DAALDERS DAALDERS Kunstmeststoffen. CACAO CHOCOLADE Ie prijs landboawtentoonstelling Texel KainietSlakkenmeel maken van bestekken en teekeningen D. A. WISSELINK, LIJNZAADKOEKEN is een zuiver poeder van cacao, dat met water of melk een uitstekende drink- choeolade levert. is een zoete chocolade in tabletvorm, een Versnape ring, die uit de hand wordt gegeten. Zij w&s HEESCH Pïijs per flacon van 230 Gram f 1,-, van 550 Gram f 2,-, van 1000 Gram f 3,50. T. BUIJS en Mej. G. ROEPER, den Burg en M. LANGEVELD. Koog. Een zéér eenvoudige geschiedenis. Firma J oli. F. Morra Kunstmeststoffen, Beste Polderaardappelen, de Beer „CYCLOOP" Veehouders Verkrijgbaar balen Snikerpulp. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. FEUILLETON. WESSAHEH L.AAH WORMERVEER. WED.l.VOLLEN BW. e VtMRAIJ q Ill Het was alweer de Abdijsiroop die haar genas- Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Aikemadestraat 11 Rotterdam. Ter dekking beschikbaar bij W. DIJKSEN, Prins-Hendrik-Polder: Dagelijks verkrijgbaar: onder openbare Controle. DROS Co. S. Keijser Dz- Warmoesstraat, Merk ,,W. L.", BLOOK volgens portret. Mej. de Wed. L. VOLLENBERG te Yenraij verklaarde aan onzen verslaggever het vol gende„Gedunnle geruimen tijd was ik heesch en had vr eselijke keelpijn. Het spre ken vermoeide mij en als ik at of dronk, deed het slikken mij geweldig pijn. 's Nachts bad ik zooveel last van de keel en van aan houdende hoesthuien, dat mijn nachtrust er door verstoord werd. Ik hoorde met veel lof over de Abdijsiroop spreken en kocht dit voortreffelijk genees middel bij den winkelier A mbrosius. Naarmate ik de Abdijsiroop innam beterde mijn keelpijn en ging ook het spreken beter. Na het gebruik van twee flacons Abdijsiroop ben ik geheel genezen en spreek weer goed. U kunt mijne verklaring publiceeren met bijvoeging van mijn portret." De kwaal, waaraan Mej. de Wed Vollenberg geleden heeft, is de keelontsteking. De keelklieren zijn dan rood en ontstoken en dikwijls zijn deze met witte puntjes bezet. Het is voor den lijder dan hoogst pijnlijk om voedsel tot zich te nemen. Meermalen gaat de keelontsteking gepaard met hoofdpijn en koortsen. Men is gewoonlijk geheel heesch, terwijl men een gevoel heeft of men voortdurend slijm moet opgeven, wat evenwel niet gemakkelijk gaat. Wanneer de ziekte lang duurt wordt de ademhaling kort en kunnen zich daaruit asthmaverschijnselen voordoen. Wanneer men zijn toevlucht neemt tot Abdijsiroop, wordt de keelontste king genezen en voorkomt men erger ziekten. T UT OD T ^at dezelfde soort Abdijsiroop bekomt, die Mej. -DJjj _L V.'JT de Wed. VOLLENBERG- gebruikt heeft. Deze alleen geneest en is kenbaar aan den rooden band om de flescb, waarop de hand- teekening van den Generaal-Agent L. I. AKKERRotterdam, voorkomt. All-e andere is namaak. De namaak geneest nooit. VERKRIJGBAAR BIJ: en bij de meeste Apothekers en Drogisten. Vrij naar het FraDseh door A. B. 8) Mijnheer de inspecteur, mogelijk wel een goed boschwachter, doch bepaald een zeer slecht visscher, haalde na eensklaps met kracht op, maar ving niets. Georgette zei hem nu, half lachend, half boos, dat hij wat voorzichtiger moest, om dat hij anders de visschen verschrikken zou. U doet het veel te vlug en te wild, zei zij. O ja, ik ben wel zeer onhandig, zei Jacques terwijl hij er innerlijk pleizier in had Georgette zoo verontwaardigd te zien, hetgeen hij echter niet te zeer liet blijken. En zij herhaalde, zonder er verder over na te denken O ja, zeer onhandig. Daarop ging zij vlug de lijn, welke de inspecteur zoo onhandig in de takken had geslagen er weder uithalen. Het visschen werd nu weder voortgezet en zoo nu en dan afgebroken doordat Rosa volgens Georgette wat al te dicht bij den waterkant kwam. Eindelijk brak de tijd aan, waarop men weer naar huis moest terugkeeren. Men diende zich te haasten, wilde men niet verplicht zijn op het heetst van den dag in de felle zonneschijn te loopen. Zij volgden hunnen weg door het bosch langs een beek, Rosa liep vooruit, om nu en dan een bloem te plukken, dan weder een vlindertje na te loopen, de inspecteur en Georgette liepen er achteraan, als een ouderpaar, dat met welgevallen naar hun dartiend kind ziet. Soms echter had Rosa te lang werk met het naloopen van een vlinder of iets dergelijks en moest Geor gette haar wel eens tot spoed aansporen. Eindelijk had men het bosch verlaten en bevond men zich weer in de weide bij de woning van mijnheer Vignal. Georgette en Rosa gingen thans zingend vooruit, eerstgenoemde droeg zelf de visch welke zij dien morgen had gevangen en die zij aan niemand had willen afstaan om voor haar te dragen. De inspecteur liep achter hen aan. Hij had evenals ieder ander van zijn leeftijd reeds zijn deel gehad der zorgen en verdriet; hij had kleine bedriegerijen en groote leugens opgemerkt. Maar thans vergat hij dat alles bij het zien van dat gelukkige kind, wier kleine voetjes nau welijks een indruk achterlieten op het mol lige grastapijt. En voor zijn geest verscheen ook een lief vrouwengelaat met peinzende blikken nog beminnelijker en schooner dan dat van Georgette. V Tante was in huis bezig met hot naar bed brengen dor kinderen. levert steeds alle Boorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. geteeld in 't Noorden, landbouwer van Lier, prachtige appelen, zure Bellefleur, zoete rib- beling, enz, Verder Nieuwe blanke Zoute- viech potje 5 IE 110 ct., groote volle Haring 10 st. 35 ct. Nieuwe blanke Stokvisch, extra fijne gemarineerde Haring, Zaandammer mosterd. Afnemers rabat. M. VLAS D. SCHUMAKER. (Wit Duitsch Edelzwijn) 10 Sept. '08. DERGELD f 2,a contant. pakhuis Oudeschild, Burg en Cocksdorp Concurreerende prijzen. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het en het houden van toezicht, zoowel bij burgerlijke als bij waterbouwwerken. G. DE BEURS Gz., Kerkgracht 53 Helder. Architect. De inspecteur en oom Pieter liepen te rooken in den tuin en van tijd tot tijd drong hun stem door tot Georgette, die hen met de oogen volgde, terwijl zij in een schommelstoel zat, geplaatst onder de veranda. Werktuigelijk bewoog zij hare voeten en bracht daardoor de stoel in beweging. Het was heerlijk weer, de schemering begon te vallen en onwillekeurig dacht zij nu aan de schoono nachten, wanneer die duizenden van sterren aan het hemelge welf schitterden. Nooit, neen nog nooit van dit jaar had zij aan al dat schoone gedacht. Het was in het heetst van den zomer en het was mogelijk nog tot zeer laat in den avond buiten te zitten, van welke gelegenheid dan ook in ruime mate werd gebruik gemaakt en geen enkel uur van den dag was voor Georgette zoo aange naam als juist die uurtjes, rustig in den tuin doorgebracht. Soms verdiepten de inspecteur en oom Pieter zich in gewichtige gesprekken over de politiek, over don staat der bosschon of eenig ander niet minder ernstig onderwerp en Georgette, ofschoon zij zich inspande het gesprek te volgen om er van te lee- ren vond die avonden dan verloren avon den en wenschto aan do politiek evenals aan do bosschon en do andere onderwerpen in dien geest niet veel goeds toe. Maar er waren ook andere dagen, wan- Dankbaarlieid van een inwoner van Ileiloo. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijken rug. rheumatische piin, zwelliug dor ledematen, onzuiver bloed, duizeligheid, slapeloosheid, onregelmatigeu hartslag en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. De heer Jan Kempe, Breedelaan D. 132 te Heiloo, schrijft ons: Sedert twintig jaren heb ik aan hevige pijn moeten lijden onderin den rug en in de lendeneD. Het was alsof daar iets verdikt was, hetgeen de circulatie van het bloed tegenhield. Ik was smid en naar gelang ik meer werk deed, had ik meer pijn; vooral het bukken viel me moeilijk. Bij de minste beweging kwam de pijn opzetten en ik was hiervoor bij vijf verschillende perso nen in consult geweest. Ik sliep slecht en stond 's morgens meer vermoeid op dan den avond tevoren bij het naar bed gaan. De urine kwam veelal troebel, doch dit was afwisse lend. Ik leed aan rheumatiek en was er in een woord ellendig aan toe. Ik had niet de geringste hoop op herstel na al de medicijnen en geneesmiddelen, dio tevergeefs gebleken waren, en mijn laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik kan u niet zeggen hoe verwonderd en verheugd ik was, toen ik bij inname hiervan dadelijk ver lichting bekwam. Met den dag gevoelde ik, dat ik vooruitging. De pijn en de stramheid verdween en ik gevoelde me opgewekter en levenslustiger. Ik ga thans nog eenigen tijd voort met uw voortreffelijk geneesmiddel en hoop u binnen korten tijd mijn algeheele ge nezing te kunnen melden. Ik ben u inmiddels zeer dankbaar en kan uw geneesmiddel met vertrouwen aanbevelen, (w.g. J, Kempe. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de Pil len, die u zullen genezen, laat u niet over halen iets anders te probeeren. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. 13 pakhuis Burg. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EEKE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. neer het gesprek liep over de reizen, die Jacques had gemaakt, vooral over die in vreemde landen. Op die dagen word zij niet moe te luisteren of te vragen naar allerlei bijzonderheden op die reizen be trokking hebbende. En daar die verhalen haar veel belang inboezemden, dacht zij er nog over na, wanneer zij reeds in haar kamertje zich naar bed had begeven, en meer dan eens zelfs droomde ze, dat zij zich zelf in die vreemde streken bevond, waarvan hij had gesproken en waarin zij hem dan in den regel ook ontmoette. Juist daarom was het, dat Georgette niet gaarne een oogenblik van dien kostbaren tijd verloor en zij de wandeling door den tuin van haar oom en den inspecteur wel wat te lang begon te vinden. Zij kon er echter niets aan doen en wachtte, maar niet zeer geduldig. Den geheelen dag zijn ze al samen. Zij moeten, dunkt me, elkander al niets meer te vertellen hebben, dacht Georgette bij zich zelf. En Georgette dacht dit reeds voor ten minste do tiende maal en deed haar stoel nog mot meer krdcht heen en weer schom melen om den tijd te dooden. De beide mannen lcwamon weder wat meer in hare nabijheid en zij kon duidelijk hunne woorden verstaan. Het is inderdaad een bolangrijke zaak, zei oom Pietor, oen zaak waarover rijpelijk moet worden nagedacht. (w.v.v.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4