Steunt alten «Jewels Cigen StoomBootonèer neming. Een verborgen schat. AgricultuTirphcsphaat LIJNZAADKOEKEN SCHEUR- KALENDERS I Heeren gebruikers van Kunstmeststoffen. pA15if:^vAiv-VaLt(£riBöRa'5- I (i••LLV^RJRAArï WESSAKEN &LAAH WORMERVEER. FEUILLETON. Markiezin de Kerlen. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. ets. Te den Burg uitsluitend verkrijg baar bij A. DROS Albzn. Merk ,,W. L.", Boekh. Parkstraat. Ued.J.den goer Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11, Rotterdam. BOEKH. PARKSTRAAT, Wij vestigen uwe aandacht op de voor deden welke het gebruik van u biedt. Gegarandeerd gehalte 22% phosphorzuur opl. in min.zuur 80% fijnheid. V raag prijsopgaaf en inlichtingen bij M. KUIP. Firma JOH. F. MORRA. cEUWARDEfi 30 30 JJ 00 n 130 7) 60 V Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Mur wt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1000. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Ariend van den nuize Boons Kalender Zendingskalender Nederland in Beeld Haandkalender Vrij naar het Franseh door A. B. 5.) Na verloop van een uur ongeveer, ver scheen de markies weder bij de matrozen en hun gevangenen. Fluisterend sprak hij enkele woorden met de zeelieden die Antoine Gonlay als een gewoon stuk vrachtgoed op hun schou ders namen en hun kapitein volgden. Hij ging door een klein deurtje, dat hij weder zorgvuldig achter zich sloot en zwijgend begaf men zich thans op weg naar de plaats waar men de paarden had laten staan. Gonlay werd thans voor op het zadol van een der matrozen geworpen, zijn hoofd hing aan de ecne zijde van het paard en de beenen aan de andere zijde. Mijnheer de Kerlen gaf hen bevel den gevangene aan boord van zijq schip te brengen. Daarna keerde de markies weder terug en bracht de markiezin op een plaats waar hij zeker was, dat zij beveiligd zou zijn voor de wraak van den ellendigen Gonlay. Toen de dag aanbrak was mijnheer de Kerlen weder op zijn schip terug, temidden der manschappen. Op een bevel van ban kapitein kwamen allen bijeen bij de brug en ieder matroos was voorzien van een stuk touw met knoopen, dat stevig was vastgemaakt aan een korten stok. Jongens, zei mijnheer de Kerlen, het woord nemende, ik was er voor gewaar schuwd dat een ellendeling tijdens mijne afwezigheid zou trachten mij mijn rust en mijn eer te ontnemen. De man die beeft getracht dit te doen, lever ik aan u over. De dood zou een te zachte straf voor hem zijn. Oneer voor oneer. Ik heb hem tot vijftig slagen veroordeeld. Is dat te veel? Neen, neen, in 't geheel niet, riepen de matrozen, vol verlangen hun kapitein te wreken. 10 In het dorpje Oudega (Smallingerland), Friesland, is door een aldaar wonende dame, genaamd Wed. J. de BOER, een verborgen schat gevonden. Het bestaan er van werd altijd wel vermoed, doch welke pogingen ook werden aangewend, mocht het niet gelukken dezelve te ontdekken. Zooals het wel meer gaat, werd door een toeval het bestaan ontdekt. Voor Mej DE BOER zijn nu heel wat gelukkiger dagen aangebroken. De toedracht der zaak volgt hieronder Mej. Wed. J. de BOER te Oudega wier portret wij hierbij afdrukken, verklaarde ons het volgende: Voor ongeveer drie jaar heb ik koude gevat, waardoor ik eene borstziekte gekregen heb. Den geheelen dag moest ik verschrikkelijk hoesten, zonder dat ik evenwel slijm opgaf, 's Nachts had ik ontzettende benauwdheden deze waren zoo hevig, dat ik genoodzaakt was recht overeind in bed te gaan zitten, want het liggen maakte mij nog veel benauwder. Van slapen kwam natuurlijk weinig of niets. Eetlust had ik ook niet. De medi cijnen die ik reeds bij massa's had ingenomen, hadden heelemaal geen uitwerkiDg op mij. Ik ging met den dag achteruit Ik werd er bepaald terneergeslagen onder. Al mijn dorpsgenooten dachten, dat mijn levenseinde spoedig daar zou zijn cd ik dacht hetzelfde. Op aanraden mijner kinderen ging ijr ten laatste met da Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo beproeven, waarvan ik in de couranten zooveel goeds las. Ik kocht toen Abdijsiroop bij Gebr. GLASTRA, drogisten Surhuisterveen. Ik kan U melden dat ik van dien tijd af ben beginnen te beteren. Na een paar dagen geraakte de anders zoo muurvaste slijm los en gaf ik deze heel gemakkelijk op. De borstbenauwheden verminderden hierdoor aanmerkelijk. Ik kon natuurlijk niet verwachten dat zoo'n yer- ouderde kwaal zoo aanstonds zou genezen en ik ging daarom een poos met de heilzame Abdijsiroop voort. Gedurende langen tijd gaf ik een verbazende hoeveelheid slijm op en dat was juist mijn geluk. Toen ik eenmaal weer zoover was dat mijn borst wat verruimde en weer wat vrijer kon adem scheppen knapte ik met den dag op. De benauwdheden verdwenen, en hoesten deed ik weinig meer, 's nachts sliep ik vrij rustig en de eetlust kwam weder boven. Thans nu ik U dit schrijf, ben ik geheel genezen, ik zie er flink en gezond uit en verricht mijne werkzaamheden met alle lust en opgewektheid. Ik zal de Abdijsiroop altijd blijven aanbevelen. De A.BDXJSIROOP Klooster Sancta Paulo geneest onvoorwaardelijk borst- en longaandoeningen, asthma, kink- en slijmhoest, keelziekten, bronchitis en verouderde verkoudheden. Prijs f 1, f 2,-, en f 3,50 per flacon. volgens portret. t r-j. Gonlay werd nu op de brug geplaatst en achtereenvolgens traden de matrozen naar voren om hem met het touw met knoopen een slag op de ontbloote schou ders te geven. Iedere matroos deed zijn uiterste best hem goed te raken. Gonlay kroop van de eene kant naar de andere, maar overal waren zijn beulen gereed hem te treffen. Weldra was zijn rug bedekt met bloed, zijn krachten waren uitgeput en hij viel in zwijm. Eenige uren later kwam hij weer bij, hij bevond zich in een natuurlijke grot aan de oever der zee, op 5 minuten afstand van Croisse. Het schip van kapitein de Kerlen was verdwenen, O, riep Gonlay, schuimbekkend van woede, terwijl hij als een gewonde slang over het zand rolde, mijn leven, mijn bloed wil ik geven voor slechts een uur wraak. Zoodra hij eenigszins hersteld was, begaf hij zich weder naar het kasteel, maar dit was onbewoond. Hij zocht de markiezin, maar al zijn zoeken was te vergeefs, hij kon haar nergens vinden. Hij besteedde grooto sommen gelds om baar verblijfplaats te vinden, maar alles was vruchteloos. VI. Mijnheer de graaf, vergun me een tijd vak van drie jaar over te slaan en mijn verhaal weder te beginnen te Nantes in 1793. Jean Baptiste Carrier, een bloeddorstige woesteling regeerde, dank zij zijn groote brutaliteit, omringd door zijn waardige tra wanten Chaux, Grandmaison, Bachelier, Mainguet, Levesque, Naud, Bolognomier en Antoine Gonlay. Zooals hij zelf zei, was hij er voor om de stad eens flink te aderlaten met behulp van de guillotine totdat die uitvinding van den goedon dokter zou blijkon niet meer voldoende te zijn en men zou overgaan tot eone Dieuwo wijze om do veroordeel den het leven te benemen, door ze rug aan rug te binden en zoo in de Loire te laten verdrinken. Deze terechtstelling werd door hem betiteld met den wijdschen naam van nationaal bad." Op een avond was de pro-consul aan tafel in gezelschap van Jean LeveBque, de metselaar, en van Bolognomier, do horloge maker; het edele drietal was zoo dronken, dat zij hun wijn begonnen aan te zien voor bloed van aristocraten. De muren van do zaal waren versierd met pieken, roode mutsen, sabels, enz. Men las op de deur deze woorden, met zwart krijt er op geschreven „Hier spreekt men elkaar aan metjij en jou" „Doe de deur dicht als 't je belieft." Na een oogenblik stilte riep Carrier uit, terwijl hij zijn glas ophief: Duizend millioen duivels, waar blijft dan toch die domkop van een Gonlay Waar denk je, dat hij zijn zal, burger? hij is zonder twijfel weer bezig met zijn compagnie zwartjes, die bijna alle dagon aan het muiten slaat, eens een weinig uit te dunnen, zei do metselaar. Als oud bewoner van hot negerland, voegdo Bolognomier er aan toe, kan hij dat volkje uitstekend Maar a propos. Carrier wat is eigenlijk de ware naam dier bende. Ik heb haar het leger van Marat genoemd, ter eere van dien grooten man. Drommels, dat noem ik nog eens een naam kiezen, huilde Levesque. Ik drink op het leger van Marat 1 En waarvoor dient het in werkelijkheid. Feitelijk moet het dienen om de guil lotine een handje te helpen, die guillotino lijdt aan asthma on loopt als een slak, zei Carrier glimlachend, 's morgens om 7 uur, 's middags om 12 uur en's avonds om 7 uur gaan mijne Maratistou op levende schijven schieten, de gevangenen kunnen daar dienst voor doen, dan behoeft de guillotine minder werk to doen, en het geeft wat afwisseling, vindt je ook niet Caronno. Een merkwaardig geval te Wen Helder. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te den Burg, die aan dezelfde kwaal lijden van belang kan zjjn. De heer D. Klut, wonende Vlamingstraat 54 te den Helder meldt ons: Het is reeds veertien jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopend had ik als gevolg hiervan onuitstaanbare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kromp soms op tot in de schou derbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan en wanneer ik me bukken moest kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hinder van duizelingen en sche- merin en voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijne aandacht getrokken werd door de genezinhen door Fosters Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en blij u te kunnen berichten dat ik na het gebruik van twee doosje3 een enorme verlichting bekomen heb. De pijn in den rug was bjjna geheel verdwenen en mijn gestel was geheel verkwikt. Om zeker te zijn geheel genezen te worden, zal ik thans nog een doosje uwef Pillen nemen en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze vertrouwen kunnen aanbevelen. 13 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze die U goeddunkt. Rugpijn duit aan dat er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteid- heden want het verstopt niet alleen de nieren doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen, enz. Fos ters Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Klut gehad heeft. Zjj zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f10,voor zes doozen. Wel zeker, we moeten toch eens wat afwisseling brengen in onze genoegens, zei de maitresse van den pro-consul. Het werd wel wat eentonig, ze allen zoo op dezelfde wijze te zien sterven. Een bewonderenswaardige tijd tegen woordig, merkte Bolognomier op, terwijl hij zijn glas naar de lippen bracht. Helaas vrienden, slechts een ding is er, dat mij spijt en dat is dat ik niet binnen 24 uur eigenhandig al die aristrocratische schelmen kan wurgen. Dit zeggende stak hij zijn dolkmes in de muur op een paar millimeters afstand van het hoofd van Levesque. Prachtige vaderlandsliefde, riep Bo lognomier, Edel hart, riep de metselaar, tot tranen toe bewogen. Wat durf je zeggon, wat vertel je daar. Edel 1 hij heeft gesproken van edelHoor goed toe, burger, hernam hij, Levesque bij de halsdoek grijpende, ik wil niets edels hebben, er is niets edels. Niets, totaal niets en als je weer zulk een dwaasheid zegt, zal ik mijn sabel eens op je hals beproeven 1 Zooals men wel kan denken had dit geval een einde gemaakt aan de vroolijkheid der aanwezigen en ik betwijfel sterk of do arme duivel wel veilig uit de „klauwen" van den pro-consul zou zijn gekomen, indien Gonlay op dit oogenblik niet was verschonen en op dio wijze een gunstige wending in het ge sprek had gebracht. O, ben je daar, slechte burgor, zoide Carrier, de keol van don metselaar losla tende, die nu als een pak op den grond viel. Waar kom je vandaan Zeker weer by je vervloekte aristocrate geweest, is het niet? Je zult ons allen nog eens in den steek laten ter wille van die babbelaarster, zoi Caronne, maar pas op, of we laten haar eerder kennis maken met de guillotine, als je wel lief zou zfjn en jou met het nutio- naal bad,ba I ha I Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANUKVELD Jfc DEH.001J,Toiel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4