BADPAVILJOEN Fotografie. RIJWIELEN. ipF^de Alfa Laval Separator, "ISJ Jllfa eÜavalseparator Verder alle soorten ran Onderdeelen, De Handelsreizigers weten liet wel. LIJNZAADKOEKEN m Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Dagelijks voor 't publiek geopend. WESSAHEN LAAK WORMERVEER. GOUD en ZILVER Vertegenwoordiger voor Texel A. v. KETEL, Qudeschild, FEUILLETON. Rosa's Geheim. Wij zijn overtuigd dat zij dan een zullen aanschaffen. Verkrijgbaar bij T. BUIJS en Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. te KOOG. Merk ,,W. L.", Voor den verkoop en de reparatie van UURWERKEN. G_ BUHSE. Iedere eerste Maandag van elke maand van 2 tot 6 uur gelegenheid voor opnamen aan den Burg. C. J. V. d. LAAN, de Wittekade 9193. Amsterdam. De ontroomer die den landbouwer het meeste voordeel brengt is de beste en de beste is Wij hebben in de laatste jaren ruim 70 stuks over Texel ge leverd tot zeer groote tevredenheid onzer afnemers. Er zijn er, die reeds heit#jaar zoo'n machine in gebruik hebben en er nog nimmer eenige reparatie van beteekenis aan hebben gehad. Zij werken er nog steeds mee. Wij zouden dus gerust kunnen zeggen, dat wij, bij eene oordeelkundige behandeling tien jaar voor een ontroomer instaan. Wij hebben nog nimmer een deel ter her stelling naar de fabriek moeten zenden; alles wat door onkunde of ongeluk brak, konden wij steeds zelf repareeren. De Alfa loopt licht en ontroomt het scherpst. Zij die zich eene ontroomer wenschen aan te schaffen, gelieven bij hunne kennissen te infor- meeren hoe de Alfa bevalt. VAJST DER KLOOT Co. De Abdijsiroop geneest asthmahooikoorts en alle borst en longaandoeningen. De Abdijsiroop voorkomt longont steking en tering. Prijs f I3--, f 2.— en f 3,50 per flacon. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11 Rotterdam. QALD- Aanbevelend FLENS. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEREN GOUDEN MEDAILLES. is onderget. weer eiken MAANDAG, ged. Markttijd in „de Lindeboom" te spreken. Aanbevelend, Aanbevelend, W. C. BOELSUMS, Fotograaf. Zeer fijne Rijwielen in prijzen a f 75, f60,—, f55,—, 152,50, f45,—, 140, 131,50 met een jaar schriftelijke bondsgarantie. als: Banden, Lantaarns, enz. enz. tegen de hoogst concnrreerende prijzen. Prijscourant op aanvraag verkrijgbaar. waar alle inlichtingen zijn te bekomen. 37.) Vrij naar het Fransch door A. B. Weet je ook of de gendarmes er al mee in kennis gesteld zijn? vroeg de een. Het is onmogelijk dat het voor hen geheim blijft, men zal zeker wel reeds op onderzoek uit zijn, meende een ander. Naar het mij voorkomt, zal het niet moeilijk zijn den schuldige te ontdekken, merkte André op. Verdenk je dan iemand? Ik In 't geheel niet. Maar als ik gendarme of procureur was, zou ik niet lang zoekeD. Maar ik ben nu eenmaal geen procureur of gendarme, ik heb geloof ik al te veel gezegd. Jan, één bock. O, André, zeiden zijne vrienden, als je inlichtingen kunt verschaffen, moet je dat doen, de geheele maatschappij heeft er belang bij, dat zulke aanvallen niet onge straft blijven. Maar mijn goede vrienden, ik weet slechts datgene wat ieder weet, en jullie ook zult weten: die ingenieur was jong en aardig en er zijn lieve meisjes te Pontarvant. Drommels, zou er sprake wezen van een liefdesdrama. Ja, dat moet wel zoo wezen. Dus de ongelukkige ingenieur had te Pontarvant Wel, men zegt het, en wat my wel een weinig leed doet, is dit, dat ik mogelijk wel een weinig de oorzaak ben van hetgeen hem is overkomen. J ij Ik moet bekennen, dat het zoo is en ik heb er werkelijk berouw over. Maar wat drommel, verklaar je wat nader, je maakt ons zoo nieuwsgierig met je geheimzinnigheden. Mijn goede jongens, jelui bent zoo Wie kent ze niet die kloeke flinke mannen, die den naam van handelsreizigers hebben en zonder wie Neêrlands belangrijke handel, waar wij zoo trotech op zijn, zeer weinig zou beteekenen. De handelsreizigers zijn over het algemeen zeer ont wikkelde menschen en bijzonder aardig in den om gang. Uit den aard van hun beroep komen zij met vele menschen in aanraking en hebben daardoor 1 natuurlijk vele kennissen. Ook zijn zij bijzonder goed op de hoogte van den loop der treinen, ken nen alle hotels etc. Zij weten u met juistheid te vertellen in welke restaurants gij goed bediend wordt en in welke niet. Men kan dus hieruit de gevolgtrekking maken dat de restaurants, die door handelsreizigers veel bezocht worden, tot de beste behooren. Wij waren laatst in Amersloort en onder de restaurants diedaar door handelsreizigers om hun goede keuken veel bezocht worden, be- hoort het Café Restaurant Neuf in de Utrechtsche straat 14, aldaar. Met den eigenaar, den heer A. WERRIJ hadden wij een onderhoud. Deze heer zeide ons, dat hij in den laatsten tijd zijne zaken niet kon waarnemen, zooals hij dat wenschte. Hij leed aan borstbenauwdheden, die hem het leven ondragelijk maak- LJp ten. Hy haalde zwaar en moeilijk adem, hoestte veel en was gauw vermoeid. Vooral 's morgens kon ik het zeer benauwd hebben, zeide ons de heer WERRIJ. Op aan- raden van een mijner kennissen heb ik de ABDIJSIROOP aangewend die ik ge- Jg kocht heb bij den drogist van de Weg, en kan u verklaren dat ik na het gebruik van 10 een paar flesschen Abdijsiroop groote beterschap heb ondervonden, hetgeen u #Sk jn de couranten moogt publiceeren. en bij de meeste Apothekers en Drogisten. j§0000000000000000000000000000ij BDTi'U nieuwsgierig als oude vrouwen. Kom André, vertel op Ik heb berouw. Ah! maar vertel nu verder. Welnu, luister, hoe ik mij de zaak voorstel. Die ingenieur had, terwijl hij de noodige opmetingen deed een lieve brunette ontmoet, Rosa Denis. De jonge Rosa nu luistert met genoegen naar den galanten Parijzenaar, en naar men zegt, legde hij menig bezoek af op de boerderij. Onge lukkig genoeg heeft de coquette een ver loofde, met wien ze, naar deze meende, spoedig in het huwelijk zou treden. Het is een boer niet ruwer dan anderen en in den grond van zijn hart niet slecht, maar nog al driftig. Welnu, een veertien dagen geleden, jelui zult wel hooren waarom ik mijzelf beschuldig tot op zekere hoogte de schuld van het ongeluk te zijn, veertien dagen geleden was ik te Pontarvant in de herberg „de Gouden Appel". Ik weet niet wat er aanleiding toe gaf, maar hij belee- digde mij grof in het publiek. Daar ben ik niet op gesteld en vooral niet als het van zulk soort lieden komt. Natuurlijk. Ik gaf mijn beleediger dus een ant woord, zooals hij dat verdiende en daar hij nog bleef doorgaan mij te beleedigon, zei ik, dat hy beter deed als hij eens naging, van wie zijne verlooide wel bezoeken ont ving. Ik meen te weten dat er nog dien zelfden dag eene scène tueschon liem en zijne verloofde voorvi I. Wat er na dien tijd gebeurd is? Ik weet na niet en heb ook geen moeite gedaan het te vernemen. Maar het schijc t, dat dienzelfden avond waarop de ongelukkige ingenieur een kogel in de borst kreeg ongeveer vijftig passen van de boerderij, hij bij Rosa geweest was. Ge begrijpt. Hoe heet die jaloerscho verlooide van Rosa Ik weet het niet recht. Ik geloof dat het een zekere Pieter Charvey is. Alles was zoo duidelijk, dat de justitie zeker wel stekeblind moest zijn als zij dit niet zag en niet onmiddelijk de hand op den schuldige lag. Alle bezoekers waren volkomen over tuigd van de schuld van Pieter Charvey en een paar er van haastten zich naar bui ten om het groote nieuws aan vrienden en kennissen te vertellen, zoodat in minder dan geen tijd ieder in St.-Michel wist, dat de moordenaar van mijnheer do Vaudry Pieter Charvey heette. De gendarmes, die nog niet vertrokken waren, omdat men hen eerst laat met de misdaad in kennis had gesteld, vernamen nu op die wijze reeds den naam van den moordenaar voordat ze recht wisten wat cr eigenlijk gebeurd was. Het hoofd der gendarmes ging dadelijk op onderzoek om te vernemen vanwaar die geruchten kwamen en vernam woldra dat die geschiedenis was verteld door André Tribucien in het café „Progrcs", In plaats van rechtstreeks naar Pontar vant te rijden, begaf hij zich eerst naar hot genoemde calé. André was er niet meer, doch do kastelein on eenige hozoekors, die VAN BELANG VOOR DEN BURG. De echte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geven de zieke nieren juist de hulp, die zo noodig hebben, zij voeren uit het lichaam alle vloeibare vergilten, die eiwitverlies, wa terzucht, stoornissen van de urine, graveel, rheumatiek, steen, heupjicht, zenuwachtig heid, slapeloosheid en neerslachtigheid te weegbrengen en zij neutraliseeren de ver keerde uitwerking van thee, bier en spiritu aliën, De Heer A. B. Dekker, Koningdwarsstraat 60 te den Helder, meldt ons: Ruim vier maan - den werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en in de leden, daarbij kwam nog een stekende pijn in de rechterzij en in de heu pen. Ik had zeer veel moeite bij het urinee- ren, het water kwam zeer langzaam en met tusschenpoozen en nadat dit geschied was, kreeg ik een hevige persing. Ik was altijd zwaar vermoeid en lusteloos en ik had veel hinder van hartkloppingen. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en deze werd met den dag minder. Men behandelde mij voor ze nuwziekte, doch dit leverde niet het minste resultaat op. Ik was ten einde raad en toen men mij overal aanraadde eens een proef te nemen met Poster's Rugpijn Nieren Pillen, liet ik een doosje komen. Ik moet ronduit zeggen, dat deze pillen mij dadelijk goed ge holpen hebben; na een dag of acht kon ik reeds een groote beterschap bespeuren; ik had geen last meer met de urine en van de rugpijn kon ik eveneens weinig of niets meer waarnemen. Hoewel ik nog niet geheel ge nezen ben, gevoel ik mij toch veel flinker en sterker dan voor langen tijd het geval was en ik zal nog een tijdje met Uw pillen door gaan en hoop U spoedig mijn algeheel herstel te kunnen melden. Ik kan niet anders dan U mijne groote te vredenheid betuigen over de prachtige ge neeskracht van Foster's Rugpijn Nieren Pil len, aldus meldt ons de fleer Dekker ruim twee jaar later. Ik machtig U van deze ver klaring naar genoegen gebruik te maken en zal mijn volkomen herstel aan een ieder be kend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze, die U goeddunkt. (w.g. A. B. Dekker) Geen doos is echt, wanneer er niet de vol ledige naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op staat. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1 1,75 voor één oil 10.voor zes doozop.1 levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p, M V£a^ppr^sopgaal en inlichtingen aan alles hadden gehoord, waren er nog. Allen vertelden precies wat André had verteld en meenden daarmee de justitie een groote dienst te bewijzen. Voorzien van die kostbare inlichtingen vertrokken de gendarmes naar de plaats van den misdaad. Onderweg ontmoetten zij den dokter, die hen de moord bevestigde en alles vertelde wat hy gezien en gedaan had en vroeg daarna aan het hoofd der gendarmes of hij plan had den gewonde te bezoeken. Dat is mijn plicht mijnheer, ik moot verslag uitbrengen van de zaak en ook van den toestand van den gewonde aan mijn chef. Ik verzet er mij niet tegen, maar in naam der monschelijkheid ondervraag den zieke niet voor morgenochtend. Hij vond don ingenieur op het bed uit gestrekt en opgepast door Henri en Denis. Toen Henri hem zag, legde hij den vin ger op do lippen om hem te beduiden dat hij den gewoDde niet in zijn slaap moest storende gendarme kwam op do teenen naar hem toe en fluisterde hem in het oor: Ik heb den dokter gesproken en weet dat hij niet kan spreken. Wie hoeft hom op den weg gevonden Ik. En u is hier gekomen om Denis om u to helpen hem hierheen te brengen Ja. Hoe heet u Henri de Pontarvant. U woont hior niot in het land P Ik kom juist heden uit Amorika. Waar kan ik u vinden, wanneer uw getuigenis noodig is. In hot hotel „l'Univers" te St.MicheJ, hier of op het kasteel. De doktor zei mij, dat u iemand hebt zien wegvluchten. Ja, dat is zoo. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4