Steunt allen <3exels Cigen StoomSootonéer neming. Groote Verloting De Enkhuizer ALMANAK Steunt allen de Nederlandsche Rijwielindustrie en Roept een burgers C.St.oïï. SI ij wiel. Eenig agent voor Texel, M, A. KUIJPER, Bondsrij wielhersteller. Drogisterij Binnenbnrg Drogisterij Binnenbnrg DE VONDELINGE - VAN FENLAND. - Vereeniging Landbouw, Handel en Veeteelt, gevestigd te Oudewater. van Paarden, Koeien, Schapen, Rijwielen en diverse Artikelen. Hoofdprijs: ZESTIEN KOEIEN, ter waarde van f 4000. 2e prijs: VIER KOEIEN, ter waarde van f 1000. 3e prijs: Een DOGCART, besp. met 1 PAARD, ter waarde van f 700. Trekking Dinsdag 12 Mei 1908. Prijs per Lot één Gulden. Loten verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. BOEKH. PARKSTRAAT. Deze zijn onovertroffen in soliditeit, lichte gang en afwerking, Reeds 60 stuks op Texel geplaatst. Vraagt prijscourant en attestenboekje FEUILLETON. Rosa's Geheim. T. BUIJS. Pas Ontvangen: Uw dw. D. SCHUMAKER. Blackvernish, Carbolineum, Machine olie, Consistentvet, C ichou, droge en bereide Verfwaren, Olie, Lakken en Vernissen, Doozen Goudbrons, tegen concurreerende prijzen te bekomen Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 28 Dec. 190Jno. 3d. Voorts: 4 Paarden, 5 Koeien, 12 Rijwielen en een groot aantal Luxe-Artikelen - ES-® De waarde van al het vee wordt verzekerd door het Bestnur. voor het schrikkeljaar 1908 Heden verscheen als No. 1 der Maandboekj es van de Vereen. Christelijke Bibliotheek voor 1908 Naar het Engelsch bewerkt door H. W. S. De prijs, waarvoor dit werkje afzon derlijk verkocht wordt, is f 0,30 per ex.; bij bestelling van 25 ex. wordt slechts halve prijs berekend. Zij die zich nu nog laten inschrij ven als lid der Vereen. ontvaDgen, behalve bovengenoemd boekje en de nog te verschijnen werken voor dezen jaargang, de reeds versch. dln,: BUNYAN'S PELGRIMSREIS van deze wereld naar de toekomende, met 31 illustraties naar teekeningen van Harold Copping, groot kwarto lorm. en VOOR STILLE UREN door Dr. J. R. Callenbach. De catalogus wordt op aanvrage gratis toegezonden door den uitgever G, F. CALLENBACH te Aijkerk. VERKRIJGBAAR: Boom's Haagpoeder en Aambeienzalf, Asthmakruiden, Cocosvet, Peper, Nagel- gruis, Kaneel, Vanillestokjes, Foelie, enz. Beleefd aanbevelend, puike Hollandsche Haringnieuwe Zoute- visch, blanke Stokvisch, groote Engihche Bokking, extra fijn gemarineerde Haring, ingelegen Snij- en Slaboonen, extra blanke Zuurkool, Busgroente in soorten, puike Eierlandsche Aardappelen (duinzand, Texel geteeld.) Vraagt monster. Groote Ch. APPELEN 4 5 5 voor 10 Ct. Citroenen, enz. AFNEMERS RABAT. in de Beleefd aanbevelend, T. BUIJS. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 17 Dec. 1906, No. 76. TER BEVORDERING DER KAASMARKT TE OUDEWATER. des namiddags ten 2 ure Gevonden door een inwoner van II trlingen. Er zijn vele mannen en vrouwen in Den Burg die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of pvikkelendehuiduitslag en tevergeefs heb ben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun beurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De beer H. Eelkema, wonende Fabriekstraat 36 te Harlingen, meldt ons Het is thans reeds twee jaren dat ik lijdende was aan bloedende aambeien, welke mij zeer hinderlijk waren. Uithoofde van de verschrik kelijke jeuking kon ik haast niet loopen en ik bracht hierdoor zelfs menigen slapeloozen nacht door en had dikwijls veel bloedverlies. Toen men mij zooveel goeds vertelde van uw Foster's Zalf maakte ik hier onmiddelijk ge bruik van, ik wil u openhartig zeggen dat ik hierdoor zeer veel verlichting bekomen heb. Ik kan zeer weinig meer van mijn oude kwaal bemerken en zal gaarne uw genees middel recommandeeren waar de gelegen heid zich daartoe aanbiedt. 7 Ik ondergeteekendo verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Eelkema ge had beeft. Zij is te den Burg verkrijgbaar bij de firma "Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na onvangst van posf- wissel a f 1.75 voor één off 10 voorzns doozen HOFLEVERANCIER Vrij naar het Fransch door A. B. 8.) Dit laatste is voor mij van niet de minste invloed op de beslissing die ik te nemen heb, zei de baron, er zijn zaken van veel grooter gewicht, ik zal er over nadenken. In ieder geval dank ik u voor de eer, wel een aanzoek te hebben willen doen om met mijne familie verbonden te wordeD; ik zal er met Genoveva over spre ken en zij zal beslissen. U had mij gezegd dat mejuffrouw uw dochter niet met uw financieelen toe stand bekend was. Tot heden had ik die ook voor haar geheim gehouden, maar thans ben ik wel genoodzaakt haar de geheele waarheid te vertellen, opdat zij kan oordeelen en uit spraak kan doen, volkomen bekend met alles. Zeker, u kunt haar niets verbergen, zij moet de geheele waarheid weten en die waarheid is haar in een paar woorden te zeggen: Uw eigendommen te zien verkoo- pen en u beiden zonder middel van bestaan te zien of mijn zoon to huwen. Een derde oplossing zie ik niet. Genoeg, mijnheer Tribucien, ik ken mijne verplichtingen en zal die nakomen ook. Voordat ik echter met Genoveva er over spreek, za) ik mij eerst naar mijne nicht de Chamilly begeven. Zeer juist mijnheer, en wil dan wel bedenken dat ik alleen op uw aandrang er toe gekomen ben om u heden van mijne plannen te spreken, ik had het niet willen doen voordat u naar uwe nicht geweest waart. Een geritsel ran dorre bladeren deed plotseUng het gesprek van den baron met den notaris afbreken. Zij stonden onmiddelijk op en keken nu angstig rondom zich, blijkbaar bevreesd, dat zij waren bespied en dat hun gesprek was afgeluisterd. Zij zagen echter niemand. Het is zeker het een of andere dier gewoest, dat door de heg drong, merkte mijnheer de Pontarvant op. En achter die heg? vroeg de notaris. Daar is de tuin van de boerderij, waar nooit iemand anders in komt dan een oude werkman die zoo doof is als een kwartel. Gelukkig. Overigens, mijnheer de baron, geloof ik dat we voor vandaag het er wel bij kunnen laten. Over 14 dagen hoop ik de eer te hebben u weder te be zoeken en uw besluit te vernemen. De baron geleidde de notaris naar zijn rijtuig, daarna begaf bij zich weder naar de zodebank, waar hij het eerst door den notaris en Genoveva in gedachten verzon ken, gevonden was Daar bleef hij weder geruimen tijd zitten peinzen en wanhopig voor zich uit staren, ton slotte sloeg hij de oogen smeekend ten hemel en zei Mijn God, ontneem mij het leven, overlaad mij zoo noodig met nog wreeder folteringen als ik nu reeds lijd, maar gedoog nooit dat Genoveva de vrouw wordt van dien André Tribucien. De notaris was, nadat bij de poort van het kasteel was uitgereden, links omgesla gen en volgde den Weg, welke langs de landerijen van den baron liep, hf) liet zijn paard stapvoets gaan en keek met welge vallen rondom zich naar het kasteel, het park en de vruchtbare landerijen. Komaan., zei hij, terwijl hij verge noegd in zijn handen wreef, nu nog maar een kort tijdje en de slag is gev/ounen, hij kan mij niet meer ontsnappen, als hij toestemt zal mijn zoon bicnon 2 maanden eigenaar van Pontarvant zijn, hij zal dan op zijn kaartjes kunnen zetten: Tribucien de Pontarvant, daarna wordt het dan T. de Pontarvant, en wanneer we eindelijk van den ouden ontslagen zijn, zal hij zjjn baron de Pontarvant. Wat de schoone Genoveva aangaat, die zal ook wel niet altijd zoo fier zijn, we zullen haar wel klein krijgen, een vrouw die niets bezit en alles aan haar man verschuldigd is, wordt wel spoedig getemd. Maar als de baron weigert, o, maar dat is zooveel te erger voor hem, ik zal dnD zijn goederen doen verkoopeD. Hij vermoedt in 't geheel niet, dat ik zijn voornaamste schuldeischer, ja, zijn eenigste schuldeischer beD, als ik wilde zou ik hem kunnen dwingen tot verkoopen, om aan mij te verkoopen, wat hij ook doen moge, Pontarvant zal aan mij behooren, de arme drommel heelt do zinsnede niet opgemerkt, welke ik op de laatste schuldbekentenissen heb gezet, ik behoef het nu niet eens te laten verkoo pen, een eenvoudige uitspraak van de rechtbank, die, dank zij die zinsnede, slechts in mijn voordeel kan zijn, moet Pontarvant bij niet betaling der schulden aan mij toe wezen en André zal op die wijze zich ook eenmaal baron de Pontarvant kunnen noe men. Die oude malle juffrouw de Cba- milly zal hum wel niets geven, zij is veel te gierig en wantrouwend, zij een dienst bewijzen al te dwaasMaar als zij hem eens twintigduizend francs leende? We'i zeer eenvoudig zouden we de goederen dan 20000 francs lager scbatton en dat geld was alweer verdiend, alweer een extraatje voor mij. Ik werk nu reeds larig genoeg om zoover te komen, langzamerhand heb ik hem in mijne netten gevangen en nu is hij geheel in mijn macht. Do laatste koorden zijn nu gehecht en hij is nu zoo vast gebonden, dat hij niet de minste weerstand kan bieden. III. Het personeel van het kasteel bestond uit 2 personen. Ten eerste Louise, eene oude jongedochter van meer dan 60 lentes Zij had eerst mejuffrouw Champcé, die later mevrouw de Pontarvunt geworden was, opgevoed. Na bet huwelijk van baar meesteresse had Louise deze niet willen verlaten en was bij haar in dienst geble ven. Zij was het ook, die Genoveva had geleid bij hare eerste schreden, toen deze loopen begon te leeren. Sedert een tiental jaren deed zij nu dienst voor keukenmeid, welke functie zij te gelijk waarnam mot die van kamenier, zij vormdu op die wijzo dus het geheelo vrouwelijke personeel op het kasteel. Frans, de andere dienstbare op het kasteel was op het kasteel geboren, waar zijuo voorvaderen elkander sedert eeuwen van vader op zoon hadden opgevolgd nis tuin man, Vroeger had hy den titel gobad van chef-tuinman en 3, 4, ja soms wol 5 werklieden stonden onder zijne bevelen. Langzamerhand waren die liedon echter den een na den ander bedankt en werden niet meer door anderon vei vangen. De kamerdienaar ging donzolfden weg en werd gevolgd door den koetsier. Toen deze was vertrokken weiden ook do paarden ver kocht; de baron had niet anders behouden dan een oud paard, dat nu in hoofdzaak werd gebruikt voor het halen der provisie uit de stad. Frans, die nu allcon was overgebleven, was dus nu zoowel koetsier als tuinman en kamerdienaar. liet is waar, dio fuucties waren van zeer weinig heteekenis. Wordt vervo' Gedrukt bfj LANGkVJüJjJJ 1)1', HO 1), i.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4