Steunt allen Vezels dg en De Enkhuizer ALMANAK WINTERDIENST. MEUN RIJWIELBANDEN. LIJNZAADKOEKEN Wie een rijwiel gratis wil hebben A. TRAP, Dagelijks aflevering Heining ca Timmerhout Rosa's Geheim. Kunstmeststoffen, Een schat van een jongen. m A. Trap. BOEKH. PARKSTRAAT. WESSANLH LAAK WORMERVEER. P. D., Osmond, James, Presto, Hnmber en ALLE andere merken FEUILLETON. Firma Joh. F Morra Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. een vast WERKMAN, een groote party slieten, takken bossen, palen en brandhout, twee boerenwagens te koop. MEunin<jE.rt halve flesch is Bartje geheel gecezen. Uit Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. voor het schrikkeljaar 1908 Merk „W. L.", negen gouden medailles. RRENNAnnR 's de beste transportkar DIUCliiliiDUIl der wereld, zeer geschikt voor Slagers, Winkeliers, Ambachtslieden, enz., enz. BOEKH. PARKSTRAAT, Groote voorraad. Billijke prezen. Sijbr. C. Eelman. S. Keijser Dz. Gevraagd tegen. 1 Maart a s. De Abdijsiroop geneest alle Borst- en Longaandoeningen, Asthma, Keelpijn, Bronchitis etc. Prijs f 1,~, f 2.-- en f 3,50 per flacon. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11 Rotterdam, Wilt U rijden zonder gevaar voor lekke banden, gebruik dan de Wereldberoemde Roode of grijze binnenband i 4,50 (veJgboord gratis) Buitenband 8,50 Buitengewoon dikke banden, 1 jaar garantie Omzet der fabriek 40 millioen francs per jaar. Eenig agent voor Texel, tevens verbuurder en hersteller van alle soorten rijwielen. OosterendTexel. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. V oedert uw vee met de zuivere Murwt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. kan nergens terecht, maar wie een beste fiets voor weinig geld verlangt, koope het merk zeer solide en net afgewerkt, handwerk, loopt ongeloofelijk licht en wordt geleverd vanaf f 50,— worden steeds door ondergeteekende gele verd. Gebmikte Heeren- en Damesrijwie len. Groote voorraad onderdeelen. Aanbevelend, verhuurder en hersteller van rijwielen te Oosterend op Texel. Vrij naar bet Fransch door A. B. 5.) De notaris vervolgde Uwe schuldeischers kennen maar al te goed uw toestand. Zij hebben ook hunne berekeningen gemaakt evenals u, over de vermeerdering der waarde der landerijen door den aanleg van den spoorweg en zij willen er hun eigen voordeel mede doen. Een van hen voornamelijk, die meer dan de helft der scbuldbekeutenissen van u heeft, verlangt niets liever dan u te dwin gen tot den verkoop uwer goederen om dan het land te koopen en te profiteeren van de stijging in prijs. Maar dat is afschuwelijk, mijnbeer Tribucien, Ik zal het tegendeel niet beweren; ongelukkig genoeg is het wettig en is uw schuldeischer in zijn recht. Met groote moeite heb ik een jaar uitstel voor u ver kregen; echter onder voorwaarde, dat u heden de som van 20000 frAnc zou storten en die som hebt ge niet. Mijn Hemel, wat moet ik doen. U had uw nicht de Charmilly moeten opzoeken. O, als u eens wist hoe zwaar mij die tocht valt! Zou u dan liever uwe goederen zien verkoopen Verkoopen! U weet, mijnheer Tribu cien, hoeveel moeite en opofferingen ik mij de laatste 10 jaar reeds heb getroost om ze te behouden; maar wat u niet weet dat zijn de zedelijke kwellingen welke ik binds levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. dien tijd heb geleden. Ik wilde tot eiken prijs het ongeval verschuiven tot na het huwelijk mijner dochter. Als ik Genoveva kon uithuwelijken, zou ik alles verkoopen, alles, tot aan de oude meubelen toe, ik zou dan al mijne schulden betalen en wat er dan nog overbleef aan haar geven om daarna ergens in een of ander klooster te sterven, gelukkig mijn dochter verzorgd te hebben. Ga dan juffrouw de Chamilly eens opzoeken. Mejuffrouw de Chamilly, eene oude jongejuffrouw, zoo egoïstisch, zoo bromme rig, zou die er in toestemmen om mij te helpen Het is uw eenigste redmiddel, dus... Ik weet dat, zei de baron, het hoofd op de borst latende zakken. Sta mij nog een uitstel van 14 dagen toe, morgen zal ik naar haar toe gaan. 14 dagen, dat is te veel, mijne last gevers zouden mijne handeling zeker niet goedkeuren als ik het toestond. Tribucien, je bent altijd onze vriend geweest. Ik smeek u, sta mij dat uitstel toe. Als ik het geld voor dien datum heb, kom ik het n eerder breDgec, maar gesteld dat ze het mij zal willen leenen, dan zal zij toch mogelijk nog wel een paar dagen noodig hebben om zulk een groote som geld bij elkaar te halen. Mejuffrouw uw nicht zal, evenals alle andere personen van haar leeftijd, wel altijd een flink bedrag aan geld in buis hebben en bovendien kan ik u ook nog dit verzekeren, dat men ook met hare baud- teekening tevreden zal zijn. Nu ik geef toe, maar als zij mij bet geld weigert, zal ik nog de dagen vi.n van diverse soorten V uren, Grenen en Am. Grenen Verstrekken gaarne prijsopgave voor levering van bestekken en partijen franco Texel. kunnende melken en eenigszins met paarden omgaan. S. GROE.AEVKLD, P-H Polder. uitstel moeten hebben die ik nu gevraagd heb, ik had vroeger vele vrienden, ik zal ben gaan opzoeken, ik zal hen dan alles bekennen, mogelijk hebben ze medelijden met Genoveva. Het zei zoo, zei de notaris, ik stem er in toe. Maar sta mij toe u nog een opmerking te maken, mijnheer de baron, en dat is deze: dat ik al zeer weinig ver trouwen stel in die pogiDg om het geld te krijgen en uzelf hebt evenmin als ik, dat geloof ik vast, er eenig vertrouwen in. Met mij dit uitstel te vragen, zoekt u een uitvlucht en vleit u zich met de hoop op een ongedachte hulp des Hemels. Mijnheer Tribucien, ontneem mij den moed niet, onttrek mij niet de weinige wilskracht die mij nog overgebleven is en die ik nog zoo hoog noodig heb voor de wanhopige worsteling welke ik nog wil volhouden tot het laatste oogenblik. Wat ik u zei was in 't geheel niet met het doel u te ontmoedigen in de held haftige pogingen om de toekomst van uw kind te redden. Ik ben man van zaken, mijnbeer de baron on mijn principe is dat men bij zaken het gevoel op zijde moet zetten, men moet de zaken nemen zooals zfj zijn. U meent bulp te kunnen vinden bij uw familie of bij uw vrienden, ga zo zoo spoedig mogelijk opzoeken, opdat u zult weten, waaraan u zich te houden hebt en als u schipbreuk mocht lijden, als u verplicht is u overwonnen te verklaren wanneer dan al uw pogingen mislukt zijn, wanneer u de overtuiging, de zekerheid bubt verkregen dat u geen enkel middel overblijf) om aan don ondergang te ont snappen, zal ik beprooven, zal ik u een middel voorstellen, dat mogelijk DE\ HELDER KA DEA BURG. Men.geen lijdt aan do nieren en auu pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze meening, dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. De heer A. B. Dekker, wonende Koning dwarsstraat 60 te den Helder, deelt ons mede: Ruim vier maanden werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en inde lendenen, daarbij kwam nog een stekende pijn in de rechterzijde en in de heupen. Ik had zeer veel moeite bij het urineeren, het water kwam langzaam en met tusschen- poozen en nadat dit geschied was, kreeg ik een hevige persing. Ik was altijd zwaar vermoeid en lusteloos en ik had veel hinder van hartkloppingen. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en deze werd met den dag minder. Men behandelde mij voor zenuwziekte, doch dit leverde niet het minste resultaat op. Ik was ten einde raad en toen men mij overal aanraadde eens een proef te nemen met uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen, liet ik een doosje komen. Ik moet ronduit zeggen, dat deze pillen mij dadelijk goed geholpen hebben, na een dag ot acht kon ik reeds een groote beterschap bespeuren; ik had geen last meer met de urine en van do rugpijn kon ik eveneens weinig of niets meer waarnemen. Hoewel ik nog niet geheel genezen ben, gevoel ik mij toch veel flinker en sterker dan voor langen tijd het ge7al was en ik zal nog een tijdje met uw pillen doorgaan en hoop u spoedig mijn algeheel herstel te kunnen melden. 25 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat nw nioren de oorzaak uwer ziekte waren Hebt gij pijn in den rug in het hoofd of in de lenden? Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart ot waterzucht Is uw urineloo- zing te weinig of te veelvuldig en is uw water vermengd met steen en bezinksel P Gevoelt gij u immer vermoeid, terneergesla gen en prikkelbaar? Denkt er eens over na. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Dekker gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtee kening van James Foster voorkomt. Zij zjjn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed, P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. TE KOOP voor billijke prijzen. Aan hetzelfde adres Te bevragen bij W. ZEGEL, P-H-Polder Texel. Mijnheer de Pontarvant was opgestaan, zijne oogen schitterden van nieuwe hoop, als die van een drenkeling, welken men hulp komt bieden. Een middel, zegt u, een middel om Genoveva te redden? Mijnheer Tribucien u speelt toch niet met de droefheid van een vader, u zoudt dus kunnen Misschien, mijnheer do baron, maar ga eerst mejuffrouw de Chamilly en uwe oude vrienden opzoeken. IJ weet evengoed als ik, dat heeft u zooeven zelf nog gezegd, dat mijn poging vruchteloos zal zijn. Ik sta er echter op, dat u ze doen zult, u moet het onomstootbaar bewijs heb ben, dat het middel dat ik u aan de hand doe, het eenige, beslist het oenigo middel is dat u nog kan redden. Ik bezweer u, Tribucien, spreek, ik zal morgen naar Montberrou gaan, ik zal mijn nicht opzoeken maar zeg mij toch wat middel u nog weet, opdat ik ook zal weten op welko wijze ik Genoveva nog zal kunnen redden, Als u juffrouw do Chamilly bezocht zult hebben. O Tribuoien, verklaar u toch nader, als go eens wist hoezeer ik er onder lijd. Spreek en ik zal meer kracht hebben om de weigering te verdragen, welke mij te wachten staat. Spreek en van te voren beloof ik u, dat ik in icdor goval de tooht zal doen. Nu dan, omdat u het wilt, zal ik sproken; u hooit r io g-.z go -xt uw uenigo doel was juffrouw Geoovov-i gehuwd to zion on dut u doarvoor allo opofferingen gotrooe) om .we u/n. .goo .o hehoudon. Hordl vervolgd.) Mej. B. VAN HEYNINGEN, Hooge Rijndijk, Zoeterwoude, heeft een schat van een jongen, die voor eenigen tijd een zware verkoudheid heeft opgedaan, die zeer hinderlijk voor de kleine Bartje was. Aan houdend hoestte het ventje en het piepen van het borstje kon men zelfs op een afstand hooren. Het kind sliep 's nachts zeer onrustig en had hevige benauwdheden van het zware hoesten, dat het moest doen. Ik maakte mij erg ongerust, zeide Mej. VAN HEYNINGEN tot onzen verslaggever. n^n Ik kwam op de gelukkige gedachte Abdij- siroop voor den kleine aan te schaffen. Het (AARTJE Vfln succes is bijna ongelooflijk, want na ander- dankbaarheid geef ik U het recht mijne verklaring bekend te maken, met bijvoeging van het portret van den kleinen „Spring in het veld." T T?T OP f dat gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt die het kindje van Mej. van HEYNINGEN gebruikt heeft. Deze alleen geneest en is kenbaar aan den rooden band om de flesch, waarop de band- teekening van den Generaal-Agent L. 1. AKKERRotterdam voorkomt. Alle andere is namaak. De namaak geneest nooit. De beroemde ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo is even goed voor kinderen, als voor volwassenen. Zij beeft duizenden zieke kinderen ge nezen van Borstkwalen, Kink- en slijmhoest, alsmede Engelsche ziekte. Zwakke en ziekelijke kinderen worden door de ABDIJSIROOP gezonden sterk gemaakt. en bij de meeste Apothekers en Drogisten.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4