Bijblad van de Texelsche Courant. Donderdag 4 Felir. 1909. Vergadering van 't Ziekenfonds. Ofschoon het reglement bepaalt dat de jaarvergadering van 't Ziekenfonds zal worden gehouden in Januari, had dit eerst Maandag den 1 Februari plaats. Door den directeur werd in zijn openings woord ook daarop gewezen en verklaard, dat dit veroorzaakt werd door omstan digheden buiten den wil van het bestuur. Spr. voegt er den wensch aan toe, dat ook nu weder de belangen der vereeni- ging op de gewone amicale wijze zullen worden behandeld. De notulen der vorige verg. worden daarop gelezen en ongewijzigd goedge keurd. Aan 't verslag over het afgeloopen dienstjaar daarop eveneens door den Secr. voorgelezen, ontleenen wij dat ook dit jaar weder veel stof gaf tot tevredenheid doch ook voor veel teleurstelling; menig moeielijk vraagstuk kreeg het bestuur ter oplossing, doch het meent die steeds naar eisch te hebben opgelost en met voldoening op zijn arbeid te mogen terugzien. Het aantal leden, dat op 1 Jan. 1908 200 bedroeg werd met lé nieuwe leden vermeerderd, terwijl er 8 leden uit de vereeniging geraakten, n.l. 5 door vertrek, 2 door overlijden en 1 wegens royeering tengevolge wegens langdurige ziekte. Financieel was het le halljaar zeer ongunstig en ofschoon het 2e halfjaar iets gunstiger was, was dit toch niet voldoende het nadeelig saldo van het le weer te dekken. De uitgaven voor het bekende art. 8 waren dit jaar groot, niet minder toch dan 5 leden maakten gebruik van dat artikel en vervoegden zich bij een spe cialiteit. Mogen niet allen er baat bij gevonden hebben, 2 er van hebben er toch hun volledig herstel aan te danken. In 't bestuur kwam geen verandering. In de vorige jaarvergadering werd n.l. de commisaris Bakker herkozen, terwijl in de laatste bestuursvergadering dit plaats had met den boskh. Wegman. Zeer wordt het betreurd, dat door de langdurige ongesteldheid van den com missaris Graaf, deze als lid moest worden geroyeerd en daardoor ook als bestuurslid moest aftreden. De vereeniging verloor daardoor een flink b°stuurslid, dat flink voor zijn meening duifde uit te komen. Den secretaris wordt duor den directeur dank gebracht voor ziju keurig verslag, ook door deze wordt het herhaald dat het alle bestuursleden ernstig speet, een bestuurslid als commis-aris Graaf op zoo'n wijze te moeten verliezen. Door den penningmeester werd hierop rekening gedaan van zijn gehouden be heer. Volgens de rekening bestonden de ontvangsten uit Contributie f 1085.50 1 reglementen 1.40 renten effecten 51.97 Spaarbank 3.87 Totaaï 1142.74 De uitgaven bestoiiden uit Weekgelden f 76.— bodeloon 108.55 kosten vergaderingen 19.82 uitgave ingevolge art. 8 158.15 administratiekosten 5.64 assurantie 3 50 Geneeskundige hulp 910.60 Totaal f 1282 26 Nadeelig saldo alzoo f 139.52 Het lid P. Lieu wen deelt namens zijn medeleden der commissie van rekening opnemers mede, dat alles accuraat door hen in orde is bevonden en brengt den penningmeester een woord van lof voor zijn keurige nette administratie. Ook aan den boekhouder wordt lof toege zwaaid voor zijn nette boekhouding, terwijl verder wordt voorgesteld de rekening bij acclamatie goed te keuren. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten, terwijl de commissie wordt bedankt voor de genomen moeite om alles nauwkeurig na te zien en den penningmeester voor zijn accuraat werk. Overgegaan wordt thans tot de benoe ming van 2 commissarissen nl. 1 wegens periodieke aftreding van den commissaris H. Smit, welke dadelijk weder herkies baar was en 1 wegens tusschentijdsche aftreding van den commissaris P. Graaf. Met 48 van de 61 uitgebrachte stemmen werd de commissaris H. Smit herkozen en op de vraag van den directeur of hij zijn benoeming aannam werd dooi den herbenoemde verklaard, dat hij den leden dank zei voor het opnieuw in hem gesteld vertrouwen en de benoeming aannam. Bij 2e vrije stemming werd daarop met 38 van de 62 uitgebrachte stemmen tot commissaris ter vervulling der tusschentijdsche vacature gekozen het lid J. C. Smit, welke eveneens dankte voor het in hem gesteld vertrouwen en de benoeming aannam, terwijl hij beloofde zijn best voor de vereeniging te zullen doen. Tot commissie van rekening opnemers werd benoemd de leden welke het vorig jaar als plaatsvervangende leden waren aangewezen nl. de leden E. Lips, J. Leen en K. Puiman, terwijl als plaatsver vangende leden werden aangewezen de leden F. Kalis, Joh. Rijk en C. Visser Allen voor zoover aanwezig namen hun benoeming aan. Aan de orde komen nu enkele voor stellen. Van 't lid L, Polak was ingekomen het voorstel om vooral gedurende de wintermaanden reeds dadelijk ook week geld uit te keeren en tevens om ook vrouwen en meisjes boven 19 jaar in de vereeniging op te nemen, desnoods tegen verhoogde contributie en zonder recht op weekgeld. Het bestuur meent op geen van beide voorstellen te moeten ingaan. De kwes ties omtrent de weekgelden werd reeds meermalen ter sprake gebracht doch steeds op die wijze voor het fonds te nadeelig geacht, zelfs had het bestuur er wel eens over gedacht voor te stellen personen boven 70 jarigen leeftijd van de weekgelden uit te sluiten. Aangezien daardoor echter in hoofdzaak alleen de armen zouden worden getroffen had men er van afgezien. Voor opname van vrouwen en meisjes in het fonds gevoelt het bestuur niets. Beter zou men doen als men dan maar een afzon derlijk fonds voor hen ging stichten. Ook met het oog op het reservefonds der vereeniging is het minder gewenscht. Nadat door den voorsteller nog is opgemerkt, dat hij die vrouwen en meisjes niet gelijk wilde stellen met de mannelijke ltden en door den directeur is geantwoord, dat het bestuur er totaal niets voor gevoeld, wordt het voorstel ingetrokken. Een beter onthaal vond het voorstel van eenige schippers-leden, om, wanneer zij eventueel elders ziek mochten worden, eenige vergoeding van de vereeniging te krijgen. Het bestuur wil daarop wel ingian en stelt voor een nieuw artikel 8a te maken, waarin wordt bepaald, dat schippers, voor de uitoefening van hun beroep elders vertoevende, en daar ziek wordend, voor geneeskundige hulp eene tegemoetkoming kunnen krijgen van hoogstens f 20, Door 't lid J. Smit wordt gevraagd waarom alleen aan schippers dit voor recht moet worden toegestaan en waarom niet aan elk lid De Voorz. zegt, dat de mogelijkheid dan zou bestaan, dat men expres naar elders ging als men b.v. iets mankeerde, dat men niet wilde weten. Als gevolg van deze vraag vult het bestuur het artikel nog in zooverre aan, dat het alleen is voor schippers voor de uitoefening van hun bedrijf elders ver toevende. Het artikel wordt voorgesteld enkel om de onbillijkheid weg te nemen welke er nu bestaat, doordat eenige schippers- leden (plm. 8) een groot deel van't jaar elders vertoevende toch geregeld hun contributie moeten betalen. Het lid M. Dalmeijer acht het ook gewenscht aan alle leden die voorrecht te schenken en wijst daarbij op de leden welke voor hun beroep tijdelijk elders vertoeven. Het lid Borgman zou wenschen, dat ook voor andere zeevarenden het voor recht bestond zoolang zij nog binnens lands vertoeven en om werk zoeken. Het bestuur wenscht echter zoover niet te gaan terwijl bovendien door een der leden nog wordt opgemerkt dat men in Amsterdam en Rotterdam gratis in het ziekenhuis kan worden opgenomen, indien men daar ziek mocht worden. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van 't bestuur aangenomen. Verder wordt aan artikel 8 nog de bepaling toegevoegd, dat men bij aan vrage daarvoor ook moet overleggen eene opgave van den geneesheer, hoeveel geld men reeds voor de ongesteldheid, waar over men een specialiteit wii raadplegen heeft verdokterd voor het fonds. Wijzigingen en nieuw artikel reglement zullen den leden in druk worden toe gezonden. Bij den rondvraag niemand meer het woord verlangende, sluit de directeur de vergadering.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 3