óteunt allen bezelsCigen DE PRINS Groote Yerloting' Betongieterij van W. Grimijser, Kaart van Texel. §pF" Naar den Vastenwal iïlen abonneertzich in Boekh. ParRstr. cCoten van de verloting H. NI. v. Landbouw, Boekhandel Parkstraat Specialiteit in Texelsche Ansichten. Antochromkaarten. Collochromkaarten, In Silverette, Langs Moeielijke Wegen. VERWOESTE LEVENS, FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. n. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, s s-t. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Verkrijgb. Boekh. Parkstraat. 50 Cent. 11 loten f 5,00. Prijs 3 ct. per stuk. Prijs Een Gulden. LANGEVELD DE ROOIJ. De mooiste Illustratie in Nederland. Afdeelingen »Texel» en »Eijerland«, Trekking 16 September 1908. -rs a Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. sa cZl ca behoeft men niet te gaan om een degelijk en goedkoop NAAIMACHINE of COSTÜUM. Dezelve worden geleverd Naaimachines vanaf f 21,en Costumes vanaf f 9,en hooger door Fr. LENGHAUS, Kleermaker—Oosterend In eiken Boekhandel kan men inteekenen op den Sen jaargang van Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis- sen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteursbegint vanaf 1 Juli 1908 in dit weekblad een roman van de bekende schrijfster WILHELMINA HEIMB URG, In de Bibliotheekvan „BE PRINS wordt vanaf 1 Juli 1908 opgenomen van PAUL GRABEIN. Een zeer spannend, mooi verhaalmet uit stekend geslaagde karakterteékeningboeiend van begin lot einde. Zeer fraaie prijzen worden geregeld uit geloofd voor het oplossen van aardige raad sels. enz. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f3,per jaar voor de gewone entegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon- neeren tegen remisie van f 3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, AMSTER- DA M Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week. Vrij naar het Fransch door A. B. 2.) Van dien dag af kwam er een groote verandering in de gewoonten van den heer Puyberton. Zijn huis hield op stiltezjjn. De oude huishoudster liet in de onbe woonde kamers stoffeerders, schilders, enz. toe. In de anders zoo doodsche vertrek ken weerklonk nu het yroolijk gezang der werklieden. MijDheer Puyberton verwaarloosde zijn werk in de fabriek om toezicht te houden op de werklieden in zijn huis. Het gaat totaal verkeerd, zei Antoine terwijl hij zijn tulpen begoot, die nu juist hun kopjes uit het gras lieten kijken. De ramen stonden wijd open, en de werk lieden binnen riepen den ouden tuinman een aardigheid toe, welke voor diens oor iets onbeschofts had. Dat is nu al het begin der ellende met de jonge meesteres, bromde de oude man, terwijl hij wegliep, op mijn jaren moet ik nu nog geplaagd worden. Mijnheer Puyberton liet een der kamers bijzonder goed in orde brengen. Niets werd verzuimd om vooral die kamer aan trekkelijk te maken. Den geheelen dag door liep hij met een brief in den band, waaruit hij de verschil lende aanwijzingen voorlas. Alles werd er eenvoudig maar uiterst net en solide in gericht. Aan alles was merkbaar, dat er een jong meisje werd verwacht. Niets werd vergeten. Na verloop van een maand was het werk atgeloopen en vertrokken de werklieden weder. En dat wat men wenschte gebeurde. Antoine had zich al tal van verkeerde voorstellingen gemaakt van de jonge mees - Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. S April 1908, no. 44. van koeien, schapen, varkens, landbouwwerktuigen, enz. ter gelegenheid der in September 1908 te houden Tentoonstelling der aideelingen Texel en Eijerland der Holl. Mij. van Landbouw. LOTEN verkrijgbaar 1 lot 50 cent, 11 loten f 5,110 loten f 48,75 en 230 loten f 100,a contant. De Penningmeester der Loterij-Commissie, H. FLENS, te Den Burg op Texel. ca aa CO -=U CS "S-UJ CS - w S cc C_D CD C_D CO ca TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. so Es» £73 -O goedgekeurd bij Kon. Besl. d.d. 8 April 1908 no. 44. teresse, welker komst hem door zijn heer in zoo vage termen was medegedeeld. Eerst had hij zich haar voorgesteld als iemand die alles in huis en in den tuin in de war zou sturen, die niets zou laten blij ven zooals het nu reeds zoovele jaren was geweest. Daarna stelde hij zich haar voor als een zeer voorname dame, die ternauwernood al het mooie rondom haar een blik waardig keurde, en die, enkel om maar wat te doen, de mooiste en duurste bloemen met haar parasol afsloeg, zonder zich er verder om te bekommeren wat er van die bloemen werd. Toen hij het rijtuig hoorde aankomen, waarin de geduchte onbekende gezeten was, nam hjj zijn hark en begaf zich naar de meest verwijderde hoek van den tuin, alsof eensklaps zeer dringende bezigheden hem daar riepen. Het oogenblik, waarop hij voor het eerst met de tyranne kennis maken zou, werd daardoor eenigszins ver schoven. In werkelijkheid voerde de tuinman niets uit, maar dacht hij over den nieuwen toe stand na. ToeD hij in de verte een rok zag slingeren tusschen de aalbessenstrui- ken, achtte hij het oogenblik gekomen om zijn schuilplaats te verlaten, hij nam zijn bark over den schouder en maakte zich gereed naar huis te gaan. Bij de eerste hoek van een laan kwam hij echter zijn meester met de onbekende tegen. Mijn kind, zei mijnheer Puyberton, dat is de tuinman Antoine, een goed mensch, hij is al gedurende 14 jaar in mijn dienst en ik heb mij nooit over hem behoeven te beklagen, ik geloof dat je ook wel over hem tevreden zult zijn. O, zei het jonge meisje tot Antoine, die zenuwachtig met zijn hark bezig was, zorgt u voor den tuin; hij is recht bekoor lijk. Nog nooit zag ik een tuin zoo uit stekend onderhouden. Ik houd veel van bloemen en ik zou er ongetwijfeld wel een paar geplukt hebben als ik niet bevreesd was geweest de verkeerde te nemen en daardoor uw werk te ontsieren. Antoine had geheel iets anders verwacht. Hij was geheel van streek. Hij snelde zelf de tuin in naar zijne bloemen om een mooie ruiker samen te stellen en zooals men zich kan voorstellen, liet hij niet na die ruiker zoo mooi mogelijk te maken. Die jonge meesteresso, waarvoor hij zoo beducht was geweest, had hem eensklaps voor zich gewonnen. De oude tuinman vroeg zich niet af, terwijl hij bezig was de bloemen af te snijden, hoe het mogelijk was dat mijnheer Puyberton nog eenc doch ter had en waarom hem daarvan niets be kend was. Als men een werkelijk goed bouquet wil maken, ziet ge, moet men zich niet bezighouden met hot oplossen van raadsels. Hij wilde door een keurige rui ker als 't ware vergoeden, dat hij zulke verkeerde idecen omtrent haar gekoesterd had. Hij overhandigde haar de ruiker en was hoogst gelukkig toen het jonge meisje hem recht hartelijk bedankte cn haar groote tevredenheid over de samenstelling ervan uitsprak. Heel goed, Antoine, zei nu mijnheer Puyberton, wo zullen je loon verhoogen. O, hoo heerlijk, vader, zei Suzanne, terwijl zij in verrukking de schoone ruiker aanschouwde en de heerlijke geuren orvan opsnoof. Op 't einde van den tuin gekomen, vloog toevallig een vlindor voor hen uit. Het jonge meisje volgde het diertje met do oogen en merkte een balkon op, dat boven den tuinmuur uitkwam. Dat balkon be hoorde bij een eonvoudige woning en de bewoners daarvan hadden het vrije uitzicht in den tuin van mijnheer Puyberton. Dezo zag dat zijno dochter het balcon opmorkte on zei Ja, mijn kind, dat is nu het eenigo dat mij hier niet aanstaat, ik heb een hekol aan buren, die bij ons in don tuin kunnon BURG—TEXEL. Wij herinneren er aan dat wij thans zeer ruim gesorteerd zijn; men oordeele (nog voorradig) Steenenplaats met Koogerstraat. Gezicht op den Burg bij aankomst. Binnenburg. Steenenplaats en Hoogerstraat. hotel Texel. (geheel nieuw) Hauen met boot Baron Rengers. Gezicht op Oudeschild. Doolhof met Zandkuil. Burg bij aankomst. Burg, ingang Park. Marktplein, zuidzijde. Marktplein, noordzijde. Steenenplaats en Weuerstraat. Waal bij aankomst. Gezicht op Oosterend. Oosterend bij aankomst. De Cocksdorp met Café de Hoop. De Cocksdorp, noordeinde. Badhotel en Badpauiljoen Koog. Gezicht op de Koog. Gezicht op den Hoorn. (geheel nieuw) Weuerstraat (aankomst Burg) Steenenplaate met Weuerstraat. Groeneplaats. Warmoesstraat. Binnenburg, uanaf het Raadhuis. Gezicht op de Koog. Panorama Koog, uanaf het Badhotel gezien. zien, ik ben er al over aan 't rechten ge weest om ze dat te beletten, maar ik heb hot verloren, ik heb appèl aangeteekend; het eenigo wat mij nog eenigszins troost, is dit, dat do eenige bewoonster zeer be scheiden is. Spoedig zult go wel kennis met haar maken. Het is eene oude muziek- onderwijzeres, juffrouw Philomèe, als go wilt zult ge bij haar uwe pianolessen wol kunnen veryolgen. Hare ramen blijven altijd gesloteD, doch een ander bewoonster of bewoner kon er wel eens komen wonen en dan Op dat oogenblik werd juist het raam geopend en een joDgo man verscheen nu tusschen do gordijnen, welke hij terzijde schoot. Mijnheer Puyberton stond ale van den bliksem getroffen, toen hot jonge mensch ook op hot balcon verscheen, terwijl hij een vroolijk liedje zoDg, Dat do industrieel verschrikte was zeer verklaarbaar, als men meent het gelaat te zullen zien van een oudo dame en men ziet dan eensklaps een elegant gekleede jonge man voor zicb. Ook de jongo man was zeer verwonderd daar twee personen voor zich te zieD, die naar hem stonden te kijken. Levendig keerde mijnheer Puyborton zich naar zijne dochter en zei Laat ons gaan zien of tante Rosa al uitgerust is. Vader en dochter keerden nu naar huis terug, nageoogd door den jongeling op hot balcon. III Tanto Rosa, dio nu zoo goed dionst dcod als afleiding, was do zuster van mijnheer Puyborton. Zij had Suzanne opgevoed cn de plaats ynn inoodor bij deze ingenomen. Suzanne had Diemand anders gekend dan haar en haar vader cn had reeds van tanto Itosa gehouden voor zij haar vader nog mot konnis had gezien. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGKV1LI) DE H.O: 'IJ, Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4