óteunt allen <3exels Cigen Stoom6ootonóerneming. Betongieterij van W. Grimijser. M1CHELS Cie., Grootste specialiteit in Nederland van Zijden en Wollen JaponstoRen. Voor geheel Texel Gerookte Ossemuizen, Voor den Boerenstand. Bleekzucht. Bloedarmoede. Te Oosterend bij F. Dros Gz., den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Job. P. Dros. Stalen op aanvraag franco. Boekh. Parkstraat. Een zéér eenvoudige geschiedenis. s-i. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Hofleveranciers, 's- Oravenhage. -I PATISSERIE MODERNE, Helder. HOÜTERS Houtjes en Vanillesprits S. SMIDT, Alkmaarsche Stoom-Machinale INSTRUMENT SLIJPERIJ. BOEKWERKEN, FEUILLETON. ns-cxj S Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant Qrtrtrnonl fi-ffrtvf rt Cheviot royal 110 c. breed 95 Ct. per meter opöOlddl-UlltJI bö Chevron 110 c. 110 Ct. Eenige woorden van een inwoner van Den Helder. Mejuffrouw Kansen te Den Helder heeft iets te zeggen betreffende Foster's Zalf, het be kende middel tegen huidziekten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. Specialiteit in fijne Chocolade. machinaal gesneden 20 ct. p. ons. Geheele Muizen 85 ct. per pond. Aanbev., C. Visser. 1 1 1 1 II 1 1 1 1 Wij vestigen de aandacht op de groote collectie in alle prijzen, voor jongens en meisjes, in onzen boekwinkel voorhanden. SCHRIJFBOEKEN, KASBOE KEN en alle Schrijfbehoeften steeds ruim voorradig. LAXGEVELD DE ROOIJ. 1 1 1 1 II 1 1 1 1 Het is toch maar waar dat duizenden bij duizenden, in alle standen, lijden aan bleekzucht, bloedarmoede en daaruit voortvloeiende zenuwzwakte. Zij genieten niets van wat bet leven toch anders overvloedig aanbiedt. In vele honckrde gevallen is de Sanguinose het beste middel tegen die sleepende kwaal. Zij was het ook voor de echtgenoote van den heer J. Giebel, te 's-Gravonhage, Lekstraat 87. Hij schrijft Gaarne maak ik u deelgenoot van mijne blijdschap, omdat mijne vrouw, die geheel was uitgeput, door het gebruik uwer Sanguinose heerlijk is opgeknapt. Zij was dermate lijdende aan bloedarmoede en zenuwzwakte, dat zjj des mor gens niet op kon staan. Van werken was dus in het geheel geen sprake. Door het gebruik uwer heerlijke Sanguinose neemt zij thans merkbaar in beterschap toe en ik gevoel mij gedrongen u hartelijk te danken. U moogt dit schrijven in de courant zetten. Den Haag, Lekstraat 37. J. GIEBEL. Wat de Sanguinose voor anderen gedaan heeft, wil zij ook doen voor u. Neemt er de proef van Sanguinose kost per flacon f 1,50; 6 fl. f 8,— en 12 fl. f 15.-. Twee eetlepels per dag zijn in de meeste gevallen voldoende. 1 "Wacht u voor namaak. Den Haag, De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co, CO co "S3 m ca C_D -+-» CjQ od rv r— -ca S C_S 'tvi C/3 CO OS ca -s3 SO s=- CT3 •—3 T3 c_ m TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig: in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. Mejuffrouw M. C. Kansen, Vischstraat 6 te Den Helder meldt ons Sedert zes maanden heeft mijn tweejarig kind geleden aan een hevigen uitslag op den rug en armen. Het was verschrikkelijk om aan te zien, wat het arme kind te doorstaan had, voornamelijk door de hevige jeuking. Ik wist niet meer, wat ik moest beginnen, want de uitslag werd hoe langer hoe erger. Alles wat ik hiervoor geprobeerd had, was te vergeefs gebleven, üp aanraden van een mijner kennissen liet ik een doosje Fos ter's Zalf komen en ik kan met blijdschap getuigen, dat deze mijn kind onmiddellija verlichting gaf en tien dagen later was de arme kleine geheel genezen en kon ik niets meer van den ellendigen uitslag bemerken. Dat de genezing van het zoontje van Mejuf frouw Kansen volkomen was, bleek ons ruim twee jaar later, toen zij ons zeide Foster's Zalf heeft ook thans weer bewezen blijvend baat te verschaffen. Niet alleen mijn kind werd van zijn lastige kwaal bevrijd, doch ook ik zelf genas er een open been mede. Gaarne zal ik Owe zalf aan ieder aanbevelen. Ik, omlergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. (w.g. Mej. M. C. KansenA Ziet toe, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde soort, die Mej uffrou w Kansen gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10.voor zes doozen. 4 De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuerering uan Cou ranten en Tijdschriften Kanaalweg 117, Telefoon 107. YRAAGT ook verpakt in trommeltjes met photografie. Aanbevelend, ZEGER MOUTER. houdt ondergeteekende zich voor alle mo gelijke Huis- en andere karweitjes aanbe volen. Het werkloon wordt tijdens de wintermaanden zoo laag mogelijk berekend. Huis- en Rijtuigschilder, Burg. KOESCHAREN, nok afgedankte, worden weder als nieuw fijn geslepen en gepolijst. Zenden s.v.p. met C. METS. Aanbevelend, Hekelstraat 18. J. C. LEVERT Zn. Vrij naar het Fransch door A. B. 1) HOOFDSTUK I. Georgette ging dien morgen, nadat zij de laatste teug melk uit haar glas had gebruikt, naar den tuin, om de bloemen te bezien, welke, dank zij het heldere zon licht reeds hunne kelken hadden geopend. September naderde, maar het weder was nog even zoel als in Juli en geen enkel wolkje bedekte de lucht. Blijkbaar waren de bloemen in goeden staat en werden ze goed verzorgd door de zeventienjarige Georgette, die haar hoofd er over boog, om te beter de geuren te kannen inademen. Er werd zacht gebeld bij de tuinpoort, welke even daarna werd geopend. Een man verscheen in de openiDg. Georgette hief het hoofd op. O, de brievenbesteller, mompelde zij. De bezoeker boezemde baar al weinig belang in. Zij antwoordde met een licht hoofdknikje op het goeden morgeD, juf frouw Georgette" dat de man haar toeriep en ging door met het nazien van hare bloemen, hier en daar een dood blaadje wegnemende of een half verdord takje of bloempje afknippende. De besteller begaf zich naar het huis, een soort van kleine villa, welke ten deele begroeid was met wijngaardranken. Hola, is daar iemand riep de bestel ler, hier zijn twee couranten en dan nog een brief voor mijnheer de opperhoutvester. Het was de opperhoutvester zelf, die verscheen om de verschillende stukken in ontvangst te nemen. Een mooie dag vandaag, vindt je niet, zei hij als antwoord op den blik, welken de besteller wierp naar het door de zon zoo hel beschenen landschap. O ja, mijnheer Yignal, maar ik geloof wel dat het zeer warm zal worden van daag. Ik heb vandaag heel wat te loopen, ik moet nog naar de Fongorales, de Eg- lantiner, de Gelukkig herinnerde de besteller zich dat hij, als hij daar bleef staan praten, niet verder kwam en dat de tijd niet stilstond. Hij hield daarom eensklaps op met de opsomming van de personen, waar hij nog wezen moest en zei, terwijl hij zijn pet afnam Nu, goeden dag, mijnheer Yignol. Het zal vandaag wel heerlijk zijn in het bosch. O ja, recht aangenaam, gaf de hout vester ten antwoord, terwijl hij zich weer in huis begaf. Georgette had, terwijl zij met de gieter bij de bloemen rondging, het gesprek wel gehoord. Die Benoit is een goede weerkundige zei zij bij zichzelf. We zullen wel een heete dag hebben, mijn blommetjes, maar weest maar gerust, ik zal jelui wel wat geven om frisch te blijven, En met een kracht, welke men niet zou gezocht hebben bij zulk ceu teer uitziend wezentje als zij, begon zij te pompen en het water stroomde met kracht in de gieter. Eeneklaps werd het venster der kamer van den houtvester geopend. Georgette, riep mijnheer Vignal, is tante ook in den tuin Nccd, zij is naar hot dorp gegaan, oom Pieter. Het vroolijke gelaat van den houtvester kreeg eensklaps een uitdrukking van groote teleurstelling. Ik hoop maar, dat zij niet lang zal wegblijven, want zij moet verschillende toebereidselen makenMijnheer de inspec teur, de heer Debiernes, meldt zjjn komst. Hij zal hier misschien morgenavond reeds zijn. Georgette keek haar oom vol belang stelling aan en om beter te luisteren liet zij de gieter omlaag hangen, ofschoon het water er met kracht uitgoot. O, komt mijnheer de inspecteur? En blijft hij lang Misschien 6 weken. Hij moet hier de noodige aanwijzingen geven voor de veranderingen van een deel der bosschen. Aangezien er in het dorp geen geschikt hotel voor hem ie, zal hij natuurlijk hier logeeren. Het is een Parijzenaar, als hij zich maar niet al te zeer verveelt, als bij niet bij het werk noodig heeft. Het vroolijke gelaat van Georgette kreeg een sombere trek. Het was waar, als die groote mijnheer, welke Inspecteur werd genoemd, zich maar niet bij hen in huis verveelde. Wat zou zij kunnen doen om hem wat afleiding te verschaffen gedurende zijn ver blijf in dat kleine dorpje Montigny, zoo eenzaam te midden der bosschen gelegen. Mijnheer Yignal vervolgde Het is een knappe jongen, hoogstens 30 of 35 jaar oud en pae tot inspecteur benoemd. Veertien dagen geleden heb ik hem gezien bij de begrafenis van den boscb- wachter van Öt.Hyver, je weet wel, die boschwachter, welke door een strooper is vermoord. Enfin, we zullen ons best doen het hom zoo gezellig mogelijk te maken. Dit zeggonde sloot hij het venster on keerde terug naar zijn schrijfwerk, dat ook door den inspecteur moest wordon nagezion. Georgette nam haar gioter weor op en keerde naar haar bloomen terug. Zij goot, maar het water kwam niet al tijd daar waar het had moeten komen en meer dan eens bespatte zij haar lichte zomerjapon. Georgette was verstrooid. De komst van mijnheor de inspecteur was een zeer be langrijke gebeurtenis in het anders zoo kalme leven van het jonge meisje. Niet dat zij zich verveelde, dat was onbekend bij het kleine ijverige wezentje, dat altijd in de weer was en altijd zaken vond, die haar belang inboezemden. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd had zij haar ouders verloren en zij herinnerde zich niet ooit andere familie gekend te hebben dan oom Pieter en tante Senny. Bij hen in huis was zij opgegroeid als een oudere zuster vau hunne kinderen, zonder zorgen en zonder eenig idéé, dat mon ook nog op andere wijze nog gelukkiger kan zijn, dan zij het was, evenmin als dat het leven een zware last kan zijn. Zij ging do toekomst tegemoet met het heerlijk vertrouwen van de jeugd, waarin alles nog even vroolijk ons tegenlacht. En wanneer de komst van den inspec teur haar afgetrokken maakte, terwijl zij den tuin doorliep, was het, omdat zij dacht aan dien onbekende, als aan een voornaam persoon, een soort van prins, die men met gepaste eerbied moest ontvangen, terwijl gezorgd moest worden dat zoo'n hoog per sonage zich vooral niet verveelde. Georgette was dus nog verre van kalm, toen haar tante haar opdroog voor de kamer van mijnheer den inspecteur te zorgon en er op te letten dat die vooral goed werd klaargemaakt. Die kamer was niet mooi, men noemde haar do logeerkamer ofschoon men nimmer een logé had gehad. Oom Pieter had ook zoo uiterst weiuig kennissen. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4