óteunt allen c TexelsCigen Staatsboschbeheer I Betongieterij van W. Grimijser, P.D, Rijwielen zeer fijn DEKRIET. tsar verpachten Een drachtig Merriepaard met Veulen. EXTRACT uit het Kohier v.d. Hoofdelijken Omslag voor de Gemeente Texel over het jaar 1908. Cangeveld 4 de Jtooij. FEUILLETON. Rosa's Geheim. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. ■-a iW Cadeau GELD VERKRIJGBAAR. o. Booisr. RIJTUIGEN. eerste klas JACHTWAGEN met hooge zijportieren. Ch. KONING, A. TRAP. Rijwielhandel. eiken paaltjes en boonstokken De Inspecteur der Staatsbosachen en Ont ginningen zal in het openbaar, bij inschrij ving op Vrijdag den 19en Juni a.s., des middags ten 12 ure ten huize van den boschwachter N. MIN op Texel, voor den tijd van zeven jaar, ingaande bij de gunning en eindigende 19 Maart 1915, wordende het tijdvak van de gunning tot 19 Maart 1909 voor een vol jaar gerekend: Het grasland, genaamd „de Groote Driehoek, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie Hnos. 1523,1526,1527, 1530 en 1976, totaal groot 7,59,30 H.A., in 2 perceelen, nl. het Westelijk gelegen deel groot circa 3,90 E.A. en het Oostelijk gelegen deel groot circa 3,60 H.A. en in massa. De op zegel geschreven inschrijvingsbil jetten moeten in gesloten couvert, waarop het woord „Verpachting" moet zijn ver meld, op Vrijdag den 19en Juni a.s., uiter lijk om 12 uur zijn ingeleverd ten huize van den boschwachter voornoemd, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen en nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. TE KOOP )I, ALDEHLIESTE. Bertha's Hoeve. Eierland Bij ons is verschenen en verkrijgbaar gesteld PRIJS 25 Cent. 42.) Vrij naar het Fransch door A. B. Ja, mijnheer, hij wist het; hij had het hier in deze kamer mijnheer de Vaudry aan mij hooren vertellen, ongeveer een half uur voor de misdaad. Bij had dus niet de minste reden om jaloersch te zijn. Maar u is misschien nog zoover niet van de waarheid, als u vermoedt, dat jaloesie de drijfveer is van den misdaad. Er is niet zoo heel ver van hier, iemand, die met juffrouw Genoveva wilde huwen en die er zich in het publiek op beroemde, dat hij haar hand kon krijgen als hij wilde; naar aanleiding van die bewering was het dat er twist ontstond tusschen Pieter en hem en dat hij beproefde mijn goede naam te bekladden. De vader van dien man is de schuldeischer van den baron en wel voor een vrij aanzienlijk bedrag; hij rekende er op, dat hij op zoo'n manier heel gemakke lijk eigenaar van het kasteel en alle erbij behoorende goederen zou worden. Het huwelijk van juffrouw Genoveva en mijn heer de Vaudry zou alle hoop van vader en zoon in deze vernietigen. Zij allleen konden belang hebben bij de verdwijning van mijnheer den iogenieur. De beide rechters keken elkander eens aan, beiden schenen diep getroffen door de laatste woorden van Rosa. "Wat ge daar zegt, is zeer ernstig, zei een van henals het alleen maar is om de justitie op een dwaalspoor te bren gen, kan dat voor u wel eens minder aan gename gevolgen hebben. Ik spreek de waarheid, mijnheer en behoef dus daarvoor niet te vreezen. Als dat zoo is, verklaar het dan wat duidelijker, noem ons den naam van den persoon dien gij verdenkt. André Tribucienmijnheer. Allen keken bij deze woorden elkander aan alsof de bliksem in hun onmiddelijke nabijheid was ingeslagen. Zij waren ten Ieder Christelijk gezin in Nederland lid van de Vereeniging «Christelijke Bibliotheek«, sedert 1897 gevestigd te Nijkerk. Dit ideaal trachten wfj te bereiken door de uitgaven zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. In dezen jaargang verschenen reeds als groote boeken de alom geroemde prachtuitgaven van Bunyans „Pelgrimsreis". „Voor stille uren" door Dr. J. R. Callenbach en „Te midden der branding door A. v. d. Flier; als maandboekjes „De vondelinge van Fenland" door H. W. S., „Het huis in den Hemel" door Walburga en „Paaschfeest in 't leven" door Aletta Hoog. Thans werd als vierde groote boek verzonden „Van slaver nij en koningseere" door P. Brou wer en als Maandboekjes No. 5 en 6 „Als een brandhout uit het vuur" door H. W. S. Wie zich thans abonneert ontvangt het bovenstaan de direct en in den loop van dezen jaar gang nog 1 groot - boek en 2 - maandboekjes Totaal 5 groote boeken en 8 maandboekjes. Prijs per jaar gang slechts f 5.-. Alle solide boekhandelaars nemen abonnementen aan. De catalogus wordt op aanvrage gratis toegezonden door den uitgever G. F. CALLENBACH te NIJKERK. co «aj "ra DQ ra ■H.M CS 22 cc -£ -22 S -22 -S TEXEL, belast zich met het maken van Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. Vraagt prijscourant. 2 zeerste verwonderd over de stoutmoedig heid van het jonge meisje, dat zoo eene ernstige beschuldiging durfde uit te spreken tegen een der invloedrijkste personen uit den omtrek en in tegenwoordigheid van de vertegenwoordigers der justitie. Zou ik eens een opmerking mogen maken, vroeg de chef der gendarmes. Wat had ge te zeggen Ik heb alleen dit te zeggen, dat ik vrees, dat we verkeerd deden Pieter Char- vey te arresteeren. Waarom De persoon welke het eerst sprak van de mogelijke schuld van Pieter was juist André Tribucien. Kent ge dien André Tribucien Ja mijnheer. Is hij zedelijk van gedrag Maar zoo zoo Is hij al eens met de justitie in aan raking geweest Voor zoover ik weet niet. En zijn vader De notaris is een oude looze vos, die naar men beweert, al menigeen geplukt heeft. De rechter van instructie en de procureur fluisterden eenigo oogenblikken samen en daarop wendde eerstgenoemde zich tot Rosa met de woorden: Mejuffrouw, wilt u mijnheer de Vau dry op onzen komst voorbereiden, Het is noodig dat we ook hem ondervragen. Als hij ons kan ontvangen zult u wel even waarschuwen. Weldra werd de deur weer geopend en gaf het jonge meisje don rechters een tee- ken dat zo konden binnen komen. In weinig woorden vertelde de rechter liet doel hunner komst. De dokter, voegde hij er bij, beweert dat u wel weer zult genezen en we hopen met hem, dat dit zal gebeuren. Gaarne hadden wij u de vermoeienis en opwinding van eene ondervraging bespaard, maar onze plicht eischt dat we u eenige vragen doen. Zy zullen slechts kort zijn en het zal vol doende zijn als u ons antwoordt door een teeken met het hoofd, indien spreken u te yeel mocht vermoeieD. Ik kan wel op uwe vragen antwoor den, zei de zieke. Heeft u ook eenig vermoeden, wie het kan zijn, die een aanslag op uw leven heeft gepleegd Neen, manheer. Heeft u ook iets gezien of gehoord, dat ons mogelijk op een spoor kan brengenP Niets. Ik ontving een hevige schok, viel en verloor onmiddelijk het bewustzijn, Later bevond ik mij in deze kamer zonder te weten hoe ik hier kwam. Kent u zekere Pieter Charvey P Ja. Acht u het mogelijk dat hij de be drijver van den misdaad is? Bij deze vraag trachtte de ingenieur zich op te heffen. Rosa en Genoveva hielden hem echter tegen. Met trillende stem zei hij toen Neen; ik ben beslist overtuigd, dat die eerlijke jongen onschuldig is en ik protesteer er ten sterkste tegen, dat hij ook maar het minste er van wordt verdacht. Dat is ons voldoende, mijnheer, en uw oordeel omtrent hem zal hom van groot nut zijn. Ik heb u nog een enkele vraag te doen, zij is wel wat kiesch en ik vraag u reeds bij voorbaat vergiffenis, maar ik gevoel mij verplicht u die vraag te doen. Vraag maar op, mijnheer, ik heb u niets te verbergen. Is het waar, dat u plan heeft mot mejuffrouw do Pontarvant te huwen P Ja, mijnheer. Do datum van ons huwelijk was reeds vastgesteld, do tegen woordigheid van mejuffrouw de Pontarvant is overigens zeker een voldoend bewijs als ik tenminste lang genoeg leof om Genoveva boog zich over hem hoon en zeide O, maar u zult genezen. Ik hoop het evenals u, juffrouw zei kan men ieder geen costuum doen, doch zeer goedkoop en passend vindt men ze wel bij Fr. LENGHAUS, Kleermaker—Oosterend. Tevens worden er alle soorten Schoenen geleverd en gemaakt. Noordhollandsch Landbouwcrediet, 47a °/o V't °P 3-maandelijksch accept, met en zonder borg. TE KOOP een Billijke prijs, met garantie. Te zien Dinsdag bij Zadelmaker. Pnrmerend. steeds in voorraad vanaf 60 gulden. Andere merken vanaf 50 gulden. Reeds enkele P. D. rijwielen geleverd; ze voldoen boven alle verwachting. 2 jaar garantie. MICHELIN-BA1VDEN, bekroond op alle tentoonstellingen a 18,00 ent4,25. Andere merken vanaf t 2,25. Opruiming van ge bruikte HEEREN- en DAMES-RIJWIE LEN, vanaf f 15. Oosterend. Te koop nog een partijtje Te bevragen bij Jn. RAB Jnz.. Warmoesstr. Aan hetzelfde adres verkrijgbaar. de rechter, en ik ben overtuigd, dat deze aanslag slechts een weinig de vereeniging zal vertragen, waarmede ik u beiden ge luk wensch. Toen de rechters de ziekenkamer had den verlaten, zetten zij het onderzoek ver der voort in de kamer waar Pieter Charvey nog steeds was. Dominicus Denis werd nu gehoord en diens verklaring kwam juist overeen met die van den dokter en Rosa. Er wordt nu reeds verscheidene malen gesproken van Henri de Pontarvant; hij heeft de misdaad ontdekt, heeft het lichaam helpen vervoeren, is den dokter gaan halen, het is een zeer belangrijke getuige, die noodzakelijk gehoord moet worden. Daar komt hij juist aan, zei Denis. Zoodra Henri binnenkwam vroeg de rechter: Is u Henri de Pontarvant Ja mijnheer, en aangezien ik vernam dat u hier waart, kwam ik u vragen ook mij te willen verhooren. Woont u op het kasteel P Neon mijnheer. Ik heb dat 10 jaar geleden verlaten. Ik kom uit Amerika. Ik ben twee dagen geleden geland en hier gisterenavond aangekomen. Het schijnt, dat de Voorzienigheid het zoo wjjs heelt beschikt dat ik hier juist op tijd moest komen om mijn aanstaande schoonbroeder te helpen en do justitie te helpen in do opsporing van den schuldige. Henri vertelde toen wat hij dien avond had gedaan, beginnende met zijn gesprek met Dominicus en Rosa, en voegde er nog aan toe Ik zat ongeveer oen uur aan don voet van den eik, de aandoening en vermoeid heid hadden mij daar doen nodorzinken; ik was half slapende; eensklaps word ik door een gewoorschot gowekt, tegelijk hoorde ik oen kreet en bot vallen van een lichaam. Ik sprong op en snelde in de richting vanwaar hot goluid kwam; bij do haag ontmoette ik een man, die het bosch in vluchtte, In mijn ontsteltenis bleef ik oven staan, mijzelf afvragend of ik hom vofgon zou of naar zijn slachtoffor omzien; ik moendo dat dit moor noodig was. Wordt vervolgd.) sa C3 CjJ tad ca 03 .SE. ca- -C3 S ca o C/3 O» CU co -=5 ts» CT3 >—3 e_ co

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4