Steunt alten Sexels Cigen StoomBoofonderneming. Steunt allen de Nederlandsche Rijwielindustrie en Roept een cBurpers S.SR.Sl. SI ij wiel. Eenig agent voor Texel, M A. KUIJPER, Bondsrijwielhersteller. Katoenzaadmeel Snóia-Slu66er~Stempels, Afloer SbantoorBoeRen is de Boekhandel Parkstraat Sïïieuw. Sïieuw. FOTO-MAP. m MICHEL1N RIJWIELBANDEN. HUIS- en RIJTUIGSCHILDER S, J. KONING» HET BESTE ADRES. SLECHTS 15 CENTS. LAÜGEVELD DE RQCIJ, Deze zijn onovertroffen in soliditeit, lichte gang en afwerking; Reeds 60 stuks op Texel geplaatst. Vraagt prijscourant en attestenhoekje. A. TRAP. J. Z1JM Pz. PRIMA DÜBBELGEZEEFD FEUILLETON. Rosa's Gelieim. volgens modelboek en prijscourant zeer solide. Deze Map bevat 10 velletjes Postpapier en 10 Enveloppen. SZoekh. Parkstraat Ieder velletje papier en iedere envelop is bedrukt met een foto van Texel. Deze map, gewoon post of kleiner fdamesposl) kost Aanbevelend Eenige woorden van een inwoner van Den Helder. HOFLEVERANCIER Wilt U rijden zonder gevaar voor lekke banden, gebruik dm d< Wereldberoemde Eoode of grijze binnenband i 4,50 (velgkoord gratis) Buitenband 8,50 Buitengewoon dikke banden, 1 jaar garantie Omzet der tabriek 40 millioen francs per jaar. Eenig agent voor Texel, tevens verhuurder en hersteller van alle soorten rijwielen. OosterendTexel. vjjrffpas, De ondergeteekende bericht hier- mede aan de ingezetenen van Texel dat hij zich alhier heett gevestigd als en beveelt zich beleefd aan voor nlle werk zaamheden tot het vak behoorende. Hopende zich, door een nette en vlugge bediening, ieders vertrouwen waardig te maken. Onder beleefde aanbeveling, wordt aan laagsten prijs geleverd. Vrij naar het Fransch door A. B. 4.) O, maar dan moet u noodig iets gebruiken. Doe mij het genoegen bij mij te ontbijten. Ik heb al ontbeten voor ik van huis ging en ik wilde Daar zullen we straks wel eens over praten. U zult toch zeker wel een glas wijn met een beschuit willen aannemen, het is nogal koel van morgen. Ik heb totaal aan niets behoefte, dank u dus wel, mijnheer; ik beb belangrijke zaken, die mij naar mijn kantoor roepen en het zou mij hoogst aangenaam zijn als u nu de zaak wilde behandelen, welke mij hierheen roept. De baron, thans inziende dat al zijne tegenwerking niets gaf, boog het hoofd en wachtte op hetgeen de notaris nu zeggen zou. Deze kuchte een paar maal en zei toen; Mijnheer de baron heeft zonder twij fel al eens nagedacht ov< r hetgeen wij den vorigen keer hebben besproken en ik hoop dat hij het middel heeft gevonden om te kunnen voldoen aan het verlangen zijner schuldeischers. De grijsaard zuchtte diep en keek be vreesd rondom zich Het is hier geen goede plaats om te praten, men zou ons kunnen afluisteren; laat ons wat verder gasn. Weet juffrouw Genovevaer niets van? Totaal niets. Arm kind. Kon ze maar altijd onbekend blijven mot de angst die ik sedert langen tijd gevoel en met het ongeluk, dat ons bedreigt. Geloof me, mijnheer do baron, ook ik wensch haar dat van ganscher harte toe. Wat is zij bekoorlijk. Zij heeft al de be- valligheid, de schoonheid on voornaamheid harer moeder, maar terwijl zij mijzooevon door het park geleidde, bemerkte ik ook bij haar dat droomerige en melancholieke dat mevrouw de baronesse in de laatste dagen van haar leven eigen was. Al pratende waren zij eindelijk aan het einde van het park gekomen. Hier zal men ons niet kunnen belui steren, zei mijnbeer de Pontarvant. Zij namen daarop plaats op de zich daar bevindende bank en de notaris vroeg du Heeft u nu reeds de twintigduizend francs gevonden welke door uwe schuld eischers worden verlangd Helaas neen, en ik moet u zelfs be kennen, dat ik het nog niet van mij heb kunnen verkrijgen ze ter leen te vragen aan de eenige persoon, welke misschien ze mij zou willen leenen. Ik begrijp wel mijnheer de baron dat die tocht u zeer zwaar moet vallen; maar ik meende bij ons vorig onderhoud u het noodzakelijke er van ten duidelijkste te hebben aangetoond. (J heelt dus vergeten? Ik vergeet niets, mijnheer Tribucien, maar ik heb hoop, dat ik mij weldra de som zal kunnen verschaffen, zonder ver plicht te zijn iemands hulp in te roepen. Dat zou mij buitengewoon genoegen voor u doen, mijnheer de baroö, waarlijk groot genoegeD, maar zou die hoop binnen korten tijd verwezenlijkt kunnen worden; want ik had reeds de eer u te verteileD, dat uwe schuldeischers onvermurwbaar zijn en niet laDgcr meer willen wachten. Mijnheer de Pontarvant scheen deze op merking niet te hooren en vervolgde; U weet, dat men hier eene nieuwe spoorweg gaat aanloggen, hij gaat door de geheels lengte der vallei. Ik weet zulks. -- U weet dus ook dat ze over mijn grond zal gaan. Dat kan moeilijk anders; want uwe landerijen beslaan op enkele plaatsen de geheele breedre van do vallei. Ik heb bezoek gehad van den ingenieur belast mot den aanleg van deze lijn; de jonge man, welke mij eer. uiterst net per soon toeschoen, heelt mij verteld, dat hij van mij Doodig had nu raad eens hoeveel grond. Een hectare Drie hectaren, mijnheer Tribucien, drie hectaren en hij biedt mij daar reeds voor 12000 lrancs per hectare ol wel 36000 francs. Dat is een aardig sommetje en kan niet alleen dienen om de nog achterstal lige rente te betalen, doch er blijft dan nog voldoende over om ook die voor de twee volgende jaren af te doen. Naar ik vertrouw en hoop zal men mij onder deze omstandigheden nog wel eenig uitstel wil len verlcenen. Het spijt mij wel, mijnheer de baron, u die illusie te moeten ontnemen, maar het aanbod u door den ingCDiour gedaan, brengt ongelukkig genoeg iu 't geheel geen verandering in uw verhouding tot uwe schuldeischers. U vergist zich, mijnheer Tribucien, m^Jne schuldeischers beklagen zich dat ik wat veel ten achter ben mot de betaling der interest. Die betaling is nu voor ver scheidene jaren verzekerd en bovendien stijgt hot onderpand in waarde, aangezien zooals men zegt de landerijen aan den spoorweg liggende, zeer in waarde st(1gen. In een min of meer verwijderden toekomst is het mogeiyk, dat ze iets in waardo zullen toenemen, maar voor bet oogenblik zullen uwe schuldeischers bewe ren dat de waarde van hun paDd vermin dert, zei de notaris. Maar dat is toch absoluut niet het geval. Sta mij toe, dat ik verder doorga en u mijne gedachten blootleg. U zult mij moeten toegeven, dat als die 3 hectaren Mejuffrouw Kansen te Den Helder heelt iets te zeggeu betreffende Fosters Zalf, bet be kende middel tegen huidziekten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. 22 Mejuffrouw M. C. Kansen, Vischetraat 6 te den Helder meldt oijs Sedert zes maanden heelt mijn tweejarig kind geleden aan een hevige uitslag op den rug en armen, liet was verschrikkelijk om aan te zien wat het arme kind te doorstaan had, voornamelijk door de hevige jeuking. Ik wist Diet meer wat ik moest beginnen want de uitslag werd hoe lauger hoe erger. Alles wat ik hiervoor geprobeerd had was te vergeefs gebleven. Op aanraden van een mijner kennissen liet ik een .doosje Fos ters Zalf komen en ik kan met blijdschap getuigen dat deze mijn kind oDmiddelijk verlichting gaf en tien dagen later was de arme kleine geheel genezen en kon ik niets meer van de ellendige uitslag bemerken. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar ia en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuf frouw Kansen gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist, Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of 1 10 voor zes doozen. worden verkocht, uw grond ook met drie hectaren is verminderd. Dat zou nu geen bezwaar zijn, indien het geld er voor ont vangen, werd gebruikt tot vermindering van de schuld, maar u heeft plan het te gebruiken voor de betaling van rente, het zal daardoor verloren gaan als garautie- kapitaal. Is verder de weg gelegd, en uw grond in de leDgte doorsneden door dien weg, dan zijn er tal van kleine stukjes grond, waaraan een toegangsweg ontbreekt, een belangrijk deel van uwe landerijeD zal betrekkelijk veel verder van het dorp zijn gelegen en van de woningen uwer boeren en die landerijen zullen daardoor veel in waarde achteruitgaan. Juist daarom wordt u zulk een kolossaal bedrag geboden voor die drie hectaren grond welke men noodig heeft. U ziet dus, dat ik wel gelijk heb mot te beweren dat de waardo van het onderpand uwer schuldeischers belangrijk er door vermindert. Eindelijk weet u zonder twijfel ook niet boe het gewoonlijk gaat met den aanleg van spoorwegen. Ik wil u dan vertellen dat men gewoonlijk uiterst langzaam is in zijne handelingen en dat, al loopt alles u mee, u het geld niet zult kunnen ont vangen voor, op zijn vlugst, heden over een jaar. Maar, mijn Hemel, wat dan to doen? Na al het ongeluk dat ik reeds heb onder vonden, zou ik dan ook nog dit moeten hebben, dat ik niet zal kunnen profiteren van de voordeden ontstaan door den aan leg van den spoorweg Mijnheer do baron, hot is mijn plicht u do geheele waarheid to vertollen. TT kent do eerbied, do genegenheid on toe wijding welke ik steeds toedroeg aan uwe familie en u in 't bijzonder, ik zou u zeer slecht dienen, als ik u iets verborg, wat uw toostund juist ernstig maakt. Wordt vervolgd.) Wsdrnkt bt) liANHKVEbl) A DKl<l) l.l,Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4