Steunt allen dexels Cigen SANO UI NOSE 1 i 1 cTtieuss. tXieuso. FOTO-MAP. lil Genezen van een erge zenuwzwakte. Te Oosterend bij P. DROS Gzn. Vruchtboomcarbolineum „Pomoma", SLECHTS 15 CENTS. LANGEVELD DE R0CIJ, Rosa's Geheim. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Mej. G. ROEPER, Rurg Texel. van de N.V. UTRECHTSCHE OLIEHANDEL, 9 Haringvliet, Rotterdam. Deze Map bevat 10 velletjes Postpapier en 10 Enveloppen. cDoekh. Parkstraat. FEUILLETON. Prijsp. pot35ct- 75 ct. fl,20 enf2.50 Yinnm Sanguinosum in Vacuo, tegen bloedarmoede en Zenuwzwakte. Ieder velletje papier en iedere envelop is bedrukt met een foto van Texel. Deze map, gewoon post of kleiner damesposfj kost met zooveel lof van had hooren spre ken. Hij bocht toen een potje bij den depothouder VAN RIEL-Vriends te Zundert en werkelijk kon hij na het gebruik van het eerste potje reeds verzachting ondervinden. Hij gebruik te nadien nog 4 potjes en ia door de wonderbaarlijke kracht der Klooster- balsem geheel genezen. Hij heeft ons volkomen vrijheid gegeven dit in het belang der lijdende menschen te publiceeren. De KLOOSTERBALSEM, Klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snij wonden, rheu- matiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstui kingen, lendepijn, pijn in den rug, spierverrekkingen, winterhanden en wintervoeten. TFT OP I -^een d® echte Kloos- LE1 Ui terbalsem geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. Verkrijgbaar bij Ik, ondergeteekende, had langen tijd veel last van slapeloosheid, duizeligheid trilling door de leden, beverigheid, geen trek tot eten en een slechte spijsver- teering. De Sanguinose, gekocht bij Van Dijk Co., Nieuwe Ebbingestraat, Groningen, heeft mij heerlijk geholpen. Mijn slaap is gezond gew orden, mijn duizeligheid en zenuwachtigheid zijn over en ik heb nu ook weer goeden eetlust Mocht het noodig zijn, dan neem ik zeker weer de Sanguinose. Ik heb een grondige kuur gedaan; ik heb twaalf flesschen gebruikt. St. Annen, Groningen. J. OOSTERHOF. Tegen alle verschijnselen van bloedarmoede en zenuwzwakte is de Sangui nose „het" middel. Hoofdpijn, slapeloosheid, gebrek aan eetlust, binnenkoorts (malaria), pijn in den rug, zenuwachtigheid, en alle verschijnselen van bloed armoede en zenuwzwakte worden met vrucht bestreden door de Sanguinose. De Sanguinose wordt verkocht in groote groene flacons inhoud ruim 300 gram; f 1,50 per flacon; de 6 fl. f 8, de 12 fl. voor f 15, Wacht ti voor namaak. Met veel succes debiteeren wij ons heerlijk middel tegen den hoest Vijgenhonig voor hoestenden. Maak daar eens kennis mede. VAN DAM Co. in elke verhouding en oplosbaar in water. Geen zieke boomen of planten meer, teveDS ter zuivering van kippen en hondenhokken, Uitsluitend verkrijgbaar bij den heer J. J. KUIJPER, ijzerwinkel. Parkstraat, Burg, met gebruiksaanwijzing en prospectus. Seminarie der Paters Lazaristen te WERNHOUTSBURG. Bovenstaande afbeelding stelt het seminarie der paters Lazaristen van den Heiligen Vincentius Paulo te Wernhoutsburg bij Breda voor. Daar heeit onlangs eene wonderbare gebeur tenis plaats gehad, die wij niet nalaten bunnen hieronder mede te deelen. De portier van dit seminarie was on geveer 13 jaar lijdende aan een kwaad been, waardoor hij duldelooze pijnen uitstond, zijn geheele been geleek een vurig gat. Alle geneesmiddelen en geneeswijzen waren doorhem beproefd tot zelfs in Frankrijk toe zocht hij genezing, maar helaas niets mocht hem baten. Op een goeden dag kwam hij op het idee het eens met de Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo te probeeren, waar hij altijd Vrij naar het Fransch door A. B. Hoofdstuk I. 1.) Op een schoonen zomeravond zat Geno- veva de Pontarvant op de zodenbank; die bij de oude poort was geplaatst die toegang gaf tot de laan naar het kasteel. Zij had een borduurwerkje in de hand, doch blijk baar waren haar gedachten niet bij baar werk, want zij liet haar blik droevig rond om zich dwalen over het schoone land schap, dat daar voor haar lag uitgespreid. De ondergaande zon kleurde de arbei derswoningen en boerenhofsteden in purper en goud en zijn laatste stralen verlichtten de toppen der boomen uit het naburige boscb. Beneden in de vallei kronkelde zich een beekje door de weiden om ten slotte tnsschen 't kreupelhout te verdwijnen. De heldere tonen van het Angelusklokje herinnerden de kinderen der aarde aan hun Hemelschen Vader en dat het tijd was om rust te nemen; het geraas der wageDs en karren in de verte, het geklap der zwepen en het vroolijk geroep der arbeiders ver telde echter dat de dagtaak nog niet was geëindigd. Het was dan ook een gewichtigen tijd voor den landman, de tijd was namelijk daar, waarop geoogst moest worden wat hij had gezaaid en het geheele jaar met zooveel zorg had verzorgd. Morgen kon het weder wel eens minder gunstig zijn. Een storm, vergezeld van hagelslag, kon zooveel verwoesten in enkele oogenblikken. Genoveva de Pontarvant werd in hare overpeinzingen gestoord door het geluid van voetstappen in hare nabijheid, een jong, vroolijk boerinnetje kwam naar haar toe en riep reeds van verre Goeden avond, juffrouw Genoveva! Deze stond op en snelde haar tegemoet. Goeden avond, Rosa, wat ben ik blij je te zien Ik verveelde mij, kom naast mij zitten, dan kunnen we eens samen prateD, Zeer gaarne, juffrouw, maar ik beb niet lang tijd. De kar komt dadelijk weer terug en ik moet helpen lossen, we willen vandaag nog de oogst van het „Groote land" binnen hebben als het kan. O, als dat zoo is, laat ons dan geen tijd verliezeD, ben je nog al tevreden over de opbrengst O, zeker juffrouw, het koren ziet er goed uit en vader zegt, dat we, als we het geluk hebben het droog binnen te halen, een goed jaar zullen hebben. Zooveel te beter, ik ben recht blij om je; maar mis dunkt dat je wel moe moet worden met die, naar het mij voorkomt, recht zware schoven te dragen. O, juffrouw, ik ben niet opgevoed als u met maar in de salon wat te zitten lezen of borduren, van mijn jeugd af werk ik en ik verzeker u, dat het werken mij niet to zwaar valt. Het komt mij voor, dat, hoe meer ik werk, hoe beter ik mij gevoel, ik slaap als een kind, eet goeden ik ben bijna even gelukkig als u. Even gelukkig als ik, zei Genoveva met een zucht. (I is rijk. U is van adel. Ryk! daar weet ik niets van. Maar u heeft toch een mooi kasteel. Dat bijna in puin valt. Dat is waar, het ia niet best onder houden, maar als uw vader wilde Je gelooft toch zeker niet, dat mijn vader een gierigaard is Dat zeg ik niet, maar Maar wat Mijn vader, die slechts een boer is, zegt, dat als hij de baron de Pontarvant was, hij het kasteel zijner voorvaderen niet in puin zou laten vallen. Hun gesprek werd afgebroken door het geraas van een kar, die getrokken werd door een paar flinke sterke paarden. Een forsche jongeling zat op een der paarden en liet vroolijk zijn zweep klappen. Toen hij de beide meisjes gewaar werd riep hij in het voorbijgaan met luide stem Goeden avond, juffrouw Genoveva. En op veel zachter toon liet hij er op volgen Goeden avond, Rosa. Goeden avond, Piet, riepen de beide meisjes hem te gelijkertijd toe. Het geluid harer stemmen klonk echter niet uit boven het lawaai, dat de zware kar over den harden, steenachtigen weg maakte. Toen hij om een hoek van den weg was verdwenen, vroeg Genoveva Het is dus waar Wat bedoelt u juffrouw? Wel, wat ieder zegt. Maar wat zegt men dan P Foei, jou schelm, voor mij nog ge heimen te willen hebben. Geheimen Ja zeker, men zegt dat mijne lieve Rosa bestemd is voor Pieter Charvey. O, juffrouw, men zegt zooveel dingon Een merkwaardig geval te l>eii Helder. Wij publiceeren het volgende geval omdat wjj denken dat het voor vele personen te den Burg, die aan dezelfde kwaal lijden van belang kan zijn. De heer D. Klut, wonende Vlamingstraat 54 te den Helder meldt ons: Het is reeds veertien jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopend had ik als gevolg hiervan onuitstaanbare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kromp soms op tot in de schou derbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan en wanneer ik me bukken moest kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hinder van duizelingen en sche meringen voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mjjne aandacht getrokken werd door de genezinhen door Fosters Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en blij u te kunnen berichten dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting bekomen heb. De pijn in den rug was bijna geheel verdwenen en mijn gestel was geheel verkwikt. Om zeker te zijn geheol genezen te worden, zal ik thans nog een doosje uwer Pillen nemen en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze vertrouwen kunnen aanbevelen. 13 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteld- heden want het verstopt niet alleen de nieren doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen, enz. Fos ters Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wjjze af te voeren. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Klut gehad heeft. Zjj zjjn te Den Burg verkrijgbaar bjj de firma Wed. P Kuiper, drogist. Toezending geschiedt francc na ontvangst van postwissel a f 1,75 vooi een, of f10,voor zes doozen. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Kom, beproef nu maar niet mij te bedotten. De manier, waarop hjj je aan keek, de toon van zijn stem toen hij tot je sprak Ik kan hem toch zeker niet verbie den tot mij te spreken en mij aan te zien zooals hij dat verkiest. Maar waarom heb je dan gebloosd Ik? Ja, jij. Kijk, je bent nog zoo rood als een klaproos tusschon het koren. Welnu! ja. Ik wilde het aan niemand vertellen; maar voor u wil ik het nu niet verbergen en vooral niet nu ik inzie, dat ik het toch niet kan. Reeds geruimen tijd zocht Pieter met mij in kennis te komen. Verleden week is hij bij ons thuis gewoest en heeft geruimen tijd met vader gesproken. Omdat ik wel vermoedde wat het doel was van zijn komst, was ik weggekropen op den graanzolder. Woldra echter kwam men mij roepen en vader heeft mij toen verteld, dat Pieter aanzoek kwam doen om mijn hand en dat, als ik het goed vond, hij er niet tegen was, En wat heb je gezegd? Niets. Pieter is naar me toegekomen, hij heeft mijn hand genomen en daar ik die niet terugtrok ben ik nu zijn aanstaande. Je bent wel gelukkig, het is een flinke jongen en rijk genoeg om zijn zaakjes te drijven. Dat zegt vader ook. En wat zeg jij er wel van Ben je tevreden O, zeker, juffrouw. Als ik had mogen kiezen uit alle jongens uit het dorp en in den omtrek had ik toch hem gekozen. Wordt vervolgd.) üedrukt bjj LANUEVHLD Ji 1)E KUi IJ,Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4