ét emit allen tJexels dg en neming. CACAO I BLOOKER'S DAALDERS CACAO Geëmailleerde kook- en braadpannen SPEELGOEDEREN, WarmoesstraaL C. WITTE Dz. In de Kleine Bazar A. WIERINGA, Rosa's Geheim. Te Oosterend P. Dros. Den Burg wed. P. Roeper. Oudescliild Joh. P. Dros. ^0000000000000000000000000000^ is gezonder dan koffie; voor hen die Van Wonderen's Methode. Opnieuw ontvangen Warmoesstraat. C. fflTTE Dz. 'tm~ Nooit leelijk ipg Soedkoope drogisterij, Apotheek 'Weverstraat. FEUILLETON. p|©®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®0^ J „Toen niets geholpen had." gebruiken, ook goedkooper. Een vierkante bus 2 pond voor f 1.50. (niet los verkrijgbaar.) in de Kleine Bazar. beste zware geëmailleerde Roomemmers en Melkemmers, Beste ROOKSTELLEN (Halier) theepotten, koffiepotten en waterketels MatjesKleedjes en Karpetten van verschillende groote en prijzen. Voorts verschillende Huishou delijke en Luxe-Hrtikelen J. 6. Ph. PISART. Wij verzoeken u in uw eigen belang, eens inzage te nemen van onder- (g staand schrijven. Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan BLOOKER'S CACAOFABRIEK TE AMSTERDAM. Voor het snijden van hengsten, biggen enz. beveelt zich beleefd aan Mn- ROOZING Pz-, Veecastreerder, is ruime sorteering in in wit, grijs, blauw en marmer, Tan 6 tot 40 maatjes inhoud. van een- tot 4-pits, van verschillende grootte en kleur. TevensGEGALVANlSEERDE EMMERS en TOBBES van klein tot groot. Ook verschillende soorten BLIKWERK, best zwaar, als: Broodtrommels, Emmers, Doofpotten, Parapluiestandaards, enz., alsmede verschillende soorten HOUTWA REN als: Boteibakken, Boterlepels, Boter spanen en stempels. Tevens de echte Deensche boterkleur, halve en heele fles- schen. Yerder groote en kleine inmaak- en roompotten, steenen pannen en schalen. Beleefd aanbevelend, wordend Goud- en Zilverbrons te verkrijgen in de Voorts zuivere Wrijf was, Terpentijn, Tafelolie, Ze bra-Pasta, Schoenencream, EDgelsch waschmiddel voor Schapen en Lammeren, Lammerenspenen. Aanbevelend, Spoorstraat 120. Den Helder. Magazijn van Horloges, Pendules, ^3? Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Maandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA, 35.) Yrij naar het Fransch door A. B. Bij deze poort aangekomen bleef Henri een oogenblik staan en tuuide in de donkere oprijlaan. Hij zag in de verte een deel van het kasteel, waar hij zijn jeugd had doorgebracht en waar hij thans niet durfde te komenLangzaam vervolgde hij weder zijn weghij kon zijn oogen niet afhouden van het park waaraan hij door zooveel werd herinnerd Dat ouderlijk huis, dat hy nu van verre moest bespieden als een vreemdeling Mijn God, zei hij eindelijk, laat dit de laatste straf zijn voor mijn vroegere dwaasheden. Hij liep nog eenige passen verder en een gat in de heg opmerkende, sloop hij het park in. Hij liep uiterst voorzichtig als een boosdoener door het kreupelhout en bereikte de open plek van waar hij het geheele kasteel goed kon bezien en liet zich op den zodenbank onder den onden eik neervallen. Al wat Rosa hem zooeven had verteld kwam hem weder voor den geest. Hij zag weder als 't ware den strijd en de wanhoop zyns vaders en de angst en het verdriet van Genoveva, wier jeugd yerre van vroolijk wasAl dat leed, al dien strijd, alle rampen waren het uit vloeisel van zijn verkeerde handelingen en zijn dwaasheid... hij gevoelde zich zeer schuldig en vroeg zich zelf af, of hij wel ooit in staat zou zijn, zijn fouten weder voldoende te herstellen. Terwijl hij daar zoo in sombere over peinzingen op den zodenbank ter neder IJmuiden, 30 Maart 1908. Mijnheer. Gaarne verklaar ik U dat mijn toestand uitstekend is. Ik was eene echte zonuwlijderes, en had van alles gebruiktmaar niets had mij geholpen. Mijne krachten waren totaal uitgeputik had den moed nagenoeg opgegeven. Thans kan ik u melden dat de Sanguinose een geheelen ommekeer bij mij heeft teweeggebracht. Ik geniet nu een goede gezondheid; slaap goed; eet heerlijk en kan mijn werk met opgewektheid doen. Umoogt dit schrijven gebruiken. Mejuffrouw MEESTER. Hoeveel minder zou er door zenuwlijders geleden worden, wanneer zij in tijds hunne toevlucht namen tot de Sanguinose Want die blijft toch maar voor velen het beste middel. Bloedarmoede; bleekzucht; gebrek aan kracht en aan /g energie; slapeloosheid, duizeligheid, kortom alle verschijnselen van bloedgebrek en zenuwzwakte worden snel en afdoende overwonnen door de Sanguinose. Sanguinose kost por flacon f 1.506 fl f8. 12 fl. f15.— Wacht u voor namaak. 1 De Riemerstraat 2c/4 Den Haag. YAN DAM Co. zat, bevond Charles de Yaudry zich op het kasteel, in het bijzijn van Genoveva, tot dat de klok van negen uur sloeg en hij het kasteel moest verlaten. In plaats van naar St. Michel te gaan richtte hij eerst zyn schreden nog naar de boerderij. Ik zag nog licht bij u branden, zei hij tot Rosa, toen hij binnenkwam, en ik wilde niet heengaan voor u eerst te hebben verteld dat alles is geschikt. Morgen zal ik te Parijs zijn en binnen drie dagen zal alles in orde zijn. Yan morgen af aan behoeven mijnheer de Pontarvant enjuffr. Genoveva zich niet meer beangst te maken. Pierre Charvey stond op om heen te gaan. Het is toch niet om mij, dat ge wilt heengaan vroeg de ingenieur, ik heb in 't geheel niets geheime aan uw verloofde te vertellen, Onze plannen, die wij eenige dagen verborgen hebben moeten houden mogen nu gerust bekend worden. Ik weet het, mijnheer, zei de boer. Rosa heeft mij zooeven verteld, dat u gaat frouwen met juffrouw Genoveva en ik ben er wat blij om, vooral om baar als voor u. Maar het wordt al laat en ik moet voor ik naar bod ga noch heel wat doeD, terwijl het morgen weder zeer vroeg dag voor mij is. Ga, mijn vriend, maar laat mij, voor ge heen gaat, u op mijn beurt feleciteeren. Rosa beeft mij verteld, dat ge haar ver loofde waart, ge hebt een uitmuntende keuzo gedaan. Rosa is een goed braaf meisje, zooals mon er zelden ontmoet. Weet u wat men hier op het land zegt, mijnheer Men zegt er is maar een Genoveva de Pontarvant, doch twee Rosa Denis zijn er evenmin. Pierre Charvey vertrok. Charles de Vaudrey bleef nog enkele oogenblikken praten met Rosa, en ging daarna ook heen om naar St. Michel to wandelen en verder in den trein te stappen naar Parijs. IX. Toen Rosa alleen was gebleven met haar vader, sloot zij de deur, ruimde nog enkele dingen op en begaf zich daarop naar haar kamertje. Ternauwernood was zij daar aangekomen, toen het geluid van een schot haar deed schrikken. Zf] vermoedde, dat een of andere strooper dat schot gelost had en veront rustte zich er daarom niet over. Eensklaps echter werd er met geweld op de deur gebonsd. Dominicus, doe open, gauw, riep men van buiten. Help, Dominicus, help, haast u. Rosa haastte zich de deur te openen. Ik ben het, Henri, zei iemand die buiten stond; roep uw vader, er is hier dicht bij zooeven een man vermoord, kom gauw Dominicus! Deze, die reeds naar bed was gegaan, kleedde zich haastig aan en riep dat hij dadelijk kwam. Een man vermoord wie is het vroeg Rosa verschrikt; als het mijnheer do Vaudray maar niet is. Ik weet het niet, maar steek een lantaarn aan en licht eens even bij als u wilt. Enkele oogenblikken later vertrok het IEDERS BELANG OP TEXEL. Vooral het Uwe. Mejuffrouw H. Burger, Middenstraat 8 te Alkmaar, meldt ons: Reeds twaalf jaar heb ik geleden aan een nierkwaal, waardoor ik voortdurend last had van hevige, stekende pijn in den rug en de lendenen. Ik was steeds aangedaan met zware hoofdpijn en van tijd tot tyd had ik een gevoel, alsof ik dronken was, wan t alles duizelde dan voor mijn oogen De maag was veel van streek en de urine zag er troebel uit en vuil; ook sukkelde ik nu en dan met dikke knieën. Alles had ik reeds aangewend om van deze ziekte genezen te kunnen worden, doch zelfs de goede zorgen van een deskundige vermochten niet mij te herstellen. My n laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die alge meen zoo gunstig beoordeeld werden en het verheugt my ten zeerste U te kunnen mel den, dat ik in deze hoop niet teleurgesteld werd, want reeds na eenige dagen bekwam ik verlichting, terwijl ik in den tyd van twee weken geheel genezen was. Ik gevoel me thans beter dan voorjaren het geval was en heb aan Uw voortreffelijke pillen en aan niets anders myn genezing te danken. Met genoe gen zal ik Uw uitstekend geneesmiddel over al recommandeeren. WAARSCHUWING. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig gewaar schuwd, wanneer zy Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Zij zyn te Den Burg ver krijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één-off 10,- voor zes doozen. 24 Sehagerbrug. Inlichtingen worden verstrekt door K. LIPS Waalderstraat, bij wien tevens kaart van aanbeveling ter inzage ligt. EEN MOOIE SORTEERING als Kruiwagens, Duwpaarden, Hobbelpaar den. Paardjes en Wagentjes, Houten en IJzeren Schopjes, Poppen met metalen kop van verschillende groote, Ledikantjes, enz. Aanbevelend, drietal door Henri geleid naar de plaats waar de aangevallene lag. Op den weg naar St, Michel een honderd tal schreden van de poort van het kasteel, lag een man aan den kant van den weg, met het gelaat naar den grond gekeerd. O, mijn God, hfj is het, riep Rosa. De verloofde van mijn zuster Ja, mijnheer... O, mijn God, welk een ongeluk Het is verschrikkelijk, maar klagen helpt hier niets, er moet gehandeld worden. Ik hoop, dat hij nog niet dood is. Domines neem jij de beenen, ik zal hem dan bij de schouders nemen en samen dragen wij hem daD naar uw huis, Zou het niet geed zijn ze op het kasteel van het ongeval in kennis te stellen? vroeg Dominicus. Henri achtte het beter dit niet te doen. Vader en Genoveva zullen vroeg genoeg het ongeluk vernemen, dat hen treft. Laat ons eerst zorgen voor het slacht offer, daarna kunnen wij nog wel eens verder zien. Juffrouw loop maar vooruit en maak een bed gereed. Het arme kind was zoo aangedaan, dat ze geen woord kon spreken, wankelende vertrok zij. De beide mannen volgden haar, beladen met hun sombere last. Op de boerderij aangekomen legden zij het lichaam op het bed van Dominicus Denie. Laat ons het op den rug leggen, zei Henri. In Amerika heb ik dikwerf per sonen gezien die door vuurwapenen waren getroffen, zelf heb ik ook eenige malen in dat geval verkeerd en ik ken ook de eerste beginselen van verbinden van wonden. Dominicus help mij nu eens dan zullen wij hem voorzichtig opliohten. Robu knip nu even zijn jas cn vest op den rug open. Goed zoo, nu hem voorzichtig neergelegd. Wordt vervolyd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4