Steunt allen SfexelsCigen HOUTHANDEL De Enkhuizer ALMANAK WINTERDIENST. Texels Eigen Stoombootonderneming. Markiezin de Kerlen. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Zij redde haar leven. Vruchtboomcarbolmeum „PomomaLIJEEAADKOEKEE" BOEKH. PARKSTRAAT. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. Landbouwtentoonstelling Texel. Tentoonstellingstenten, waterdichte dekkleeden, vlaggen en stokken Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel WESSANEK &LAAK WORMERVEER. van de N.V. UTRECHTSCHE OLIEHANDEL, 9 Haringvliet, Rotterdam. Sijbr. C. Eelman. S. Keijser Dz. LANDBOUWKALK voor het schrikkeljaar 1908 DRAÏsS^'^A^LKEriBURQ'S-- •iLEVERTRAMI AV-- Te den Burg uitsluitend verkrijg- baar bij A. DROS Albzn. BOEKH. PARKSTRAAT. FEUILLETON. C3D Merk „W. L.", Met het oog op eventueel ongeregelde afvaarten der boot tengevolge van ijsgang znllen daaromtrent inlichtingen te bekomen zijn bij de heeren H. HAAKMAN en G. D. KOOIMAN. De Eaad van Beheer. P S. Er bestaat evengoed gelegenheid per rijtuig van en naar de boot te gaan. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Groote voorraad. Diverse soorten. Lage prijzen. December en Januari d a g e 1 ij k s tot aflevering aanwezig. in verschillende soorten. W. F. STOEL ZOON Alkmaar. is verkrijgbaar. r t f.n -i-ürüütaï' - L EEUVv'ARDEri Vrij naar het Fransch door A. B. 10.) Je bent wel een zeer verhard zondaar, gaf ik hem ten antwoord, maar de Heer heeft gezegd: „vergeld kwaad met goed Ik zal mijn plicht doen, spreek, ik luister. Je hebt evenmin als ik den avond van den 25 November vergeten. Zeg maar den geheelen dag, zei ik. Ik stond, hernam hij, voor een der ramen met Carrier en Caronne, toen de kreet „Leve de koning" mijn oor trof en mijn oogen naar het schavot deed richten. Ik zag toen even later het hoofd van de markiezin de Kerlen onder de bjjl vallen. Ofschoon ik reeds lang gewoon was aan dat schouwspel, kwam het mij voor alsof ik een groote misdaad had begaan en een groot onheil my dreigde. Ik weet niet hoe lang ik daar bij het raam zou zijn blijven zitten, als Carrier me niet uit mijn droomerijen had gewekt door me een slag op de schouders te geven. Wel Gonlay, zei hij, je ziet er uit als een treurzuil en dat wekt bij mij de lust op, om bet hoofd van je dulcinea eens van nabij te zien. Ga het eens halen. Ik bewoog me niet. Komaan, ben ik hier de baas niet meer, vervolgde de pro-consul met een vree8elijke vloek en trok zijn sabel en gaf daarmee een harde slag op de taiel. Wankelend ging ik heen. Toen ik in de zaal terugkwam, 't hoofd der markiezin bij de haren houdend, nam tegen billijke prijzente hnur bij HACKEND Co.. Amsterdam, Prins Hendrikkade 22. Int. Tcleplioon 717. Opgericht 1796. G-rooth.an.del in Asplialtpapier. ^nnojtby/g^iiu 02^/7^ j csr^yrrr-: r~: y^y.r-r.r" F DtWlT Onder al de uitvindingen, welke der menscheid tot nut en den uitvinder tot blijvende eere verstrekken, bekleeden voornamelijk die middelen, welker rechtstreeksch doel het is het dreigend levensgevaar af te keeren en menschen voor de maatschappij te behouden, een eerste en roemrijke plaats. Het is een hartverblijdend gevoel te vernemen, dat er een middel bestaat waardoor jaarlijks millioenen borst- long- en asthmalijders, die met den dood voor oogen liepen, gered zijn geworden, die anders onherroepelijk verloren zouden zijn. Geen wonder dan ook dat, toen in ons land de Abdijsiroop; Klooster Sancta Paulo bekend werd, dit artikel met vreugde begroet werd; en dank zij dit wonder baarlijk genezend middel zijn er heel wat borst- en long lijders in ons land gered geworden. Hieronder volgt een verklaring van dankbare ouders, die bun kind, dank zij de Abdijsiroop in het leven hebben gehouden. Johanna, het dochtertje van Matthijs de Wit, Zandgat No. 9 te Amersfoort, was er zeer slecht aan toe. Zij had een hevige borstziekte die, niettegenstaande er vele middelen ter genezing waren aangewend, niet wilde wijken, ons vo gens portret. gjDg m0t (j0n achteruit, zeiden hare ouders tot onzen verslaggever die hun een bezoek bracht. Wanneer zij moest hoesten, dan was het verschrikkelijk om aan te zieD, hoe zij de armpjes krampachtig uitstrekte en de oogen haar uit het hoofd puilden. Wij waren teneinde raad en dachten ons kind te moeten missen, totdat wij op de gedachten kwamen het eens te probeereu met de Abdijsiroop omdat wij daar zooveel goeds van vernomen hadden. Wij haalden dus bij den drogist Van de Weg een flesch van Fl. 1. en tot onze verbazing zagen wij na het gebruik daarvan reeds beterschap. Wij gingen met het gebruik der Abdijsiroop voort en bij het derde fleschje, gal zij dikke fluimen op, donkerbruin gekleurd even als koffie, het hoestten verminderde en nu heeft zij weder goeden eetlust, slaapt goed en is geheel genezen. Wij kunnen gerust zeggen, dat wij door de Abdijsiroop ons kind in het leven hebben behouden I-pf p-p. dat gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt die het dochtertje UJJ vanden Heer De Wit gebruikt heeft, deze alleen geneest en is kenbaar aan een rooden band om de flesch, waarop de handteekening van den Generaal-Agent L. LAKKER, Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak; en geneest nooit. Prijs f 1, f 2,—en f 3,50 per flacon. DEN BURG IS DAAKKAAK Hoe kannen wij anders dan dankbaar zijn voor openhartige verklaringen, gelijk de onderstaande, door personen uit onze omge ving gegeven, voor onswelzjjn. Want dit woord van Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Den Burg. De Heer R. Oost, scheepstimmerman te Urk meldt onsSedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een vermoeid gevoel, dat zich vooral 's morgens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last van benauwd heden en zweetingen, die zonder aanleiding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon me ernstig ongerust te maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren.Hoe groot was mijn vreugde en verwondering toen ik reeds na vier dagen ccn groote ver lichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe, en thans weet ik niet hoe ik het heb, want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemerken. Ik gevoel me veel sterker en opgeruimder en zou wel iedernier- iijder dit heilzame geneesmiddel willen aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren? Hebt gij pijn in den rug, in het hoofd of in deleden? Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of waterzucht? Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkel baar? Denk er eens over na. 3 Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Oost gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P Kuiper, drogist. Toezending geschiedt francc na ontvangst van postwissel a f 1,75 vooi een, of f 10,voor zes doozen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe -w-y- -| ueuen uw vee met ae z ui ver e Mur we in elke verhouding en oplosbaar in water. Geen zieke boomen of planteD meer, tevens ter zuivering van kippen en hondenhokken, Uitsluitend verkrijgbaar bij den heer J. J. KUIJPER, ijzerwinkel. Parkstraat, Burg, met gebruiksaanwijzing en prospectus. Carrier het mij uit de handen en keek er gedurende langen tijd aandachtig naar. Ik vergeef je je zwakheid, zeide hij min of meer aangedaan, iets dat ik bij hem nog nooit had opgemerkt, je markiezin is wel waard dat men er even om treurt. Maar er is nu zeker toch al genoeg om getreurd, viel Coronne hem in de rede. We zullen vandaag eens bij mij aan huis dineeren, noodig mijnentwege je markiezin ook maar uit als je daar zin in hebt maar laten we ons wat haasten, want een diner moet warm en een aristocrate koud zijn. Sta me toe die scèna zeer beknopt te vertellen. Het hoofd werd gebracht naar de woning van Caronne. Daar werd het aan talel juist voor mij geplaatst en toen men er geDoeg mee gespot had, wierp men het in een hoek en begon over allerlei andere dingen te prateD. Dien avond dronk ik meer dan anders, want ik wilde de akelige gedachte uit mijn geest bannen. Om drie uur in den nacht stond ik eindelijk van tafel op; helaas de herinnering aan mijn misdaad had mij nog niet verlaten, vruchtelooze pogiogen wend de ik aan om het beeld der markiezin uit mijn geest te verbannen en steeds klonk het in mijne ooren „Leve de Koning!" Laog liep ik doelloos door de straten, eindelijk begaf ik mij huiswaats. Ik keek toevallig in den spiegel en.„in plaats van mijn eigen gelaat zag ik daarin het bloe dende hoofd der markiezin, welker oogen schitterden van wraak. Rillende over mijn geheele lichaam, be dekte ik mijn gelaat met mijne handen, maar nog steeds zag ik dat hoofd voer me. Ik deed mijn lamp uit en begaf mij in donker naar bed, maar nauwelijks lag ik te bed of ik voelde twee ijskoude lippen op de mijne drukken. Afgrijzelijk. Het was weder haar hoofd Ik riep, ik schreeuwde Het hoofd, help, help, het hoofd, haal het hoofd toch weg. Men snelde op mijn geroep toe, overal in mijne kamer werd nu gezocht naar het hoofd, dat, zoo ik beweerde, in de kamer moest zijn, doch alles tevergeefs. Ik begat mij opnieuw naar bed, maar nauwelijks lag ik weder en had de oogen gesloten, of ik voelde wederom die ijskoude lippen op mijn mond. Ik stond op en opende het venster ten einde een weinig friseche lucht in te ademen. Ik gevoelde iets zwaars en kouds op mijn schouder, wederom was hot het afgehouwen hoofd, waarvan de haren door don wind bewogen mij in het gelaat woeien. Om 10 uur liet Carrier mij bij zich ko- meD. Na een uur arbeids begaven we ons naar Caronne, die ons met het ontbijt zou wachtte om daarna onze gewone zwelg partij voort te zetten. Ik was recht in mijn schik bij het vooruitzicht op die zwelg partij. Ik hoopte namelijk nog steeds dat de wijn de akelige droom zou verdrijven. Caronne was nog niet beneden, toen we aan haar woning kwamen, In afwachting van haar komst begaven we ons aan tafel en dronken eenigo glazen madera. Voor de tweede of derde maal dronk ik mfin glas uit, toen Caronne binnenkwam, ik zat met den rug naar de deur gewend. Ha, daar is de engel, riep Carrier, nu vlug aan het ontbijt. Caronne liep naar Carrier om hom vol gens gewoonte te omhelzen en kwam daarop nftar mij om mij op mijn beurt te omhelzen. uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOHA PARIJS 1900. NEGEN GOLDEN MEDAILLES. Nag sidder ik als ik daaraan denk. In plaats van haar eigen hoold was het dat van de markiezin de Kerlen dat op haar schouders rustte on dat bovendien ook nog bloedende was. Ik uitte een kreet van afgrijzen en vluchtte weg. Lachende liep Caronne me achterna en slaagde er ten slotte in mij in te halen, tot groote vreugde van Carrier. Wel drommel, riep hij, dat zou ik hem botaald zetten, pak hem maar eens goed beet Sidderend voelde ik nu weer diezelfde ijskoude kussen en ik viel in zwijm op de vloer neer. Ik beklaag u, zei ik tot Gonlay. die even met zijn verhaal ophiold om in tranen uit te barsten. Welnu, gedurende een maand, ver volgde hij, had ik voortdurend datzelfde lijden, des daags zoowel als gedurende de lange nachten, die ik slapeloos doorbracht. Eergisteren was ik ten einde raad en terwijl het bloedende hoofd op den rand van mijn ledikant rustte en mij met die vree- selijke oogen aankeek, terwijl de lippen een vervloeking schonen te prevelen, viel ik er voor op de knieën. O, zei ik, verlangt ge mijn dood P Zij gaf een teeken van niet. Noen, ge wilt me straffen, ia het niet? Zij maakte een bevestigend teeken. Zie naar mijne binnen enkele dagen grijs geworden haren, aanschouw do diepe rimpels in mijn gelaat. Ben ik nog niet genoeg gostralt Zij gaf geen antwoord. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj JjANGEVBLü JU1S RU- AJ, Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4