Steunt allen cTexels Cigen Stoom6ootonóer neming, DE PRINS Freule Marie, De Enkhuizer ALMANAK Gebr. Coltof, Firma J. Coltof Zonen. HOUTHANDEL DE HEKS VAN PANTICOSA, Spotprijzen. GrrOOte Uitverkoop. Spotprijzen. Iedereen kent liem. HÊLMOIÏD LIJNZAADKOEKEN BOEKH. PARKSTRAAT. FEUILLETON. De uitstekende inlichtingen. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. WESSANEK LAAN WORMERVEER. Firma Joh. F. Morra •Kunstmeststoffen, In eiken Boekhandel kan men in- teekenen op den 7en jaargang van: voor het schrikkeljaar 1908 leider, Magazijn „Nederland". Spoed u naar den Helder, Wegens het opmaken der balans zullen alle voorradige MANUFACTUREN, BEDDEN, DEKENS, MANTELS en CONFECTIE tegen elk aannemelijk bod verkocht worden. Merk „W. L.", Lage prezen. Sijbr- C. Eelman. S. Keijser Dz. DRAiSlflA-YANVALKEMBURG'S té-- 'e den Burg uitsluitend verkrijg baar bij A. DROS Albzn. De mooiste illnstratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van be langrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf 1 Januari 1908 in dit weekblad een roman van de bekende schrijfster THÈRÉSE HOVEN, Een verhaal uit de Pyreneën, geïllustreerd naar fotografiën. In de „Bibliotheek" van „DE PRINS" wordt vanaf 1 Januari 1908 opgenomen van GEORGE HARTWIG. Een zeer spannend, mooi verhaal, met uitstekend geslaagde karakterteekening, boeiend van begin tot einde. Zeer fraaie prijzen worden geregeld uit geloofd voor het oplossen van aardige raadsels enz. Hen abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,per jaar voorde gewone en tegen f 5,per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post aboi neeren tegen remise van f 3, 75 voor de gewone en f5,75 voor de luxe-editie aan den Uitgever N, J. BOON Amsteldijk 13, Amsterdam. Hen ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 45 platen per week. Hen abbonneert zich bij LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkst. is verkrijgbaar. Vrij naar het Fransch door A. B. 1 I Groote familievergadering der Hartinvals op dezen avond. Hen behandelde er een zeer belangrijke zaak, ja de meest belang rijkste welke zeker wel kon worden be handeld, namelijk het huwelijk van de dochter des huizes. Naar het scheen waren allen het echter geenszins eens over deze zaak. Haar pa, ik verzeker u dat het een zeer behoorlijk jongmensch is en ik bemin hem»! En mama ondersteunde haar dochter bij dat betoog. Zeker man, mijnheer Ernst Dabricourt is zeer net, verstandig, zeer aangenaam in den omgang, enfin, om het in 'tkort te zeggen, gedurende de zes weken, die vuj samen hebben doorgebracht in hetzelfde hotel te Briseville-sur-mer, heeft bij geen enkele maal de goede indruk te schande gemaakt welke ik van hem reeds had verkregen. Haar mijnheer Hartinval was nog niet overtuigd en riep zijn broeder te hulp. Ik zeg niet, dat het niet waar is, het kan zeer goed zijn dat die mijnheer wer. kelijk alle de goede eigenschappen heeft, welke jelui aangeven, maar omdat hij nu jelui toevallig in hetzelfde hotel ontmoet Kanaalweg 141, Spoorstraat 77, Binnenhaven 1. Te veel om alles op te noemen laten wij slechts enkele artikelen volgen oa Wit Katoen 2 el breed voor sloopen en schorten, nu voor 9]/2 cent, Extra zwaar, 2 el breed, van 25 en 28 nu voor 1573 en 20 cent, enz. Witte Dameszakdoeken 3 ct., Fijne witte Engelsche dril voor damesondergoederen, van 25 nu 1473 ct. Geel katoen voor hemden, 17a el breed, nu voor 11 cent. enz. enz OQ cn=* CTiy^y/T-n r^vS-V it, r rmvyfr/rnm rr?V nnRlfMJo - BOOM E. Bij groot en klein, rijk en arm, kortom bij iedereen in de geheele provincie Noordbrabant ben ik bekend, zeide de heer Harinus Boone, wonende Oliemolen te Helmond, tot een onzer verslaggevers die hem eeD bezoek bracht. De provincie Noordbrabant telt ruim 589000 inwoners; het wil dus heel wat zoggen zoo algemeen bekend te zijn en weinigen in Nederland zullen zulk eene algemeene vermaardheid hebben als de heer Harinus Boone te Helmond. Wanneer zulk een bekend man een verhaal vertelt is het wel de moeite waard even naar hem te luisteren. De heer Boone vertelde dan aan onzen verslaggever dat hij gedurende jaren achtereen gekweld werd door borst- benauwdheden (asthma) die zoo hevig waren dat hij soms dacht in een benauwdheid te zullen stikken, dag met een blaffend geluid, aldus zeide hij, niezen Mijn De Ik hoestte den geheelen deed ik onophoudelijk en ik leed verbazend aan koude handen en voeten, gemoedsstemming was onpleizierig en het loopen viel mij uiterst zwaar meeste nachten bracht ik wakende door, daar het bed mij nog veel benauwder maakte. Het eten smaakte mij niet meer, ook in mijn pijp had ik geen trek meer, ik die vroeger een half ons per dag rookte. Ik vermagerde zichtbaar en verkeeide in een akelige toestand; werkelijk verlangde ik dat het spoedig met mij gedaan zou zijn. Op een goeden dag hoorde ik een mijner vrienden den lof der Abdijsiroop ver kondigen. Ik sloeg er geen acht op, omdat ik dacht: ik heb al zooveel gepro beerd en niets helpt mij, met die siroop zal het wel niet zoo gaan. Maar toen ik den dag daarop in een nieuwsblad van de wonderbare genezing der Abdijsiroop las kocht ik direct een flesch in de drogisterij Maartens te Helmond. Toen ik een lepel siroop gebruikt had kwam de slijm bij groote groene en grijze stukken los en het piepen der borst was veel verminderd toen ik die fla con leeggebruikt had. Bij het tweede flaconnetje was het of ik een ander mensch geworden was, zoo verruimd gevoelde ik mij. Na drie flesschen Abdijsiroop gebruikt te hebben ben ik totaal genezen. De Ab dijsiroop is een gezegend geneesmiddel en ik verlang dat U aan mijn verklaring ruchtbaarheid geeft, opdat lijders aan asthma en borstaandoening dit heer lijke middel ter genezing zullen nemen. Het geneesmiddel voor borst- of longaandoeningen bestaat; het heet ABDIJSIROOP. Gij behoeft het slechts aan te wenden om te genezen. Sukkel dus niet langer met bont- en longaandoeningen, asthma, doch neem uw geneesmiddel. De Abdijsiroop geneest anderen. Waarom u niet? De .Abdijsiroop kost per fL. f 1,~, f 2.-- en f 3,50. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat, Rotterdam, m ii, 17. ymmintT heeft, en jelui daar een tijdje gelogeerd hebt en hij jelui nu aanstaat, valt daaruit nog maar dadelijk niet op te maken, dat hij het meeat eerlijke jongmensch is der wereldO. als ik van 't jaar *ook maar naar Briseville-sur-mer had kunnen gaan, en zelf een oordeel had kunnen vellen De mannen zien beter uit hun oogen dan de vrouwen. En als die mijnheer mij wat op de mouw had willen spelden, zou ik hem wel hebben uitgehoord of hij wilde of niet. Maar twee vrouwen als jelui, zoo gemakkelijk te bedottenOmdat een jonge man nu eens zich aardig voordoet en goed „Lawn-tennis" speelt, is dat dan nn een reden om hem maar dadelijk het liefste dat men op aarde bezit, zijne dochter, toe te vertrouwen Hij wendde zich nu tot zijne dochter, zeggende Wat weet ge van hem Heeft hij altijd een geregeld leven geleid Is hij spaarzaam, werkzaam Zal hij u geluk kig makeu Wel drommel, misschien wist hij wel, dat je een aardig duitje mee ten huwelijk krijgt en heeft hij nu zijn beste beentje voorgezet om jelui vertrouwen in te boezemen. Maar zeg je ons, dat hij, wanneer hij eenmaal de sleutel van de geldkist heeft, niet in werkelijkheid geheel anders zal zijn als hij zich nu voordoet Als hij je den een of anderen dag eens sloeg? Heb je daar wel aan gedacht? Hij zou de eerste man niet zijn, die dat deed, bedenk dat wel O, pa, ik ben zeker Ta, ta, ta, je bent totaal van niets zeker! En bovendien, al je tegenwerpin gen baten je niets, en zonder nu dadelijk over te gaan uw hand aan den jongeman te weigeren, sta ik er op mijn antwoord niet te geven voor en aleer ik zeer nauw keurige inlichtingen omtrent hem heb in gewonnen. Vindt je dat ook niet Jozef? Jozef, dat wil zeggen de broeder van mijnheer Martinval, knikte bevestigend. Ja, ja, zei hij, ik bon het geheel met Theodoor eens. Wel zeker, men neemt immers zelfs geen keukenmeid in dienst zonder tal van inlichtingen ingewonnen te hebben en zou men dan een schoonzoon nemen zonder tenminste zeker te zijn niet met een moordenaar te doen te hebben O, oom Zooals men ziet waren vader en oom het geheel met elkander eens. Onder deze omstandigheden was tegen praten dus nutteloos en moesten de beide vrouwen zich onderwerpen, volkomen ge rust echtor over den uitslag, want hoe zou het mogelijk zijn dat er verkeerde inlichtingen kwamen omtrent een jonge man zoo volmaakt als Ernst Dabricourt, II Do beide broeders bleven alleen in de salon en meester van bet terrein. Nu bleof de vraag nog hoe zou men nu inlichtingen inwinnen omtrent mijnheer Dabricourt Men had geon enkele kennis die met dion heer bekend was en tot wion men zich dus zou kunnen wenden, want die ontmoeting aan zee had plaats gehad Gevonden door een inwoner van Ruilingen Er zijn vele mannen en vrouwen in Dei Burg die met ecu verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misschien aambeiej of prikkelendehuiduitslag en tevergeefs bek ben ze getracht genezing te bekomen. Voo zulke inwoners zal de volgende, openhartigi verklaring van iemand uit hun beurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heei H. Eelkema, wonende Fabriekstraat 36 te Harlingen, meldt ons: Het is thans reeds twee jaren dat ik lijdende was aan bloedende aambeien, welke mij zeei hinderlijk waren. Uithoofde van de verschrik kelijke jeukiüg kon ik haast niet loopen en ik bracht hierdoor zelfs menigen slapeloozen nacht door on had dikwijls veel bloedverlies Toen men mij zooveel goeds vertelde van uv Foster's Zalf maakte ik bier onmiddelijk ge bruik van, ik wil u openhartig zeggen dat ik hierdoor zeer veel verlichting bekomen heb Ik kan zeer weinig meer van mijn oude kwaal bemerken en zal gaarne uw genees middel recommandeeren waar de gelegen heid zich daartoe aanbiedt. 7 Ik oudergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt, Verzeker U dat men U de echte Foster' Zalf geeft, dezelfde die de heer Eelkema ge had heeft. Zij is te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na onvangst van post wissel a f 1.75 voor één off 10 voor zes doozen Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murw* uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOHA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN HEDA1LLES. loveit steeds alle soorten •tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p, V raag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Groote voorraad. Diverse soorten. December en Januari dagelijks tot aflevering aanwezig. zonder tusschenpersoon. Mijnheer Martin- val zat er wel een weinig mee verlegen. Iets bijzonders was hot zeker, dat in de gesprekken welke de beide dames gehad hadden met den jongen man, die toch in Parijs wel kennisson moest hebben, nooit iemand genoemd was welke men kende. Als we eens tot een informatiebureau gingen, merkte Theodoor Martinval eens klaps op. Jozef schudde met hot hoofd. Hm, hm. zeor gevaarlijk die bureaux en dan, or zou dan wel eens niets op hem aan te merken kunnen zijn en hij kon dan wanneer hij eenmaal uw schoonzoon was en vernam wat er gebeurd was, zich wel eens boleedigd kunnen gevoelen. Neen, ik voor mij zou het beter vinden zelf die dingen te doen. Hoe dan Wel, morgen, ja morgon loop ik eens bij hem aan. Maar als hij nu eens uit is Juist goed, zijn bediende of dienst bode opont dan do dour, ooft 20-francBfuk in do hand en ik laat zo prnton, kom mijn waardo, er is geon boter middel dan dat. Do bedienden konnen hun meester en dezen kunnen gewoonlijk togonovor hen hunne streken minder goed inhouden, of liever, ze doen daar hun best niet voor. Is dat jongomensch gierig? verkwistond? driftig? Is hot oen speler? Dat zullen wo spoedig weten. Het komt or maar op aan dat men iemand goed weet uit to hooren. (Wordt vervolgd.) LEEUWARDEN

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4