eene DIENSTBODE. Voor 1909 Enkhuizer Almanak, Scheurkalenders: Verkrijgbaar In den Boekh. Parkstr. „NICK CARTER", „BUFFALO BILL", Betongieterij van W. Grimijser. Bierbrouwerij Je Gekroonde Valk." Rijwielen Naaimachines NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK M. WIERINGA, HORLOGERIE, Goud- en Zilverwerken. Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON. Een zéér eenvoudige geschiedenis. St-Nicolaas-Cadeaux. Heeren- en Jongens Confectie In Dames- en Kindermantels 25 procent a Contant. Zie de Etalage van Zaterdagavond. Th. SCHRAAG. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenklenr worden op bestelling geleverd. EEN GEHUWDE BOERENKNECHT met inwonende dochter, WAARBORGFONDS St.Nicolaas-Cadeaux. G. D. KIKKERT, de Zuivere Tarwebloem van A. LANGEVELD Pz. M. A. KUIJPER, W. DE BOER, A. WIERINGA, o g 5 2» 8 s TE YEENDAM, OPGERICHT 1S90. P. J. KONING. de grootste Detective van Amerika, EN ts OP cs 22 cc S -22 S -22 -ö a Ja Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz,, enz., Steeds voorradig: Vraagt prijscourant. 22 Tentoonstelling van 9-13 Sept. 1908. VRAAGT en Horlogemaker. Goudsmid. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Hoofd der School te K o 1 h o r n, vraagt tegen Kersttijd a.s. Klein gezin. Loon twee gulden per week. en Boons Yriend van deD Huize Yan Dag tot Dag Nederland in Beeld Haandkalender 30 cent 30 50 130 60 In het filiaal bij den heer N.LAP Weverstraat, den Burg, is een ruime keuze: Horlogiën, Regulateurs, Staande Klokken, Wekkers, Barome ters en een groote keuze in Goud en Zilverwerken, tegen scherp con- curreerende prijzen. Aanbevelend, Spoorstraat 120. Helder. 53 fee o V S3 Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 440.800. Reserve f 285.789.53 Geeft uit 4 °/o Pandbrieven tegen den prijs van 100 Hypotheekrente vanaf 41/* Yerstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. de Held van het Wilde Westen. Elke aflevering bevat een compleet verhaal, kost 10 cent en is verkrijgbaar in den Yrij naar het Fransch door A. B. 13) O zeker, juffrouw, Algiers is een bewonderenswaardig land. Een hemel, een zee en een grond, zoo vruchtbaar. De druiven groeien er zeer overvloedig. Georgette vond, dat haar buurman wel wat veel over de aardrijkskunde uitweidde en om hem weer op den goeden weg te brengen, vroeg zij bijna onwillekeurig Dus mijnheer Debiernes bevond zich op denzelfden tijd als u in Algiers Ja juffrouw, hij had zich daar van een opdracht te kwijten en ik heb van zeer hooge ambtenaren vernomeD, dat hij zich uitstekend van zijn taak aldaar gekweten heeft. O, het is een zeer kundige jongen. Hij zal het ver brengen Vindt u dat ook riep Georgette. Er kwam haar een dankbetuiging op de lippen voor haar grooten buurman, die zoo goed over mijnheer den inspecteur oordeelde, maar zij sprak die niet uit, en mijnheer Desseau hernam, zonder dat hij begreep dat hij er ztjn buurvrouw zooveel genoegen mede deed Ja, mijnheer Debiernes stond in hoog aanzien in Algiers. En waarlijk hij wendde zijn invloed aan om anderen te helpen op een bewonderenswaardige wijze en geheel belangeloos spande bij zich voor hen in. Dat weet ik wel, dat ik tot zoo iets niet in staat zou zijn. En ik ben zeker van wel, zei Geor gette beleefd. Zij was thans zeer welwillend voor haar buurman gestemd. Door een zeer groote aankoop voor het a.s. voorjaar, stelt ondergeteekende zijn geachte Cliëntèle in staat, om van alle goederen, bestaande uit een restant zooals: Mans- en Jongensjekkers, Demisaisons, enz. nog ruim gesorteerd. Spotkoopjes. Een groote partij Manufacturen, Dames- en Heeren ondergoederen, zooals Borstrokken, Lijfjes, Pantalons, Graslinnen Dameshemden met schouder- en borstsluiting, "Wollen Heerenbemden met dubbele borst, Sporthemden, Cheviot broeken en blousen, Corsetten, Bonten en Modeartikelen, eene extra korting te geven van Een degelijker cadeau voor St.Nicolaas is beslist niet te vinden, zooiets komt altijd te pas. In PETTEN, Mans en Jongensmaten een flinke sorteering voor een gering prijsje. Beleefd aanbevelend, ca 525 PJ ca 03 >-*-< CO «Sj ca "H.PJ pq C_3 O c/o aa od od CQ o TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. 5=Ü te ts- —4 -O c_ m GEVRAAGD om met 1 Maart in dienst te treden, liefst die genegen is aan hetzelfde adres dagmeid te worden. M. ALDERHESTE, Eierland, Teiel. Over de toegezegde bedragen van bovengenoemd fonds zal in 't begin der maand Dec. worden beschikt. Namens het bestuur, H. W. KEESOM, Voorz. Jac. KIKKERT Nz., Secr. Het nieuwste in Goud- en Zilverwerken. Het beste in Horloges, Regulateurs en "Wekkers voorhanden bij Burg. Gravenstraat. Deze begon te lachen. O, neen, mejuffrouw, riep hij uit, ik maak mijzelf geen illusies. Die verdienste bezit ik in geen geval. Neen, ik gevoel zeer goed dat ik de deugd niet bezit mijn tijd en moeite te willen opofferen terwille van lieden, die bijna altijd nog niet eens hunne dankbaarheid toonen Onwillekeurig ontsnapte aan Georgette de uitroep Maar men bewijst iemand geen dienst met het doel zijn dank te ontvangen. De groote buurman lachte welwillend om dezen enthousiastischen uitroep. U antwoordt juist zoo als mijnheer Debiernes, mejuffrouw. O, het is zulk een mooie theorie, die volkomen belangeloos heid Maar slechts zeer weinigen brengen haar in practijk. Ik ben dubbel gelukkig, vervolgde hij op zachteren toon en meer ernstig, Jacques Debiernes te hebben lee- ren kennen, want het is een man, dien men zonder eenig voorbehoud kan achten. En die zijn in den tegenwoordigen tijd zeer zeldzaam. Die lofspraak over den inspecteur deed Georgette zoo aangenaam aan, dat hare oogen begonnen te schitteren, hetwelk zelfs aan de overzijde der tafel door mevrouw de Stane werd opgemerkt. Naar aanleiding daarvaD toch zei deze tot oom Pieter dat do oogen van zijne nicht glansden van verrukking. Gaarne zou Georgette nog langer met haar buurman hebben gepraat, die zoo'n gunstig oordeel volde over mijnheer den inspecteur, maar baron de Rancy richtte zich tot bem met een vraag over Algiers waarop hij een zeer uitgebreid antwoord gaf en hij dacht niet meer aan zijn buur vrouwtje. Bovendien liep de maaltijd ten einde, Yoorheen van Yollenhoven Co. Amsterdam en Dordrecht. Vanaf heden zal als onze Vertegenwoor diger voor het eiland Texel optreden de Heer ADR. LAP, te den Bnrg, en bevelen wij genoemden Heer beleefd aan, voor de levering onzer bieren, zoowel per fust als gebotteld. DE DIRECTIE. Amsterdam, November 1908. Onder referte aan bovenstaande annonce beveel ik mij beleefd aan voor de levering van Van Vollenhoven's PILSEAER, LAGER en BOCKBIER, benevens het beroemde Van Vollenhoven's STOUT, op fust en op flesschen. ADR. LAP. Den Burg, November 1908. hoewel zij niet gemerkt had, dat hij zoo lang had geduurd. De gesprekken werden meer algemeen. De oude heer de Sauzanne vertelde op zijn eigenaardige manier een avontuur, dat hem in China was overkomen, naar hij zei en ontlokte daarmede menig kreet van verwondering aan de jonge dames onder zijn gehoor. De beide verloofden hadden voor het verhaal van den ouden heer hun gesprek niet afgebroken en luisterden dus niet naar het verhaal terwijl het jonge mensch naast Georgette een zeer gewichtig gesprek had met zijne andere buurvrouw over de ver diensten van "Wagner, van wien hij zich een vurig vereerder noemde, zoo vurig zelfs dat hij plan had naar Brussel te gaan om daar een van zijn operas te hooren, welke men in Parijs niet gaf. Zij beant woordde zijne lofspraak op Wagner door hoogelijk de Russische muziek te roemen, Paderewsky, Tehaibowsky, en Rubenstein vooral. O, bij Rubenstein komt Chopin nog verre ten achter, enz. Mevrouw de Rancy maakte een einde aan de gesprekken. Zij stond namelijk op en gaf daardoor het sein tot hot verschui ven van stoelen en het zich begeven naar het terras voor het kasteel. Georgette had groote lust oom Pieter weer te gaan opzoeken, want zij gevoelde zich wel een weinig verlaten te midden van al die lieden welke zij niet kende; hij bevond zich echter te midden van een troep heeren, welke bij elkaar stonden te praten, in afwachting van de koffie, welke spoedig zou worden opgediend, de bedienden waren reeds druk in de weer om de tafels in don tuin or voor gereed to maken. Georgette kon dus niet naar hom too gaan. EEN ALKMAARSCH SUCCES. Hier wordt wederom een belang rijk geval bekend gemaakt. Mejuffrouw J. J.Fernée, Wolfspad 47 te Alkmaar, deelt ons mede: Het is ongeveer vier jaar, dat ik aan de nieren geledeD heb. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en in de lendenen. Menigmaal had ik scherpe snijdende steken, die mij noodzaakten mijn werk neer te leggen. Ik voelde me steeds erg afgemat en vermoeid en ik was blij, wan neer het avond was. 's Morgens bij het op staan had ik reeds dadelijk een lusteloos gevoel; mqn eetlust was weg en ik had veel last van maagzuur, Ik was ten einde raad en had mijn laatste hoop gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen, welke zoo gunstig besproken werden. Ik ben zeer gelukkig u te kunnen melden, dat de uitwerking daar van boven alle verwachting was. Mijn heele gestel werd er door opgefrischt, de pijn is bijDa heelemaal weg en ik ben nu weer frisch en eet weer flink. Ik zal thans nog een doosje pillen innemen en vertrouw dat dit voldoende zal zijn om mij geheel en al van mijn nier ziekte te genezen. 18 Bijna drie jaar later meldde Mejuffrouw Fernée ons nog: Mocht ik u indertijd een verklaring geven van mijn genezing door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het is me thans een groot genoegen u te kunnen mededeelen, dat de genezing een blijvende is geweest. Ik gevoel me nu volkomen gezond en laat nooit een gelegenheid voorbij gaan om uw voortreffelijk geneesmiddel aan te bevelen, (w.g.) J. J. Fernée. De échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven aan de zieke nieren juist de hulp, die zij noodig hebben; zij voeren uit het lichaam alle vloeibare vergiften, die eiwitverlies, waterzucht, stoornissen van de urine, graveel rheumatiek, steen, heupjicht, zenuwachtig heid, slapeloosheid en neerslachtigheid te weeg brengen en zij neutraliseeren de ver keerde uitwerking van thee, bier en spiritu aliën. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar bij de firma "Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt tranco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één ot f 10,voor zes doozen. op afbetaling van f 1.per week onder strenge geheimhouding. Aanbevelend, Soliedst en goedkoopst adres. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. De dames bleven over 't algemeen maar rechtop staaD, verschikten hier en daar een plooi in haar kleed, spraken over het weer of over hun verlangen weer naar Parijs terug te keeren waar het gedurende het winterseizoen zoo recht gezellig was. Georgette luisterde er maar half naar, daarop ging zij, omdat zij niet het mioste belaDg stelde in dat weinig beteekenende gebabbel met haar armen steunen op do bemoste balustrade rondom het terras en tuurde in de verte, alsof zij daar Algiers kon zien, waar hij geweest was, mijnheer de inspecteur. Zij gevoelde zich tevreden en gelukkig en niet minder trots, nu zij wist hoeveel achting hij inboezemde. Georgette had zoozeer hot gezelschap rondom haar vergeten, dat zij beefde toen een arm haar vriendschappelijk om haar middel werd geslagen. Zij keerde zich om en zag mevrouw de Stane naast zich. Wel, juffrouw Georgette, waarom zoo geheel alleen P vroeg de jonge vrouw glimlachend. Ik zou zoo graag eens ken nis met u maken. Wilt u eens bij mij komen zitten Zoo pratende liet zij haar plaats nemen niet ver van een troepje vrouwen, welke druk aan het disputeeren waren over de nieuwe herfstmode en over de verdiensten van het laatst verschenen boek. Daarop vroeg zij Bevalt het u wat in ons gezelschap P Woet u wel dat ik gedurende het dejeuner mijnheor Dossoau benijdde, omdat hij uwe belangstelling in zoo hoogo mato wist te wokkon P Wat had hij u toch wel to vertellen. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVHLO DIS ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4