A Igemeene Behangselpapier en Friezen. Kennisgeving. Panoramaspiegels, Staanplaats Weezenboet nb.den Burg 50 puike jonge Lamschapen, 30 dito Gvertaders. Prachtig. Prachtig. gedroogde Suikerpulp. Verkrijgbaar In den Boekh. Parkstr. To Oosterend bij F. Dros Gz., den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Job. P. Dros. I voor bet maken van bestekken en teeke- ningen en bet honden van toezicht, D.A.WISSELINK, LIJIZAADKOEKEÏT Een smak van een fiets door een hoop kiezel. FEUILLETON. Suze's Droom. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. Beschikbaar de Zwarte le klas Olden- burger Stamboekhengst MENTOR WESSANEN &LAAN WORMERVEER. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, J. G. ROEPER Pz. 2 Paardenstallen een nieuwe en een gebruikte Driewielde KAR en 2 gebruikte BOERENWAGENS. G. de BLURS Gz., Architect. Merk ,,W. L.", Te huur vanaf 20 Maart Bleef voordood liggen. Liefderijke verpleging. Zoolang er leven is, is er lioop. Een ongeluk ligt in een klein hoekje; dat dit spreekwoord waarheid bevat ondervond de heer LOUIS VOLLEN- BERG, wonende Dorpzicht te Yen- raij. Deze heer, die bekend staat als een der beste fietsrijders van Venraij, stapte op zekeren dag welgemoed op zijn fiets om een heerlijk tochtje te ondernemen. Op den weg nabij het café Tielen had hij het ongeluk door een hoop kiezel van zijn stalen ros af te vallen. Hij bezeerde zich zoo danig dat hij op den weg bleet liggen en enkele voorbijgangers hem opna men en hem het café Tielen bin nendroegen, waar hij liefderijk ver pleegd werd. Zijn geheele gezicht was stuk, zijne lippen waren wel twee vingers dik gezwollen, hij kermde het uit van de pijn en kon zelfs niet velen, dat men hem aanraakte. Zoo werd hij naar huis gebracht en werd te bed gelegd, hij zag er vreerelijk uit en zoo onkenbaar, dat zijne familie hem niet meer kende. Het geheele lichaam deed den jongen man zeer en men was algemeen van meening dat het eene langdurige geschiedenis zcu worden. Zijne zuster Antoinette ging naar het dorp en kocht bij den winkelier Ambrosius een potje Kloos terbalsem en thuisgekomen smeerde zij dit uit op doekjes en legde deze op de pijnlijke plaatsen en wonden. Iedereen op het dorp stond er ver steld van dat binnen drie dagen tijd de heer Yollenberg door den KLOOS TERBALSEM, Klooster Sancta Paulo volkomen genezen was. Geen wondje was er meer te zien en alle pijnen waren verdwenen. 4 De KLOOSTER BALSEM, Klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe monden, brand- en snijwonden, Rheu- matiek, Rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, Kneuzingen, Stramheid in de ledematen, Verstui kingen, Lendenpijn, Pijn in den rug, Spieruerrekkingen, Aambeien (zoowel bloedende als andere) Winterhanden en Winteruoeten. Prijs per pot uan 20 gram 35 ct. uan 50 gram 75 ct. en uan 100 gram f 1.20. Hoe grooter pot, hoe uoordeeliger dus. LET OP' -^'enn ec^te Klooster- 4 u balsem geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit. Alom verkrijgbaar. Vrij naar 'tFransch door A. 8. 11) En eensklaps kwamen haar voor den geest de vijf jaren welke er waren verloo- pen sedert hun terugkeer uit New-York en deze schenen haar nu een tijdperk van rust, hetwelk thans ten einde spoedde. Robert, is er dan in 't geheel geen hoop meer?,.. Is er tegen de beslissing van dien raad niets te doen Zou meD niet Eenigszins opgewonden viel hij haar in do reden met de opmerking Meen je dan Jeanne, dat ik mij zal verlagen tot een knieval voor dien raad Wat gedaan is, is gedaan... Er valt niets meer aan te veranderen 1 Een seconde hield hij op, daarna hernam hij op snijdenden toon O, die beslissing van den raad werd mij zeer netjes medegedeeld en o zoo lief De chef verklaarde mij zelfs, dat het hem zeer speetde noodzakelijkheid alleen en wat al niet meer,.. Woorden, niets De meeste menschen hebben liever een kwaal, dan dat zij zoo maar aldoor zwak blijven; alle dagen zwak en geen vooruitgang. Die lijders zijn de schrik der doctoren, die meestal geen raad voor hen weten. Welnu, laat die ongeluk- kigen eens luisteren naar wat de heer H. A. HOBBELMAN te Zelhem schrijft, van wat de SANGUINOSE in een dergelijk geval gedaan heeft. Mijne moeder was onder de behandeling van vier geneesheeren geweest; ook van die in ons land roem hebben; maar zonder baat. Op mijn aandringen heeft zij de toevlucht genomen tot i.w beroemd middel, de SANGUINOSE; en na gebruik van één flacon heeft zij reeds beterschap kunnen bespeuren. Thans is zij weer in staat haar werkzaamheden te verrichten. Mocht udit bovenstaande kunnen dienen, dan mag U er gebruik van maken. Wanneer gij in denzelfden toestand zijt, en geen baat vindt bij Uwe tegen woordige behandeling, neem eens een proef met de Sanguinose 1 Wat zij voor honderden en duizenden in ons vaderland gedaan heeft wil ze ook doen.voor U. Algemeene zwakte, gebrek aan eetlust, aan kracht en energie, slapeloosheid, gedurige vermoeidheid worden snel en afdoende overwonnen door de Sanguinose Prijs per flacon f 1,50; 6 fl. f 8, 12 fl. f 15,— Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Wacht U voor namaak. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan zoowel voor burgerlijke als waterbouwkun dige werken. Kerkgracht 53, Helder. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. P. KIKKERT Jbz. M. A. LANGEVELD. TE KOOP R Joh. KEIJSER, Burg. dan holle woorden, die niet verhinderen, dat die verloren betrekking noodig voor mij was om mijne kindereD te onderhouden, omdat ik, dwaas genoeg hun en uw lortuin, Jeanne, heb verspild in ondernemingen, die bijna al te dwaas waren. Mevrouw Douvry rilde toen zij deze woorden van haar man hoorde, zij begreep maar al te goed hoe grievend diens leed moest zijn. Arme vriend I zei zij zacht, op dien toon, welke Robert Douvry onder zooveel omstandigheden moed had doen houden. Arme vriend, je had je ongerustheid niet moeten geheimhouden voor mijZij was daardoor nog moeielijker voor U te dragen met ons beiden zouden wij sterker zijn geweest Yol liefde keek hij haar aan. Zij was steeds dezelfde, steeds wilde zij haar deel hebben ook van de zorgen Waarlijk nooit was zij hem dierbaarder geweest, zelfs vroeger niet in haar zoo gelukkige dagen, toeD voorspoed nog zoo ruimschoots haar deel was. O, mijn lief en moedig vrouwtje, zei hij bijna fluisterend... Wat is het een zegen eene levensgezellin te bezitten als uDat if: u er niets van gezegd heb, Jeanne was, omdat ik u zoo lang mogelijk uw zoo moeielijk verkregen rust wilde laten behouden, welke met zooveel moeite was verkrregen. Mau rits Arnay zal u wel to hulp komen, z>3i zij, zich evenals een drenkeling san een stroohalm zich willende vasthou den... tvj heelt zooveel goede kennissen! Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. XEGEX GOUDEiY MEDAILLES. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Ontvangen een reuzencollectie Stalen van Concurrentie onmogelijk. Worden over geheel Texel gratis aan huis bezorgd. Aanbevelend, Schilder. Burg. Ja, en hij is er zoo op gesteld anderen te beschermen, is het niet zoo hij houd er zoo vau te worden geraadpleegd 1 De weinige kalmte, die voor een oogen- blik nog zijn deel was geweest, verdween geheel bij het noemen van don naam zijns schoonbroeders en opgewonden liet hij er op volgen O, hij vergeet nooit een bewezen dienst!., door hem zelf bewezen namelijk 1 Hoeveel malen heeft hij mij er niet aan herinnerd, dat het aan hem was dat ik die betrekking van inspecteur to danken had O, als de wreede noodzakelijkheid mij niet dwong, dan geloof ik dat ik liever mijn leven zou slijten als steenklopper aan do zijde van den weg, dan dat ik hem nog voor iets zou moeten bedanken 1 Wij moeten niet aan ons zeil denken Robert, maar aan de kinderen, merkte zijne vrouw droevig op. Juist om hen en om u, Jeanne, wil ik nog verder blijven worstelen tegen het lot, als ik alleen was.. Robert 1 Hij hoorde die angstkreet niet en ver volgde Als ik bodenk, dat ik nu al die be zoeken weer moet afleggen, weer zoo tal van malen, ja onophoudelijk solliciteeren moet en., nutteloos in don regel 1 Als Ik eens oen blik achter mij sla en er al de tijd en kennis zie, welke ik zonder er iets door te verkrijgen heb gebruikt; wanneer ik., thans op vijttigjarigen leeftijd nu het mij zei opgolegd, dat alles nog eens over to doen.. daD, ja dan dringt zich wol eens SPAARNDAMMER LOF. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver trouwbaar voor elke aandoening der nieren of blaas, rugpijn, rheumatiek, duizeligheid, slapeloosheid, veelvuldig urineeren, water achtige zwellingen, steen en waterkwalen en zijn een voorbehoedmiddel voor suikerziekte en eiwitverlies. Mejuffrouw M. Bakker, Arkkanaal B., Spaarndam, deelt ons mede: De laatste 'zes weken sukkelde ik erg met pijn in den rug en in de zijden, en aangezien deze pijn'zich steeds erger deed gevoelen en niet wilde wij ken, ging ik cp aanraden ertoejover eens ge bruik te maken van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik veronderstelde, dat mijn nieren waren aangedaan, want ik werd nu en dan door duizelingen overvallen en gevoelde mij dikwijls huiverig, zwaar vermoeid 'en ellen dig. Trouwens bij het opstaan deedldeze ver moeidheid zich al gevoelen, want mijn slaap was zeer onrustig. Ik heb geen spijt gehad uwe Pillen te hebben ingenomen; na vijf da gen gevoelde ik mij wat beter en toen ik twee doozen geledigd had, kon ik niet anders zeg gen dan dat mijn pijnen zeer verminderd waren. Ik zal echter met het gebruikjvan deze pillen doorgaan, daar ik overtuigd ben door dit geneesmiddel mijn nieren geheel te zullen genezen, (w.g) M. Bakker. Past op, dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen vergis sing plaats hebben. Zij zijn te den Burg ver krijgbaar by-de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één off 10,— voor zes doozen. 22 Van deze campagne laatste aanvoer Degenen, die nog balen wenschen te halen van de haven, gelieven dit zoo spoedig mogelijk op te geven. Per 50 kg. l1/., H.L. a f 3,50 uit schip. Voor al het vee doelmatig en best voeder, bevat ruim 30 pCt. suiker met 10 pCt. vocht. Opgave ingewacht hij S. KEIJSER Dz. Warmoesstraat. met vrije staanplaats voor wagens a3gld. per stal bij D. WITTE Dzn. Wagenmaker. Aan hetzelfde adres te koop: voor het bekijken van prentbriefkaarten, foto's, enz,, geven de beelden zeer duidelijk, sterk vergroot weer. Prijs per stuk slechts 60 ct. bij mij de gedachte op, waarom leef ik eigenlijk!,. En je moet het mij vergeyen Jeanne, maar dan laat ik den moed wel eens zinken 1 Ja, dat begrijp ik, gaf zij hem fluis terend en moedeloos ten antwoord, Er heerschto eenigen tijd een doodelijke stilte in de kamer. De schemering begon buiten reeds te vallen en in de kamer was dit nog te meer merkbaar. Uit een naburige kamer klon ken de doffe tonen van een adagio, welke Suze dikwijls speelde. Werktuigelijk werden de gedachten van mevrouw Douvry getrokken naar die muziek, haar zoo wel bekend. Eensklaps deed een verkeerde tooD, welke door Suze werd aangeslagen haar uit haar mijmering ontwaken. Die is verkeerd 1 mompelde zij onge duldig, alsof haar geost alleen maar met die muziek bozig was. Zij was doodmoe en dit scheen haar te verhinderen na te denken. Voor de eerste maal in haar leven ge voelde zij zich zwak tegenover den zwaren strijd welke haar nu wodor door het nood lot was opgelegd. Zij bleef onbewegelijk zitten, niet wetende wat zij haar man zou zoggen. Deze liep koortsachtig gejaagd de kamer op on noei. Herinner jo jo nog Jeanne, zei hij eensklaps, hoe ik eens in do Kaukasis bijna gedood was. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4