óteunt allen cPezels Cigen Stoom6ootonóer neming. Betongieterij van W. Grimijser, Kaart van Texel. P. D. '^ASTPAPIE'ft 8 vette VARKENS. Boekhandel Parkstraat Specialiteit in Texelsciie Ansichten. Autochromkaarten, Collochromkaarten, In Silverette, Aardappelenhandel, MET HAND. s Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Prijs 3 ct. per stuk. Prijs Een Gulden. LANGEVELD DE ROOIJ. FEUILLETON. Rosa's Geheim. Kippen met puien te koop P.D. RIJWIELEN Michelin-Rijwielbanden Verkrijgbaar Rijwielen en Banden Groote voorraad Onderdeelen. Heeren en Damesrijwielen Goedkoope Drogisterij, Jlpotheek Weverstraat J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Voor de Schoonmaak, s tS -ö e Dorsch vloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. po EE- Es» ca -a pa e_ bij T. ZEGEL, RIJWIELEN zijn de beste, loopen het lichtst, zijn gemaakt van eerste kwa liteit onderdeelen, en de goedkoopste rijwielen die er bestaan. A. TRAP, J. fi. Ph. PISART. ca ^5 CoJ tad co «=tj c= SSt CD CjJ -Pd -+—00 00 -»— S J2 o. c_o co co co ^f=3 ao op OQ ao TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend eD ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. tto CTJ =25 BURG—TEXEL. Wij herinneren er aan dat wij thans zeer ruim gesorteerd zijn; men oordeele (nog voorradig) Steenenplaats met Koogerstraat. Gezicht op den Burg bij aankomst. Binnenburg. Steenenplaats en Hoogerstraat. Hotel Lindeboom en Oranjeboom. Hotel Texel. (geheel nieuw) Hauen met boot Baron Rengers. Gezicht op Oudeschild. Doolhof met Zandkuil. Burg bij aankomst. Burg, ingang Park. Marktplein, zuidzijde. Marktplein, noordzijde. Steenenplaats en Weuerstraat. Waal bij aankomst. Gezicht op Oosterend. Oosterend bij aankomst. De Cocksdorp met Café de Hoop. De Cocksdorp, noordeinde. Gezicht op de Koog. Badhotel en Badpauiljoen Koog. Gezicht op den Hoorn. (geheel nieuw) Weuerstraat (aankomst Burg) Steenenplaate met Weuerstraat. Groeneplaats. Warmoesstraat. Hoornderiueg. Binnenburg, uanaf het Raadhuis. Gezicht op de Koog. Badhotel en Pauiljoen. Panorama Koog, uanaf het Badhotel gezien. 30.) Vrij naar het Fransch door A. B. Hij had zonder twijfel gehoord, dat zij totaal geruïneerd waren en hij zag er van af een meisje te huwen, dat niet alleen geen geld mee ten huwelijk bracht, maar die bovendien nog een oude vader had, welke zij moest onderhouden. Wat de baron betreft, diens weerstands vermogen was geheel uitgeput. Hij was als de zeeman, die in den storm het roer, de laatste zeilen en het laatste anker van zijn schip heeft verloren, de strijd opgeeft en op het dek gaat zitten in afwachting van den dood. Zwijgend en versuft hoorde hij de deurwaarders aan, die hem zijn ondergang kwamen aankondigen en die hem de tijding kwamen brengen, dat hij weldra zijD voorvaderlijk kasteel zou moeten verlaten. Rosa beproefde ze nog eenige moed in te spreken. Zij wilde echter niets zeggen van hetgeen zij den vorigen dag had gehoord nog van hetgeen zij gedaan hadmaar zij verklaarde beslist, dat de ingenieur voor zaken op reis was en weer terug zou komen en zelfs zeer spoedig, vroeg genoeg om nog het ODgeluk te verijdelen. Zij deed in een woord alles wat haar mogelijk was om het tweetal, dat den moed geheel had verloren weder eenigzins op te wekken. Zij slaagde daarin slechts ten deele en keerde weer naar huis terug waar zij met koortsachtige spanning den komst verbeidde van mijnheer de Vaudry die naar haar berekening nog dienzelfden avond kon aankomen. He avond, de volgende dag, ja zelfs nog de 2 daarop volgende dagen verliepen, zonder dat er eenige tijding van den inge nieur kwam P. H. Polder, Texel. worden door mij steeds in voorraad gehou den vanaf 60 GULDEM. zijn bekroond op alle tentoonstellingen van 1907, en worden algemeen erkend als de beste banden. Buitenband f 8, Binnenband t 4.25 met gratis velgkoord, 1 c.M. dik. van alle merken. GEBRUIKTE voor spotprijzen. Aanbevelend, Rijwielhandel, OosterendTexel. Was hij ziek Was hij verhinderd Waarom schreef hij ten minste niet een enkel woord om hun hoop te geven Rosa wist niet wat zij er van denken moest. Reeds 2 maal was Pieter naar St.Michel geweest en bad hij er zich van overtuigd dat het adres goed geschreven was, 2 maal had zij reeds opnieuw getelefoneerd, doch het antwoord bleef maar weg. Genoveva wilde weggaan, zij wilde geen getuige wezen van de laatste daden, die hun ondergang zouden voltooien, zij wilde vertrekken om ver, zeer ver vandaar haar ellende te verbergen. Eindelijk, den zevenden dag, tegen den avond zag Rosa don ingenieur bij haar het erf opkomen. Zij snelde hem tegemoet, uitroepende Mijnheer do Vaudry! Eindelijk! wat duurde dat lang! Dat is mijn schuld niet, verklaarde hij, ik was op reis. Bij mijn terugkomst te Parijs vond ik uwe drie telegrammen, onmiddelijk ben ik in een rijtuig gespron gen en heb me naar het station laten brengen en nu ben ik bier. Gelukkig, bet is nog niet te laat. Maar mjjn Hemel, wat is er dan toch! is juffrouw Genoveva ziek Neen, haar gezondheid is goed, maar de zaken van haar vader staan zeer slecbt. Rosa vertelde nu alles wat ze wist. Er is geen oogenblik te verliezeD, riep de ingenieur uit, ik ben wel in 't ge heel niet gekleed om bezoeken af te leggen, ik heb gedurende twee dagen in de spoor trein gezeten, maar wat komt dat er op aan. Geef mij als 't u belieft wat water en zeep., voor mijne kleeren zal ik mij wel weten te verontschuldigen. Rosa haastte zich het gevraagde te halen. O, ik wist wel, dat u mijne zuster Genoveva niet aan haar lot overlaten zult, Geef mij uw jas maar oven, terwijl gij u Nestlé's kindermeel, Linzemeel,Eikelcacao, Kinadruppels Dr. de Vrij, Kinawijn, Staal- pillen (versch bereide) past. ponselet, past. Geraudel, Eraser pastilles, Emseren Victor Zout, Teercapsules, Mentha- en Salmiak pastilles, gedroogde Soepgroenten, Eau de Cologne, zeer sterke Brandspitritus, Lik- doorntinctuur. Aanbevelend, het lste adres, nieuwe aanvoer, puike waar, prijzen scherp scherp concureerend, tevens in voorraad CARBOLINEUN, BRUINE TEER, ItOOLTEER enz. Aanbevelend, Boeklx [Parkstraat. wascht zal ik die dan af borstelen, dat wint ook al weer tijd. Daar is u welkom en naar uw toilet zal zeker niet worden ge keken. Juffrouw Rosa, zei mijnheer de Vau dry lachende, u is een degelijk braaf klein zusje. Als ik juffrouw Genoveva niet be minde, zou ik waarlijk neiging gevoelen u het hoi te maken. Geef mij de hand als goede ware vriendin. Gaarne mijnheer, ik houd van u om de Heide welke u mijn zuster betoont. Zij heeft in den laatsten tijd zooveel geledon, het arme meisje. Toen do ingenieur zijn kleeren een wei nig had afgeborsteld maakte hij zich gereed om heen te gaan. Rosa hield hem echter tegen. Neen, zei ze, als ze u zagen komen zonder op uw komst voorbereid te zijn, kon hen dat wel eens te sterk aandoen. Zij zijn zoo diep ongelukkig. Laat mij u eerst aandienen. Na vijf minuten kunt u mij volgen. De ingenieur vond dit goed en Rosa ging haastig naar het kasteel. VIII Rosa vond Genoveva en haar vader in de salon. De baron zat bij den haard met het hoofd voorover gebogen, hij keek in het vuur, maar zijn geest hield zich blijk baar met geheel andere dingen bezig. Sedert drie dagen reeds had hij geen enkel voord gesproken. Genoveva had een handwerkje op haar schoot, waaraan zij echter niet werkte; haar oogen waren rood van het huilen. Goeden dag, mijnheer do baron; goe den dag, juffrouw Genoveva, zei Rosa met hare heldere, klankvoile stem. Daar men haar ternauwernood terug groette, vervolgde zij Dus nog altijd is het hier treuren Als het zoo heerlijk is eens buiten te ge nieten van het heerlijke weder, blijlt gij TEXEL LUISTERT. W(j luisteren er naar, wanneer een buur man spreekt. De Heer J. Gons, Turfhaven 24 te Hoorn, meldt onsVóór het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ik gedurende vier en twintig jaar ontzettend veel geleden aan een nierziekte. Ik had bijna voortdurend een vlijmende pijn in den rug en in de leden; de urine was veelal troebel en vuil en liet veel bezinksel achter. Ook had ik veel last van duizelingen en neusbloedingen; veeltijds was ik erg vermoeid, loom en afgemat en bij de minste beweging had ik zware zweetingen. Ik ben jarenlang onder behandeling geweest van welbekende specialiteiten, maar steeds werd ik ongeneeslijk verklaard. Tot mijn ge luk hoorde ik spreken van Uwe uitstekende Pillen, welke alom geprezen werden. Ik be gon dadeljjk deze in te nemen en reeds vijf dagen later kon ik een groote verbetering be speuren. Ik gevoelde mij zeer gelukkig en ging door met Uw middel; eiken dag nam de beterschap toe, de pijn verdween en mijn ge heelegestel knapte op. Ofschoon ik thans nog niet geheel beter ben, zal ik nog eenige dagen met Uw geneesmiddel doorgaan in bet vaste vertrouwen dan een algeheele genezing tot stand te brengen. Twee en een halfjaar later meldde de Heer Gons ons nog: Tot op heden kan ik niet an ders verklaren dan, dat ik zeer veel baat heb ondervonden door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Wanneer ik mijn ge stel van nu vergelijk met dat van eenige jaren terug, dan ben ik een geheel ander mensch geworden. Gaarne zal ik Uw prachtig genees middel aanbevelen, waar mij zulks mogelijk is. (w.g.) J. Gons. Rugpijn is een teeken van nierziekte, want de pijn komt niet uit den rug, doch uit de nie ren, die juist onder het smalle gedeelte van don rug liggen. De pijn ontstaat door bet uri nezuur en andere vergiften, die de nieren hinderen en wanneer deze vergiften niet ver wijderd worden, kunt ge niet gezond zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een spe ciale medicijn voor nieren en blaas. De naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Zy zijn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kui per, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. 19 TE KOOP Adres W. C. EELMAN, n.b. den Burg. beiden hier zitten suffen. Kom, mijnheer, heeft u dan alle vertrouwen op do Voor zienigheid verloren De goede God heelt ons verlaten, mijn kind. Kom, dat moest u nu eens zeggen aan uw geestelijke. De grijsaard haalde de schouders op, de hoop was reeds geheel bij hem verdwenen, gedood door de smart. Genoveva, die jonger zynde, meer wils kracht bezat, had uit den toon en houdiDg van haar zoogzuster opgemerkt, dat deze vroolijk gestemd was en vermoedde dat deze opgewokte stemming wel in verband kon staan met haar eigen toestand. Zij durfde er haar echter niet rechtsteeks naar vragen, doch haar angstig vragende blik zei genoeg. En u juffrouw, vroeg Rosa, heeft u ook nu alle hoop en vertrouwen op God- verloren Neen, ik heb nog steeds hoop, dat God medelijden met ons zal hebben, maar zoo je ziet, Rosa, duurt het lang voor dat medelyden ons wordt betoond. Over vier dagen zal het vonnis geveld worden en we hebben geen enkel middel om dat gevaar af te wenden. Binnen 4 dagen kan mijnheer de Vau dry wel terug zijn, Ge vertrouwt dus nog altijd op hem. Go gelooft dus nog Ik geloof niet, neen ik ben zekor overtuigd, ik weet beslist dat bij komen zal, ja, dat hij nog tijdig genoeg komen zal. Genoveva keek Rosa in de oogen en beproefde daarin de gedachten van deze te lezen. De jonge boerin vervolgde Indien mijnheer do Vaudry hier niet reeds sedert verscheidene dagen is, komt dit, omdat hij verhinderd was, maar hij zal komen, daar sta ik voor in. C Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4