óteunt allen U ex els Cigen Stoom6ootonèer Groote Verloting. Voornaam KRUIDEN Te lezen door allen Kunstmeststoffen. MICHELS Cie., KainietSlakkenmeel Grootste specialiteit in Nederland van Zijden en Wollen Japonstoifen. Beslist afdoende Goedkoope Drogisterij, Apotheek Weverstraat. A. WIERINGA, Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, STOKPAARDJES - LELIENMELK - ZEEP Goedkoope Drogisterij, Apotheek Weverstraat. JAC. MET, Te (Merend bij P. Dros Gz., den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Job. P. Dros. Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. Hofleveranciers's-Oravenhage. Stalen op aanvraag franco. GOUD en ZILVER FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. Voor den verkoop en de reparatie van UURWERKEN. is ondereet, weer eiken MAANDAG, ged. Markttijd in „de Lindeboom" te spreken. Aanbevelend, G. BUHSE. Zomersproetenzalf. A oorts Versch bereide Staalpillen, Eiwit- staal, Kinadruppels Dr. de Vrij, Nestlé's Kindermeel, Vichy en Emser Zout, Emserpastilles, Vichywater en Apenta. Verkrijgbaar bij J. G. Ph. PIS ART, De trekking van de Verloting toegevoegd aan de Tentoonstelling van de H. AI. v. L., is uitgesteld tot 30 September a.s. Tot dien datum zijn nog Loten a 50 ct., 11 voor f 5,00 verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat- Spoorstraat 120. Den Helder. Magazijn van Horloges, Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Alaandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaal en inlichtingen aan H. KUIP. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen veikregen door de echte van Bergmann Co., Radebenl, A 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij T. BUIJS. voor de inmaak van Augurken, etc. Azijn- es&ence, Essence voor likeuren en limo nades, Citroenzuur, Eikelcacao, Mentha- en Salmiakpastilles, Odol en Odoltandpas- ta, Honkeybrand, Likdoorntinctuur en pleisters, Vliegenvangers en papier. Beleefd aanbevelend, J. G. Ph. PISART- STOOM- RIJ TUIGEABRIKANT, Hugowaard en Alkmaar. is iederen Haandag in „de Lindeboom" te spreken. die lijden aan zenuwachtigheid, pijn in den rug en algeheele verslapping. Door tusschenkomst van den heer P. Bloot in Katwijk aan Zee, ont vangen wij onderstaande DANKBETUIGING In het belang der lijdende menschheid gevoel ik mij gedrongen U hierbij openlijk te danken voor mijn herstel. Ik was lijdende aan zenuwachtigheid; pim in den rug en algemeene zwakte: doch door het gebruik der SANGUINOSE ben ik weer geheel hersteld. Mijn wensch is dat ook anderen bij dit middel evenveel baat zullen vinden als ik. Katwijk a/Zee. N. VAN DER PLAS. De SANGUINOSE is een welbekend, en welbeproefd middel in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte, algemeene verslapping. Weet ge waarom vooral Omdat ook de zwakste menschen dit middel zoo best verdragen. Doordien de Sanguinose het bloed verrijkt, voedt en versterkt het ook de zenuwen en neemt de gemeenschappelijke oorzaak weg van vele kwalen, die in schijn verschillen en toch éénzelfde oorzaak hebben armoede van uw bloed 1 Neem gerust eens eene proef. SANGUINOSE kost f 1,50 per fl.; per 6 fl. f 8,-; 12 fl. f 15,-. Wacht u voor namaak. VAN DAM Co. TEXELSCHE ZIEKTEN. Er is niets, wat iemand meer uit zijn humeur brengt, niets, wat Uw geduld meer op de proef stelt, dan jeuking der huid. Aambeien maken U bijna krankzinnig, ze houden U den heelen nacht wakker. Prik kelenden huiduitslag is al even slecht, en even moeielijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij ver klaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien, dat zij een genees middel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. Mejuffrouw A. Reik, Kerklaan 201 te Heilo schrijft ons: Ofschoon ik reeds allerlei middelen tegen een huidziekte waaraan ik twaalf jaar geleden had aangewend had en hiervoor zelf zes weken in het zie kenhuis te Rotterdam gelegen heb, kon ik hier maar niet afkomen. Deze huidziekte vertoonde zich op mijn handen en veroor zaakte m\j veel last en verdriet. Ik kon niet lang met mijn handen in het water zijn, zoo pjjnlyk was de uitslag erop. Op aanraden ben ik er toe overgegaan Foster's Zalf eens te probeeren en het bekomen resultaat was schitterend. Nadat ik de zalf acht dagen had toegepast, mocht ik een groote verlichting bekomen en na drie weken hiermede te zijn doorgegaan, was ik geheel van mijn uitslag bevrijd en kan ik thans zelf mij n werkzaamheden verrichten Eenige jaren later meldde Mejuffrouw Reik ons nog: Het is mij een genoegen U de blijvende baat, door Foster's Zalf verkregen, te kunnen mededeelen. Waar ik kan, zal ik Uw uitstekende zalf steeds aanbevelen, (w.g.) A. Reik. Ziet toe, dat gy de echte Foster's Zalf bekomt, dezelfde soort, die Alejuflfrouw Reik gehad heeft. Ze is te Den Burg ver krijgbaar bjj de firma Wed. P. Kuiper drogist. Toezending geschied franco na ontvangst van postwissel A f 1,75 voor één of f 10—, voor zes doozen. 20 onder openbare Controle. Concurreerende prijzen. DROS Co. Overal verkrijgbaar. Vrij naar het Fransch door A. B. 15.) Scheen hij opgewonden? Verscheidene getuigen die hem op dat uur hebben ont moet, hebben opgemerkt dat hij inderdaad ten prooi was aan eene hevige opwinding. Die opwinding is zeer verklaarbaar; ik vertelde hem dat mijnheer Puyberton hem de hand zijner dochter weigerde. De gezworenen zullen opmerken, zei de president, dat die verklaring volkomen sluit met die van den heer Puyberton, zoo verzwarend voor den beschuldigde. Ik heb niets meer aan n te vragen, mijnheer. Maurits ging echter niet naar den bank der getuigen terug. Pardon, zei hij, ik wil niet, dat men uit mijne verklaring iets haalt wat er niet in besloten is. Niets in de houding van mijn vriend wees er op dat oogenblik op, dat hij op het punt was een misdaad te begaan. Dat is Alweer eene persoonlijke op vatting. Mijnheer de president, hernam Mau rits bevende, ik verzeker u, dat er in deze zaak een geheim is, dat door den tijd zal worden opgehelderd. Voor mij, die weet... Julius hief bij deze woorden het hoofd op en meenende dat Alaurits werkelijk iets wist, en dat hij eenige inlichtingen geven zou, welke voor Suzanne minder aangenaam konden zijn, riep hij uit: Maurits, ge ziet toch wel, dat ik reeds van te voren veroordeeld ben, allee is tegen mij, maar ik smeek u, voeg er geen woord meer aan toe; het zou nutteloos zijn en zou meer kwaad kunnen doen dan eene ver oordeeling mij leed kan veroorzaken. Ik zal het u nooit vergeven De president viel hem in de rede. Beschuldigde, als ge nog iets te zeg gen hebt tot nw verdediging, val dan geen getuige in de rede, maar wendt u tot de gezworenen. Maurits, die slechts wist dat zijn vriend het slachtoffer moest zijn van een samen loop vau omstandigheden, boog het hoofd en zei niets meer. Terwijl hij zich langzaam weder naar zijn plaats begaf, zei de president Dit voorval maakt klaarblijkelijk een deel uit van de verdediging van den be schuldigde, die maar steeds volhoudt alles te willen bedekken met een waas van ge heimzinnigheid. Het woord werd nu gegeven aan het openbaar ministerie, daarna volgde het pleidooi van den advocaat. Toen de jury zich eindelijk afzonderde om het vonnis op te maken, was het reeds vrij laat. Eindelijk verscheen de jury weer. Julius werd veroordeeld tot tien jaar dwangarbeid. XIV Sedert de gebeurtenissen waarvan Julius bet slachtoffer was, was de toestand van Suzanne bijna hopeloos. Zij leefde, maar was niet bij baar bewustzijn. De oude dokter welke er over geraad pleegd werd, zei tegen Maurits; Ik heb gedurende mijn gehoelo leven een drietal dergelijke gevallen bijgewoond, maar die waren ontstaan door een hevige schudding der hersens of plotseling zieleleed. Q-nnvnoal Hffcrpfa Cheviot royal 110 c- breed 95 Ct. per meter Dpculddl'UIL"! It) Chevron 110 c. 110 Ct. Als juffrouw Suzanne weer bijkomt, waar aan ik echter nog zeer twijfel, zal zij gek zijn of alles hebben vergeten wat er voor haar ziekte is gebeurd. Zooiets komt meer malen voor, in hoofdzaak bij lijders aan tyfeusche koortsen, welke somwijlen hunne eigen bloedverwanten niet herkennen, som wijlen echter blijven er enkele voorvallen, welke een grooten invloed hebben uitge oefend op den patiënt geheel weg en her innert de herstellende zich daarvan nooit meer iets. Maurits kwam dagelijks meermalen de zieke bezoeken, hij zorgde er voor, dat de bevelen van den ouden geneesheer stipt werden opgevolgd en deed dit werk nog met te meer ijver en toowijding, omdat hij meende dat het groote ongeluk ten deolo zijn schuld was. Zie, zei hij, dat is nu mijn werk, dat is nu hot paartje dat ik wilde voreenigen; de eene is op het punt van te sterven en de ander zit gevangen om naar do galeien vervoerd te worden. De galeien en het graf, ziedaar oen mooi huwelijk. Suzanne was nog even mooi als voor haar ongesteldheid, ja de bleekheid van haar gelaat deed haar prachtige lokken nog schooner uitkomen. En dat alles gaat nu verloren, zei Maurits tot zich zelf, alles gaat voor altijd verloren. En dat zal mijn schuld zijn, ik beminde haar niet, dat is waar, maar mijn heer Puyberton heeft haar mij aangeboden. Als ik do eersto maal, dat Julius mij op zocht, had gezegd dat ik haar bomindo, zou ik gelogen hebben, dat is waar, maar niet zoo heel lang misschienzij bad mijne vrouw kunnen zijn, en dan zou ik niet bij haar ziekbed zitten en Julius zou niet ver oordeeld zijn, want hij zou niet gemengd zijn in deze geheimzinnige zaak, die hier voorgevallen is, hij zou zich met een ander getroost hebben, en het was toch niet zoo moeieljjk geweest Suzanne te beminnen. Vooral sedert Suzanne ziek was, gevoelde Maurits de waarheid van dit laatste gezegde. Mijnheer Puyberton was bijna voortdu rend bij het bed zijner dochter, des nachts verliet hij haar geen minuut. Van tijd tot tijd bracht hij de handen naar zijn hoofd en mompelde woorden van droefheid of wel hij bewaarde een doodelijk zwijgen. Hij besohouwde zichzelf als de eenige oorzaak van het gebeele ongeval. Do man moet zeer hebben geleden nu hij zich zoo zwaar gestraft zag. Hij berispte zichzelf, dat hij de teruggave van het geld zoo lang had uitgesteld, als hij het een dag eerder had gedaan, zou al dat ongeluk niet zijn gebeurd. Hij had ook de hand van zijne dochter niet moeten weigeren aan Julius Dambray, die weigering was de oorzaak van den diefstal. Hij zag nu alles duidelijk, hij raadde nu alleB. Toon hij zfjne dochter bij zich in zijn kamer had geroepen, daags voor de gevangenneming van Julius, had hij haar niet lang behoeven te ondervragen om te weten dat Suzanne veel van Julius hield, zijne weigering was voor het jonge moisjo verschrikkelijk geweest. Zij verbleekte toen haar vader haar wees op het geringe fortuin van Julius. Zij had geen woord kunnen Bpreken en wankelde. Maar eene bijzonderheid vooral herinnerde hij zich toen zij zoo onverwacht binnen kwam, had hij in haar bijzijn do 400,000 francs in de secretaire opgeborgen. (Wordt vervolgd.) wETTTO - T7, .^i

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4