ingekomen stukken 2 Uitreiking van behaalde prijzen op de j,1. gehouden wolveekeuring. 3 Benoeming van bestuursleden. 4 Behandeling zaken de tentoonstelling betreffende. Trouwe opkomst zeer gewenscht. Namens het bestuur, H. W. KEESOM, Voorz. Jac. KIKKERT Nz., Secr. op Woensdag 18 Dec. a.s. 's avonds half 8 bij A. P. Eelman. HET BESTUUR. TE KOOP Adres Wed. P. BAKKER, Raven Oudeschild. Notaris te Texel, zal op DINGSDAG 24 DECEMBER 1907, 's morgens 11 uur, in hot café van den hoer Jacob Buijs te de Cocksdorp op Texel, ton verzoeke van den heer Jan Peper Janszoon, staande en gelegen to do Cocksdorp op Texel, kadaster Sectie A, nommer 161 groot 11,60 aren. Betaling 1 Februari 1908.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 2