Buitenland. Spit in den Rug. Mejuffrouw Valk is gezond Zij heeft de Pink Pillen gebruikt. Het Orgelconcert Zooals algemeen werd verwacht deed de geannonceerde uitvoering vau gewijde muziek, Zondagavond tal van belang stellenden naar het Kerkgebouw der Doopsgezinden hun schreden richten. Ten einde zich een goede plaats te ver zekeren waren velen reeds tijdig daarheen gegaan, zoodat toen het daarvoor bepaalde tijdstip was aangebroken het Kerk gebouw flink bezet was. Het Praeludium van Bach, het orgel nummer waarmede het Concert aanving, maakte reeds dadelijk een uitstekende indruk en die indruk werd ongetwijfeld niet weinig versterkt door het elftal andere schoone nummers dat er op|volgde. Vooral de nummers voor zang en die voor zang en viool, waren eemg schoon. Met ademlooze stilte werd naar elk nummer geluisterd en zeker allen waren het hierover eens dat het een avond was van waar kunstgenot. „Zulk een perzik smaakt naar meer," hoorden wij beweren, en zeker velen zullen het daarmee eens zijn. Een woord van lof komt toe aan de dame en de beide heeren welke de uitvoering gaven en zich op zoo uitstekende wijze van hun taak kweten; aan het bestuur der Doopsgez. gem. welke die uitvoering alhier deed plaats hebben, zij daarvoor een woord van dank. (Een bericht ons van Oosterend toe gezonden omtrent het Concert aldaar Zaterdagavond gehouden, luidt vrij wel in denzelfden geest als bovengemeld Met veel opgewektheid werd in de verloopen dagen dezer week door onze Katholieke medeburgers het priester- jubilé van Z. H. den Paus op burgerlijke wijze gevierd. Tot deze mededeeling moeten wij ods bepalen aangezien ons geen meerdere gegevens ten dienste staan De Scheimarkt. Gisteren werd alhier de laatste markt voor dit jaar gehouden, de zoogenaamde Scheimarkt en daarmede zijn tot 15 Maart a. s. de markten afgeloopen. De aanvoer van Wolvee was van weinig beteekenis, RuDdvee en Biggen was ruimer aangevoerd. Van den handel valt weinig te zeggen, dat was trouwens van deze laatste markt wel te denken. De op dezen dag tevens gehouden verkiezing van Hoofdingelanden voor de 30 polders, bezorgde ook aan de markt nog al goed bezoek. Uitslag Verkiezing. Gisteren had de verkiezing plaats van twee Hoofdingelanden voor het Water schap de dertig Gemeensch. polders, tengevolge de periodieke aftreding van de heeren C. B. Bakker en C M. Veeger. Uitgebracht waren 489 stemmen. Volstrekte meerderheid 245. De stemmen werden uitgebracht als volgt Jb. Nz. Kikkert 236 Joh Roeper 210 C. B. Bakker 181 M. Langeveld Az. 136 R. Keijser Cz 67. S. Bakker Dz. 34. S. Zijm Pz 32. Jan Eelman 18 C. Boon 9. J. Bz. Bakker 9. Johan Keijser 8. S. Eel man Sz. 6 C. Veeger 3. Jn Kikkert Nz. en C. R. Keijser ieder 1 stem. Eene herstemming moet dus plaats hebben tusschen de vier eerstgenoemden. Oudeschild, 10 Nov. Door het vaste weder der laatste dagen zeilen de oestervisschers geregeld eiken dag uit. Ofschoon de vangst niet zoo ruim is als in den beginne, wordt er toch nog al een oestertje gevangen. Jammer is het maar, dat zij niet zoo vlug van de hand gaan. De wulken zijn weer in prijs gestegen. Er wordt nu f 4 per HL. besteed. Wordt bij eenigs- zins vriezend weer de oesterkor allicht door het garnalennet vervangen, tot he den merkt men hiervan echter weinig De blazerschuit TX 85 heeft eenigen tijd het garnalennet aan boord gehad, maar de uitslag schijnt niet aan de ver wachting beantwoord te hebben. Zoo ooit dan blijkt het in deze da gen van droogte, nu hier bijna alle regen bakken leeg zijn, van hoe groot nut de wezenputten voor ons d^rp zijn. J immer dat de Nieuwe of Schildsloot in zoodani- gen toestand verkeert dat de waterboeren slechts met groote moeite met half ge laden booten er door kunnen komen. Te hopen is het, dat er weldra afdoende verbetering in dien bestaanden toestand mag komen. Ben Room5 Nov. De heer S Lap alhier is herkozen als Notabel der Nederd. Herv. gemeente. Waal, 9 Nov. De heer Th. de Jongh, vroeger alhier, thans Gouvernements-onderwijzer in Neerl. Indië en wel te Kraksaan, is op zijn daartoe gedaan verzoek met 1 Nov. overgeplaatst naar het Inlandsch onder wijs en geplaatst aan de Eerst Inlandsche school te Kediri (eiland Java.) De Cocksdorp, 9 Nov. Het tooneelgezelschap „Eensgezind heid" alhier gaf gisteren en eergisteren eene uitvoering in het lokaal van den heer Zoetelief. Omdat het aantal dona teurs tot boven de honderd was gestegen meende het gezelschap het programma tweemaal te moeten afwerken, daar het kon voorkomen, dat de zaal in één keer al het pubiiek niet zou kunnen bevatten. Het bleek echter, dat dit voortaan niet meer noodig was. Was bij de eerste uitvoering de zaal goed bezet, bij de tweede was de opkomst zeer gering. Eerst werd opgevoerd „Een vijand van Vooruitgang," drama door A. L. Ezn. en daarna het blijspel „De Proef. De rollen waren goed ingestudeerd en uit stekend opgevat, zoodat mooi spel werd geleverd. De ernstige passages in het drama ontlokten den toehoorders menigmaal eene traan, terwijl het blijspel herhaalde malen aanleiding gaf tot hartelijk gelach. Het luid applaus aan het slot was een bewijs, dat zij die hier waren opgekomen, een zeer genoegelijken avond hadden doorgebracht. De heer Toet, die de leiding heeft, dankte de aanwezigen voor de belang stelling in „Eensgezindheid." Bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn tot notabelen herkozen de heeren G. A. J. Alderlieste en Jac. Boon Mz. en tot leden van het kiescollege de heeren D. Buijs, B. Dros en J. Barends. Oosterend, 10 Nov. Zondagavond vierden de Chr. Jonge- lings- en Jongedochtersvereenigingen in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. haar 13e jaarfeest. Nadat de samenkomst door den Wel Eerw. Heer Ds. Kramer was geopend, sprak de WelEerw. Heer Ds. Prins, van oostermeer, de feestrede uit, terwijl ook de verdere leiding in zijne handen bleef berusten. Ernst en luim wisselden elkander af in samenspraak en voordracht Onderscheidene vereenigingen van andere plaatsen waren vertegenwoordigd door afgevaardigden die ook het woord voerden. Het feest, dat met veel opgewektheid werd gevierd, duurde tot laat in den avond voort. Vlieland. In de Rijkspostspaarbank ten Post kantore alhier werd in de maand October ingelegd f 721,77, terugbetaald f 437,48. Het laatst uitgegeven boekje was n°. 327. Een vreemde plaag. Men schrijft aan de „Arnh. Ct." uit Winterwijk Een onzer ingezetenen is door een vliegenplaag bezocht. Achter het behang van verscheiden vertrekken hebben zich honderden nesten van vliegen gevestigd. Alle tot dusverre aangewende middelen om de diertjes te verdrijven, zjjn vruch teloos gebleeken, zoodat de inwoners ten slotte hebben besloten al het behangsel papier weg te nemen de muren af te krabben en dan opnieuw met doodende specie te bestrijken. Daarmede zijn ze thans begonnen een heele kist vol vliegen die thans zeer mak zijn, hebben zij nu reeds verzameld. Alle steenen van den muur zijn vol zeer kleine gaatjes, precies wormgaatjes in hout en die gaatjes loopen door den geheelen steen. Nooit werd zoo'n verzameling vliegen bij elkaar ge zien. Of men het juiste middel tot verdel ging nu gevonden heeft, zal het volgend jaar moeten uitmaken. De Brielsche Vliegmachine. De Brielsche vliegmachine zal binnen eenige dagen worden opgelaten. De uitvinder, de heer Robjjns, moet, naar verluidt, het plan hebben dit niet te Brielle te doen, maar zoude Den Haag hiervoor zijn aangewezen. Landbouwzaad. Men schrjjft aan de „Ass. Ct." Ten einde tegemoet te komen aan de behoefte van betrouwbaar zuiver zaai zaad tegen matigen prijs, is het bestuur van de Vereeniging van Oudleerlingen der Rijks Landbouwwintersbhool te Gro ningen van plan zaaizaadkweekvelden aan te leggen. Men wenscht a.s. voor jaar met haver te beginnen. Het origineel zaaizaad zal dan direct van den kweeker worden betrokken voor rekening van de Vereeniging, 't Zal gratis aan den teler worden verstrekt. Deze is verplicht het uit te zaaien en verder te behandelen onder toezicht van een commissie van drie personen. Het verkregen enterzaad moet als goed zaaizaad behandeld worden. Een monster ervan wordt ter onderzoek op kiemge- halte gezonden aan het proefstation voor zaadcotröle te Wageningen. Daarna wordt het zaad beschikbaar gesteld voor de leden tegen een prijs niet hooger dan 50 ets. boven db hoogste noteering op de Groninger Beurs. Lang gewacht. Te Houtigchage (Pr.) hadden hij en zij voor 25 jaar geleden besloten lief en leed te dealen. Trouwen volgens de wet, achtten ze overbodig. Ze zijn nu groot vader en grootmoeder geworden, en om de kinderen echt te maken, zullen ze gaan trouwen. Toch een kostwinning. De vroegore rangeerder Proost, wien indertijd aan het Staatsspoorstation te Meppel het ongeluk overkwam, dat hem de beide beenen werden afgereden, heeft thans telegrafeeren geleerd en zal binnen kort als telegrafist bij de Staatsspoor aangesteld worden. Slechte tijden. Men schrijft uit Alkmaar aan „Het Volk" Aan de Alkmaarsche IJzer- en Metaal gieterij, directeur Th. van Spall, hebben Zaterdagavond j,l. een 40-tal arbeiders aanzegging gekregen dat hun werk met 14 dagen is afgeloopen, terwijl het schijnt vast te staan, dat er nog binnen enkele weken een 40-tal op straat zullen komen- Er is aan deze fabriek hoegenaamd geen werkmen had den arbeidsdag reeds ingekrompen op 7 uur per dag, maar ook dit heeft niet mogen baten. Een rijke bedelaar. Te Geldern (Duitschland) is een bejaarde bedelaar aan den weg gevonden, die 16,000 mark bleek te bezitten .Hij ver keerde in zoo treurigen toestand, dat men hem naar een ziekenhuis heeft moeten brengen. Een zonderling. Aan de „Tijd" schrijft men uit Rome In Rome's straten trekt tegenwoordig algemeen de aandacht onze landgenoot de heer Salomonson, naar ik meen, be- hoorende tot de bekende familie der in- dustrieelen te Almeloo. Hij draagt, als de Nazareners lang en golvend haar en een zwaren baard. Zijn kleeding is zeer oorspronkelijkeen tot op den grond neerhangende zwarte mantel. Waarover een blauwe tunica, en roode sandalen. De onvermoeide wandelaar steunt altoos op een soort herderstaf. Zwijgend trekt deze wandelende Jood door de straten der Eeuwige Stad, door iedereen met verwondering nagestaard. De heer Salo monson treedt namelijk op als profeet van een nieuwe godsdienst, waardoor het menschdom moet terugkeeren tot den oerstaat der natuur, dus zich van alles wat overtollig is in voeding kleeding en woning geheel onthouden. Dan eerst zal het menschdom weer gelukkig kunnen worden 1 Menige stad van Italië bezocht hij, doch zonder resultaat. Een winstgevend ongeluk. Vier inwonende geneesheeeren van een der Brusselsche gasthuizen deden een uitstapje per automobiel. In de Ardennen kwamen zjj in botsing met een varken, dat van den schok doodging. De voerende dokter stopte, betaalde aan den eigenaar de schade en het slacht offer opladend, reed het gezelschap voort In de volgende stad verkochten zij het doode varken met 12 fr. winst. Zeo meldt de Patriots. Ijsberen voor de slede. Te Hamburg worden op het oogenblik proeven genomen, die een geheele om wenteling zullen brengen in het vervoer te land in de Noord, en Zuidpoolstreken; men is namelijk doende, ijsberen af te richten en hun te leeren een slede te trekken; men verwacht van deze zonder linge trekdieren uitnemende diensten bij het ontdekken van de beide Polen; de Noorsche kapitein Amundsen denkt er een viertal van mee te nemen bij zijn aanstaanden Noordpooltooht. Als deze koene reiziger niet terugkeert van zijn tocht, dan kan men althans vrij zeker weten waar hij gebleven is. Luchtvaart. Terwijl men in Amerika met 1 Mei van het volgend jaar een dagelijkschen luchtschipdienst tusschen New-York en Boston wil openen zal te Parijs het publiek vermoedelijk excursies in de omstreken met een bestuurbaar lucht schip kunnen ondernemen a 200 frs. de persoon. Men moet niet zeggen dat er niets nieuws Jonder de zon is. Wanneer men tweemaal daags wrijft met Kloosterbalsem is men binnen drie dagen genezen. Prijs per pot 0.35, 0.75 en 1.20. Let op den rooden band met bandteekening L. I. Akker. Mejuffrouw Elisabeth Valk, geboren Goveis, oud 59 jaren, wonende te Rotterdam, Koepelstraat no 13, schrijft ons het volgende ter bevestiging van hare merkwaardige genezing, dank zij de Pink Pillen verkregen Mej. Valk (Cl. Schotel, Rotterdam) /'Gedurende 7 jaren, schrijft zij, heb ik, stukje bij beclje mjjne vroeger zoo uitmuntende gezond heid zien verminderen. Ik kon met den besten wil dien slechten toestand niet op rekening van mijn leeftijd stellen, want er was een te merk baar verschil tusschen betgeen ik geweest was en belgeen ik was geworden. De bloedarmoede had zich van mij meester gemaakt, zij had bezit van mijn organisme genomen en hare verwoestingen hadden zich eerst langzaam voorgedaan, zoodat ik er geen acht op bad geslagen. Maar ir. de laatste tjjden waren alle verschijnselen erger geworden, hadden zich meer en meer voorgedaan en werd het noodzakelijk hen tegen te houden, en hen te doen verdwijnen, teninde een noodlottigen afloop te voorkomen. Men schreef mij toen een behan deling voor en daarna een tweede, die geen van beiden iets voor mijn gezondheid uitrichtten. Dat ziende, en ook ziende, hoevele menschen zeer goed door de Pink Pillen genezen werden, heb ik die pillen gebruikt en mij er zeer goed bij bevonden. Zoo heb ik al mijne kwalen doen ver dwijnen. Mijne krachten zijn geheel teruggeko men en ik kan zonder vermoeienis een lastig werk ondanks mijn leeftijd ten uitvoer brengon. Ik heb niet meer die pijnen in de lenden, waaraan ik tevoren weken lang leed. De duizelingen, de verblindingen, de bcdwelmingen hinderden mij niet meer, en ik kan ook langen tijd loopen zon der zwakten in de beenen te hebben. Ik heb goede eetlust, ik slaap uitstekend en mjjn spijs vertering is opperbest. Iedereen is het cr over eens dat ik er veel beter uitzie, en zij die my gedurende 7 jaren hebben zien verminderen, vra gen mij waaraan dit zoo merkwaardig herstel mjjner gezondheid moet toegeschreven worden." Eet voorbeeld van Mejuffrouw Valk is geen uitzondering. Alle personen die de Pink Pillen hebben gebruikt hebben dezelfde resultaten ver kregen. Het middel is goed voor alle leeftijden en voor alle gestellen. Wat het voor deneenen mensch doet, zal hot voor allen doen. De Pink Pillen moeten u genezen. Zjj alleen kunnen met zekerheid do uitgeputte lichamen her stellen, nieuwe krachten geven en alle organen in werking brengen. Zjj bezorgen bloed met iedere gift, dat wil zeggen dat zij, zoodra gij zo gebruikt, aanvullen wat u aan ryk en zuivor bloed ontbreekt. Iets anders is niet noodig, en de voort- cbrachto uitwerking is even goed ziohtbaar als e werking van het water, van de lucht, van het licht op de planten die er eenigen tjjd van ver stoken z\jn geweest. De Pink Pillen genezen do bloedarmocdo en bleekzucht der jonge meisjes, do maagkwalen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, hcupjicht, rheu- matick, St.-Vitusdans, zenuwuitputting en neu rasthenie. Prjjs f 1,75 do doos, f 9,per 0 doozon. Verkrijgbaar bjj Snabilió, Hoofd-dopóthoudcr voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor den Burg en omstrekon bjj do firma T. BUIJS en verder by verschillende apothokers en goede drogiatcn.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 2