Steunt allen de Nederlandsche Rijwielindustrie en een Eenig agent voor Texel, M, A. KUIJPER, Rondsrijwielhersteller. LIJNZAADKOEKEN w Deze zijn onovertroffen in soliditeit, lichte gang en afwerking, Reeds 60 stuks op Texel geplaatst. Vraagt prijscourant en attestenboeltje. De nieuAVste stoffen Dames en Heeren, Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Rosa's Geheim. WESSANEN LAAN WORMERYEER. FEUILLETON. Hij had het geluid verloren, De ABDIJSIROOP gaf hem een nieuw geluid. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. J. DEKKER Jz., Steenenplaats. Merk ,,W. L.", Pas Ontvangen: Uw dw. D. SCHUMAKER. Prijs f 1,f 2.-- en f 3,50 per flacon. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11 Rotterdam, @25® Nieuws van belang voor Den Burg. HOFLEVERANCIER TOOE in de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten heden ontvangen. •'.Vv, Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Jlurwt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. AEGE\ GOUDEA MEDAILLES. puike Hollandsche Haringnieuu-e Zoute- visch, blanke Stokvisch, groote Engihche Bokking, extra fijn gemarineerde Haring ingelegen Snij- en Slaboonen, extra blanke ZuurkoolBusgroenty m soorten, puike Eierlandsche Aardappelen duinzand, Texel geteeld.) Vraagt monster. Groote Cb. APPELEN 4 a 5 voor 10 Ct. Citroenen, enz. AFNEMERS RABAT. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p, V raag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Vrij naar het Fransch door A. B. 9.) Als koetsier had hij slechts het paard in en uit te spannen en de eenvoudige proviand uit de naburige stad te halen. Als kamerdienaar was hij belast met aan tafel te bedienen, wanneer de baron eens iemand bij zich te dineeren had en dit gebeurde zoo hoogst zelden, dat Frans zich niet meer kon herinneren in welk jaar hij voor de laatste maal in de eetzaal was geweest. De tuin was door al die omstandigheden ook niet goed onderhouden; de serre was bouwvallig, onkruid verstikte de bloemen, terwijl de grasperken slechts dienden om er hooi van te oogsten. De tuinman moest al zijn tijd en zorgen wijden aan den moes tuin van welks voortbrengselen de bewoners van het kasteel voor een groot gedeelte leefden. Slechts met moeite kon hij nog tijd vinden om van tijd tot tijd de hagen eens te snoeien, welke langs de hootdlaan van het park groeiden. Nadat de baron een geruimen tijd op den zodenbank had gezeten, in sombere gedachten verzonken, was hij eindelijk op gestaan en had zich begeven naar de plaats waar hij zeker was dat bij Frans zou kun nen vinden. -i- Van middag, zei hij tot Frans, moet ge de calèche eens buiten halen en die zoo goed mogelijk opknappen. De calèche Een merkwaardige getuigenis ontvingen wij dezer dagen van den Heer A. J. VOSKUYL, Torbeckeplein no. 2 te Amsterdam, Deze heer deelde aan onzen verslaggever het volgende mede Gedurende drie lange maanden was ik niet in staat gewoon te spreken. Ik was heesch en had een onuitstaanbare keelpijn. Het spreken vermoeide mij en wanneer ik at oi dronk deed het slikken mij zoo'n geweldige pijn, dat ik niet meer dan het hoog noodige gebruikte om in het leven te blijven. De heer Voskuyl ging er daardoor slecht uitzien, 's Nachts had hij veel last van de keel, zoodat zijn nachtrust vaak gestoord was. Ik werd bepaald wanhopig, zeide de heer Voskuyl tot onzen verslaggever, want ik had reeds vele geneesmiddelen beproeld, doch geen enkel middel hielp mij. Ik las in de courant eene dankbetuiging van iemand die door de Abdijsiroop genezen was. Daar ik dagelijks met duizenden menschen in aanraking kom, want ik heb een druk café, viel het mij niet moeielijk eenige inlichtingen omtrent de Abdij siroop te verkrijgen. Verscheiden mijner klanten kenden de Abdijsiroop reeds lang en konden mij ook tevens zeggen dat er geen beter ge neesmiddel bestond want velen onder hen hadden reeds de Abdijsiroop beproefd en waren er door genezen. Deze van asthma, gene van een borstziekte, een derde van een verouderde bronchitis, een vierde bad een kind dat door de Abdijsiroop van een kinkhoest was genezen, terwijl verscheidene kennissen of familieleden hadden, die eveneens door de Abdijsiroop genezen waren. Waar ik met zooveel lof over de ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO hoorde spreken, daar draalde ik niet lang om dit voortreffelijk geneesmiddel te gaan koopen. Naarmate ik de Abdijsiroop innam beterde mijn keelpijn en ging ook bet spreken beter. Daar het slikken minder pijnlijk werd ging ik ook beter eten. Het eindresultaat is geweest dat ik na het gebruik van drie flacons Abdijsiroop mijn spraak heb teruggekregen en totaal ben genezen. De kwaal waaraan de heer Voskuyl geleden heeft is de keelontsteking. De keelklieren zijn dan rood en ontstoken en dikwijls zijn deze met witte puntjes bezet. Het is voor den lijder dan hoogst pijnlijk om voedsel tot zich te nemen. Meermalen gaat de keelontsteking gepaard met hoofdpijn en koortsen. Men is gewoonlijk geheel heesch, terwijl men een gevoel heeft of men voortdurend slijm moet opgeven, wat evenwel niet gemakkelijk gaat. Wanneer de ziekte lang duurt wordt de ademhaling kort en kunnen zich daaruit asthmaverschijn- selen voordoen. Wanneer meu zijn toevlucht neemt tot de Abdijsiroop, wordt de keelontsteking genezen en voorkomt men erger ziekten. en bij de meeste Apothekers en Drogisten. WW* De he-ER. ^.J.Vo^Koul Ja zeker Daarna gaat ge de tuigen poetsen. Maak dan alles zoo net mogelijk. Morgen moet ge met me naar Montbernon. Naar Montbernonzei Frans en bij keek daarbij even verwonderd als hij zou gekeken hebben wanneer men hem had verteld, dat hij zijn heer naar China zou moeten vergezellen. Wat is er nu dat je verwondering opwekt Het is verwonderend zonder dat het verwonderend is, want ik heb niets in de zaken van mijnheer de baron to zien, maar het is zeker al minstens 15 jaar, dat u niet bij de oude juffrouw de Cbarmilly zijt geweest. En als ik nu eens lust heb de kennis met mijn nicht te hernieuwen. Ik heb daar niets op te zeggen, mijn heer de baron heeft het recht om te gaan waar hy wil. Dat is wel gelukkig. O, maar ik wilde mijnheer alleen er maar opmerkzaam op maken dat de calèche vrij oud en versleten is, en jnffrouw de Cbarmilly, die wel het ODdeugenste wezen is, dat op aarde bestaat, mijnheer vergeve mij deze opmerking over een lid van zfjn familie, zij zal ongetwijfeld niet weinig den spot drijven met die equipage en dan het paard, het arme beest wordt weldra 25 jaar en is nooit mooi geweest. O, we zul len een mooi figuur maken op Montbernon, en dan mijnheer de baron, de landweg is slecht en de calèche is zwaar, het arme beest zal nooit dat zware rijtuig geheel naar Montbernon kunnen brengen. Wij zullen den grooteu weg volgen. Den grooten weg. Maar mijnheer, vergeef mij deze opmerking, er zijn wel meer dan 10 goede wegen er heen, maar allen even laDg. Wel, we gaan zeer vroeg in den morgen van hier en het paard zullen we zoo nu en dan eens laten rusten onder weg. En wanneer weer terug We zullen den geheelen nacht voor ons hebben. Hm! mijnheer de baron, ik wil graag gclooven dat het paard er eindelijk wel zal komen, maar terug te komen zal voor het arme beest wel wat al te zwaar zijn, het is te veel van zijn krachten gevergd. We zullen dan zeer langzaam rijden, maar ik moet beslist naar Montbernon Zeg het aan niemand; ik ga mijn nicht de Charmilly opzoeken voor eeD hoogst ernstige zaak in het belang mijner dochter. O, als het is in het belang van juf frouw Genoveva, is het een geheel andere zaak, dan zal het paard wel willen loopen. Het is wel wat lui, maar ik zal het van daag Dog een goede portie haver geven, het zal wel gaan, mijnheer de baron. U begrijpt dat wanneer do belaDgon van de juffrouw op bet spel staan, dat het moet gaan. Je boudt dus zeker zeer veel van Genoveva Of ik van haar hond, mijnheer, ik aanbid haar. Ik heb haar zien opgroeien van haar geboorte af. Toon zij nog een klein loopstertje was, had zij de meeste schik wanneer ze de saladeplantjes maar kon uittrekkou, die ik in den grond stak en het kleine ding deed dan maar niets dan lachen. O, wat deed het mij genoe gen haar blijde lach te hooren. Wanneer Frnns eenmaal aan het praten was over Genoveva, was hij nog lang niet W anneer het schip gezonken is weet iedereen u te vertellen hoe het gered had kunnen worden. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eenige raad die waarde voor ons heeft, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raadgeving zoo goed en waardevol is; want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijdor. Zij zegt u hoe ge weder gezond kunt worden, doch ge moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelt ons mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar vermoeid gevoel en had veel zweetingen die door plotselinge hui veringen gevolgd werden. D<ar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder geworden. Dadelijk bij het gebruik van uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen kon ik bemerken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel ster ker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht deze pillen alle nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 8 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde, dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondering der tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van de verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zicb meer en meer uitbreidt, en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej, de Vries gehad heeft. Zy zyn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P Kuiper, drogist. Toezending geschiedt francc na ontvangst van postwissel a f 1,75 vooi een, of f 10,voor zes doozen. klaar. De baron wist dit zeer goed en vond het daarom noodig hem in de reden te vallen. Het is goed, FraDs, de rest kunt ge mij later wel eens vertellen. Ik reken dus op je, maak alles klaar opdat wij morgen ochtend zullen kannen vertrekken. Ik zal er dadelijk maar aan beginnen, mijnheer de baron. Er is wel heel wat werk aan om do calèche en de tuigen op te knappen, maar het zal wel gaan. Ik wil toch niet, dat de bedienden van Mont bernon zich over onz9 equipage vroolijk zullen maken. Een oogenblik later was hot ouderwet- sche rijtuig, dat met den naam van calèche werd betiteld, uit het wagenhuis gebaald, het zag er zeer onooglijk uit en was met een dikke laag stof en vuil bedekt. Frans begon echter met grooten ijver aan de rei niging, Al het houtwerk er aan werd nu geboend en afgespoeld, terwijl het leerwerk er aan na eerst van stof en vuil ontdaan te zijn, met olie en was werd opgewreven, waardoor het or werkelyk vrij goed ging uitzien. Het koperwerk kreeg een goede beurt en begon zelfs goed to glimmen. Daar Frans bij dit werk zulk een bui tengewone ijver aan den dag legde, werd de nieuwsgierigheid van Genoveva er niet weinig door opgewekt, en kon zij dan ook niet nalaten haar vader er over te ondervragen. Gaat u op rois, pa vroeg zij. Ja, miju kind, ik denk morgen eens uit te gaan en naar ik denk zal ik wel don gohoelon dag uitblijven. Wordt vervolgd.) Uedrukt by LANtiKVBLU JJË KOOJJ.Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4