DE PRINS Frederik de Groote. DAALDERS JBetongieterij van W. Grimijser. Men abonneertzichin Boekh. Parkstr. M. WIERINGA, NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Langeveld de Rooij OPGEKOCHT eerste klasse gebruikte Een zéér eenvoudige geschiedenis, De verpakking is eenvoudig; alles is ten koste gelegd aan de kwaliteit; daarom zoo goed. s Te Oosterend bij P. Dros Gz., den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Joh. P. Dros. IV Koffie en Thee~M de Caffeïnvrije Koffie. DE HUWELIJKSMARKT, EEN FLINKE JONGEN, Nieuwe en gebruikte Rijwielen, FEUILLETON. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. s "2-ë Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz,, enz., Vraagt prijscourant. Het grootste gevaar voor vrouwen. TE YEENDAM, OPGERICHT 1890. P. J. KONING. BELANGRIJKE UITBREIDING van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf 1 Januari 1909 in dit weekblad een roman van den bekenden schrijver WILHELM JENSEN, Fraai geïllustreerd naar beroemdeschilderij en In de Bibliotheekvan DE PRINS worden vanaf 1 Januari 1909 TWEE deelen opgenomen Roman van HED WIG ERLIN, benevens de nieuwe serie verhalen van den bekenden RAFFLES, Cricketspeler en In breker. Fraai geïllustreerd. Elk verhaal is m ticee nummers compleet. Zeer fraaie prijzen worden geregeld uit geloofd voor het oplossen van aardige raad sels. enz. Men abonneert zich door het gelieele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,per jaar voor de gewone en tegen f5,— per jaar voor de luxe-editie. Abotmetnenten kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen tl-aar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon neer en tegen remisie van f3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitjever N. J. BOON, Amsteldijk 13, A MS TE R- DA 1/ Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. vragen tegen Februari aan hunne Drukkerij die goed onderwijs heeft genoten. MeubeleD, Stoelen, Tatels, Linnen-en Penantkasten, Bloemstandaards, Spiegels, Schilderijen, Klokken, Vouw- en Leuning stoelen, Singer Naaimachines, Petroleum kachels. Voor de wasch naar buiten te zen den WASCHMANDEN. MerkenBrennabor, Simplex, Excelsior, Burgers, enz. Aanbeveling, J. LEEN. N.B. Aan het zelfde adres gebruikte Meubelen en Rijwielen in ruil genomen. Vrij naar het Fransch door A. B. 23) Arm kind, je moet nu wat rusten, we mogen zoo niet spreken, weet ge dan niet, Georgette, dat al mochten ook allen rondom ons ons ontvallen, God ons toch nooit verlaat. Zuster Thérèse had reeds sedert lang die kalme berusting verkregen, die haar zoo ernstig eD vol medelijden tot Geor gette kon doen spreken. Deze bezat die kalme berusting nog niet. Zij wendde haar doffe oogen naar de zuster en zei: Ik weet wel, dat ik mij onderwerpen moet, ik hoop ook dat ik er in zal slagen; maar dat gaat maar zoo gemakkelijk niet, nu kan ik dat nog niet, ik ben er te zwak voor. O, zuster, het verdriet is voor mij al te vlug gekomen. Ja, Georgette had gelijk, het verdriet was te vlug gekomen en was te zwaar voor haar jeugdige schouders. Arm kind, zei zuster Thérèse, terwijl zij zich over Georgette heenboog, ik zou u zoo gaarne willen troosten. Een flikkering kwam in de oogen van Georgette. Als zij zuster Thérèse had BLOOKER CACAO ra =5 >- t-iJ fad g fad co «aS ra Z <—i f t 1 CD faj <33 QC -a M-< as co C2- £3 C-3 CD C/3 OD ca a: TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op bet terrein Dabij de Haven. «d faö fa» fa» CD <-a faa Cvi PO Zooals er weinige zijn Verblijdend is het, op te merken in welke wanhopige toestanden deSanguinose nog redding aanbrengt. Mej. de Wed. Blok, Gerard Doustraat 166 te 's-Gra- verhage, schrijft ons: Als ik u dit attest niet toezond, zou ik zeker een heel ondankbaar mensch zijn. Door het overlijden van mijn man en mijn kind in een kort tijdsverloop was ik esne zenuwlijderesse geworden zooals er weinige zijn; ik was niet in staat te loopen; was uiterst zwak; moest ondersteund worden en had in het geheel geen kracht meer. Hoeveel medicijn ik gebruikt heb, niets hielp, totdat mij de raad gegeven werd om het met de SANGUINOSE te probeeren. En nu ben ik heerlijk geholpen tot verbazing van allen die mij kennen; ook de gejaagd heid en vermoeienis zijn zoo goed als verdwenen. U mag dit geval alom bekend maken, want het is de waarheid. Wed. BLOK. Gij, die dit leest, wanneer gij geen baat vindt bij Uwe tegenwoordige behan deling, doet eens als de Wed. Blok, en gebruikt de SANGUINOSE die haar zoo goed geholpen heeftWat zij voor haar gedaan heeft, wil zij ook gaarne voor u doen. Maar wacht u voor namaak; en zorgt, dat gij de echte krijgt uit de fabriek van VAN DAM Co. Prijs per fl. fl.60; de zes fl. f8. de 12 fl. f 15. Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. ontmoet, dadelijk nadat zij van huis ging, en voordat zij in het bosch trad, mogelijk zou zij dan geluisterd hebben naar de ern stige troostwoorden, haar door de zuster toegevoegd, maar thans, nu zij door koorts verhit was, was de zuster niet in staat dat gevoel van troosteloosheid bij Georgette te onderdrukken. U is goed zuster, mompelde zij, ter wijl zij het hoofd op zijde wierp, maar u kunt weten, dat hij gedurende eenige weken bij ons gewoond heelt, dat bij goed voor mij was, dat wij samen hebben gepraat en gelachen. U kunt hem niet doen terug komen, mijn verdriet is het eenige wat ik vaD hem over heb, en ik bemin hem, o, zuster Thérèse, u kunt dat niet weten. Zij hield even op, want de kracht ont brak haar om verder te gaan. Even later vervolgde z(J Ziet u, zuster, ik lijd wel, maar toch heb ik mijn leed van thans nog liever dan mijn geluk van vroeger, toen ik hem nog niet kende. Zuster Thérèse rilde. Zooeven had Georgette gezegd „Zuster, u kunt dat niet weten". Was er dan in hetgeen dat kind deed spreken, iets geheimzinnigs, dat zij niet kon begrijpen! Zuster Thérèse, wier ideaal zoo hoog verheven was, dat aardsch geluk voor haar van minder beteekenis was, begreep als bij ingeving het verdriet van Georgette. Het was nu niet meer de „zuster" alleen, maar ook de vrouw, die met angst vervuld was voor het afgetobde meisje. MijD lief kind, vergeet uw leed en bedenk dat hij gelukkig is; „hij" zei ze op gevoelvollen toon, want zij gevoelde dat als iets het arme kind troost verschaffen kon, bet moest zijn de gedachte aan het geluk van hem, wien zij zoo naït on innig bemind had. Een soort van glimlach speelde voor een oogenblik om den mond van Georgette. Zij mompelde, terwijl zij de oogen sloot als vond zij rust Leven van de vreugde van anderen! Dat zei hij mij ook op een avond. Ja, het is goed te bedenken, dat hij gelukkig is. Voor haar geost kwam nu duidelijk de herinnering aan al wat zij dien avond in den tuin hadden gesproken. Daarop begon zij te ijlen on verteldo zij alle bijzonderheden van dien avond. To vergoefs beproefde zuster Thérèse baar te kalmeeren. Georgette zweeg niet voordat zij einde lijk geheel afgemat in slaap viel, veront rust door droomon, gedurende welke zij meermalen diepe zuchten slaakte. Buiten huilde do stormwind door het geboomte. Iemaud uit Urk vertelt het verhaal van haar ziekte en genezing. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelde ons 10 Januari 1905 mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug eu de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar, ver moeid gevoel en had erg veel last van duize lingen, 's nachts sliep ik slecht; ik had veel zweetingen, die door plotselinge huiveringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder geworden dadelijk bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kon ik be merken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijd schap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel sterker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht deze pillen allen nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 1 Augustus 1907 bovestigde Mejuffrouw de Vries ons deze verklaring en zeide: Twee en een half jaar geleden gaf ik U een relaas van mijn totale genezing door Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Nadien heb ik zeniet meer behoeven te gebruiken. Ik ben thans, ondanks mijn leeftijd tot alle werk iu staat en laat nooit een gelegenheid voorbijgaan om Uw prachtig geneesmiddel warm aan te bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g. Mej. C. de Vries). WAARSCHUWING, De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig ge waarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te ver langen en geen andere. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozeD. 6 Ondergeteekende beveelt zicli beleefd aan tot het leveren van als agentesse van J. \V. Smitt te Amsterdam Van hetzelfde adres Wed. BOON—Kievit. Warmoesstraat, den Burg. Geplaatst kapitaal f 2 500.000. Gestort kapitaal f 560.800. Reserve f 350.818.28 Hypotheken 31 Dec. 1908 f 20,523,011,62 Pandbrieven f20,002,900, Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 100 Hypotheekrente vanaf 41/,4 Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Zuster Thérèse bleef bij Georgette, in afwachting van de komst van mevrouw Vignal en van den dokter, welken men ontboden had. XII Het is een verschrikkelijke aanval van koorts, had de dokter gezegd als ant woord op de ongeruste vragen van oom Pieter, die haastig daarheea was gekomen omdat het niet mogelijk was om Georgette naar buis terug te brengen. Zij is zoo jong, mogelijk zullen wij haar nog kunnen redden. Maar de dokter wist wel, dat dit zwakke kind aan dien hevigen aanval geen weer stand zou kunnen bieden; dat zoo teodere schepseltje, dat in haar koorts maar voort durend de woorden horbaaldo, welke zij onder weg in het besch ook gedurig had gezegd: O, wat bon ik toch moe. Een enkele maal slechts mompelde zij, zoo zacht dat niomand het verstond O, waarom is hij vertrokken P Den derden dag, bij het aanbreken van don dag, een recht sombere Octobormor- gen, sliep het troosteloozo kind in do eonigo slaap, die haar troost kon schenkon. Mijnheer de inspecteur vernam nooit do werkelijke oorzaak van don doud zijnor kleine vriendin Georgette. EINDE. Gedrukt by LANGKVKLJL) UK IJ, Texel

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4