Steunt allen 'exels Cigen Stoom6ootonóer neming. bteunt allen de Nederlandsche Rijwielindustrie en fioopt een burgers Eenig agent voor Texel, M, A. KUIJPER, Rondsrijwielhersteller. Damwedstrijd Schippersknecht. Behang en Randen. EEN WOONHUIS LIJNZAADZOEKEIT Dagelijks aflevering Heining en Timmerhout Deze zijn onovertroffen in soliditeit, lichte gang en afwerking, Reeds 60 stuks op Texel geplaatst. Vraagt prijscourant en attestenboehje om prijs en premie. Gevraagd een Schippersknecht. een groote partij slieten, takken bossen, palen en brandhout, twee boerenwagens te koop. Voor jonge moeders [leden ontvangen de nieuwste stalen Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, WESSAKEK EAAN WORMERVEER. FEUILLETON. Rosa's Geheim. SANGUINOSE. P. DALMEIJER, Merk ,,W. L.", Viiium Sanguinosum, in Vacuo. L ANDBOUWKALK Sijbr- C. Eelman. S. Keiler Dz. HOFLEVERANCIER op ZATERDAG 22 FEBR., 's avonds half acht in de Rijzende Maan aan de Waai, Adres A. KOOGIR, Grootsehernier. TE HUUR te Oudeschild, huurprijs f 2,per week. Te bevragen bij K. ZEGEL Fz. =- Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere JInrwt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. TE KOOP voor billijke prijzen. Aan hetzelfde adres Te bevragen bij W. ZEGEL, P-H-Polder Texel. Vrij naar het Franach door A. B. 7.) Er gaat geen dag voorbij, dat zij niet spreekt over haar buitengewone goedheid, haar groote bevalligheid, haar edel karak ter, eigenschappen, die zy grootendeels heeft verkregen door de volmaakte opvoe ding welke zij ontving van mevrouw haar moeder en vooral van u, mijnheer de baron. Ja, ja, mijnheer Tribucien, dat alles weet ik nu wel. U is een buitengewoon gezant en waarlijk, u zoudt uw eigen zaak niet beter kunnen bepleiten. Ik herhaal echter nogmaalslaat ons nu praktisch zijn, de naam Mijnheer de baron, die inleiding was niet nutteloos, maar zelfs noodzakelijk om n het voorstel op de juiste waarde te doen schatten, dat ik zal wagen u nu te doen en dat u aanvankelijk ongetwijfeld zal ver wonderen, maar waarover ik u Verzoek wel rijpelijk te willen nadenken voor er op te antwoorden. Uw vaderhart, mijnheer de baron, zal het mijne begrijpen. Ook ik bemin mijne kinderen en mijn hoofdbezig heid, ja mijD eenig doel, is hun geluk te verzekeren. Mijn zoon heelt die lof over mejuffrouw Genoveva Diet zoo dikwijls kunnen hooren, zoDder dat de wenech bij hem opkwam, dat zij de zijne worden mocht. Mijnheer de Pontarvant was opgestaan, zijne oude aristocratische trots was weder ontwaakt, een hooge blos kleurde zijn voorhoofd, terwijl zijn oogen schitterden van verontwaardiging. IIij viel den notaris in de reden met de woorden Jonge moeders kunnen dikwijls na de bevalling maar niet op krachten komenmaar als zij de SANGUINOSE gebruiken, dan nemen hare krachten spoedig toe. Mej. D. Boxelaar, Vaillantlaan 248, den Haag schrijft Ik was na de geboorte van mijn kindje uitgeput en zeer zwak had veel last van hoofdpijn, kloppingen, duizeligheid en pijn in den rug. Ik was gedurig vermoeid en alles was mij te veel. Door het gebruik der Sanguinose ben ik zeer versterkt en voel mij krachtig als voorheen. De duizeligheid en de moeheid, ook de pijnen in den rug zijn geheel verdwenen. U mocht deze verklaring bekend maken. 1 Mej. D. BOXELAAR. Sanguinose verrijkt en versterkt het bloed en daardoor grijpt zij met vaste hand in de oorzaak der kwalen. Bij uitputtingna de influenza en zuike ondermijnende krankheden brengt de Sanguinose u zeer spoedig weer op krachten. Prijs per flacon f 1,50; 6 fl. fS,- 12 fl. f 15.- Maak eens kennis met den Vijgenhonig. Het beste middel tegen hoesten Te Texel (Oosterend), bij R. DROS Gzn. Spotgoedkoop. Vraagt staalboeken s.v.p. bij Huis- en Rijtuigschilder. Weverstraat, Burg op Texel. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaal en inlichtingen aan M. KUIP. Mijnheer Tribucien, ik begrijp u nu niet meer. U vraagt toch zeker niet voor uw zoon de hand van Genoveva? Wel zeker, mijnheer, er is welzeker sprake van mijn zoon André. Het is waar, hij is niet van adel, en maar de zoon van een notaris, van een gewoon pennelikker, zooals sommige lieden dat noemen, maar wij leven tegenwoordig in een tijd waarin het verschil in rang met den dag minder wordt, waarin men begint te begrijpen dat adelijke titels weinig waarde hebben, als er geen groot fortuin by is, om ze te doen schitteren. Ik erken, mijnheer de baron, dat mijn zoon op zekere punten beneden uw dochter staat, doch wees zoo goed in aanmerking te nemen, dat hij juist datgone aanbrengt wat noodig is om haar schit terende hoedanigheden tot haar recht te doen komen. Vergeef mij mijne onwillekeurige be weging, waarvan u niet volkomen de oor zaak zult kennen. Als ik volkomen vrij was in mijne keuze, zou ik zeker voor mijn dochter eene verbintenis verlangen, die haar geheel in haar stand liet blijven, waarin zij is geboren, die voorkeur is zeker niet overdreven. Ik erken met u dat het niet mogelijk is Genoveva uit te huwelijken zonder concessies, ja groote concessies te verleenen De aiknmst is, wat u er ook over moge denken, toch iets waarop ik desnoods nog minder zou kunnen letten. Maar in dat geval is er geen enkele hinderpaal Mijnheer Tribucien, het spijt mij dat ik verplicht ben, u iets te zeggen, dat u ongetwijfeld onaangenaam in de ooren zal klinken: Uw zoon heeft de naam niet erg oppassend te zijn, en dit is in mijn oogen veel meer van gewicht dan de afkomst. in verschillende soorten. W. F. STOEL ZOON Alkmaar. van diverse soorten Vuren, Grenen en Am. Grenen Groote voorraad. Billijke prijzen. Verstrekken gaarne prijsopgave voor levering van bestekken en partijen franco Texel. Ik weet, mynheer, dat er veel van Andró verteld wordt en ik ben helaas niet in staat, alle kwaadsprekers en lasteraars den mond te snoeren. Kunt u mij bezweren, mijnheer, dat al wat men van André vertelt, niets dan vuige laster is. Mijn Hemel, mijnheer de baron, ik zal niet beweren dat mijn zoon een heilige is. Ik heb hem naar Parijs gestuurd om daar in de rechten te studeeren en hij heeft gedaan als alle jongelieden van zijn leef tijd en heeft, dat moet ik bekennen, wel eens het vermaak nagejaagd, doch niet meer daD de anderen. Na zfjn terugkomst had ik gewild dat hij by mij op het kantoor werkzaam was om hem later mijn zaak over te kunnen doen; ongelukkig bevalt hem, dat kalme bedaarde leven niet; hij houdt van de jacht, van paardrijden en dergelijke. Hij is in kennis met jongelui van zijn soort, van tijd tot tijd hebben ze dan eens een fuif, daar wordt dan veel kwaad van gesproken, alles wordt natuur lijk zeer overdreven voorgesteld, maar dit verzeker ik u, dat hfj daarbij niets doet, dat zijn éer in gevaar kan brengen. Dit onderhoud is voor mij zeer pijn lijk en moeilijk, mijnheer Tribucien, ik wil uw vaderliefde sparen en ik zie me toch verplicht u er op te wijzen dat er bij het geen men van hem vertelt, sprake is van veel erger dingen dan van die fuifjes met andere jongelieden van zijn leeftijd. Er zijn van die zaken die de monschelijke eor toestaat of beter verdraagt, doch die door mij als vader niet mogen worden toege staan, wanneer de toekomst on het geluk mijner dochter op het spel staan. U is wel streng in uw oordeel, mijn heer de baron, over eukolo uitspattingen De dankbaarheid van een bewoner van Schiermonnikoog. Uit dankbaarheid voor de verkregen welda den en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijn ondervinding, machtigt ons een inwoner van Schiermonnikoog zijne vol gende verklaring te publiceeren. De heer T. G. Mellema, schipper te Schier monnikoog deelt ons medeSedert verschil lende jaren heb ik geleden aan een nierziekte waardoor ik veel te lijden had aan een hevige rugpijn. Steeds ging ik gebukt onder een af gemat gevoel, dat mij zeer terneerdrukte; vooral 's morgeDe bij het opstaan deed zich deze vermoeidheid sterk gevoelen. Ik werd erg geplaagd door duizelingen en benauwd heden, waarbij plotselinge zweetingen door koude rillingen gevolgd werden. Mijn maag was veelal van streek en mijne eetlust had ik gaandeweg verloren. Dikwijls was mij we gens mijne ziekte het werken totaal onmoge lijk geworden en daar ik reeds meermalen tevergeefs behandeld was vreesde ik dat mijn kwaal ongeneeslijk was Op aandringen van een mijner kennissen maakte ik gebruik van Foster's Rijgpijn Nieren Pillen en dit was mijn redding, want deze voortreffelijke pillen hebben mij mijne gezondheid teruggegeven. In de hoop dat velen hierdoor geholpen mo gen worden, geef ik het bovenstaand bericht en ik acht mij verplicht U mijn dankbaarheid voor dit merkwaardig geneesmiddsl ken baar te maken. 5 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit zegt gij, en gaat vanzelt weg, zoo als het gekomen is, maar dat is niet zoo want al schijnt het weg te gaan het komt veel ern stiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waarschuwt u op deze wijze dat uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het bloed dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een over tuigend bewijs daarvan. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Mellema gehad heeft. Zij zyn te Den Burg verkrygbaar by de firma Wed. P Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 vooi een, of f 10,voor zes doozen. der jeugd, ik wil evenwel openhartig met u zijn en aarzel dus niet u te bekennen, dat ook ik ze betreur. Dikwijls heb ik er André ernstig over berispt en mijn plicht is het te trachten, hem van den verkeerden weg al te brengen, welke hij schijnt te willen volgen. Het eenige middel om daarin te slagen komt mij voor te zijn, hem te doen huwen. Dagelijks zien wij mannen, wier jeugd min of meer stormachtig was en die na hun huweiyk geheel van levens wandel veranderden en uitstekende echtge- nooten werden en eerbiedwaardige huis vaders. Mijn hoop was nu daarop gevestigd, dat juffrouw Genoveva zeer gemakkelijk een goede invloed op André zou kunnen uitoetenen od hem een geheel ander mensoh zou maken, in een woord, dat zij hem zou vormen tot een echtgenoot harer en een schoonzoon u waardig. De vurige wensch, die hij koestert om do hand te verkrijgen van zulk een edel wezen als uw dochter, bewijst die niet reeds voldoende zijn vast plan om van levenswijze te veranderen Het is voor mij een heerlijke gedachte tot mijzelf te kunnen zeggen, dat ik door het geluk van mijn zoon te bevorderen, tevens zooveel myn zwakke middelen dit veroor loven, help om eene familie te redden, waaraan ik steeds zeer gehecht gewoest bon, en waarvoor ik zoo groote eerbied koester. Mejuffrouw Genoveva zal dan in plaats van de goederen harer voorvaderen te zien verkoopen on in andere handen overgaan, er kunnen blijven leven en do traditie van eeuwen her getrouw kunnen blijven doorgaan woldaden rondom zich te verspreidden. En uzelf mijnheer, u zou, als u dat verloos, ook op het kasteel kunnen blijven bij uw kinderen om daar luter te sterven.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4