Steunt allen SïexelsCigen StoomSootonèerneméng' Nieuwe aanvoer, Ms in voorraad! Land Draiaeerbuizen SCHEUR- KAL3NDERQ Lm Texels Eigen Stoombootdienst. Markiezin de Kerlen. GELUK WINTERDIENST. a h: PUIKE WINTERAARDAPPELEN, -sIS Stoomschip „MINISTER HAVELAAR" Dienstregeling van I Nov. 1907 tot 15 Februari 1908. W DIENSTREGELING van 15 Februari tot 1 fflei 1908. IPS rbnoUntNiAnlLr 2e o,so; 0,30 geidig. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. BUPiG-TEXEL. WIJ VESTIGEN DE AANDACHT op onze ruime sorteering BOEKWERKEN in fraaien prachtband. LANGEVELD DE ROOIJ. -W KANTOORBOEKEN en SCKRIJEBEÏÏOEETEN steeds voorradig FEUILLETON. Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. Bochten, Spruiten en andere vertakkingen. J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Vriend van den Huize 30 Cts. Boons Kalender 30 Zendingskalender 00 Nederland in Beeld 130 Maandkalender 60 Boekh. Parkstraat. Als cadeaux voor verjaring, feestelijke gelegenheden en kinderfeesten, vindt men een rijke keuze, in de prijzen van f 0,50 tot f 1,90. Voor h.et leveren van Couranten, Tijdscliriften of Boekwerken zoomede voor het plaatsen van advertenties in alle bladen, bevelen de ondergeteekenden zich beleefd en minzaam aan. OP ONDERZOEK. BOEKH. PARKSTRAAT, prijzen scherp concurreerend. Aanbevelend, V Vertrek van Texel0.15 8.15 11,— 3,30 plaatstijd. van Nieuwediep 7,15 9,30 13,15 3.45 Vertrek van Texel4,15 0,40, 11,—, 3,plaatstijd) B van Nieuwediep 5,15 9,30, 13,15, 4, LIGPLAATS te Texel, haven Oudeschild Nieuwediep, Havenhoofd. Goederen worden aangenomen haven Oudeschild b/d Commissaris G. BLOM, en te Nieuwediep b/d Commissaris J. SMIT, Texelsch Veerhuis. DEDCn&IUlUTflDIEC le kajuit: retour f 0,80; enkele reis f 0,50 doorloopend KINDEREN van 4—12 jaar half geld. Eiken Woensdag en Zondag goedkoope dagretonrbiljetten le kajuit f 0,50 2e kajuit f 0,30. WEEK-ABONINEMENTEN VOOR WERKLIEDEN (2e kajuit) f 1,—. Goederen-tarief naar gewicht en plaatsruimte, waarvan tarief aan boord ter inzage. 3 Vrij naar het Fransch door A. B. 6.) Na een enorm groot glas wijn naar bin nen geslagen te hebben, zei Gonlay kalm: Ge hebt goed geraden, burgeresse, ik kom bij haar vandaan en ik heb van haar een groote gunst verkregen, die zij nog altijd had geweigerd sedert de gevangen neming van den vroegeren markies, haar echtgenoot, dat is sedert een maand. Van avond komt zij bij mij soupeeren en de voornaamste officieren der zwarte bende zullen met haar mede bij mij aanzitten. Zij zal de eereplaats aan talel innemen alsof die baar toekwam en morgenochtend zoodra de dageraad het licht der lampen rood zal hebben gekleurd, zal ik haar een vrijgeleide geven voor haar man. Ge zult dit vrijgeleide wel willen teekenen, zeide hij, carrier vriendschappelijk op den schou der kloppende. Donder en bloed I riep de woeste pro consul uit, genade schenken aan zulk een schurk en ik zou dat besluit teekenen 1 Nooit!.. Weet je hoe ik het genadebewijs van je vroegeren makker zal teekenen Door hem en zijn vrouw er bij, morgen naar de guillotine te zenden en jij gaat op den koop toe nog met hen mee als je je gemak niet houdt. HaHa Heb je dan geheel en al vergeten welk een rol die Kerlens in de geschiede nis vaD mijn leven hebben gespeeld Wel niet geheel en al, doch toch ten naaste bij. Ik herinner mij nog zoo wat, dat er sprake is van een dwaze liefde voor een vrouw, van een jaloersch man en dan van de aframmeling die hij jou door zijn matrozen heeft laten geven. Dit zeggende begon Carrier te lachen en zijne byenatanden kwamen duidelijk te voorschijn. Zeker is het dus uit erkentelijkheid voor die aframmeling, dat je nu wilt ver hinderen dat hij kennis maakt met het nationale scheermes. Juist omdat ik mij maar al te goed die behandeling aan boord van zijn schip herinner, wil ik mij ook schitterend wre ken. Reeds drie jaar liep ik rond met de gedachte dat ik mij eens zou wreken op een eenige wijze en thans is daarvoor de tijd aangebroken. Wat drommel, niets was mij meer gemakkelijk dan met of zonder jouw toestemming mijn twee vijanden het hoofd af te doen houwen. Maar wat gaf mij dat Dat is maar een korte marteling en Blanche zou rein sterven en ik wil dat haar naam bezoedeld zal zijn. Wanneer men hoort dat zij bij mij gesoupeerd heeft en in gezelschap van de officieren van de zwarte bende, wie zal dan nog aan haar deugd gelooven Ha, zei Caronne, nu begrijp ik je eindelijk, je bent toch een echte sans-culotte. Als je je vroegeren makker wilt laten lijden, wacht dan nog wat, ik ben bezig een nieuwe wijze van verdrinken uit te denken, waardoor ik me met roem over laden zal en die mijn naam onsterfelijk zal maken. Ik zal voldoende gewroken zijn, dank je dus. Caronne als vrouw heeft me reeds volkomen begrepen. Ja, ja, zei deze, blij dat ze eens iets eerder begreep dan haar heer en meester. Je teekent dus hot bewijs van gratie voor den vroegeren markies Nooit, riep Carrier uit, terwijl hij met de vuist op de tafel sloeg. Luister nu eens goed en laat mij uit spreken. Die lui uit Auvergne zijn toch altijd nog stjjfhootdiger dan wij uitBretagne. U moet weten, zei Brehan, terwijl hij zijn verhaal even afbrak om deze verklaring te geven: Carrier is geboren te Yslay bij Aurillac cn dus geboortig uit Auvergno. Na deze kleine opmerking zette hij zijn ver haal weder voort. Je teekent het bewijs ran gratie en zorgt er voor duidelijk er in te vermelden dat het niet voor 8 uur in den morgen aan de gevaDgonis mag worden aangeboden. En dan vroeg de pro-consul. Welnu, om 4 uur zal ik de schoone Blanche, die dan haar engelendeugd zal hebben verloren, weder thuis brengen en om 5 uur zal ik op het plein van Bouffay zijn om te zorgen dat de aristocraten wor den terechtgesteld wier namen ik hier op de lijst heb staan. Dit zeggende overhandigde h(j Carrier een lijst, waarop de naam van den markies de eereplaats innam. Welk een echt patriot ben je toch, riep Carrier opgewonden uit, terwijl hij de hand van Gonlay schudde, jij alleen bent waardig mij op te volgen, en ik heb aan je trouw getwijfeld Nu, dat is zoo, maar is je van harte vergeven boor, zei Gonlay. Caronne had voor de tiende maal de glazen tot don rand gevuld. Op de gezondheid van de schoone ex-markiezin de Kerlen, riep Gonlay. En op de geest van haar lief hebbende echtgenoot, die zich de vrijheid heeft ver oorloofd een brave sans-culotte te laten aframmelen, zei Carrier, valsch lachende bij de gedachte dat hij z(]n vriend daarmee nog eens een steek onder water kon goven. Hola, geef eens inkt en papier, Mevrouw do Markiezin heeft geen tijd om lang te wachten. Zonder recht te weten wat ze eigenlijk hoorden, omdat ze te dronken waren om het goed te begrijpen, begonnen de anderen luidkeels te lachen. Carrier krabbelde vlug het bevel tot vrijlating van don markies, tegen des anderen daags, 's morgens 8 uur precies, op een stuk papier. Als nadere aanwijzing van den datum der vrijlating word vermeld: Jaar II der republiek Fri- maire, quartide, première décade, oseille, of volgens do gewone tijdrekening 1793, 24 November, dag van den heiligen Marcellus. Het was over elven in den avond. Gonlay nam hot papier, waarop Carrier eenige droppols wijn had laten vallen, die veel geleken op bloedvlekken en vortrok haastig, terwijl de pro-consul eenige fles- schen brandewijn vroeg om in een wat Eenige inwoners van Den Helder kunnen U zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een oi andere jeuking der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van Den Helder hebben een geneesmiddel gevonden om huidzieken van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Lees dit Mejuffrouw A. Smit, wonende Vijzelstraat 70 te Den Helder, meldt onsSedert vier jaar ben ik aangedaan geweest met bloe dende aambeien. Deze bezorgden mij een verschrikkelijken last en pijn en ofschoon ik gedurende langen tijd daarvoor onder behandeling geweest ben, kon men mij naar het scheen er niet vanaf helpen. Toen ik met uw Fosters Zalf begon, kon ik dadelijk beterschap waarnemen. De pijn verdween, evenals de jeuking en nadat ik Uw voortreffelijke Zalf gedurende veertien dagen geregeld had aangewend was ik ge heel van dit ellendig ongemak verlost. 16 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuf frouw Smit gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blo zend, jeugdig-lrisch uiterlijk, een blanke, zachte huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van Bergman Co., Radebeul met fabrieks merk Stokpaardjes d 50 Cts. per stuk bij: Firma T. BUIJS, beter humeur te komen, zooals hij zeide. De slemppartij nam opnieuw een aanvang. Ik weet al die bijzonderheden over die verschrikkelijke scène van Lovesque, die als vagebond hier in ons dorp gestorven is, zeide Brehan. VII En nu mijnheer de graaf, zullen we een weinig op onze schreden terugkeeren, als u dat goedvindt. De graaf van Kurzan, uw vader, mevr. de gravin en u, u drieën had reeds sedert eenigen tijd Frankrijk verlaten en u in Engeland gevestigd. Ik had met uw vader willen meegaan in ballingschap, zooals ik dat mijn plicht achtte, want zooals u wel zult weten dienen de Brehans, van vader op zoon, de familie reeds bijna 500 jaren. Maar uw vader had mijnheer de Kerlen niet kunnen overhalen ook het laDd te ver laten, in het vooruitzicht dat er droevige dagen voor zjjn land zouden aanbreken; daarom verzocht hij mij in naam van do genegenheid welke ik voor zijne familie gevoelde, op zijn zuster te passen, alsof hij het zelf was, hij rokende er namelijk op, dat de werkelijk trouwe dienaren in don tijd van beroering, welke aanstaande scheen hoogst zeldzaam zouden zijn. Aangedaan bedankte ik hem voor dat blijk van vertrouwen en ik bezwoer hem mevrouw de markiezin de Kerlen niet te zullen verlaten. De eerste aanvallen van den storm waren voorbijgegaan en hadden ons niet beroikt. Mijnheer de Kerlen, dio langen tijd had gestreden voor de bevrijding van het jonge Amerika, had vandaar zeer vooruitstrevende ideën modogobracht. Verrukt over de her vormingen, die thans voor Frankrijk in het vooruitzicht werden gesteld, juichte hij die van harte toe; hij werd bemind door de republikeinon en geëerd door do konings- gezinden ofschoon hij zich niet ondor hun vaandel wilde schnron. Hij achtte zich dus volkomen zeker. (Wordt vervolgd.) Bedrukt by LAND (CV ELD X DE lUK/lJ, Loiol.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4