Ie prijs landbouwtentoonstelling Texel laken van bestekken en teekeningen Jfieveling- „NICK CARTER", „BUFFALO BILL", Kunstmeststoffen. KainietSlakkenmeel r M. WIERINGA, LIJMAADKOEKEÏÏ de Beer „CYCLOOP" W. Keessen Wzn. Zoon, STOKPAARDJES -LELIRNMELK- ZEEP Loof- en Vruchtboomen. Boekhandel Parkstraat Een zéér eenvoudige geschiedenis. Een eenvoudig raadsel. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo Prijs per flacon van 230 Gram f 1,-, van 550 Gram f 2,-, van 1000 Grain f 3,50. Firma Joli. F. Morra Kunstmeststoffen, Veehouders! FEUILLETON. T. BUIJS en Mej. G. ROEPER, den Burg en M. LANGEVELD. Koog. een zeer vruchtbare hofstede, Beste Folderaardappelen, WESSAHEH LAAK W0RMERYEER. Verkrijgbaar balen Suikerpulp. Ter dekking beschikbaar bij W. DIJKSEN, Prins-Hendrik-Polder. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Aikemadestraat 11 Rotterdam. Dagelijks verkrijgbaar: onder openbare Controle. Concurreerende prijzen. DROS Co. TE KOOP Alle reparation aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. _l "I l_ Merk „W- L.", S. Keijser Dz. Warmoesstraat, ("Wit Duitsch Edelzwijn) 10 Sept. '08. DEKGELD f 2,— a contant. Bloemisten en Boomkweekers, Uiterweg No. 97.Aalsmeer. Handel in Planten en Gewassen. Plantsoen tot het aanleggen van bosschen. Boomen ter beplanting van wegen. Palmen. Azalea's. Alle soorten BloemeD tot de minst mogelijke prijzen. Levering van alle soorten Vruchtboomen. Ondergeteekende beveelt zich beleeid aan voor het en het honden van toezicht, zoowel bij burgerlijke als bij waterbouwwerken. G. DE BEURS Gz., Kerkgracht 53 Helder. Architect. zeep aller dames is de alleen echte van Bergmann Co., Radebeul. want deze alleen geelt een zacht, rein gezicht, blozend jeugdig uiterlijk, witte fluweel zachte huid en schooDe tint, a 50 Cts. per stuk ver krijgbaar bij T. BUIJS. VOORRADIG: de fijnste Peer- en Appelsoorten, Roode- en zwarte aalbessen, Kruisbessen, enz. Stam- en struikrozen, Seringen, Re- dondendroms, enz. Een bekroonde collectie van de 30 fijDste soorten Edeldalia's, Pioendalia's, Pioen rozen, Spirea's enz. 20,000 driejarige en 10,000 tweejarige Elzen, iepen veeren en iepen-stamboomen enz. Mooi en zeer zwaar geworteld. Gebrs. SCHIMAKER. de grootste Detective van Amerika, EN de neld van het Wilde Westen. Elke aflevering bevat een compleet verbaal, kost 10 cent en is verkrijgbaar in den Vrij naar het Eransch door A. B. 10) Jacques glimlachte over de nederigheid, waarvan dit gezegde getuigde en over den ernstigen toon waarop Georgette sprak. Zeg dat ge zeer jong waart en Dog zijt, dat zal de waarheid zijn. Eerst later komt men er toe zichzelf minder op den voorgrond te stellen, nadat men het leven heeft leeren kennen. En dan vooral wan neer men bemint, voegde hij er op zachten toon aan toe. Georgette echter hoorde het en zonder dat zij recht begreep waarom, kwam haar het beeld voor den geest van bet jonge meisje, hetwelk zij in het schetsboek van Jacques had gezien en een soort angstig gevoel beklemde haar hart. Maar het was slechts een snel visioen en zeer vaag. Mijnheer Vignal kwam weder terug, weldra gevolgd door tante Sanny en zij begonnen kalmpjes te praten over betgeen dien dag verricht was. Jacques mengde zich ook spoedig in hun gesprek. Alleen Georgette bleef zwijgen. Tot heden toe had Jacques slechts haar verbeelding bezig gehouden en zie door een paar woorden, waaraan hij zelf zeker nu niet meer dacht, en welke hem toevallig Boven op de Wildervank Op het eindje van Sapmeer In Leiden daar is hij niet In Groningen is hij weer. De oplossing van dit raadsel is zeer eenvoudig, het is de letter R. Zoo gaat het met de meeste raadsels kent men eenmaal de oplossing, dan zijn ze eenvoudig. Men denke slechts aan het ei van Columbus 1 Voor iemand die aan de een of andere kwaal lijdt en die gezondheid zoekt, is het juiste geneesmiddel te vinden, het raadsel, dat hij moet oplossen. Somtijds gelijkt dat heel moeilijk, terwijl het inderdaad soms zoo gemak kelijk is. Voor duizende borst-, long- of asthmalijders was het een raadsel, op welke wijze zij hun gezondheid konden terugbekomen. Toen zij een maal met de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo hadden kennis gemaakt, wrs het raadsel opgelost en genazen zij. De Abdijsiroop geneest dagelijks duizende personen die alle hoop op genezing hadden opgegeven. Hieronder volgt weer een verklaring van iemand die ruim een jaar aan asthma geleden heeft en door de Abdijsiroop genezen is. De heer BEREND DRIESSEN, Varkensmarkt 14 te Utrecht verklaarde aan onzen verslag gever het volgende „Meer dan een jaar leed ik aan benauwdheid op de luchtpijpen. Ik was meestal onaangenaam gestemd, was altijd koud en rillerig en had veel last van koude handen en voeten. Ik hoestte en nieste veel, at bijna niets en kon geen enkelen nacht rustig doorslapen. Ik had pijn in mijn schouder bladen en rug en dacht nooit meer te genezen, omdat ik alle geneesmiddelen vruchteloos geprobeerd had. Ik heb de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo aangewend en Daarmate ik dat middel innam gevoelde ik mijn beterschap toenemen. Ik heb in het geheel 6 flesschen gebruikt en ben volkomen genezen." versterkt de luchtpijpen en longen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. AARZELT NIET MEERals gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt, als Uwe kinderen kinkhoest hebben. Uwe hulp is de beroemde ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo. VERKRIJGBAAR BIJ en bij de meeste Apothekers en Drogisten. pakhuis Oudeschild, Burg en Cocksdorp genaamd „Hertenkamp", liggende in Waaien Burg te Texel, groot 12,5 H.A. land, met mime stalling, idem hooiberg; daarbij nog wagen- scliunr. Het wordt thans door twee gezin nen bewoond, zeer geschikt voor bloembol lencultuur, idem bouwland, thans is het weide en hooiland. Geheel r r f] van Polderlasten. Inlichtingen en bevragen bij de eigenaars, Gebr. BAKKER, Westen, Texel. in den mond kwamen, was hij doorgedron gen tot haar jonge, voor indrukken zoo vatbare ziel. Een windvlaag deed de takken van de boomen boven hunne hoofden bewegen en deed eenige bladeren langs Georgettes voorhoofd dwarrelen. Jacques wendde zich naar haar toe, ver wonderd dat zij zoo bleef zwijgen. Met haar dunne witte sluier, die haar hoold en borst bedekte, haar peinzend gelaat en haar handen gevouwen op de knieën als zat zij te bidden, had zij het uiterlijk van een kleine heilige. Jacques werd er door getroffen. Hoe is u zoo ernstig, juffrouw? zei hij, we hebben vanavond over veel te ernstige dingen gepraat, vindt u ook niet? ik ben bang dat ik u leed gedaan heb. Zij keek hem met hanr heldere oogen aan en ze: Leed gedaan O, neen Ik dank u daarentegen voor hetgeen u mij geleerd hebt 1 Wat is dat dan vroeg tante Sanny, wolko de laatste woorden had verstaan. Jacques begon te lachen. Wij hebben gesproken als ernstige moralisten. O, zei tante, zonder verder iets te zeggen. Zij kende de moralisten slechts bij naam. En wij hebben het besluit genomen ons zonder morren in ons lot te schikken! Is het niet zoo, juffrouw Georgette? Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentién in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Zij antwoordde alleen door hem vroolijk toe te lachen. Dat is een zeer goed plan, zei tante Sanny, Daarop gaf zij het teeken dat het tijd werd in huis terug te keeren. Nu reeds vroeg Georgette spijtig. Reeds Maar het is al vrij laat I gaf mevrouw Vignal ten antwoord. O, de tijd gaat zoo snel, ik kan me vandaag ook al niet voorstellen, mijnheer de inspecteur, dat u nu reeds bijna een maand hier is. Bijna een maand, is het werkelijk al zoo lang dacht Georgette eeDigo minuten later, toen zij zich alleen op haar kamer bevond. O ja, tante had wol gelijk, de tijd ging wol snel. VI Maar toen de inspecteur zich voor eenige dagen naar Parijs had begeven, vond Geor gette dat de uren lang zoo snel niet gingen. Zij gingen haar zelfs veel to langzaam. En toch had zij gedurende eenige dagen nog een onverwachte afleiding. Op een namiddag, dat zij van het dorp torugkwam, bemerkte zij voor hun woning het rijtuig der de Rancy's, do eigenaars van het kasteel van Fongeraie,echte Parijzenaars recht deftige lieden, zooals tante met klem verzekerde. Zij kwamen allcon maar in de maand September, enkel voor de jacht, waaraan mijnboor Vignal als opperhoutvester dan ook steeds deelnam. En dit jaar zou bun verblijf zelfa nog wordon bekort, door het SLAPELOOZE NACHTEN. Een inwoner van Koog op Texel geeft onderstaand een geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aambeien en prikkelenden huiduitslag van groot belang is. De heer H. de Bidder, wonende te Koog op Texel, meldt onsJaren lang werd ik geplaagd door uitwendige aambeien, welke mij vooral wegens de onuitstaanbare jeuking erg hinderden. Bij tijden waren zij erg pijn lijk en kon ik niet eens behoorlijk op mijn stoel zittenV erschillende middelen brachten niet de minste verandering en ik was blij, toen ik van uw Poster's Zalf hoorde, die mij dadelijk zeer veel baat geschonken heelt. Met één doosje ben ik wel is waar niet geheel genezen, doch ik zal nog een tijdje de behan deling voortzetten en met vertrouwen zal ik de goede eigenschappen van uw genees middel aan iedereen bekend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wfjze, die u goeddunkt, (w.g.) H. de Ridder. 15 Verzekert u,dat men u de échte Foster's Zalt geeft, dezelide die de heer de Ridder ge had heelt. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voorkomt. Ze is te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel a 11.75 voor één of f 10 voor zes doozen, geteeld in 't Noorden, landbouwer van Lier, prachtige appelen, zure Bellefleur, zoete rib- beling, enz. VerderNieuwe blanke Zoute- visch potje 5 IB 110 et., groote volle Haring 10 st. 35 ct. Nieuwe blanke Stokviscli, extra fijne gemarineerde Haring, Zaandammer mosterd. Afnemers rabat. M.VLAS&D. SCnUMAKER. Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. pakhuis Burg. aanstaand huwelijk van hun jongste dochter. Georgette kende hen maar zeer opper vlakkig. Soms zag zij hen in den tuin ol ook in hot rijtuig, wanneer dit haar voorbij reed, getrokken door een prachtig vierspan. Er waren altijd veel gasten op het kasteel, omdat mevrouw de Rancy als eeno ware Parisienne slechts op het land vertoeven kon, wanneer zij voldoende gezelschap had; zij was blond en niet mooi on menigeen zou haar zeker leelijk hebben genoemd, als zij zich niet met zooveel smaak had weten te kleeden en zoo recht vriendelijk tegenover iedereen was geweest. Zij vormde een waar contrast met haar man, die, als hartstochtelijk liefhebber van de jacht en sport, liefst buiten woondo en dan ook eon groot doel van zijn leven, voordat hij in het huwelijk trad, op het kasteel had doorgebracht. Gedurende den jachttijd ging hij veel mot oom Pieter om en het was dan ook niet de eerste keer dat hij bij dezen aan huis kwam. Op dit oogonblik bevond hij zich bij hol hek van don tuin, aan het praten met oom Pieter, aan wien hij zonder twijfel eonige inlichtingen vroeg, terwijl in het rijtuig mevrouw do baronnesse, tegen do zon be schut door een prachtigo zijdon parasol, op hom zat to wachten. Georgette had gaarne 'n omwog gemaakt omdat zij op zulk deitig bozoolc niet gesteld was, maar hot was al te laat. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4