DAALDERS Scheurkalenders. dllijn Katoenzaadmeel. Behangselpapier en Friezen. Gezondheidscommissie Staanplaats Weezenboet nb.den Burg en rrien, ;50 puike jonge Lamsdiapen, 30 dito Oyerhouders. Enktiuizer Almanak, Verkrijgbaar in den Boekb. Parkstr. Boterhammenwnrst Kost 40 ct. p.pond Rookworst 45 ct. per pond. M. WIERI1TGA, Prachtig. Prachtig. Bon voor de lezers van ons blad. „EEN GEZELLIGE BOEL" Vergadering hotel „de Zwaan" VRIJDAG 26 FEBRUARI, Spreker: De Heer A. COLIJN. de Zwarte le klas Olden- burger Stamboekhengst MENTOR FEUILLETON. Suze's Droom. UIEN MOGE V NAMAAK OPDRINGEN, HOUDT VAST AAN GE WEET DAT DIE UITSTEKEND IS. VERZEKERT C. VISSER, Slager. prima gezond dubbelge- zeefd Katoenzaadmeel DROS Co. Mijn prima Joh. Kriebel, J. G. ROEPER Pz. Coöperatieve Olieslagerij „De Boerenbondvan den Noord- Hollandschen Boerenbond Beschikbaar ÜW6 JC. JCeesom, te J2urg J'exel Alle reparation aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. gezeteld te Schagen. DE OPENBARE VERGADERING, be doeld in Art. 27e der Gezondheidswet, ter behandeling en vaststelling van het Jaar verslag over 1908, zal gehouden worden op VRIJDAG 1!» FEBRUARI e.k., des namiddags te één uur in het Raadhuis te Schagen. De Gezondheidscommissie voornoemd, Mr. S. Meihuizen, Voorzitter. Corn. Visser Az., Secretaris. Als gij u nu eens echt wilt amuseeren, wilt schaterlachen, niet om schuinheden, maar om echte vrooliike onschuldige ge zonde, dol amusaüte diDgen die gij zelf kunt lezen en die in de familiekring of daar buiten met enorm succes kan worden voorgelezen koopt dan, wat wij tegen buitengewone lagen prijs hebben aan te bieden. Een nieuw flink boek van den beroemden Amerikaan MAX ADELER, getiteld hetwelk wij u kunnen aanbieden tegen 50 Cent. "Wjj weten zeker, dat wanneer u dit boek gekocht hebt, gij erkentelijk zult zijn. voor de uren van genoegen, die wij u voor zulk een luttel bedrag hebben bezorgd. Denk er aan, de prijs van dit nieuwe groote boek is dus slechts 50 Cent. DE UITGEVERS. op 's avonds 71/2 uur. Onderwerp: P. KIKKERT Jbz. M. A. LANGEVELD. Vrij naar 'tFransch door A. B. 10) Maar ondanks al hare pogingeD, waren er nog vele oogenbikken, dat Suze in hare gedachten nog verwijlde op het kasteel en dat zij er sterk naar verlangde daar weder te vertoeven. Zij benijdde haar nicht en Gladys Tuffton en zooveel andere jonge meisjes, die genoten van allerlei pretjes waarvan zij niet koa genieten eo, zonder ling genoeg, ook het beeld van George de Fiers bleef haar maar voortdurend in de herinnering. Zij kwam dien dag terug vau een wan deling door Parijs. Het was guur herfst weder. Wat is alles toch onaangenaam als het regent, mompelde zij. Acht dagen geleden hadden we nog zulk een pret daar. Wat zouden zij nu vandaag doen Op den schoorsteenmantel lag een brief voor haar van Germaine, vol met verhalen van allerlei genietingen welke mevrouw Arnay hare gasten aanbood. Mogelijk wel omdat Suze dien brief had gelezen eD met gretige haast herlezen, was het, dat zij haar lot zoo onaangenaam vond. Eén passage vooral was er in dien brief, welke haar maar voortdurend weder in de gedachten kwam. Zij kende die bijna nit het hoofd en toch nam ze het geschrijf van Germaine weder op en zocht er die passage in op „Gladys", schreef Germaine, „is allerliefst volgens gewoonte. Zij heeft prachtige ja ponnetjes, waardoor alle heeren verblind worden, te beginnen met George de Fiers. Deze, een kennis van verdienste in zulke zaken, zegt, dat zij zich artistiek kleedt. Somtijds, ik wil het je wel bekennen, Suze, BLOOKER' CACAO tegen de gevaarlijke risico van het WERPEN, in de HOLLANDSCHE BRAND- en YEEVERZEKERING Mij, Opgericht te Oud-Karspel 1816. Directeur EECEN. Dit kost slechts l1/2 °/0 met volle uit- keering der verzekerde waarde, tot verdere inlichtingen wende men zich tot den ver tegenwoordiger der Maatschappij, bij wien ook lijsten van uitbetaalde schade van het vorige jaar ter iDzage liggeD. TE KOOP R. Joh. KEIJSER, Burg. en gevoel ik neiging op haar succes jaloersch te worden, maar ook maar somtijds, want ik aanbid Gladys8 Een spotlach kwam om de lippen van Suze. Zij had diezelfde bekentenis al zoo vele malen in brieyen van Germaine ge zien, alleen was 't voorwerp dier aanbidding steeds iemand anders geweest en was die aanbidding nooit van langen duur „Het is Gladys, die nu bij het tennissen als partner hot meestin trek is bij mijnheer de Fiers. Zij is zoo mooi en zij schenkt hem zulke bekoorlijke glimlachjes. Gister zei hij mij, terwijl hij naar je vroeg8 Het gelaac van Suze helderde voor een oogenblik iets op. dat hij de goede tennislessen niet vergat, welke ge hem hebt gegeven en dat hij er u zeer erkentelijk voor was Enkel omdat zij hem in staat hebben ge steld om zich met Gladys te meten, die eene opmerkenswaardige speelster is8 Met eene levendige beweging wierp ze den brief neder. Er werd gebeld. Suze luisterde, zij was eenigszins opge wonden en had behoefte aan afleiding. In de zijkamer herkende zij den stem haars vaders en dadelijk liep zij, al het gebabbel van Germaine vergetende, mijnheer Douvry tegemoet. Sedert Suze zag dat haar vader droevig gestemd was, deed zij nog meer haar best hem het leven te veraangenamen en hem haar liefde te toonen. O, hoe gelukkig gevoelde zij zich, wanneer zij die bittero plooi om zijne lippen iets kon verzachten. Wat is u vandaag vroeg, vader, zei ze, terwijl zij hem om den bals viel, het voorhoofd naar hem opgericht, opdat hij er zijn welkomstkus op kon drukken. Hij keek haar lang en feeder aan, daarop duwde hij haar eensklaps zacht op zijde en zei Opruiming van eene partij (oude oogst) a f 8,75 per 100 Kg. uit pak huis Oudeschild. Zoolang de voorraad strekt gesmolten reuzel kost f 0.376 Leverworst 0.20 fS en zoolang de voorraad strekt: Vet. ger. spek bij 5 pond 0.30 g Mager ger. spek bij 5 0.35 °- Aanbevelend, Slager, den Burg. Is het vroeg Is uw moeder thuis Het kwam Suze voor alsof de stem van mijnheer Douvry was veranderd en veel doffer klonk. Ja vader, zij is in haar kamer. Wil ik haar even roepen Neen, dank je wel kind, maar ik moet aan 't werk. Laat mij dus met rust, bid ik u, zei hij, terwijl hij haar haoden los maakte, welke zij al pratende om zijn arm had geslagen. Er was in den toon van zijn stem iets zoo beslist, en droevigs tovens, dat Suze gehoorzaamde, zonder dat zij een nadere verklaring durfde vragen en de salon weer binnentrad. Mijnheer Douvry scheen nog een oogen blik te aarzelen, daarna wendde hij zijne schreden naar de kamer zijner vrouw. Deze was aan het schrijven en zij hief glimlachend het hoofd op, toen zij hem hoorde aankomen. Wat, nu reeds, Robert zei ze, even als Suze verwonderd over zijn vroegtijdige thuiskomst. Ja, ik heb m^jn bureau eerder verla ten dan gewoonlijk. Hij sprak op een toon alsof hij zijne gedachten er niet bij had en deze met iets anders bezig waren en Dam plaats in een leunstoel, welke in het halfduister van de kamer geplaatst was. Mevrouw Douvry kon de uitdrukking van zijn gelaat niet onderscheiden, maar de toon van haar stem had haar getroffen en ongerust gemaakt. De brief voor haar bleef liggen, zonder dat het woord waaraan zij begonnen was, werd afgemaakt, Robert, waarom spreek je niet met mij? Wat is er toch? vroeg zij, worstelend tegen do onbeschrijfelijke angst, wolke bij haar opkwam on haar hart beklomdo. Ik heb een onaangename tijding aan je te brengen. Joanne, zei hij metmoeito. TEXELSCnE ZIEKTEN. Er is niets, wat iemand meer uit zijn humeur brengt, niets wat uw geduld meer op de proef stelt dan jeuking der huid. Aambeien makeu u bijua krankzinnig, ze houden u den heelea nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is al even slecht, en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwaleD worden met den dag er ger. Dank zij verklaringen gelijk de vol gende, beginnen de menschen in te zien, dat zij een geneesmiddel onder hun bereik heb ben tegen deze ziekten. Mejuffrouw A. Reik, Kerklaan 201 te Heilo schrijft ons: Ofschoon ik reeds allerlei mid delen tegen een huidziektewaaraan ik twaall jaar geleden hadaangewend had eD hiervoor zelt zes weken in het ziekenhuis te Rotterdam gelegen heb, kon ik hier maar niet afkomen. Deze huidziekte vertoonde zich op mijn handen en veroorzaakte mij veel last en verdriet. Ik kon niet lang met mijn handen in het water zijn, zoo pijnlijk was de uitslag erop. Op aanraden ben ik er toe over gegaan Foster's Zalf eens te probeeren en het resultaat was schitterend. Nadat ik de zalf acht dagen had toegepast, mocht ik een groote verlichting bekomen en nadrie weken hiermede te zijn doorgegaaD, was ik geheel van mijn uitslag bevrijd en kan ik thans zelf mijn werkzaamheden verrichten. Eenige jaren later meldde.Mejuffrouw Reik ons nog: Het is mij een genoegen u de blijvende baat, door Foster's Zalf verkregen, te kunnen mededeelen. Waar ik kan, zal ik uw uitstekende zalf steeds aanbevelen, (w.g.) A. Reik. Ziet toe, dat gij de echte Poster's Zalf be komt, dezelfde soort, die Mejuffrouw Reik gehad beeft. Ze is te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,voor zes doozen. 20 üorlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Ontvangen een reuzencollectie Stalen van Concurrentie onmogelijk. Worden over geheel Texel gratis aan huis bezorgd. Aanbevelend, Schilder. Burg. Onaangename slechte Zij dwong zich kalm te blijven, maar haar lippen beefden. Hij stond op en kwam dicht bij haar. Arme Jeanne, zei hij ernstig, ik had u deze nieuwe kwelling willen besparen. Zoolang nog niets met zekerheid besloten was, heb ik gezwegen, altijd nog eenige hoop koesterende, maar heden ontving ik de officieele tijding en nu moet je het ook wel vernemen Wat dan toch wel viel zij hem in de reden, je weet wel, dat ik sterk ben Jeanne, mijn post van inspecteur is met begin der volgende maand opgeheven. Is het mogelijk O, Robert, waarom dan toch Waarom De toon waarop manheer Douvry sprak werd hard en bitter. Waarom Omdat de heeren aan deelhouders, ontevreden over den raad van administratie een andere hebben benoemd, die, vol ijver om hen te bevredigen, onmid- delijk verschillende veranderingen heeft aan gebracht. Van een dezer veranderingen ben ik het slachtoffer. Ik moet mij eraan onderwerpen en zal dat ook doen. Maar de slag is hard en moeilijk te dragon, vooral ter wille van u, mijne lieve Jeanne. Mijn God! mompelde zij, ook dat nog. Zij had geluisterd zonder hem met een enkele vraag in de reden te vallen, in haar blik lag niets dan grooten aDgst te lozen. Was het mogelijk, dat zij nu opnieuw weder die onzekerheid voor don toekomst welke zij maar al te goed kende, zouden hebben? Als zij nog alleen waren geweest, maar dat was niot zoo, er waren kindereD; Suze, die reeds een jongedoebter was, dan do beide kleintjes en dan nog de jongens, wier opvoeding nog verro van geëindigd was. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4