óteunt allen cTexels Cigen „L O TISIC O/5 Uitverkoop Betongieterij van W. Grimijser, Groote Verloting P.D. Rijwielen Zaak te koop. Wed. J. RHK-Vinken. Eerste Nederl. Maatschappij tot verzekering van risico in Loterijen, gevestigd te 's-Gravenhage. Elke polis is voorzien van een nummer. Maandag 27 Juli begint de trekking der 388ste Staatsloterij. FEUILLETON. Rosa's Geheim. van alle nog voorhanden zijnde Mode-artikelen. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, A. TRAP. Rijwielhandel. de uitgebreide handelszaak in Meubelen, Vloerzeil, Matten, Karpetten, enz. JCet meubelminkelhuïs J. J. KUIJPER, Parkstraat-Texel. A. DE ROOM. -g-ë Deze Maatschappij geeft Polissen uit op naam, kostende EEN HONDERD GULDEN, te betalen in eens of in termijnen, als volgt; Wegens verbouwing van het Badpaviljoen tot logeerkamers is het vanaf heden voor het publiek gesloten. Gelegenheid voor het gebruik van diverse consumptie in de Tent en des Zondags aan het strand. "ïa na -£ .23 a-s -ö a Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Steeds voorradig: Vraagt prijscourant. co 52 cn Afdeelingen «Texel» en »Eijerland«, Trekking ió September 1908. 2 jaar garantie. Betaling in eens geuend geld f 100. in driemaandelijksche termijnen uan f 25,— met f 2,50 uoor rente en administratiekosten 102,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 10, met f 7,50 uoor rente en administratiekosten 107,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 5, met 117.50 uoor rente en administratiekosten 117,50 in maandelijksche termijnen uan f 1, met f 25,— uoor rente en administratiekosten 125, in maandelijksche termijnen uan f5, met f 5,uoor rente en administratiekosten 105, De polishouder heeft het recht op den ZUIVEREN WINST als door de Staats loterij wordt uitgekeerd op het nummer, correspondeerend met het polisnummer. Dat recht blijft geldig tot op de polis een bedrag van f 10,000 is uitbetaald. Dit recht gaat in als de eerste termijn is voldaan. De polishouder neemt dus deel aan iedere trekking der Staatsloterij, gelijk met Vso* zonder daarvoor iets te betalen. Hij kan zijn polisnummer tegen een kleine vergoeding herverzekeren voor een nieuw nummer indien het mocht uitkomen in de le, 2e, 3e of 4e klasse. Yoor den aanvang der trekking worden polissen afgegeven, recht gevende als bovenvermeld. Yoor verdere inlichtingen of prospectussen gelieve men zich te wenden tot den Agent voor Texel, Parkstraat, Burg Texel. FLENS, Badhotel. 49.) Vrij naar het Fransch door A. B. Zooveel te beter. Mejuffrouw, mijn heer, uw dienaar. Mejuffrouw, sta mij toe u te feliciteeren, u heelt hem zoo goed verzorgd, dat u hem yan de boorden der Styx hebt teruggevoerd, zou men op het college zeggen. U zult mij mogelijk wei nig attent noemen, mijnheer, omdat ik u sedert acht dagen niet heb opgezocht, ik was overstelpt met werk, ik ben verschei dene malen op reis geweest, doch ik hield mij op de hoogte van uw toestand. Edêd, alles gaat goed, zooveel te beter, wanneer zal nu uw huwelijk plaats hebben Daar zullen wij spoedig over spreken. Mogen wij u er ook bij uitnoodigen O, zeker; als u mij niet gevraagd had zou ik in staat geweest zijn mijzelf er bij te noodigen. En toch mijnheer, moet ik ontevreden op u zijn. Op m\j Waarom daD, als ik u dat vragen mag U heeft uw woord niet gehouden, u heeft mijn bevelen niet uitgevoerd. Die waren onnoodig en ik heb geen tijd maar voor niets op reis te gaan, maar ik heb het tegen de juffrouw gezegd, dat het mij speet, dat ik het niet behoefde te doen; uw idee vond ik zoo schoon, in den tegenwoordigen tijd, nu men slechts met een meisje trouwt terwille van haar geld, deed het mij goed van u te zien, dat u uw fortuin wilde opofferen voor haar, die overigens uwer waardig is en zulk eene genegenheid ten volle verdient. U is een vleier. Ik! O, in 'tgeheel niet, ik ben een gewone boerenzoon en heb de wel eens minder aangename gewoonte de zaken bij hun waren naam te noemen. Dat heeft mij meermalen eenige onaangename oogen- blikken bezorgd. Maar om nu eens over iets anders te praten, ik heb nog twee wegens opheffing der HOEDENZAAK Aanbevelend, nieuwtjes mede te deelen; het eerste is dit, dat Tribucien stapelgek is geworden, men heeft hem reeds naar een krankzinnigen gesticht moeten brengen. Waarlijk Sedert een achttal dagen werd hij reeds aan huis bewaakt, gisteravond werd hij eensklaps volkomen gek, hij wilde alle bewoners van St.Michel dooden en de stad in brand steken. Men heeft hem nu een dwangbuis aan moeten doen en hem toen naar een gesticht overgebracht. De ongelukkige, zei Henri en om de gedachten van deze droevige zaak af te leiden vroeg hij En het andere nieuwtje, mijnheer? O, mijn tweede nieuwtje, dat is van geheel anderen aard en zal u allen veel genoegen doen. Wat is hot dan Nu raad eens. Heeft u mogelijk een diamantmijn ontdekt, gelegen op Pontarvant. U raadt het niet. Ik moet u in ken nis brengen met een hart van goud. Heb ik u niet beloofd dat ik u den naam zou doen kennen van den edelen weldoener Wij zullen dus nu eindelijk in staat gesteld worden hem onze erkentelijkheid te betuigen, riep Genoveva. Ja, juffrouw, maar ik vraag u nog eenige oogenblikken geduld, ik heb hier iemand geroepen, kijk, daar komt hij juist. Aller oog werd thans gericht op den ingaDg der boerderij, waar Pieter Charvey verscheen en allen riepen verwonderd uit: Hij, zou hij het zijn Toen de boer binnentrad drukte de no taris hem de hand en zei Welnu, mijn vriend, ben je al weer een weinig bekomen van je onverwachte gevangenneming. Ja mijnheer, dat wil zeggen, ik heb wel een hard tijdje achter den rug, maar do familie is zoo goed voor mydat ik alles vergeten ben. En wat wel het voornaamste is, Rosa heeft, omdat ik zulke pijnlijke oogenblikken heb doorleefd, toegestemd ons huwelijk te verhaasten. C3 *=-< CjJ Q3 I C/O «aj JH 55 CS C3- cj co CO co na era TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. sa ts- 5» 1-^ -ö C_ txi Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 8 April 1908, no. 44. van koeien, schapen, varkens, landbouwwerktuigen, enz. ter gelegenheid der in September 1908 te houden Tentoonstelling der afdeelingen Texel en Eijerland der Holl. Mij. van Landbouw. LOTEN verkrijgbaar 1 lot 50 cent, 11 loten f 5,110 loten f 48,75 en 230 loten f 100,a contant. De Penningmeester der Loterij-Commissie, H. FLENS, te Den Burg op Texel. steeds in voorraad vanaf 60 gulden. Andere merken vanaf 50 gulden. Reeds enkele P. D. rijwielen geleverd; ze voldoen boven alle verwachting. MICnELIN-BANDEN, bekroond op alle tentoonstellingen a 18,00 en 14,25. Andere merken vanaf t 2,25. Opruiming van ge bruikte HEEREN- en DAMES-RIJWIE LEN, vanaf f 15. Oosterend. O, zij is ook aan ons zoo gehecht, en hare toewijding heeft ons ons leed gemak kelijk doen dragen, merkte Genoveva op. U heeft wel gelijk, mejuffrouw, nog meer mogelijk dan u wel vermoedt. Het oogenblik is thans gekomen u het groote geheim te vertellen. Twee personen ont breken er nog aan. Om de zaak compleet te hebben meen ik dat de geheele familie vereenigd moet zijn en naar het mij voor komt hebben Dominicus en zijne dochter voldoende gedaan onder deze omstandig heden beschouwd te worden als er ook deel van uitmakende. Zeker, zeker. Mijnheer Eruneau ging weg en kwam enkele oogenblikken later weer terug met Rosa en Dominicus. Hij liet hen plaats nemen en zei, terwijl hij een zeer ernstig gezicht zette. Mijnheer Henri, u kwam nu 8 dagen geleden op mijn kantoor om de 20000 fr. terug te breDgen welke ik by Tribucien had gestort. Ik was afwezig, mijn klerken konden u slechts een gewone quitantie geven. Heden breng ik u bet stuk, dat mij verplichtte die storting te doeD. Wees zoo goed het hardop voor te lezen. Henri nam het papier aan en las „De ondergeteekendo verzoekt den heer „Bruneau, notaris te St.Michel, in handen „van notaris Tribucien aldaar te storten „uit naam van mijnheer do Pontarvant, de „som van 20000 fr. en machtigt bovenge- „nocmden notaris Bruneau hypotheek te „nemon op al haro goederen, tot een som „van 20000 fr." Gedaan te St.Michel, den 15 Mei 18 Rosa Denis. Zoodra Henri Rosa's naam had gelezen, sprong Genoveva op cn omhelsde baar. O, Rosa, mijn lieve zuster, waart gij bet Gij deed dat dus voor ons. U waart zoo ongelukkig, juffrouw Maar ongelukkige, als wij nu eens niet uit onze ellende verlost waren en wij het geld niet hadden kunnen toruggovon, dan zou je geruïneerd zijn. Dat heb ik haar ook gozegd, viel do Door vergevorderden leeftijd te koop De voorraad goederen kunnen zeer billijk overgenomen worden. is te koop of te huur. Te bevragen bij notaris in, maar zij hield hardnekkig vol en wilde naar mijn raad niet luisteren. Ik wilde u tot eiken prijs redden, ik houd zoo innig veel van u, juffrouw. En ik van u, mgn lief Roosje. En dan, ik was zeker, dat u uit de ellende verlost zou worden. Die som gaf u nog een jaar uitstel en in zoo'n jaar kan er zooveel veranderen. En dit is nog niet alles, wat mij vooral mijn besluit deed nemen was dit, dat ik u niet gehuwd wilde zien met dien Andrc Tribucien, liever had ik mijzelf laten dooden, dan u in handen te laten vallen van dien man. O dank. Maar als nu uw kapitaaltje eens verloren geraakt was en uw verloofde u daarom eens bad laten loopen. Ik, juffrouw riep Pieter uit, als dat gebeurd was, zou ik tot Rosa gezegd heb ben, dat ze flink had gehandeld en we zou den een weinig harder hebben gewerkt, dat is alles. Die twee kinderen zijn elkaar volko men waardig, merkte de baron op. Ja vader, en Rosa zal gelukkig zijn, zooals zij dat ten vollo verdient. Maar zeg mij nu eens boe wist gij dat Tribucien mij ton huwelijk gevraagd had. Rosa glimlachte en zei Hij blufte er in 't publiek over, maar ik wist het reeds eerder, Ja, ik. Dat verwondert mij zeer, zei nu de baroD, maar niet minder verwonderd ben ik, dat je ook wist, dat ik juist 20.000 fr. noodig bad. Ja, zei mijnheer do Vaudry, toen ik ltosa voor de eerste maal opzocht cn haar inlichtingen vroeg omtrent Genoveva, ver wonderde het mij haar zoo goed op de hoogte te vinden van zaken die feitelijk tot de familiegoheimon bohooron, Ik heb nog beproefd van haar te vernomen uit welko bron zij die bijzonderheden putte, doch zij gaf mij slechts ten antwoordU weet nu wat u noodig hebt te weten, cn wat bet overige betreft, dat is Rosa's goheim. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4