DIT zijn de merken voor 1909: De DAGERAAD-rijwielen Burgers E.N.R. rijwielen, EONGERS rijwielen. GAZELLE rijwielen. Rudge With worth, Zephyr rijwielen DAALDERS 5 D.A.WISSELINK, LIJNZAADKOEKEN M. WIERINGA, Enorme prijsverlaging voor 1909. Sta er op te ontvangen; is goedkoop en goed. voorradige goederen, voorzien van de uitstekende snelle &SS\ Dageraad-banden. 8^ 2 JAAR GARANTIE. Vraagt Prijscourantenbeleefd aanbevelend M. A. KUIJPER, Emailleer-inrichting. Bondshersteller. Thans geen stok meernoodig. FEUILLETON. Suze's Droom. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. WESSAKEN LAAK W0RMERVEER. FINALE UITVERKOOP Betrek nu uw stroomatrassen. Buitengewone genezing van een rheumatieklijder te Ingen. Merk „W. L."r üorlogemaker. Goudsmid Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. /SkT D P* gebouwd van prima fittings vanaf t' 70, F gebouwd van de origineelo B. S. A fittings met de 3 ge- weren, het beste wat bestaat, vanaf 1 105, ^(((m in gebruik bij de Ned. Post en Telegrafie, (550 stuks) vanaf f 65,-. Model A vroeger f 80,thans f' 70,—. Na jarenlange proefnem en Nederlandsch-Indischt Na jaren'ange proefnemingen in gebruik bij bet Nederlandsche en Nederlandsch-Indische leger. Vanaf f 70, Zeer veel gevraagde prima Hollandsche machine vanaf f 55. Beslist het beste voor dien prijs. Engelands beste rijv 125,000 machines pc Engelands beste rijwiel. De grootste fabriek ter wereld, fabriceert- 125,000 machines per jaar van een hoogfijne kwaliteit. Vanaf 105, - van the Zephyr Cycle Mf. Co Coventry. Rechtstreeks uit Engeland. Voorzien van Dageraad banden, vernikkelde velgen met biezen, 2 velgremmen, prachtig gelijnd a f 76. BLOOKER'S CACAO Alhoewel de heer ALBERT VAN LAAR VAN TINTELEN te Ingen den leeftijd van 54 jaar reeds bereikt heeft, zijn er weinig personen die zoo werkzaam zijn als hij. Evenwel heeft hij jaren niet meer kunnen werken, omdat de snoode rheumatiek zijn leven verwoest had, waardoor hij totaal hul peloos was en hij soms hoogstens in staat was onder folterende pijnen zich met een stok voort te bewegen. On langs bad de echtgenoote van den heer van Laar de goedheid de volgende merkwaardige feiten omtrent zijn ge val mede te deelen, teneinde dezelve te publiceeren, opdat aüdere rheuma- tieklijders hun voordeel met zijne on dervinding kunnen doen. De rbeumatische pijnen waren be gonnen in de knieën en breidden zich in korten tijd uit tot in den rug en schouders. De pijnen waren ondra gelijk en de folteringen waren zoo groot, dat hij het somwijlen uit schreeuwde van de pijn. 's Nachts moest hij uit bed komen om tot be daren te komen. Werken kon hij niet meer en als hij moest loopen, kon hij dit slechts met een stok. Wanneer hij in een rijtuig wilde stappen, moesten drie man hem helpeD. Hij had reeds van allerlei geneesmiddelen gebruikt en honderde guldens daarvoor uitge geven, doch niets hielp. Als men alles geprobeerd heeft en niets helpt, dan begint men wel eeDS te twijfelen of er nog genezing mogelijk is. Doch toen ik een advertentie van KLOOS- TERBAL9E-YI las en tevens van verschillende kennissen hoorde, dat het een probaat middel was, liet ik voor mijn man bij den winkelier Gaas beek den Kloosterbalsem balen. Onder eede kan ik verklaren dat de Klooster- balsem mijü man volkomen geDezen heeft. Nadat een pot opgesmeerd was nam zijn eetlust toe en kon hij 's nachts beter slapen en de pijnen verminder den terwijl hy doorging met Klooster- balsem te gebruiken, ging zijn toe stand met den dag vooruit. Toen de vierde pot opgebruikt waf, kon hij zonder stok loopen en na nog eenige potjes gebruikt te hebben, was hij geheel genezen en waren dc pijnen verdwenen. Sedert dien slaapt en eet hij goed en zijn de| wanhopige pijnen niet meer teruggekomen en werkt hij weer als vroeger voor zijn ziekte. De KLOOSTER BALSEM, Klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe monden, brand- en snijmonden, Rheu matiek, Rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, Kneuzingen, Stramheid in de ledematen, Verstui kingen, Lendenpijn, Pijn in den rug, Spieruerrekkingen, Aambeien (zoomei bloedende als andere) Winterhanden en Winteruoeten. Prijs per pot uan 20 gram 35 ct. uan 50 gram 75 ct. en uan 100 gram f 1.20. Hoe grooter pot, hoe uoordeeliger dus. I FT OP' Alleun de echte Klooster- 1 u balsem geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekeDing L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit. Alom verkrijgbaar. Vrij naar 'tPransch door A. 8. 7) Van al hun vreugde, hun droomen, hun hoop was alleen de liefde overgebleven. Maar bij mevrouw Douvry was die liefde onwillekeurig meer zorgzaam geworden, alsof zij gevoelde dat zij meer dan ooit moest passen op haar echtgenoot en hare kinderen. Met oneindig veel geduld wist zij hom steeds weder te kalmeeren, wanneer hij zenuwachtig gejaagd thuis kwam van bet kantoor, waar hij dat saaie, regelmatige schrijfwerk had moeten verrichteo, hij die altijd zoo hield van onderzoekingstochten in den vreemde. In zulk eene omgeving vol liefde was het dat de kinderen waren opgevoed. Maar als 't ware bij ingeving las Suze, die nog niec aoders was dan een vroolijk jong meisje en geen verdriet kende, in do droeve glimlach van hare moedor, onbe schrijfelijke droefheid, bedrogen boop en groote zelfopoffering. Grooto angst greep Suze aan, wanneer zij bedacht dat niets ter wereld aan hare moeder haar verloren illusies zou kunnen teruggeven en kon verhinderen dat haar leven in hoofdzaak er een vol beproeving was. Toen dat idéé bij haar opkwam, in haar gewekt door een enkel woord, een blik van mevrouw Douvry, zei zij er niets meer van en ook later liet zij er niets van blij ken; alleen viel zij bare moeder om den hals en mompelde half binnensmonds, ter wijl zij haar kuste: ,0, lieve moader, boe innig veel houd ik toch van u". Instinctmatig gevoeldo zij, dat haar liefde een balsem was voor do gewonde ziel der arme vrouw. Suzanne, lief kind, de tijd valt je toch niet al te lang, naar ik hoop Het spijt me wel, dat ik voor u een minder aange naam reisgezelschap voor jo beD. Maar wo naderen al mooi. Suze werd door deze woorden van haar oom uit haar mijmering gewekt. Haar gedachten vertoefden immers elders en Diet in den wagon waarmede zij naar Parijs reisde. O, ik verveel mij niet oom, riep zij vroolijk uit. Zij begon werkelijk naar het einde der reis te verlangen en van ongeduld trap pelde zij met de voeten en keek zij naar buiten door het geopende venster. Het was niet meer het veld, maar hier en daar een eenzame woning, welke Suze zag, doch de woningen werden talrijker en meer bij elkander geplaatst. Eindelijk verscheen ook de grooto massa, het uitgestrekte Parijs in 't gezicht, eerst vaag te onderscheiden, maar langzamer hand duidelijker en duidelijker. Eindelijk 'n schel en aanhoudend gefluit der machine, die het station binnenreed en stopte. Suze sprong de wagon uit en drong zich met haar buigzaam lichaam door de opeen gepakte menigte. Haar oom had groote moeite haar daarbij zelfs met de oogen te kunnen volgen en was verbluft door haar opgewondenheid. Met een enkele oogopslag bad Suze het zachte, lieve gelaat hurer moedor en de twee aardige blonde kopjes bij deze opge merkt. En voordat mijnheer Arnay recht begreep waarom zijne nicht hom nu zoo haastig verliet, was Suze haar moedor al SLAPELOOZE NACHTEN. Eon inwoner van Koog op Texel geêit onderstaand een geneesmiddel aaD, dat voor alle lijders aan aambeieu en piikkelendeu huiduitslag van groot belaDg is. I »o heer H. de Ridder, wonende te Koog op Texel, meldt ons: Jaren lang werd ik geplaagd door uitwendige aambeien, welke mij vooral wegens deonuitstaanbare jeuking erg hinderden. Bij tijden waren zij erg pijn lijk en kon ik niet eens behoorlijk op mijn stoel zitten. Verschillende middelen brachten Diet de minste verandering en ik was blij, teen ik van uw Foster's Zalf hoorde, die mij dadelijk zeer veel baat geschonken heeft. Met één doosje ben ik wel is waar niet geheel genezen, doch ik zal nog een tijdje de behan deling voortzetten en met vertrouwen zal ik de goede eigenschappen van uw genees middel aan iedereen bekend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is on machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt, (w.g.) H. de Ridder. 15 Verzekert u, dat men u de échte Foster's Zalf geelt, dezelfde die de heer de Ridder ge- had heelt. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze is te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na ontvangstvan post wissel a i 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. Kassier en Commissionair in Effecfen te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw'vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEREN GOUDEN MEDAILLES. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. van alle tegen verminderde prijzen. Achtend, Weverstraat. J. P. DALMEIJER. om den hals gevallen. Zij kuste haar teeder zonder zich in 't minst te storen aan de vele omstanders. Zij liet haar moeder niet los dan om oven ook de beide tweelingen met kussen to overladen, zon der er ook maar eenigszins op to letten, waar zij hen kuste. De stem van haar oom, wel een weinig spottend van toon, bracht haar even tot bedaren. Mijn hemel, Suze, het is of jo ver- 'j scheidene jaren op reis geweest bent, ver- 'I veelde je jo dan zoo erg by ons? Zij wendde haar oogon, glinsterend van l genoegen, waarin tevens nog eonig verwijt j was te lezen naar haar oom too on riepg O, u weet wel beter oom Mynheer Arnay als man van zaken, die steeds gehaast is, verklaarde in weinige I woorden aan zijn schoonzuster waarom hij 1 Suze nu reeds thuis bracht, eerder dan j bepaald was; hy roemde in hooge mate do [j welwillendheid, welke Suze had getoond j door zoo bereidwillig dio schikking aan to j bieden. Daarop achtte hij zijn rol van oom goed i te hebben vervuld en haastto hij zich het I rijtuig in te stappen, dat hem zou vooren H naar de plaats waar zyn zaken hem riepen. I Wij gaan te voet, niet moeder? zei I Suze. Ik wilde wol opnieuw weer kennis a maken met Parijs. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4