óteunt allen «Jexels Cigen StoomBootonèerneming. VOOR G moto Verloting Betongieterij van W. Grimijser. Victoria-Rijwielen de King-Rijwielen Gebr. DE BEURS, Vlmbhomrij, Boek- en Papierhandel, Parkstraat. Tevens een mime keuze Texelsche Ansichten. KAART VAN TEXEL 1 Gulden. Algemeen Advertentiebureau. Parkstraat Burg-Texel. LANGEVELD DE ROOIJ, Uit;. Tex. Courant EEN TILBURY, Zomerdienst. Spoorboekje met tarieven. Cangeveld de Jlooij. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. Bijzondere aanbieding. prima eigen geslacht spek prima gesmolten rnndvet BURG—TEXEL. Kantoorboeken, Winkelboeken, Zakboekjes en meer dergelijke benoodigdheden, als Papier, Enveloppen, Pennen, Potlooden, Inkten, Lak, enz. enz. India-Rubber-Stempels, Lakcachets, enz., volgens prijscourant. Alle boekwerken worden zonder prijsverhooging geleverd. LANGEVELD DE ROOIJ herinnerende aan de door hen verzonden rekeningen, nemen de vrijheid beleefd afdoe ning daarvan te verzoeken. Over bet bedrag der vóór 10 Aug. niet voldane posten zullen zij de vrijheid nemen met dien datum per kwitantie te beschikken. Tot eene gereede afdoening houden zij zich beleefd aar bevolen. TE KOOP zoo goed als nieuw. ALEX KONING, Zadelmakerij einde Weverstraat. oen degelijke OVERJAS of COSTUUM wende men zich tot Firma LENGHAUS, Keizerstraat 62 Helder of bij F. LENGHAUS, Kleermaker, Oosterend—Texel. Te Oostorend tevens een SCHOEN MAKERIJ. Prijs 10 Cents. Afdeelingen «Texel» en »Eijerland«, Goedgekeurd bü Kon. Besluit d.d. 8 April 1908, no. 44. van koeien, schapen, varkens, landbouwwerktuigen, enz. ter gelegenheid der in September 190S te houden Tentoonstelling der aldeeliogen Texel en Eijerland der Holl. Mij. van Landbouw. Trekking 16 September 1908. LOTEN verkrijgbaar 1 lot 50 cent, 11 loten i 5,110 loten f 48,75 en 230 loten f 100,a contant. De Penningmeester der Loterij-Commissie, H. FLENS, te Den Burg op Texel. TEXEL, belast zich met het maken van Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. Vraagt prijscourant. - a a -=s 5 Vrij naar het Fransch door A. B. 4.) Dat is immers die jonge man, dien wij op het balcon hebben gezien den dag van mijn aankomst? Maar die ziet er toch niet uit als een monster, zooals u beweert, juffrouw. Vind u wel, vader. Mijnheer Puyberton, die altijd in diepe gedachten verzonken zat, hief het hoofd even op en knikte alleen met het hoofd ten teeken dat hij Suzanne gelijk gaf. IV Maurit8 Leverrier was een doctor, zoo kerschversch gekomen van de hoegeschool te Parijs. Hij was 26 jaar oud, wist zich in gezelschap zeer goed te bewegen. Hij zag eenigszins ondeugend uit zijn oogen, en wist dat de lach van zijne lippen hem uitstekend stond, bovendien bezat hij een niet onbelangrijk fortuin en zijn titel van doctor. Op zekeren namiddag legde mijnheer Puyberton een bezoek bij bem af, Mijnheer Leverrier heeft, nadat hij zich hier gevestigd heeft, zijn kaartje bij u afgegeven, U dient hem dus wel een tegenbezoek te brengen, had Suzanne tot haar vader gezegd. U waart niet thuis toen hy hier is geweest. Nooit was mijnheer Puyberton van zijne vaste gewoonten afgeweken, maar bij be greep dat de tegenwoordigheid van zijne dochter hem ook zekere verplichtingen oplegde. H(J mocht niet langer als een beer in zijn hol blijven. Voortaan moest elk bezoek, dat hij ontving ook weder met een tegen bezoek beantwoord worden. Hij begon daarmee nu met zijn naaste buurman. Maurits ontving mijnheer Puyberton zeer vriendelijk en mogelijk wel door het groote verschil in karakter beviel hij den ouden man, welke hij dadelijk zich op zijn gemak wist te^ doen gevoelen, uitstekend. Toen mijnheer Puyberton dan ook heen ging, was hij uiterst voldaan over het eerste bezoek en niet lang daarna nocdigde hij Maurits uit zijn tuin eens te komen zien, vooral met het oog op de vele uitheemsche planten en bloemen, welko zich daarin bevonden. Maurits nam de uitnoodiging aan en weldra kwam hij dikwijls bij den heer Puyberton aan huis. O, wat is zij bevallig, wanneer zij lacht, als zij spreekt, als zij gaat zitteD, wanneer zij looptEn dan 's morgens wanneer zij de bloemen water geeft met die blauwe gieter. Neen, slechts mejuffrouw Suzanne is zulk een schoone gieter waard. Maar dat is toch geen reden om te bemin nen, want de liefde, 0 philosoof Maurits, de liefde Zoo dacht Maurits op zekeren avond, nadat hij voor de zooveelste maal een be zoek bij de Puybertons had afgelegd en in zijn kamer op en neder liep. Hij werd in zijne overpeinzingen gestoord doordat er zacht op do denr zijner kamer werd geklopt. "Wie klopt er nu weer, dacht hij bij zichzelf, ontevreden gestoord te worden in zijn overpeinzingen. Kijk, zei hij, toen hij de deur had geopend, daar is waarlijk mijn oude vriend Julius. Zoo, vind ik je dan toch eindelijk, ik zoek je nu al sedert gisteren, ik kom in L Om er te blijven Ja, ik ben hier benoemd. Kijk, dat is aardig.- Zij namen naast elkander op de canapé plaats en babbelden over allerlei zakeD, ia 't bijzonder over alles wat ze samen in Parijs hadden ondervonden. Juliu8 was vooral zeer spraakzaam. Na te hebben medegedeeld, dat hU met STEEDS VOORRADIG DE f 85,en f 55,met een jaar garantie. Nog eenige goede gebruikte R IJ WI E L E N in voorraad. Steeds in voorraad alle mogelijke ONDERDEELEN en BANDEN vanaf f 3, Aanbevelend, J. KILJAN Jbz. Zoolang de voorraad strekt leveren w(j onder rembours; a 36 cent per pond. Bij 100 en meer 1 cent minder. a 30 cent per pond. Aanbevelend, Middenstraat. Helder. De aandacht wordt gevestigd op de steeds ruime voorraad BOEKKAST, ingenaaid en in prachtband in velerlei keuze. Tot het plaatsen van A.dvertentiën in alle dag- en week bladen (zonder prijsverhooging) bevelen ondergeteeken- den zich beleefd aan, zoomede tot het leveren van alle gewenschte Couranten en Tijdschriften. Met beleefde aanbeveling het oog op den gezondheidstoestand zijner moeder, mevrouw Dambray, overplaatsing had gevraagd naar Lzei hij eensklaps tot Maurits: Ken je je buurmeisje, mejuffrouw Suzanne Puyberton Maurits kleurde even, doch zei daarop spottend; Zou dat dezelfde Suzanne zijn, waar je mij in Parijs zooveel van wist te ver tellen en die toen den kant naar St.Maudó uitwoonde Het toeval is groot, op mijn woord. Juist, ik was daar met haar in kennis; maar stel je nu eens voorde eerste die ik hier in Lzie, is juffrouw Suzanne, gearmd met haar vader. Zij gingen het hotel voorbij waar ik ben afgestapt. Zij is nog mooier dan te voren. Ben je in kennis met je buurman? Ik kom heel dikwijls bij hem aan huis. En ken je juffrouw Suzanne ook? Zeker. Ah 1 Maurits begon bij deze laatste uitroep van Julius hartelijk te lachen, greep de handen van zijn vriend en zei Julius, Julius, je meent toch zeker niet dat ik op juffrouw Suzanno verliefd ben Zeg mij du eens ronduit de waarheid. Ik was er wel een weinig bang voor, hernam Julius. Nu, stel je maar gerust hoor. Je weet wel dat ik er den man niet naar hen om verliefd te wezen. Wat is de liefde Eene leugen, die zeer goed staat in muziek of verzeD. Liefde, die hoort thuis in de romans; de romanschrijvers zorgen er dus wel voor, dat zo niet verloren gaat. Ik verliefd bon je nu heelemaal dwaas Welnu, dan zul jo er zeker wel niet tegen hebben, mij met mijnheer Puyber ton in kennis te brongen. O, gaarne doe ik dat, antwoordde Maurits. Ik verzoek u er om en vortrouw op je, ik heb groote behoefte hem eens op te zoeken. Ik weet niet hoe het af zal komen. Wel, je zult gaan trouwen of ster ven, naardat hot een blijspel of een treur spel is. Enfin, er zal mij toch altijd nog oen trooBt overblijven, dat ik juffrouw Suzanne heb kunnen spreken en beminnen. Wil je mij helpen Altijd. Eenigen tijd na dit gesprek wandelde Suzanne met haar vader in den tuin. Zij sprak met hem over iets, dat haar blijk baar veel belang inboezemde. Maurits had een uitmuntend en ook zoer goed uitvoerbaar idee gekregen. Volgens hem moest mijnheer Puyberton zoo nu en dan eenige kennissen bfj zich aan huis noodigen om eens samen te musiceeren. Juffrouw Philomène zou dan enkele van hare kundigste leerlingen medebrengen; Maurits wilde zich wel belasten met nog nog een paar andere muzieklief hebbers te introduceeren. Dat idee viel in goede aarde bij mijn heer Puyberton. Hij wist, dat hij er zijn dochter een pleizier mee deed, terwijl hij voor zichzelven ook wel eenige afleiding noodig had. Maurits, in wien hij volkomen vertrou wen stelde, werd aangewezen die avondjes te organiseeren. Julius, dacht Maurits, speelt viool, hetzij dan goed of minder goed; maar hij zal toch in ieder geyal in do gelegenheid zijn Suzanne te zien en te sproken en zijn droomen te verwezenlijken. Van haar kant zorgde juffrouw Philo mène zioh ook zoo good mogelijk van haar taak te kwijten. Het oerste muziekavondje was eindelijk aangebroken. Maurits gaat mot zijn vriend naar mijn heer Puyberton. Deze komt hen roods in de vestibule te gomoot. Wordt vervolgd.) 0=3 C3 525 £-U ca co ca CQ ca CO. CD QJ as -ca CQ as as as eau -S3 c_s 0 C_D CO as ca as -ca as as CQ COS S3 Ö=- E*» C3 >—3 Ta c_ m

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4