Steunt allen dexels Cigen 1 cTZieuw cJiieuüo. FOTO-MAP. UITTREKKAARTEN cNieuwjaarskaarten, eenige duizende ANSICHTKAARTEN, Markiezin de Kerlen. SLECHTS 15 CENTS. LANGEVELD DE R00IJ, LIJNZAADKOEKEN Mej. G. ROEPER, Rnrg Texel. FEUILLETON. Yruchtboomcarbolineum „Pomoma", van de N.V. UTRECHTSGHE OLIEHANDEL, 9 Haringvliet, Rotterdam. Deze Map bevat 10 velletjes Postpapier en 10 Enveloppen. Deze map, gewoon post of kleiner (damespostj kost WIJ RUIMEN OP de nog voorradige waarop Foto en gepaste Nieuwjaarsgroet. geheel nieuwe opnamen in 25 soorten, van alle dorpen. Silverettedruk en Collochrom-glacé. cDoekh. Parkstraat. Firma Joli. F, Morra Kunstmeststoffen, WESSANEK LAAEi W0RMERVEER. Prijsp. pot35ct- 75 ct. fl,20 enf 2.50 I FT OP l Al'een de echte Kloos- Ieder velletje papier en iedere envelop is bedrukt met een foto van Texel. Voor de briefwisseling bij gelegenheid van het Nieuwjaar is dit nu bij uitstek iets geheel nieuws. Wij hebben verder nog in voorraad mooie in verschillende prijzen. i pakje van 6 stuks, gesorteerd, 5 Cts. 1 12 10 Deze kunnen met 1-Cents-postzegel worden verzonden. Wachtende in het Nieuwe jaar Eenige woorden van een inwoner van Den Helder. Merk ,,W. L.", Ieder jaar leed ik aan winter handen, aldus schrijft ods Mej. Cato Slegers Steenweg L. 106 te Hel mond, en zij voegt er bijDe pijnen die ik daardoor uitstond zijn niet te beschrijven, vooral als ik in koud water kwam. Mijne han den geleken ruwe klompen vleesch. Ik gebruikte glycerine, welks ge bruik mijn pijn nog verergerde. Alle mogelijke andere geneesmidde len die ik verder ter genezing aanwendde, konden mij niet van die lastige kwaal afhelpen Op aanraden van mijn patroon ging ik tot het gebruik van den Klooster balsem, Klooster Sancta Paulo oyer en toen ik mijne handen eenige avonden met die heerlijke zalf had ingesmeerd, waren mijn winter handen verdwenen. Ik heb nu al in geen twee jaar last van winter handen gehad en wanneer ik in den winter met mijn handen in koud water kom, hindert mij zulks niet. Ik ben zeer dankbaar voor mijne genezing en ik machtig u dit bekend te maken. De KLOOSTERBALSEM, Klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, rheu- rnatiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstui kingen, iendepijn, pijn in den rug, spierverrekkingen, winterhanden en wintervoeten. UI terbalsem geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. Verkrijgbaar bij: Vrij naar het Fransch door A. B. 8.) Schoone markiezin, zei hij, op zijne hielen ronddraaiende als in den tijd toen hij nog met de adelijke heeren omgang had, mevrouw de markiezin, een kus van uwe reine lippen, Het zij zoo, zei de markiezin koel. Een rilling voer haar door de leden, toen hare lippen die van Gonlay aanraakten. En als ge mij een valstrik spant, voegde zij er bij, hem goed in de oogen kijkende, vergeet dan niet, dat ik mij zal weten te wreken en gij uw,straf niet zult ontgaan, ook al mocht ik er zelf onder bezwijken. Gonlay schaterde van lachen, toen hij met veel plichtplegingen de markiezin naar huis geleidde. Om acht uur precies bevonden de mar kiezin en ik ons voor de poort van de gevangenis. Levendig bood zjj het bevel tot vrijlating dat Gonlay haar gegeven bad, aan den portier aan. Ha, ha, zei deze, het papier van de markiezin aannemende, terwijl hij haar in haar gezicht uitlachte. Mijn liefje, je hor loge komt een beetje achter bij het mes der guillotine. Hfj die je dit papiertje heelt gegeven, heelt je eens aardig bedot. De aristocraat Kerlen is van morgen om 5 uur reeds geguillotineerd. Goed. zei de markiezin koel, en schijn baar zonder het minst aangedaan te zijn in elke verhouding en oplosbaar in water. Geen zieke boomen of planten meer, teveDs ter zuivering van kippen en hondenhokken, Uitsluitend verkrijgbaar bij den heer J. J. KUIJPER, ijzerwinkel. Parkstraat, Burg, met gebruiksaanwijzing en prospectus. keerde zij weder terug naar haar kaDier bij onzen getrouwen kruidenier. Gedurende een deel van den dagenden nacht was zij druk aan het schrijven. Vernomen hebbende, dat den volgenden dag des namiddags om 5 uur, de terecht stelling zou plaats hebben van een 50-tal nieuwe slachtoffers, begaf zij zich kort voor vijf uur naar het plein van Bouffay, waar zich het schavot bevond, nadat zij mij had bevolen niet uit te gaaD voor dat zij weer terugkwam. Ik vertrouwde haar echter niet, zij zag zoo vreemd uit haar oogen, zoodat ik vreesde dat zij iets zonderlings van plan was en ondanks haar verbod volgde ik haar toch zonder door haar te worden gezien. Op het plein bevond zich reeds eene groote menigte. De markiezin wist zich echter een weg te banen tot aan den voet der guillotine. De beul wachtte reeds met de armen over den borst gekruisd bij zijn verschrik kelijke machine. Bij hem stonden eenige helpers, jonge burgers die zich vrijwillig hadden aange boden hem bij zijn werk te helpen. Pas had de klok haar vijf slagen doen hooreD, of op het plein verechenen de vijftig schelmen, zooals men in dien tijd zei; zeven daarvan waren vrouwen, onder welke zich vior zusters bevonden. De jongste van deze zusters was ter nauwernood 15 jaar, de oudste hoogstens 20 jaar. Kalm en onderworpen volgden zij de zes en veertig andere slachtoffers. Eeret werden nog eenige kreten gehoord, toen evenwel dezo nog jonge meisjes ver schenen, zweeg men. Eensklaps weerklonk, gelijk een engelen zang de „Salve Regina" ons in do ooren. Het waren de schoone martelaressen, die het lied even kalm zongen als waren zij in de kerk. De menigte geraakte geheel onder den indruk. Bijna allen ontblootten nu eerbiedig het hoofd. De beul alleen bleef kalm. Hij liet met vaste hand het stalen snij- werktuig vallen, dat achtereenvolgens de hoofden van zes en veertig veroordeelden van verschillende leeftijd, rang en stand afsneed. Onder de zoogenaamde aristocraten waren er vele handwerkslieden die gewoon waren hun brood te verdienen in het zweet huns aanschijns. Weldra bleven nog slechts de 4 jonge meisjes over, wier witte kleeren met roode bloedvlekken waren bespat. Toen hij zich tegenover deze schepselen zoo rein en schoon bevond, die hem met een engelenlach om de lippen aanzagen, werd ook de beul op zijn beurt getroffen. Maai' voor het raam van een der huizen aan hot plein, brandde een helder licht on de beul bemerkte daar Carrier, die zijne vuisten tegen hem balde. Hij moest gehoorzamen. Do jongo meisjes gingen naar bot moord- staal, doch het volk riep: Neen, neen, zij zija te schoon om te sterven 1 Voor God is niets te schoon 1 riep de jongste in heilige vervoering en hun vroom gezang begon opnieuw. Weldra zweeg con stem, daarna twee Mejuffrouw Kansen te Den Helder heeft iets te zeggen betreffende Fosters Zalf, het be kende middel tegen huidziekten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. 22 Mejuffrouw M. C. Kansen, Vischstraat 6 te den Helder meldt ons Sedert zes maanden heeft mijn tweejarig kind geleden aan een hevige uitslag op den rug en armen. Het was verschrikkelijk om aan te zien wat het arme kind te doorstaan had, voornamelijk door de hevige jeuking. Ik wist niet meer wat ik moest beginnen want de uitslag werd hoe langer hoe erger. Alles wat ik hiervoor geprobeerd had was te vergeefs gebleven. Op aanraden van een mijuer kennissen liet ik een doosje Fos ters Zalt komen en ik kan met blijdschap getuigen dat deze mijn kind onmiddelijfc verlichting gaf en tien dagen later was de arme kleine geheel genezen en kon ik niets meer vau de ellendige uitslag bemerken.; Ik ondergeteekende verklaar, dat het1 bovenstaande waar is en machtig u het publiek te makou op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuf frouw Kansen gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopera er op attent, dat op iedere doos de hand teekening van James Foster voorkomt. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist, Toezending] geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of i 10 voor zee doozen. leveit steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, ondet kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met doznivere fflnrwi uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalci en grootste voedingswaarde. EEItE-DIPLOMA PARIJS 1000. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. en spoedig weerklonk nog maar een stem die echter ook weldra verstomde. De menigte scheen als van den blikseu getroffen. Wat de beul aaDgaat, zijn blik stonc verwilderd, hij wankelde alsof hij dronkei Eensklaps weerklonk te middeD van de doodelijke stilte eene trillende stem, en deze in dien tijd onvergeeflijke woorden.- werden gehoord Leve de Koning Dat was als een electrische schok... De betoovering was verbroken. Ter dood met dat aristocratengebroed- solhuilde de menigte. Dat verlang ik juist, antwoordde de stem Men bemerkte toen op het schavot bi, de guillotine een jonge, schoone vrouw met fleren blik rondom zich zionde. Het was de markiezin do Korlen. Kijk, zei Gonlay, die toen juist bi, Carrier voor het raam stond te kijken kijk, het is mijn markiozin, dio daar zoo'ii drukte maakt. Een pracht van een vrouw, zeido nu Carrier. Nu ik ben blij, dat ik zoo van haai ontslagen raak. Zij is lang niet voor do poes Komaan beul, doo uw werk zei me-, vrouw de Korlen en bijna met gowel pi plaatste zij haar hoofd onder den valbijl De beul gehoorzaamde bevend. net scherpe staal viel en het hoofd roldiM in do gemeenschappelijke lijks mand, tor'i<> wijl do boul naast het slachtoffer in elku zonk. Wordt vervolgd. Gedrukt b« LANGKVKLü DJ3 ItUPJJ.'l'oie'i

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4