óteunt allen cTexeis Cigen StoomSootonèerneming. Groote Verloting KOFFIE II Suiker lo1 Boekhandel Parkstraat Specialiteit in TexeMe Ansichten. Autochromkaarten, Collochromkaarten, In Silverette, Een nieuwe Dcung Craanmaaimachine 20 beste Lamschapen. NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Aardappelenhandel. Rosa's Geheim. Prijs 3 ct. per stuk. LANGEVEID DE ROOIJ. met zelfbinder. FEUILLETON. Vereeniging Landbouw, Handel en Veeteelt, gevestigd te Oudewater, van Paarden, Koeien, Schapen, Rijwielen en diverse Artikelen. Hoofdprijs: ZESTIEN KOEIEN, ter waarde van f 4000. 2e prijs: VIER KOEIEN, ter waarde van f 1000. 3e prijs: Een DOGCART, besp. met 1 PAARD, ter waarde van f 700 Trekking Dinsdag 12 Mei 1908. Prijs per Lot één Gulden. Loten verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. Hiervan nog 7 nieuwe wachtende. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 28 Dec. 1901, no. 3b. Voorts: 4 Paarden, 5 Koeien, 12 Rijwielen en een gxoot aantal Luxe-Artikelen. Prijs per 10 f 0,38 per pond 5) JJ ft 0,39 ff 1 ff 0,40 Prijs per 5 f 0,23 per pond 1 0,24 -Alles eerste kwaliteit. A. DROS Albzn. TE VEENDAM, OPGERICHT 1890. P. J. KONING. Nieuwe aanvoer. Puike waar. Prijzen billijk. BURG—TEXEL. Door nieuwe ontvangst zijn wij thans zeer ruim gesorteerd; men oordeele (nog voorradig) Steenenplaats met Koogerstraat. Gezicht op den Burg bij aankomst. Binnenburg. Steenenplaats en Hoogerstraat. Hotel Lindeboom en Oranjeboom. Hotel Texel. (gelieel nieuw) Haoen met boot u.d. Eigen Stoombootd. Gezicht op Oudeschild. Doolhof met Zandkuil. Burg bij aankomst. Burg, ingang Park. Marktplein, zuidzijde. Marktplein, noordzijde. Steenenplaats en Weuerstraat. Waal bij aankomst. Gezicht op Oosterend. Oosterend bij aankomst. De Cocksdorp met Café de Hoop. De Cocksdorp, noordeinde. Gezicht op de Koog. Badhotel en Badpauiljoen Koog. Gezicht op den Hoorn. (geheel nieuw) Binnenburg, uanaf het Raadhuis. Gezicht op den Burg, Hoorndereind. TE KOOP AANGEBODEN Te zien en te bevragen bij J. KASLAN'DER, aan den Kruisweg nabij het Hoofddorp te Haarlemmermeer. Vrij naar het Fransch door A. B. 12.) IV Het was bijna middag toen het rijtuig van den baron de Pontarvant voor het kasteel Montbernon stil hield. Een jonge kamenier, een echte Parisienne geleidde den baron door verschillende ver trekken naar de kleine salon, waar mejuf frouw de Charmilly zich als gewoonlijk bevond. Hij werd daar ontvangen, direct toen hij de salon binnenkwam, door een half dozijn honden die blaffend op hem afkwameneen krijsende stem riep ze echter terug. De salon was rijk gemeubileerd, maar meer overvloedig dan met smaak. Bij de haard, waarop een enorm vuur brandde, ontdekte hij een groote leunstoel en on- middelijk daarop ook een oud vrouwtje met rimpelig gelaat. Zij was bijna geheel verscholen onder kant en zijde. Een groote hoed bedekte haar hoofd en diende om haar te beschutten tegen tocht. Mejuffrouw de Charmilly had zich half omgewend en de hand boven de oogen houdende keek zij naar den bezoeker, dien zij trachtte te herkennen. Zij was slecht gemutst en aangezien zij nu ook den baron niet herkende, vroeg zij op scherpen toon Wie breng je me daar, Rosette Mij d heer de baron de Pontarvant, antwoordde deze, tegelijkertijd een stoel bij het vuur schuivende. Ah zoo, is u Pontdrvant, riep de oude dame uit, dat is ook een groote bijzonder heid. Wie heeft u nu eens dat goede idéé in het oor geblazen eens bij mij te komen dineeren O nicht, als de afstand, die ons scheidt, niet zoo groot was, had ik mijn bezoek in den namiddag gebracht. Neen, dat bedoel ik niet, maar weet Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 17 Dec. 1906, No. 76. TER BEVORDERING DER KAASMARKT TE OUDEWATER. De waarde van al het vee wordt verzekerd door het Bestuur. des namiddags ten 2 ure TE KOOP Adres R. J. WITTE, den Burg, Warmoesstraat. ff ff je wel dat je bezoeken even zeldzaam zijn als de mooie dagen Ik begon waarlijk te gelooven dat je geheel en al vergeten had dat ik nog bestond. Integendeel nicht, maar Pontarvant ligt zoo ver van MontbernoD, en dan, ik vreesde dat mijn bezoeken u onaangenaam zouden zijn, omdat Om wat Ik vreesde, dat u ontevreden op mij zoudt zijn om zeker proces. O, dat had ik geheel vergeten. Je zult toch altijd een weetniet blij ven, PoDt- arvant. Kijk, jij, die mijn erfgenaam zijt, want je weet wel, je bent mijn erfgenaam. Ik hoop, nicht, dat.. Dat dit nooit zal gebeuren. Ja, ja, dat spreekt Ik verzeker u, nicht Je doet me ieder keer weer de draad van mijne gedachten verliezen. Ik herinner mij, dat je tegen mij hebt getuigd in een proces dat ik met een mijner buren voerde. Maar nicht, ik was geroepen om de waarheid te spreken. Kon ik dan gaan liegen Wel neen, dat mocht ge niet, dat ging niet en als ge het gedaan had, zou ik je als een eerlooze hebben beschouwd, maar inderdaad ben jij het en jij alleeD, die mij door uw getuigenis het proces bebt doen verliezen en mij daarmee 6000 franc schade hebt berokkend. En meen je nu werkelijk dat ik dat maar zou kunnen laten gaan, zonder er ontevreden over te zijn. Maar als u nu zelf bekent, dat ik niet anders mocht of kon getuigeD, waarin heb ik dan ongelijk gehad Je hebt tweemaal ongelijk gehad; eerstens dat je geen middel bebt weten te vinden om niet als getuige tegen mij te kunnen worden opgeroepen en verder, dat je gelooft bebt, omdat ik jo een paar woor den wat vinnig heb toegevoegd, dat ik het ^e zeer kwalijk nam. Nicht, ik erken mij schuldig, aan de tweede fout ten minste en ik vraag u dan ook nederig verschooning. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 440.000. Reserve f 271.627.74 Geuit uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 97 Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Juffrouw de Charmilly lachte welvol daan en belde. Rosette de kamenier verscheen onmid- delijk. Dek voor 2 personen en zeg aan de keukenmeid dat ze spoedig opdient. Mijn neel de Pontarvant zal wel groote honger hebben. Hoe laat ben je van morgen van huis gegaan, Pontarvant Even voor vieren. Goede hemel, en nog niet van honger omgekomen Niet geheel cd al, maar wel verzeker ik u, dat ik mij geschikt gevoel om het diner eer aan te doen, Dat geloof ik gaarne. Kom Rosette, haast jelui je wat. Wenscht de juffrouw in de eetzaal te dineeren Neen, neen, we zullen dat hior doen. Dat vindt je immers wel goed, niet waar Pontarvant P Ik houd er niet van, van mijne gewoonten af te wyken, ik ben al zoo oud Het zou mij groot leed doen, als ik u maar de minste last moest veroorzaken. We zullen hier zeer goed op ons gemak zijn. - Dat geloof ik wel, en dan zoo'n on derhoud bij de haard zal bekoorlijk zijn. Twee tortelduifjes.. Werkel()k ging het vrij aardig toe tij dens bet diner, de oude jongejuffrouw, die eindelijk weer in haar humeur gekomen was, was werkelijk nog al gezelligzij vertelde een menigte anecdotes uit haar jeugd en herinnerde de baion aan tal van oude kennissen. Toen het diner eindelijk afgeloopen was, zond juffrouw de Charmilly Rosette uit de kamer met het bevel niet eerder terug te komen voor zij werd geroepen. De baron achtto nu het oogenblik ge komen, met het doel van zijn komst voor den dag te komen. Na eenig nadenken begon hij De laatste maal dat ik bet genoegen had u te zien, nicht, kwam mijn zoon juist van het college, mijne dochter Genoveva VAN BELANG VOOR DEN BUSCG. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de zieke nieren juist de hulp, die ze noodig hebben, zij voeren uit het lichaam alle vloeibare vergitten, die eiwitverlies, wa terzucht, stoornissen van de urine, graveel, rheumatiek, steen, heupjicht, zenuwachtig heid, slapeloosheid en neerslachtigheid te weegbrengen en zij neutraliseeren de ver keerde uitwerking van thee, bier en spiritu aliën, De Heer A. B. Dekker, Koningdwarsstraat 60 te den Helder, meldt ons: Ruim vier maan den werd ik gekweld door een hevige pij n in den rug en in de leden, daarbij kwam nog een stekende pijn in de rechterzij en in de hen pen. Ik had zeer veel moeite bij het urinee- ren, het water kwam zeer langzaam en met tusschenpoozen en nadat dit geschied was, kreeg ik een hevige persing. Ik was altijd zwaar vermoeid en lusteloos en ik had veel hinder van hartkloppingen. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en deze werd met den dag minder. Men behandelde mij voor ze nuwziekte, doch dit leverde niet het minste resultaat op. Ik was ten einde raad en toen men mij overal aanraadde eens een proef te nemen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, liet ik een doosje komen. Ik moet ronduit zeggen, dat deze pillen mij dadelijk goed ge holpen hebben; na een dag of acht kon ik reeds een groote beterschap bespeuren; ik had geen last meer met de urine en van de rugpijn kon ik eveneens weinigofnietsmeer waarnemen. Hoewel ik nog niet geheel ge nezen ben, gevoel ik mij toch veel flinker en sterker dan voor langen tijd het geval was en ik zal nog een tijdje met Uw pillen door gaan en hoop U spoedig mij n algeheel herstel te kunnen melden. Ik kan niet anders dan U mijne groote te vredenheid betuigen over de prachtige ge neeskracht van Foster's Rugpijn Nieren Pil len, aldus meldt ons de fleer Dekker ruim twee jaar later. Ik machtig U van deze ver klaring naar genoegen gebruik te maken en zal mijn volkomen herstel aan een ieder be kend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g, A. B. Dekker) Geen doos is eebt, wanneer or niet de vol ledige naam Foster's Rugpijn Nieten Pillen op staat. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a i 1,75 voor één of 110.voor zes doozen. 1 was toen 5 jaar en mijne arme, lieve vrouw leefde nog. Ik was toen een der geluk kigste mannen der wereld. Ik geloot u. En nu Thans nicht, ben ik de ongelukkigste. U, och kom 1 U is mijne laatste bloedverwante, en als ik niet vreesde u al te onaangenaam te zijn, zou ik u in kennis willen stellen met de angst, welke sedert langen tijd mij het hart verscheurt. Hm! Vertrouwen Ik houd niet van die geschiedenissen. Ik ben te egoïstisch zooals je wel zult weten en ik heb er een hekel aan als ik mij door de ellende van anderen laat verteederen. Dat is niet goed voor mijne gezondheid. Als u weigert mij aan te hooren,zal ik niet trachten u nu lastig te vallen met mijne Wel Pontarvant, zal je dan nooit ver anderen. Nu bob je mijne nieuwsgierig heid opgewekt en nu zou jo maar meteen willen ophouden, nu ik je geschiedenis niet verlang te weten Vertel maar gerust op, doch tracht je te bekorten, zulke zaken behoeft men nu niet zoo lang mogelijk uit te meten. Zij nam nu een paar van haar kleine hondjes op haar knieën, ging achterover in haar leunstoel zitten, sloot de oogen en wachtte. Mijnheer de Pontarvant, die aanvankelijk eenigo hoop had gekregec, verloor die nu weder geheel. Als hij niet door do wreedo noodzakelijkheid vorplicht was geweest, zou hij zeker niet langer geblevon zijn en zich die beleedigingon en dio minachting van zijn nicht hobbcn laten welgevallen, maar hij had zich in zijn laatste verschansing teruggetrokken en was vorplicht te strijden tot hot uiterste. Ik zal het zoo kort mogelijk maken, nicht. Ik sprak u zooevon over 15 jaar geleden, toen mijn zoon van het college kwam. Ik had hem naar Parijs gestuurd om daar te studeoron. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4