(HP tJ/ians Betongieterij van W Grimijser. DAALDERS YLEESCHMEEL. M. WIERIHGA, GEVESTIGDE HUISSCHILDER. Dubbele Stam-Slaboonen, Breede Stam-Snijboonen, Alle soorten van Tuin- en Landbouwzaden Langeveld de Rooi] Te Oosterend bij P. Dros Gz, den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Joh. P. Dros. i a 5,— per 50 k.g. R. A. Keijser, Weverstraat, Burg. EEN FLINKE JONGEN, s Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. FEUILLETON. Suze's Droom. MEN MOGE U NAMAAK OPDRINGEN, HOUDT VAST AAN 6E WEET DAT DIE UITSTEKEND IS. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. J. J. RIJK. ^=3 a J=2 Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant -a 22 m OP ONDERZOEK. levert ondergeteekende Naaimachines vanaf f 20 tot f 100 en costumes in alle prijzen, Demi-Saisons vanaf f 8tevens worden alle reparatiën aan rijwielen opgenomen. Beleefd aanbevelend, F. LENGHAUS Oosterend Helder Keizerstraat 62. Onmisbaar bij voeder voor varkens en kippen Ook bij kleiner hoeveelheid verkrijgbaar. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten 20 cent per 5 ons 35 cent per 5 ons bij P. C. BAKKER te Oosterend. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. te den Burg als Degelijke, nette bewerking, prima mate rialen. Concureerende prijzen. Zich beleefd in ieders gunst aanbevelend. J. J. R IJ K. adres Wed. J. RIJK-Vinken. Warmoesstraat. vragen tegen Februari aan hunne Drukkerij die goed onderwijs beeft genoten. ca >- CxJ ca i-l-t >V i co «=a3 03 t—> TtI C3 UJ Jïï CC -*—<33 (33 - s=u C_D C/3 <33 03 03 ca c=n TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. SÖ te ts»- CT3 —3 Eenige inwoners van Den Helder kunnen U zeggen, waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelenden huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van Den Helder hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Leest dit Mejuffrouw A. Smit, Vijzelstraat 70 te Den Helder, meldde ons Sedert vier jaar ben ik aangedaan geweest met bloedende aambei- I en. Deze bezorgde mij een verschrikkelij- ken last en pijn en ofschoon ik gedurende langen tijd daarvoor onder behandeling ge weest ben, kon men mij naar bet scheen, er niet vanaf helpen. Toen ik met Foster's Zalf begon, kon ik dadelijk beterschap waarne men, de pijn verdween evenals de jeuking en nadat ik Uw voortreffelijke Zalf geduren de veertien dagen geregeld bad aangewend, was ik geheel van dit ellendig ongemak verlost. Ik, ondergeteekende, verklaar dat bet bo venstaande waar is en machtig U bet publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. (w.g.) Mej. A. Smit Omstreeks driejaren later bevestigde Me juffrouw Smit ons deze verklaring en zeide: Nadat ik U mijn genezing mededeelde met machtiging tot publicatie, heb ik tot niijn groote vreugde nooit eenige terugkeer dier ellendige kwaal gehad. Ik kan U dan ook niet dankbaar genoeg zijn. 10 Ziet toe, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuffrouw Smit gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,— voor zes doozen. De Keizer yan China, De Keizer van China is overleden. De geneesheeren zeggen dat hij bezweken is AN aan een scherpen aanval van neurasthenie; en, toen wij het lazen dachten wij ]/L aanstonds: „hoe jammer, dat hij geen SANGUINOSE genomen heeft I" Want yk wanneer niets anders meer hielp, dan hielp dikwijls nog de SANGUINOSE dat W/ werkzaamste en zekerste middel tegen bloedarmoedebleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte en verslapping "toestanden. Indien gij lijdt aan neurasthenie, en indien de geneesmiddelen die gij naamt u niet hielpen, neemt dan eens een proef met de Sanguinose, zij zal u helpen. Zij heeft honderden, ja duizenden in ons land en in vele andere landen gehol pen; er is geen reden waarom zij dit u niet zoude doen. Alleen maar, wanneer gij een begin van beterschap bespeurt, houd dan niet op, maar ga juist dóór; ga voort, totdat uwe kwaal geheel overwonnen is. De Keizer van China kon geen Sanguinose krijgen; maar gij kunt haar machtig worden. Wacht dan niet langer, maar bestel na dadelijk bij uw gewonen apotheker of drogist eene flesch SANGUINOSE. net middel is best. Wacht u voor namaak Prijs per flacon f 1,50; de 6 fl. f 8,—; de twaalf fl f 15, De Riemerstaaat 2c/4, Den Haag. VAN DAM Co. Vrij naar 'tFransch door A. B. 2) Allen, overwinnaars en overwonnenen, begaven zich naar mevrouw de Berly, die ook reeds was opgestaan en gereed was naar het kasteel terug te keeren, waarvan men de torens tusschen het geboomte door kon zien. Suzanne had haar arm gestoken onder die van Germaine en beiden verwijderden zich in druk en vroolijk gekout over aller lei kleinigheden, toen het geluid van stem men en het geblaf van honden hen eens klaps deed stilstaan. Uit een laan, welke van het bosch kwam, verscheen mijnheer Arnay, de oom van Suze, in jachtcostuum. Hij zag er recht tevreden uit, als iemand, die voldaan is over zichzelf. Twee heeren, evenals hij groote geldmannen en van den middelbaren leeftijd, vergezelden hem en namen dadelijk hun hoed af toen ze mevr. de Berly en de beide jonge meisjes zageo. Hier! Myrrha, Saladin, Tob! riep mijnheer Arnay, die het druk had om zijn honden bij elkaar te houden, die nog niet genoeg van de jacht schenen te hebben. Welnn heeren. Gelukkig geweest vandaag met de jacht Brengt u weer talrijke slachtoffers mede? vroeg mevrouw de Berly op haren gewonen onverschilli gen toon, die duidelijk te kennen gaf, dat zij er in werkelijkheid in 't geheel geen belang in stelde. Maar die onverschillige toon was haar zoo eigen, dat niemand er meer erg in had en vooral mijnheer Arnay niet, die blij was eindelijk zijne honden weer hijeen te hebben en nu met zijne makkers luide den lof verkondigde yan den heerlijken dag en het jachtgenot, door hen gesmaakt. Eensklaps echter viel hij zichzelf in de reden met te zeggen O ja, dat is waar ook, Wij hebben juist den postbode ontmoet op zijn avond rondte. Hij zei, dat hij brieven had voor de gasten op het kasteel. Suze, die met Tob en Myrrha in het gras speelde, sprong eensklaps op. Voor allen Voor mij ook? riep ze, de honden op zijde duwende, die rondom haar sprongen. Ik geloof niet, mijn lieve, dat hij u er ook onder gerekend heeft. Zij keek zeer teleurgesteld. George de Fiers keek haar glimlachend aan. Juffrouw Suzanne, zei hij, wat is u toch veeleischend, gister heeft u, als ik me niet bedrieg, nog een brief gehad Ja, maar ik moest er alle dagen een ontvangen, omdatstil Myrrha stil dan toch Zij duwde den hond op zijde, welke wat al te woest was in zijne betuigingen van genegenheid. Omdat er thuis zes personen zijn, die mij kunnen schrijven. Zes personen? Ja zeker, zes, niet meer en ook niet minder! Mama in de eerste plaats, o, die schrijft mg dikwijls, verder vader en dan de jongens. De jongens Zeker, mijn beide jongere broeders. En dan nog mijn twee kleine zusjes, do tweelingen U ziet dus, zes personen, do. rekening sluit precies! Zij keek George schalksch lachend aan. Hij begon luidkeels te lachen en zij deed dit daarop ook. Ik begrijp daaruit dat uw correspon dentie even groot is als van een minister, BLOOKER'S CACAO zei George gemaakt ernstig tot haar. Zij wilde er juist op antwoorden toen echter Germaine, die eindelijk uitgepraat was over de faisanten, naar haar toe kwam snellen met den uitroep Suze, Suze, kom toch. We zullen anders geen tijd meer hebben ons voor het diner te kleeden. Meen je dat werkelijk vroeg Suze eenigszins ongeloovig. Zij was zoo gaarne evenals de anderen langzaam naar het kasteel gewandeld. Zij vond het zoo aangenaam met George te babbelen. Maar Germaine bleef op spoed aandrin gen en daar Suze moeilijk de ware reden kon zeggen, waarom ze zich liever niet zoo haastte, moest zij wel met Geimaine mede gaan, al deed ze dit dan ook tegen haar zin. De verstandhouding tusschen de beide meisjes was overigens uitstekend. Eerst was Germaine er wel minder over tevreden geweest, dat Suzanne zoozeer de opmerkzaamheid trok van George de Fiers, die bij alle dames der voorname wereld, zeer hoog stond aangeschreven, maar zij was nu eenmaal zeer toegevend en goed, terwijl zij evenmin vatbaar was voor de jaloerschheid als voor ware genegenheid. En dan nog in haar hoedanigheid van zeer modern meisje, opgevoed in eenen kring, waar het geld verafgood werd, was het ha;ir niet onbekend, dat de keuze tusschen een schoon, arm mcisjo en een rijke erf genameal was die ook niet mooi, hetgeen bij haar dan toch niet het geval was 1 voor de jonge lieden van haar stand niet dan ten gunste van laatstgenoemde kon uitvallen; dus ook zonder twijfel in dit geval wat betreft de keuzo van George de Fiers. Ook vermoedde zij, dat George, die wer kelijk aardig schilderde, Suze bewonderde in zijne hoedanigheid van schilder, als een schoon model. En waarlijk het was gelukkig dat de arme Suze, die geen bruidschat had, omdat haar vader zijn geld verloren had, tenminste nog dat voorrecht bezat er bekoorlijk uit te zien. De beide meisjes waren weder op hun kamers aangekomen. Germaine begon dadelijk aan baar toilet; want in haar oogen was toiletmaken een hoogst ernstige zaak. Suze daarentegen begon dadelijk aan 'n brief te schrijven aan haar moeder, vol van teedere woordjes, waaruit haar teeder en liefdevol hart sprak. Zij was zoozeer in haar correspondentie verdiept, dat zjj er van schrok toen Germaine uit de naburige kamer haar toeriep: Suze, ben je gereed Do bel zal dadelijk voor de eerste maal luiden. Neen, nog niet, maar ik zal me wel baasten, zei ze, vlug haar nog niet geheel gereed zijnde brief in haar vloeiboek slui tende. Een kwartier later was Suze werkelijk gereed en sloeg nog oen laatsten blik in don spiegel, om te zien of haar eenvoudige grijze japon wol goed viel. Toen Suze en Germaine de salon binnen traden, bovond mevrouw Arnay zich daar reede en sprak opgewonden tot Martha de Borly, die werkelijk ook iets van haar gewone kalmte scheen verloron te hobbou: AhGermaine, zei mevr. Arnay, toen zij hare dochter zag binnenkomen, ik hen niet weinig in de verlegonheid. Do avondpost bracht mfj daar oen brief van lady Graham Komt zij overmorgen Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LAN GEVULD DE AO'JlJ/l'excl.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4