Mongieterij van W. Grimijser. DAALDERS CHOCOLADE Aanbesteding W. Keessen Wzn. Zoon, een zeer vruchtbare hofstede, Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Als het leven een last is. Te Oosterend bij P. Dros Gz, den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Joh. P. Dros. FEUILLETON. Een zéér eenvoudige geschiedenis. Boekh. Parkstraat. BOEKWERKEN, Uitstekende chocolade kan tevens goedkoop zijn; dat bewijst groote doozen (18 tabletten) middelsoort (12 kleinste (6 tabletten per stuk f 1,50 - 1,05 - -,55 - -,10 ■-a _l l_ crs pj a -ca a Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Steeds voorradig: Vraagt prijscourant. 52 52 en II 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 II II 1 1 1 1 Wij vestigen de aandacht op de groote collectie in alle prijzen, voor jongens eu meisjes, in onzen boekwinkel voorhanden. SCHRIJFBOEKEN, KASBOE KEN en alle Schrijfbehoeften steeds ruim voorradig. LANGEVELD DE ROOIJ. 1 1 1 1 II II 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 van HET RIJDEN met den Leeraar der Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend. Leden der gemeente kunnen hunne Inschrijving doen vóór of op 25 November bij ondergeteekende, bij wien I tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn Namens de Kerkeraad, Jb. KIKKERT P.Pz. Bloemisten en Boomkweebers, üiterweg No. 97. Aalsmeer. Handel in Planten en Gewassen. Plantsoen tot het aanleggen van bosschen. Boomen ter beplanting van wegen. Palmen. Azalea's. Alle soorten BloemeD tot de minst mogelijke prijzen. Levering van alle soorten Vruchtboomen. TE KOOP genaamd „Hertenkamp", liggende in "Waal en Burg te Texel, groot 12,5 H.A. land, met ruime stalling, idem hooiberg; daarbij nog wagen schuur. Het wordt thans door twee gezin nen bewoond, zeer geschikt voor bloembol lencultuur, idem bouwland, thans is het weide en hooiland. Geheel vry van Polderlasten. Inlichtingen en bevragen bij de eigenaars, Gebr. BAKKER, Westen, Texel. C3 S» PJ ca nt i I co «aS "S3 CQ co CO Q— -ca OJ co co CD CD CO tsi oo 9= -2 -ca CO CO DQ C35 TEXEL, belast zich mot het maken van in gewapend en ongewapend beton. in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. •-3 De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentién in an dere couranten en met de leuerering uan Cou ranten en Tijdschritten Voor vele menschen is het leven een last. Wanneer een mensch altijd ver moeid is, dan is het niets gedaan. Of als een mensch nergens lust in heeft. Of wanneer iemand gedurig pijn heeft. Ja, wie zoo iemand nog hulp of raad kan aanbrengen, die is een weldoener. Welnu, de SANGUINOSE (zuiver plantaardig tonicum) brengt nog uitkomst in die wanhopige en langdurige toestanden wanneer het leven een last is. Luister wel wat de heer J. te Linde te Dinxperlo aan onzen wederverkooper, de firma Wed. J. Verbeek aldaar meldde Langen tijd was ik lusteloos; gedurig vermoeid en dikwijls vreeselijke zenuwhoofdpijnen; zoodat ik heel niets meer doen kon en altijd maar zitten of liggen moest. Van alles had ik geprobeerd, maar niets mocht mij baten, tot dat ik de SANGUINOSE genomen heb; en ik kan u werkelijk verklaren dat deze mij uitstekend geholpen heeft; ik ben er geheel door opgeknapt. Na enkele flesschen gevoelde ik reeds beterschap. U moogt dit in de courant zetten. Dinxperlo, October 1908. J. TE LINDE. De Sanguinose wordt verkocht in groote groene flacons van 300 gram inhoud. Zij kost f 1,50 peril.; de 6 fl. f8, de 12 fl. f 15,—Tweemalen per dag een eetlepel is in de meeste gevallen voldoende. Maar zorg dat gij de echte SANGUINOSE krijgt. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag, VAN DAM Co. Vrij naar het Franseh door A. B. 9) Georgette nam niet de moeite zich zelf af te vragen wat wel die belangrijke zaak koD zijn, want Jacques wierp zijn sigaar weg en kwam naar haar toe, zeggend U zult ons wel vrij onaardig vinden juffrouw, dat wij u zoolang alleen lieten. Zij dacht O, ja, de tijd viel mij zeer lang. Maar zij gaf slechts ten antwoord Ik rustte uit, terwijl ik wachtte. Is u dan zoo vermoeid? Terwijl hij ging zitten, schommelde zij weder met den stoel. Als u eens wist, wat een drukke dag ik achter den rug heb, zou u mij zoo'n vraag niet doen. Mijn hemel, welke gewichtige bezig heden heeft u dan wel gehad vandaag? Ik heb tante geholpen met het in maken van 'n groote hoeveelheid vruchteD, de geheele tafel was bezet met potten en potjes. Zooveel Maar waarvoor heeft men toch zulk een enorme voorraad ingelegen vruchten noodig Wel, die eet men op, dat is nog al duidelijk, dunkt me, zei Georgette spottend, maar u begrijpt, ik heb die vruchten eerst allen moeten plukken, uitzoeken, enz. enz. En dan, de kleine Lodewijk was vandaag zeer lastig, van de tandjes, denk ik. U, dat denk ik ook, zei Jacques, al zijn best doende even ernstig te zijn als Georgette. Het klonk hem altijd nog vreemd in de ooren haar met haar zoo echt kinderlijk uiterlijk, met haar heldere stem te hooren spreken als een echte huismoeder met veel ondervinding. Hij deed alsof hij waarlijk medelijden met haar had en zei op medelydenden toon: Waarlijk, het leven is onder derge lijke omstandigheden een treurige zaak Zij sprong eensklaps uit haar stoel op, zeggende O, neen! zeg dat niet! Ik vind het wat aangenaam Zij hield eensklaps op, ontsteld over hare eigen opgewondenheid en vroeg aan Jacques Was het niet wat dwaas, wat ik daar zooeven zei Jacques glimlachte en zei Mij dunkt van niet. Dat zegt u alleen maar om mij ge rust te stellen. O, neen, ik verzeker het u, het is de werkelijke waarheid, zei hij op spottenden tOOD. Maar uit de oogen waarmede hij haar aankeek, sprak zooveel ernst en goedheid, dat zij hem niet begreep. En toch, het maakte op haar zulk een geheimzinnige aangename indruk, welke zij echter niet recht begreep. Werktuigelijk plukte zij enkele bladen van een naburige struik en ging daarna weder zitteD, doch niet meer in de schom melstoel. Weet u wel, juffrouw Georgette, her nam Jacques, dat bet zoo zelden voorkomt dat men iemand ontmoet, die tevreden is met zijn latDank zij u, tref ik het beter dan die wijze uit Indië, die ik weet niet hoeveel landen wel afreisde om maar een gelukkig mensch te vinden! En die hij niet ontmoette? vroeg zij ongeloovig. IS UWE ZIEKTE GELIJK DEZE Zoo ja, dan zal dit geval uit Duivendrecht V helpen. Mejuffrouw J. Liesveld, Duivendrecht deelt ons mede: Sedert twee jaar was ik aangedaan met een nierziekte, welke zich vooral door pijn in den rug deed gevoelen. Onophoudelijk had ik er last van en u kunt wel begrijpen, dat dit mij zeer hinderlijk was bij mijn werk. Steeds gevoelde ik mij afgemat en 's morgens bij het opstaan was ik nog vermoeider dan wanneer ik 's avonds te bed ging. Ik had dik wijls duizelingen en mijn eetlust werd hoe langer hoe minder. Geen wonder alzoo, dat ik uitzag naar een middel, wat mij van mijn kwaal zou bevrijden en van mijn vader de goede resultaten hoorende, die hij voor het zelfde euvel verkregen had door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, besloot ik daarmede eveneens een proef te nemen. Ook bij mij bleef de goede werking niet uit. Na korten tijd reeds trad beterschap in en zette ik de behandeling met gunstig gevolg voort. De pijnen verminderden meer en meer, ik kreeg mijn eetlust terug en kan niet anders verklaren, dan dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een uitstekend geneesmiddel voor mij blijken te zijn geweest. Waar ik dan ook kan, zal ik niet Dalaten de goede werking er van te roemen, (w.g.) J. Liesveld. 14 WENK AAN KOOPERS. Foster's Rugpyn Nieren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het geneesmiddel voluit voorkomt. Vraagt uit drukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben. Zij zyn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één-off 10,— voor zes doozen. BLOOKER'S Ja. Maar na er lang om te hebben gezocht. En nog wel in den vorm van een armen, blinden grijsaard, die zijn brood verdiende met bet maken van stroomatten en die niets meer wenBchte dan een plaatsje te hebben in de zonneschijn, terwijl hij de zon toch niet kon zien. Welnu, zei Georgette ronduit, ik zou mij nooit kunnen tevreden stellen met zulk een geluk. Maarer kwam eenige trilling in haar stem, toen zij dit zeiwat zou ik eigenlijk bij al wat ik bezit, nog hebben te wenschen. Ik houd zooveel van oom Pieter en tante Sanny, van den kleinen Lodewijk en van Roosje en van de bloe men en Zij had willen zeggen „en van uw ver blijf alhier" maar zij bedacht zich intijds nog en vervolgde na een oogenblik En iedereen hier is zoo goed voor my Eenige oogenblikken bleven beiden nu zwijgen. Eindelijk hernam Georgette langzaam, als had zij moeite geregeld te denken Ik weet echter, dat het leven niet voor allen goed is. Ik weet ook, dat ik evenals ieder ander wel mijn treurigo uren zal hebben en als ik daaraan denk Wanneer u daaraan denkt? herhaalde Jacques zacht, toen zij eensklaps ophield mot spreken, zoo zacht, dat die eenvoudige vraag haar eensklaps vertrouwelijk deed worden. En wanneer ik daaraan denk, word ik bang. O, ik zou hot niet kunnen dra gen ongelukkig te z(jn. Die woorden klonken in de stilte van den avond als een zenuwachtige angstkreet en Jacques werd diep bewogen van innig modelijdon. O, waarom kon hij haar niet zeggen, dat elk leed haar bespaard zou blijven, dat zij niets te vreezen had. Als zij bij dag zoo gesproken had, zou den misschien de kinderen haar wel hoop hebben ingesproken, mogelijk had ook hij zelf dan nog den spot gestoken met haar ernstige woorden. Maar ook hij was onder don indruk van de kalmte en ernst, welke rondom hen heerschte. Ik hoop, dat u die treurige dagen, waarvan u spreekt, niet zult leeren kennen dan over langen, langen tijd, zei hij op denzelfden zacbten toon, maar ik ben er zeker van dat ge u veel sterker gevoelen zult om het leed te weerstaan, dan ge u nu wel voorstelt 1 U meent dat En om welke reden vroeg Georgette opgewonden. Waarom Omdat de vrouwen, die een hart hebben als het uwe, mijn kind, in zichzelf kracht en troost vinden. Zij weten nog gelukkig te zijn al is hun eigen geluk ook gebroken, door voor anderen te leven en zich in het geluk van dozen te verheugen Georgette keek strak voor zich uit naar de sterren, welke daar aan het uitspansel schitterden. U acht mij beter dan ik in werke lijkheid ben, mompelde zij, ik had daar nooit over nagedacht. Dat is waarlijk heel mooi Zij zweeg en was eenige oogonblikken in gedachten verzonken. Daarop herhaalde zij nog eens: Neon. Ik heb daar nooit over nage dacht. Ik was toch recht egoïstisch. Jacques glimlachte over de nederigheid, waarvan dit gezegde getuigde en over don toon, waarop Gcorgetto sprak. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4