i H Heeren- modemagazij n HEKMAN NYPELS, Ontvangen een keurige collectie Mode-artikelen, HEEREN-FANTASIEHOEDEN, model 1908, Linnen boorden in 26 verschillende modellen. Overhemden, Fronts en Manchetten in alle soorten. Burgers E. N. R. Fongers Simplex Gazelle In voorraad vanaf f 65,00 tij den agent voor Texel, de firma J. J. KUIJPER, Parkstraat. Goedkoope Drogisterij Spoorstraat 41, hoek Koningstraat, DEN HELDER. als: Dassen, geklemde Overhemden, Fantasie-vesten, Sportriemen, Wandelstokken, Paraplnie's, Zijden Pochettes, Engelsche Sportpetten, GLACÉ, CASTOOR en GEKLEURD ZIJDEN HANDSCHOENEN, Chique Jongenstruien, aUe kleuren. Heerentruien, wit wol, marine en grijs, Regenjassen, Reistasschen, toiletzeep en eau de cologne. Een zeldzaam mooie sorteering zwart, gekleurd, breede rand, platte rand, de nieuwste soorten, in prijzen vanf 2,00, f 2,50, f 3,00, f 3,50, f 4,50, f 5,00, gegarandeerde qualiteit, van prima Engelsche en Duitsche huizen. SPECIAAL ADRES voor makkelijk passende ONDERKLEEDING. Koopt een N eclerlanclscli Rijwiel, hierdoor bevoordeelt gij uzelve en ook de Nederlandsche rijwielindustrie zijn de 4 beste merken en van geheel Nederlandsch fabrikaat. Groote voorraad Onderdeelen en Banden. FEUILLETON. Rosa's Geheim. ^Apotheek Weverstraat. Aanbevelend,HI3RMAN NYPELS. Bij contante inkoopen boven f 7,50 wordt de reis TexelNieuwediep E retour ie klasse vergoed op vertoon van plaatsbewijs. J. G. Ph. PISART. (het rijwiel der Post en Telegrafie) (het Legerrijwiel) 22.) Vrij naar het Fransch door A. B. Rosa aarzelde een oogenblik. Daarop stak zij den ingenieur plotseling de hand toe en zei Ja, ik geloof u en ik zal u helpen. Maar pas op, als n mij zoekt te bedriegen, oi als later mocht blijken, dat zij ongeluk kig met u is, want dan zult u in mij een ■vijandin hebben, die u nooit vergiffenis schenkt. En ik, ik zweer u, dat wij altijd vrienden zullen zijn. Dat zal van uzelf afhangen. De vrede is dus geteekend Ja, hij is geteekend. Ga dus nu uw zaken maar doen en laat mij maar hande len. Doe niets voordat u mij eerst weer gesproken hebt, ik zal u den weg berei den wanneer het tijd zal zijn voor u om handelend op te treden, zal ik u wel waar schuwen. Dienzelfden avond nog vertelde de baron aan zijne dochter de geschiedenis van zijn lijden en voegde er aan toe: Ik ben dus hedenmorgen naar mijn heer Tribucien gegaan om hem de 20,000 francs te brengen, welke nicht mij geleend beeft; bij zag er min of meer verschrikt uit, half boos, half beschaamd, hetgeen ik zeer vreemd vond en dat ik nog niet weet te verklaren; eofin, na enkele woorden en zonder mij den tijd te laten tot spreken, zei hij U komt om de acten weder te ver nieuwen ik weet nieter zijn zekere moeielijkheden Ik viel hem in de reden door hem op te merken, dat voor die vernieuwing zekere voorwaarden werden gesteld. Hij hernam dadelijk: Ja, dat is waar, de oude dame is edelmoedig geweest, ik begrijp er niets van, totaal niets, want ik ken haar zeer goed. Maar enfin, zij heeft besloten om te betalen., ik begrijp er niets meer van. Maar, vfat drommel, hoe kon Tribucien weten, dat mijn nicht er in bad toegestemd, mij het geld te leenen. Ik had er niemand iets van verteld. De notaris merkte mijn verwondering op en voegde er haastig aan toe: Zou het mogelijk zijn dat uzelf niets weet? Zou uw nicht eensklaps besloten zijn Maar, mijnheer Tribucien, viel ik hem in de reden, ik kom hier om de akte te doen vernieuwen.--Om te vernieuwen? Maar wat drommel, gister is mijn collega mij uit uw naam 20 biljetten van 1000 frares komen brengen en ik heb daarvoor kwitantie gegeven.Ik was als door het onweor getroffen. Men heeft u uit mijn naam 20000 francs gebracht? Ja, mijnheer de baron, "Wie? Mijnheer Bruneau, mijn collega. Wie had hem dart gegeven? Ik heb hem dezelfde vraag gedaan, maar hij gaf mij ten antwoord, dat hij niet gewoon was de zaken van zijn klanten te vertellen. Het is vreemd, onbegrijpelijk. Wat mij betreft, hernam Tribucien, ik dacht dat het geld van uw Dicht kwam, temeer daar mijnheer Bruneau ook haar zaken behar tigt.Het is onmogelijk, zij heelt mijzelf bet geld gegeven, dat ik u kom brengen. Tegelijkertijd plaatste ik het op do tafel, Het mirakel van de vermeerdering van het brood, zei Tribucien met een valsche lach als dat zoo nog een keer of wat plaats heeft, zou u al uw schulden kwijt raken zonder uw beurs te openen. Om kort te gaan, mijn kind, ik heb er eeD kwitantie voor ontvangen, maar ik begrijp er niets van. Het is misschien van iemand, die u dat geld schuldig was en het u vroeger op slinksche wijze had afhandig gemaakt. Dat heb ik eerst ook gedacht, maar na rijpe overweging ben ik tot de over tuiging gekomen dat dit onmogelijk was. Als net eens een der schuldeischers van Henri was, Dat is ook al zeer onwaarschijnlijk, de ellendelingen die misbruik maakten van de zwakheid uws broeders, zijn geen lieden die teruggeven wat zij vroeger genomen hebben. U moest mijnheer Bruneau eens gaan opzoeken. Dat ben ik juist gaan doen: toen ik Tribucien verlaten had ben ik naar het kantoor van notaris Bruneau gegaan; hij was voor den heelen dag uit, maar ik ga er nu morgen vroeg weer heen. Genoveva ging naar haar kamer, maar het duurde geruimen tijd voor zij iD slaap viol. De mededeelingen van haar vader omtrent zijn ellende in het verledeno en zijn angst voor de toekomst, waarbij slechts een enkel lichtpunt, hielden haar wakker. Haar vader was het slachtoffer van den tegenspoed, doch verre van de achting zijner dochter niet waardig te zijn, was zijn gedrag edel en rond, zijn heldhaftige strijd tegen het noodlot dat hem scheen te vervolgen, schonken hem als het ware een martelaars kroon en alles bracht er haar toe om haar Goed nieuws voor Texel. Pijn in den rug is een zeker teeken van nierziekte, de pijn wordt veroorzaakt door de nieren, die onder het smalle gedeelte van den rug liggen. Andere gewone verschijnselen van nierziekte zijn: duizeligheid, hoofdpijn, waterachtige gezwellen in de enkels en onder de oogen, urine-ongesteldheden, schemerin gen voor de oogen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor de nieren en blaas—ze werken niet op de in gewanden—en genezen zoodoende de oor zaak van rugpijn, waterzucht, graveelrheu- matiek en andere gevolgen van zieke nieren. De heer D. Klut, Vlamingstraat 64 te Den Helder, meldtons: Hetis reeds veertienjaren, dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloo pend had ik als gevolg hiervan onuitstaan bare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kroop soms op tot in de schou derbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan, en wanneer ik bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hin der van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijn aandacht ge trokken werd door de genezingen door Fos ters Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje komen en ben bl\j U te kunnen berichten, dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting beko men heb. De pijn in den rug was bijna geheel verdwenen en mijn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zijn geheel te worden genezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegen heid zal ik ze met vertrouwen kunnen aan bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g.) D. Klut. Twee jaar later deelde de Heer Klut ons mede: Dat Poster's Rugpijn Nieren Pillen een heilzaam en afdoend geneesmiddel zijn, heb ben zjj volkomen bewezen Ik ben nu zoo gezond als een visch en kan niet anders zeg gen dan dat ik U zeer dankbaar ben voor Uw prachtige pillen. Waar ik kan, zal ik hen roemen. Ziet voor U zelf toe, dat de juiste naam Fos- ster's Rugpijn Nieren Pillen, op de doos, die gij koopt, vermeld staat. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. 11 Nestlé's kindermeel, Linzemeel, Eikel cacao Kinadruppels Dr. de Vrij, Kinawijn, Staal- pillen (versch bereide) past. ponselet, past. Geraudel, Emser pastilles, Emser en Victor Zout, Teercapsulos, Mentha en Salmiak pastilles, gedroogde Soepgroenten, Eau de Cologne, zeer sterke brandspiritus, Lik doorn tinctuur. Aanbevelend, vader nog meer dan te voren, als zulks mogelijk geweest was, te beminnen. Na die sombere kleuren kwamen ook eenige lichtpunten, in den vorm van hulp, die van verschillende zijden werd gebeden en dan de woorden van den jongen ingenieur, die zooveel goeds inhielden; alles wees er op, dat de Voorzienigheid hen niet geheel had verlaten en dat, hoe ongelukkig zij voor het oogenblik ook mochten zijn, hen de hoop voor den toekomst nog niet was ontnomen. Den volgenden morgen reeds zeer vroeg ging de baron, die den geheelen nacht bijna niet had kunnen slapen, zoozeer wr.s zijne geest vervuld met het raadsel dér betaling van een deel zijner schuld door eon onbe kende, naar St.Michel en bolde bij mijnheer Bruneau aan, voordat diens kantoor geopend was. De notaris ontving hem ia zijn spreek kamer. Hot was een nog jonge man, zeer eenvoudig in manieren, half boer, hall bur german; en naar het uiterlijk te oordeelen rondborstig van aard. Toen de baron zioh verontschuldigde dat hij reeds zoo vroegtijdig bij hem kwam, haastte deze zich te antwoorden Ik ben altijd gereed voor personen, die mijn hulp verlangen en vooral mijnheor de baron, wanneer het personen betreft, voor wie ik hooge achting en groote eer bied koestor. Bovendien raad ik nu zeer goed de reden van uw komst. Juist mijnheer, u heeft eergister in mijn naam in handen van mijnheer Tribu cien een som van 20000 francs gestort. Zeer juist mijnheer, en hier hebt u do quitaiitio. Wie heeft dat gold betaald Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4