Steunt allen dexels Cigen Vereeniging Christelijke Bibliotheek Hoofdprijs EEN MOTORRIJWIEL Hulpmeststoffen DE PRINS Freule Marie, WINTERDIENST. De Enkhuizer ALMANAK EEN VERMOGEN YOOR STILLE UREN, GROOTE VERLOTING door S. J. KONING. DE BEKS VAN PANTICOSA. Steunt dit doel door het koopen van loten. Prijs per lot 60 cent. Alle soorten van FEUILLETON. De uitstekende inlichtingen. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. BOEKH. PARKSTRAAT. Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep OPGERICHT A. D. 1897. Thans vereenigd met De Nieuwe Bibliotheek De Protestantsche voor Zondagsschool en en Christel. Bibliotheek Huisgezin, van H. W, S. Uitg. Egellng's Boekh, Als deel II van den llen jaargang der Vereeniging Chr. Bibliotheek is ver schenen, en werd aan de leden toegezonden door Dr. J. R. CALLENBACH, Een bundel overdenkingen naar aanleiding van Schriftwoorden, Het boek is met bijzonder duidelijke letter gedrukt, wat door zieken en ouden van dagen zeer op prijs gesteld zal worden. Degenen die zich nu nog laten inschrijven als lid der Vereeniging, ontvangen behalve bovengenoemd werk ook de nog te verschijnen werken voor dezen j aargang, en het reeds verschenen, alom gunstig bekende, en om de buitengewoon traaio uit voering algemeen geroemde werk „BUN VAN'S PELGRIMSREIS" van deze wereld naar de toekomende, met 31 illustraties naar teekeningen van Harold Copping. Tal van bladen achtten dit werk alleen den inteekenprijs voor den geheelen jaargang (f 5,overwaard; één sprak zelfs van een waarde van wel t 9.voor dit enkele boek. m Wie omtrent de Chr. Bibliotheek volledig wil ingelicht zijn, vrage den catalogus voor den llen jaargang, en bezichtige bij zijn boekhandelaar de twee reeds verschenen deelen. De Catalogus wordt op aanvrage gratis toegezonden door den uitgever G. F, CALLENBACH te Nijkerk. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 28 November 1907, No. 21 te houden ter ondersteuning van vereenigingen tot werkverschaffing en ter bestrijding van de gevolgen der werkeloosheid. waarde f 500,-- voorts Dames- en Heerenrijwielen, Gouden en Zilveren horloges, Gouden en Zilveren voorwerpen, Aquarellen, en verder verschil lende voorwerpen van Kunst en smaak. Totaal iooo prijzen. Trekking 8 Februari 1908 des voormiddags ten 9 uur ten overstaan van een door de Wet bevoegd Ambtenaar in het Venduhuis der Notarissen te 's-Gravenhage, Nobelstraat. Namens het Comité: Jhr. W. J. VAN DEE GOESVoorzitter. A. HOOGENDIJK Jr.. Secretaris-Penningmeester. Door de Commissie daartoe aangezocht zijn Loten verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. worden aan zuinigste prijzen onder kostelooze contróle RL.P. geleverd In eiken Boekhandel kan men in- teekenen op den 7en jaargang van: De mooiste illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het Buitenland in beeld breDgen, tal van be langrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf 1 Januari 1908 in dit weekblad een roman van de bekende schrijfster THÈRÉSE HOVEN, Een verhaal uit de Pyreneën, geïllustreerd naar fotografiën. In de „Bibliotheek" van „DE PRINS" wordt vanaf 1 Januari 1908 opgenomen van GEORGE HARTWIG. Een zeer spannend, mooi verhaal, met uitstekend geslaagde karakterteekening, boeiend van begin tot einde. Zeer fraaie prijzen worden geregeld uit geloofd voor het oplossen van aardige raadsels enz. Men abonneert zich door het geheela land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,per jaar voor de gewone en tegen f 5,per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post aboi neeren tegen remise van f 3, 75 voor de gewone en f5,75 vcor de luxe-editie aan den Uitgever N, J. BOON Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week. Men abbonneert zich bij LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkst. Vrij naar het Fransch door A. B. 2 Goed zoo goed zoo maar gesteld nu dat hij met mijn dochter verloofd raakt en later verneemt dat we hem gewantrouwd hebben en dat gij het geweest zijt, die zijn bediende heeft omgekocht om deze uit te hooren, wat danP O, daar is geen gevaar voor, want je begrijpt toch zeker wel dat ik mij niet bekend maak en dan, ik ga niet naar hem toe of ik moet zeker weten,, dat hij niet thuis is. Nu, het zij zoo, handel maar naar goedvinden. Afgesproken das, morgen ga ik er heen en na afloop van mijn onderzoek zal ik je dadelijk de noodzakelijke informaties brengen III Het is nu reeds twee maanden geleden sedert Ernst Dabricourt weer terug is uit Briseville-sur-Mer, waar hij, dank zij de toevallige ontmoeting met het jonge meisje, een heerlijken zomer had doorgebracht Hij meende reden te hebben te gelooven dat de liefde die hij het meisje toedroeg, ook door haar werd gedeeld en na zijn terugkeer in de stad had hij een brief aan mevrouw Martinval geschreven, waarin hij haar meldde dat hij een bezoek bij haar wilde afleggen, om ook eens kennis te kun nen maken met haar echtgenoot. Ernst diende, naar hij meende, nog een tydje omgang met de familie te hebben, BOEKH. PARKSTRAAT, voor het tot een officieele verloving kwam. Helaas, zijn geduld werd op een zware proef gesteld, want hij kreeg maar geen antwoord op dien brief. Geen antwoord, was dat niet een duidelijk bewijs, dat men op zijn bezoek niet gesteld was, hetzij dat het jonge meisje uit haarzelf van gevoelen was veranderd, hetzij dat zij daartoe door haar ouders was gebracht. Menig ander jongmensch zou het in zijn plaats niet zoo laDg uitgehouden hebben en zou zijn gaan onderzoeken wat de reden was van dat onbeantwoord laten van zjjn brief. Ernst echter deed e iets. Ook zei hij niet, zooals zeker menigeen zou hebben gezegd de eene traag, de andere graag. Neen, hij beminde juffrouw Martinval en omdat hij haar niet zou kunnen huwen, was zijn beslnit genomenhij zou nooit trouwen. Ten einde bevrijd te zijn van de aan zoeken van tal v£n vaders, die hem gaarne als man voor een hunner dochters hadden, besloot hij Parijs voor een geruimen tijd te verlaten. Reizen zon hem de noodige afleidiDg geven en zijn leed verzachten. En daar hij, ofschoon Diet van fortuin ontbloot, niet kon besluiten zijn leven in ledigheid te slijten, zocht hij een betrek king als vertegenwoordiger van een groot handelshuis in den vreemde. Binnen enkele dagen zou hij nu moeten vertrekken en het contract zou spoedig geteekend worden. Wat hij ook aan zijne huishoudster kon opdragen, zeker niet do rangschikking en inpakking van zijn boeken, dit moest hij bealist^zelf doen. Ten einde niet gestoord te worden in deze bezigheid en bovendien omdat hij, om zijn kleeren niet vuil te voor het schrikkeljaar 1908 maken, een lange witte kiel over zijne kleeren had aangetrokken, had hij tegen den portier gezegd, dat hij voor niemand thuis was. Met ijver toog hij nu aan den arbeid. Toevallig zijn oogen in de spiegel slaande zag hij zich daarin. Hij kon toen niet nalaten op te merken Wel, men zegt wel eens de kleeren maken den man, maar waarlijk, als ik mij zoo in den spiegel zie, moet ik zeggen dat ik sprekend op een bediende gelijk. IV Er wordt gebeld. Kijk, dat is vreemd. Wie zou dat kunnen zijn. Ik had den portier toch ge zegd, dat ik vopr niemand thuis was. Het is zeker iemand die zich in de verdieping vergist. We zullen maar niet open doen. Opnieuw wordt er gebold en nu veel luider dan de eerBte maal. Maar wat drommel, ik moet nu toch eens zien wat dat beteekent. Ik kan ze toch niet vergeefs laten bellen. Als het iemnad is, die mij kent, zal hij zeer goed begrijpen waarom ik zoo'n witto kiel heb aangedaan, en als het er een is, die mij niet kent, wel dan zal ik zeggen dat mijn heer uit is en hij zal mij houden vooreen bediende. Ernst ging dus de deur openen en bevond zich tegenover een heer op gevorderden leeftijd, kort en dik, met een bril op. Wie verlangt u te spreken, mijnheerP Mijnheer Ernst Dabricourt. Het „Hij is pas uitgegaan" dat Ernst op de lippen lag, kwam er niet over, want de bezoeker nam onmiddelijk het woord en zei Ja, ja, mijnheer Dabricourt is uitgo- Nieuws van belang voor Ü9n Burg. Manneer het schip gezonken is weet iedereen u te vertellen hoe hot gered had kunnen worden. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eenige raad die waarde voor ons heeft, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raadgeving zoo goed en waardevol is; want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijdor. Zij zegt u hoe ge weder gezond kunt worden, doch ge moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelt ons mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij Da het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar vermoeid gevoel en had veel zweetingen die door plotselinge hui veringen gevolgd werden. Diar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder geworden. Dadelijk bij het gebruik van uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen bon ik bemerken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel ster ker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht deze pillen alle nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 8 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde, dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondering der tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van de verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt, en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel gewortela heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregoleu nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. de Vries gehad heeft. Zy zijn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt francc na ontvangst van postwissel a f 1,75 vooi een, of f 10,voor zes doozen. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebuel, met Fabrieksmerk Stokpaardjes. A 50 Cts. per stuk bij: Firma T. BUIJS. gaan, dat weet ik wel, maar dat hindert niets. Het is zells nog zooveel te beter. Juist daarom ben ik hier gekomen. Zeker een gek, dacht Ernst. U is zeker de bediende. Mooi zoo. ik wilde u juist eens spreken, u eenige inlichtingen vragen. Dit zeggende haalde hij uit zijn zak een 20-franc-stuk en stopte dat Dabricourt in de hand. Dit is voor u goede vriend, behoudt dat en antwoordt mij op de vragen welke ik u doen zal. "Wat moest Ernst nu doen. Den ouden man het geldstuk in het gelaat werpen Maar dat zou toch wat te lomp zijn. Het hem eenvoudig teruggeven en hem maar zeggen wie hij werkelijk was. Niet slim. Neen, het beste was maar zijn rol tot het einde toe te spelen en op die wijze te ver nemen wat het doel van hem was. Maar, kom binnen mijnheer, zeide Ernst dus eu liet den bezoeker in de salon tuBschen de bookon welke over den grond verspreid waren. De oude maD giDg zitten en vroeg op goedigon toon Zijt ge reeds lang in dienst bij mijn heer Dabricourt. Vier jaar, antwoordde Ernst. Vier jaar. Wel, wol, dat is oen lange tijd. Zeker een goede meester dus. Ernst aarzelde even met zijn antwoord, dooh daarop zei hij bij zichzelf „maar wat hindort het ook eigenlijk" en antwoordde: O, uitstekond mijnheer. Wie zou dio man toch eigenlijlc zyn vroog hij zich af, en waarvoor heelt hij die inlichtingen noodig P {Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4