Steunt allen Sïexels Cigen StoomBootonèerneming. Hulpmeststoffen De Enkhuizer ALMANAK HOUTHANDEL. Een Woning te huur. Firma Joli, F. M orra Kunstmeststoffen, LIJNZAADKOEKEN door S. J. KONING. Vruchtboomcarbolineum „Pomoma ABDIJSIROOP. WESSAHEN LAAN Alle soorten van BOEKH. PARKSTRAAT. FEUILLETON. De uitstekende inlichtingen. van de N.V. UTRECHTSGHE OLIEHANDEL, 9 Haringvliet, Rotterdam. V erkrijgbaar bij JYÏej. S. Jloeper, tiïurg op J'exel. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. WORMERVEER. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere SInrwe Merk ,,W. L.", uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. -Tpgjjwfc. Wegens de onbegaanbare wegen in den polder het Noorden kan ik: geen wagen voer meer thuis brengen en ben ik genoodzaakt mijn beste Varkensfokkerij op te ruimen TE KOOP beste jonge zeugen die gedekt g|||rkunnen worden, drachtige ^•'"^rzeugen, zeugen met biggen 'en een besten Dekbeer. Overtuigt u van de beste kwaliteit. Aanbevelend, FL. DEKKER. W. DtJINKER, Waal. worden aan zuinigste prijzen onder kostelooze contróle R L.P. geleverd voor het schrikkeljaar 1908 Vrij naar het Eransch door A. B. Eensklaps meende hij het antwoord op die vraag gevonden te hebben. Ja, zei hij bij zichzelf, dat moet het zijn, het is een inspecteur van het huis, waarbij ik als vertegenwoordiger ben aan gesteld, zij willen nu eerst nog eenige inlichtingen omtrent mij inwinnen, het is dus gewoonweg een voorzichtigheidsmaat regel, dat ze eenige inlichtingen trachten te krijgen omtrent mijn levensgedrag, Tevreden over de oplossing van het raadsel en eveneens omdat hij zou kunnen volstaan met de waarheid te zeggen, besloot Ernst op alle vragen zoo eerlijk mogelijk te antwoorden. Bovendien was hij nu eenmaal begonDon zich voor zijn eigen bediende uit te geven en hoe zon hij zich daar na uit redden. De oude heer keek eens rondom zich en hernam toen En zooals ge dus zeidet, is mijnheer Dabricourt een uitstekende meester. O, zeker mijnheer. En hoe is zijn levenswandel O, uiterst solide Ernst had moeite zijn lachen te bedwin gen. Het is misschien wel een weinig te bont, door zoo mijzelf te beoordeelen, dacht hij, maar ik spreek immers de waarheid in elke verhouding en oplosbaar in water. Geen zieke boomen of planteD meer, tevens ter zuivering van kippen en hondenhokken, Uitsluitend verkrijgbaar bij den heer J. J. KUIJPER, ijzerwinkel. Parkstraat, Burg, met gebruiksaanwijzing en prospectus. Eenig afdoend middel tegen Borst- en Longaandoeningen, Asthma, Slym- en Kinkhoest, zware en hardnekkige Verkoudheden, Keelpijn, Keelziekten, Heeschheid, Bronchitis, Influenza, Hartziekten, enz. enz. ARMKTRnnP '8 een u'',er8'; best middel tegen Long- en Borstziekten. De aDJJlJolllUUr Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is zeer aangenaam van smaak en wordt door Kinderen, zoowel als door volwassen personen, gretig en zonder schade ingenomen. ARRTTVIRfinP 8C'laa^' niet, zelfs aan de zwakste gestellen, ja, zij voorkomt Aömjüinuur zeer dikwijls de hevigste ziekten. Na een langdurig gebruik van deze Abdijsiroop ondervindt men zelfs niet de geringste nadeelige gevolgen. ARRTTQTRnnP '8 van zeer ër°ot nut bij kinderen, maar ook voor ouderen ADHlJuinUUr yan dagen. Bij het klimmen der jaren treedt het opgeven van slijm sterker op en wordt door deze Siroop niet alleen vergemakkelijkt, maar tevens de hevigheid der hoestaanvallen aanmerkelijk getemperd. Asthmalijders, die reeds vruchteloos alle middelen hadden aangewend, werden door het gebruik van enkele flesschen Abdijsiroop volkomen hersteld. De vreeselijkste benauicdheden verdwijnen als bij tooverslag, enkel en alleen door de Abdijsiroop. Kinderendie in een deerniswaardigen toestand verkeerden tengevolge van Kinkhoest, vonden redding door deze uitmuntende Abdijsiroop. De hevigste hoest geneest in één enkelen nacht door het gebruik van dit gezegende middel. De treurige gevolgen van een veronachtzaamde verkoudheid, waardoor de lijder tot stikkens toe benauwd is, voortdurend hoest, klaagt over steken in de zijde, een aanhoudend gevoel van loomheid en lusteloosheid worden door het gebruik der Abdijsiroop radicaal genezen. Borstlijders, die zelfs jaren sukkeldeD, vonden als door een wonder, hulp bij de Abdijsiroop, zoodat zij thans vol lof zijn over dit probaat middel. Slachtoffers van de Influenza, die reeds der wanhoop ten prooi waren, lieten zich eindelijk overhalen de Abdijsiroop te probeeren en werden door het gebruik volkomen genezen. "Voor Bronchitis, zelfs in de meest hardnekkige en verouderde gevallen, bestaat er geen enkel middel dat zoo afdoend helpt als de Abdijsiroop Duizenden longlijders werden door het gebruik der Abdijsiroop genezen. Wonderdadig zijn de gevallen van hevige heeschheid, zelfs zoe hevig, dat de lijder geen geluid meer kon geven, welke toch door het gebruik der Abdijsiroop geheel verdween. Hij, die Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, gebruikt, is bijkans zeker van zijn genezing. Dus gij allen, die lijdende zijt aan eenig gebrek der ademhalingsorganen of malaria, gebruikt de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo en gij zult u na het gebruik verjongd en levenslustig gevoelen. "D A Hp T Zooals van alle goede deugdelijke middeleD, bestaan er A m ook namaaksels en kunnen wij er niet genoeg op wijzen bij den aankoop vooral op te letten, dat elke flesch voorzien is van een rooden band waarop bet wettig gedeponeerde merk, zoomede de handteekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt: alle andere is namaak! Wanneer men op een en ander let gaat men een volkomen genezing tegemoet. Prijs per flacon f Jf 2,en f 3,50. Centraal-Depót L. I. AKKER, Rotterdam. Een speler O neen, mijnheer, nog nooit in zijn geheele leven had hij een kaart in handen. Zeer goed De oude heer begon er hoe langer hoe meer tevreden uit te zien. Toornig driftig opvliegend? vroeg hij verder nog. O, in 't geheel niet, mijnheer, hij weet in 't geheel niet wat dat is. Haar als jelui dan samen het niet eeDS zijt Dat is nog nooit gebeurd, mijnheer, we zijn altijd van hetzelfde gevoolen, O, term zoo, dat noem ik nog eens een ding van beteekenis, en het strekt tot eer voor den meester zoowel als voor zijnen bodiende. Ge zoudt dus zeker niet gaarne uw meester verlaten Thans moest Ernst zijn uiterste best doen om zijn lachen te bedwingen, maar geluk kig slaagde hij er toch nog in om bedaard te zeggen O, mijnheer, als ik gedwongen werd mij van hem te scheiden zou ik het zeker besterven, maar mijn meester ook, daar ben ik zeker van. Dit was voldoende om den broeder van mijnheer Martinval volkomen te overtuigen. „Zoo meester, zoo knecht" zegt het spreekwoord en om een knecht zoo aan zijn meester te doen hechten, moet deze bepaald buitengewoon goed zijn. Recht opgetogen over den zoo gunstigen uitslag, stopte hij Ernst, die er geheel van beteuterd was, een tweede 20-francsstuk in de handen, en snelde de deur uit om zoo spoedig mogelijk den goeden uitslag aan zijn nicht Suze te vertellen. V Welnu vroeg men dadelijk, toen de oude heer weer bij de familie Martin- val terug kwam. O, uitstekend! volmaakt! Karakter, zedelijkheid, gedrag, in één woord alles is onverbeterlijk. Je kunt hem gerust je dochter tot vrouw geveD, hoor, voegde hij er bij, zich tot zijn broeder wendend, het is feitelijk buitengewoon zoo goed alle in lichtingen zijn en dat er in 't geheel niets op hem is aan te merken. Ik raad je ten sterkste aan om geen oogenblik langer te aarzelen. Onwillekeurig moesten allen lachen om de opgewondenheid, waarmede de goede oom dit alles vertelde. O, kinderen, zei hij, ik had nooit op zulk een uitslag durven rekenen 1 Wat een edele, brave jongeling! Het klinkt me nog steeds in de ooren, het antwoord, dat zijn bediende mij gaf en dat zoo duidelijk weergeeft wat hij is. Zijn bediende, die reeds 4 jaar bij hem in dieost is, zei mij namelijk O; mijnheer, ik zou het zeker bester ven als ik hem moest verlaten en ook mijn meester zou dat zeker niet kunnen dragen. Algemeene opwinding en juffrouw Suze, stralende van geluk, omhelsde nu vader, moeder en oom. O, spoedig vader, spoedig, ga hem De dankbaarheid van een bewoner van den Helder. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van den Helder hare volgende verklaring te publiceeren. Mejuffrouw A. Hofman, wonende Piet Heinstraat 3 te den Helder meldt ons: Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vree- S6lijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mij ongelukkig buk ken moest, had ik erge steken in mjjn rug en ik kon me haast niet meer oprichten. Mjjn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds wa ren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zande rig bezinksel na, terwijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemerin gen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met uw Fosters Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verande ring in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel ver dwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte Ik voel me een heel ander mensch nu doch zal eenigen tijd met uw uitstekend ge neesmiddel doorgaan, teneinde van een alge- heele genezing zeker te zjjn. 10 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Water zucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedige water, afkomstig uit het bloed dat doorge drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goe den toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen vol komen genezen worden door Fosters Rug pijn Nieren Pillen. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej Hofman gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P, Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 vooi een, of f 10,voor zes doozen. LANDBOÜWKALK in verschillende soorten. W. F. STOEL ZOON Alkmaar. Groote voorraad. Diverse soorten. Lage prijzen. December en Januari d a g e 1 ij k s tot aflevering aanwezig. Sijbr- C. Eelman. S. Keijser Dz. opzoeken of schrijf hem, dat hij dadelijk hier komt! Ja, mijn kind, dadelijk. Nu de zaak eenmaal beklonken is, zullen we er geen gras over laten groeien hoor. Tegen mor gen zal ik hem te dineeren vragen. Het gelaat van oom Martinval betrok eensklaps. Wat is het toch jammer, zei hij, dat ik nu juist geen getuige kan zijn van die eerste ontmoeting, omdat ik beslist weg moet. Het zou zoo aangenaam voor mij zijn uw aller vreugde te zien en ook eens kennis te maken met dien jongeling, zoo hooggeacht door zijn bediende. Maar als we trouwen, oom, dan moet u bepaald komen, belooft u dat O, zeker, dan kom ik beslist. VI Wat er verder voorviel is gemakkelijk te raden. Dat men niet lang bij Ernst behoefde aan te dringen om dezen de uit- noodiging voor het diner to doen aanne men, spreekt vanzelf. Onwillekeurig moest hij lachen, als hg er aan dacht, dat hij bepaald tengevolge van de uitstekende inlichtingen, welke hij van zich zelf had gegeven, nu werd uit- genoodigd. Precies om zeven uur moldde Ernst Dabricourt zich aan hot huis der familie Martinval aan. Do begroeting daar aan huis was wer kelijk allerhartelijkst. Slot volgt) Gedrukt bfj LANGhiViOLü DJSUOulJ,Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4