Een Onderhoud Panoramaspiegels, BEHANGSTALEN en RANDEN M. WIEHINGA, Verkrijgbaar in den Bnekb. Parkstr. Wij noteeren thans: Texel. Purmerend. Maandag 15 Maart varen naar Purmerend. r FEUILLETON. Suze's Droom. van tien minuten met een beroemd man Ontvangen ruime keuze P. DALMEIJER, Schilder, Groote Prijsvermindering P.D. RIJWIELEN. Rijwielen en Naaimachines A. TRAP, Wie zich kleedt in slechte waar kleedt zich meermaal in een jaar. _l l_ Een Jongen gevraagd f2.50 3,50 14,75 12,20 6,40 2,20 Superfosfaat 14 18% 3 Zwavelz Ammonia ch 21% o Chilisalpeter gemalen 15% °/o— Patentkali 26% Kainiet 12,4% franco haven Texel. C. R. KE1JSER Go. "I Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Eenige woorden van een inwoner van Den Helder. Bekende conditiën. Daar de prijzen van de hoofd meststoffen weer gestadig hooger gaan en de leveringen door de aanhoudende vorst zeer belemmerd worden, is het zeker te voorzien, dat bij verandering van het weer de vraag enorm zal zijn en de prijzen dientengevolge ver moedelijk hooger gaan. Ook voor tijdige levering is spoedige bestelling noodzakelijk. 'mmji»'_ Personen, die in aanmerking wenschen te komen voor KOSTER bij de Doopsgezinde gemeente aan de Waal worden verzocht hunne aanvragen in te zenden voor 15 Maart bij ondergeteekende, bij wien tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. Namens den Kerkeraad der Doopsgezinde Gemeente, Jb. KIKKERT P.Pz. De Yeeboot „Burgem. van Alkmaar" zal Vertrekt 12 uur. De Agenten, C. KÜIJPER Cz. H. HAAKMAN. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentién in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Vrij naar 'tFransch door A. B. 16) Moeder, vroeg Suze angstig, toen haar moeder weder in de kamer terugkwam, meent u werkelijk dat ik het voorstel van tante had moeten aannemen Arm kind, misschien was het wel verstandig geweest dit te doenmaar laat ons afwachtenik hoop dat de aan bevelingen van mevrouw Geurnes eenige resultaten zullen hebbenik zou dat zoo gaarne willen V Voor de eerste maal in haar leven ging Suze alleen uit. Toen zij op den drempel stond van de buitendeur bleef zij even staan en keek rondom zich. Een gevoel van vreugde en van angst beide deed haar wangen kleuren. Vervolgens deed de ge dachte dat zij binnen enkele oogenblikken voor het eerst in een vreemd huis zou zijn om daar haar hulp aan te bieden, haar onaangenaam aan. Ook vreesde zij, dat ze op weg daarheen een der vriendinnen van Germaine zou ontmoetten, die zij nog maar enkele dagen geleden bij haar tante op bet kasteel aantrof en die zich er zeker zeer over zouden verwonderen, als zij baar zoo alleen zagen loopen. Maar daar zij in den grond een vastberaden persoontje was, duurde haar aarzeling maar zeer kort en trad zij weldra de vestibule uit en begaf zich op straat, waar zij in de lichte mist slechts weinig personen ontmoette. Zij had er op aangedrongen alleen te De heer Linnewiel, wiens portret hierbij is afgedrukt, is een beroemd man. Hij is meer algemeen bekend onder den naam van ,,Cocadorus". Er worden maar weinig groote feesteD georganiseerd, of de heer Linnewiel moet er bij te genwoordig zijn om met zijne kwinkslagen het publiek te vermaken. Hij is een opentop humorist en ieder woord dat uit zijn mond komt is geestig. In den laatsten tijd moest hij ech ter vele nitnoodigingen van de hand wijzen, omdat zijn gestel zoo vreeselijk werd on dermijnd. Gedurend een onder houd dat wij met hem hadden, vertelde hij ons, dat eene ver koudheid, die hij verwaarloosd had, chronisch was geworden, zoodat hij was gaan lijden aan een chronische bronchitis (ver waarloosde verkoudheid). Hij had voortdurend stekingen en benauwdheden op de borst en deed den geheelen dag bijna niets dan hoesten. De slym wilde maar niet loskomen. Hij wist werkelijk geen raad meer toen bij door een vriend werd opmerkzaam gemaakt op de goede werking der Abdijsiroop Hij heelt daarvan ééne flacon gebruikt en is volkomen gene zen. Prijs per flacon van 230 Gram f 1,van 550 Gram f2,van 1000 Gram f 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeelig dus. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en bij de meeste drogisten en apothekers. De heer Linnewiel woont Le pelkruisstraat 5 te Amsterdam. Een fraai boek, vermel dende tal van genezingen, zenden wij U gaarne gratis toe, na ontvangst van uw adres, te zenden aan: L. I. AKKER, Rotterdam. voor het bekijken van prentbriefkaarten, foto's, enz,, geven de beelden zeer duidelijk, sterk vergroot weer. Prijs per stuk slechts 60 ct. gaan, opdat haar moedor die nog niet goed in orde was, zich niet zou behoeven bloot te stellen aan de herfstkoude. Gesterkt door haar bezorgdheid voor haar moeder was zij er op blijven aandringen zich alleen naar mevrouw Vricourt te be geven ofschoon zij in werkelijkheid wel wat beangst was en in twijfel trok of zij de noodige vrijmoedigheid wel bezat. Voortdurend had zij maar in gedachten, de bewering welke zij voortdurend tegen baar moeder had volgehouden, en waarmee zij het dan ook ten laatste van deze had gewonnen, de bewering, dat zij zich wel mocht gewennen alleen uit te gaan, als zij tenminste les wilde geven, omdat ze dan toch zeker ook des winters wel alleen uit zou moeten gaan. Mevrouw Douyry had ten slotte toege geven en had gezegd, terwijl z(j Suze vol liefde aankeek Je zult het ernstige leven van eene vrouw hebben, mijn kind en je behoort je er dus ook aan te gewenneD,je als vrouw te gedragen. Ga dus, mijn kind. Een voor haar onbekend gevoel kwam bij Suze op, het gevoel op eigen kracht te moeten steuneD. Het was zoo iets vreemds voor haar nu eens geene bekenden rondom zich te zien, tegen niemand te kunnen praten en maar zwijgend voort te moeten gaan. Ernstig en in werkelijkheid verlegen ging zij verder, de oogen naar den grond gericht en zoo vervuld met gedachten, dat ongetwijfeld ieder voorbijganger bemerkte hoe ontsteld zij was. Een oogenblik keek zij op om een vluchtigen blik te werpen in een spiegel om te zien hoo z(j er wel uitzag. En zij bemerkte toen eene jonge bij WEVERSTRAAT, DEK BURG. vrouw, dat was zij, wier slanke taille was gesloten in een bruin laken japon, en die langzaam en met ernstig gelaat voorwaarts schreed; haar frisch en blozend gelaat blonk door haar tulle voile. Als mama me zoo zag, zou ze zeker tevreden over mij zjjn. Ik zie er waarlijk eerbiedwaardig uit, dacht z(j, terwijl zij haai weg vervolgde. Ik ben werkelijk eene zeer elegante jonge dame. Ik meende niet dat het m(j zoo goed zou gelukken zoo statig te wan delen. Deze gedachte deed haar met meer opgewektheid door de bijna verlaten Pro- nystraat loopen. Eensklaps echter kwam daarin eenige verandering. Van de andere zijde als waarvan zij kwam, verscheen een zeer netgekleede jongman met een blonde baard. Hij bevond zich op eenige passen afstand van Suze, voor deze hem bemerkte. Toevallig sloeg zij de oogen op en een kreet van verrassing kwam haaropdelip- gen toen zij in den jongman George de Fiers herkende. Zij wist zich echter nog intijds te bedwingen, maar tot haar spijt gevoelde ze dat ze bloosde. In den blik, waarmee hij haar aankeek lag zoowel vreugde als verwondering. Omdat zij alleen was, vroeg hij zichzelf af, of hij zich niet vergiste nu hij meende haar te herkennen. Zijn twijfel duurde echter slechts een seconde. Dio schitterende bruine oogen, waarmede zij hem aanzag, waren wel die van Suze, welker glans hij op het kasteel zooveel keer had bewonderd. Terwijl hij haar voorbijging, boog hij diep voor haar. Zij, steeds ernstig en in het volle beset Mi juffrouw Kansou te Don Holder heelt.iets te zeggon betreffende Foster's Zalf, het be kende middel tegen huidziekten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. iMejuffrouw M. C. Kansen, Vischstraat 6 te Den Helder meldt ons: Sedert zes maanden heeft mijn tweejarig kind geleden aan een hevigen uitslag op den rug en armen. Het was verschrikkelijk om aan te zieD, wat het arme kind te doorstaan had, voornamelijk door de hevige jeuking. Ik wist niet meer, wat ik moest beginnen, wnnt de uitslag werd hoe langer hoe erger. Alles wat ik hiervoor geprobeerd had, was te vergeefs gebleven, üp aanraden van een mijner kennissen liet ik eén doosje Fos ter's Zalf komen en ik kan met blijdschap getuigen, dat deze mijn kind onmiddellijs verlichting gaf en tien dagen later was do arme kleine geheel genezen en kon ik niets meer van den ellendigen uitslag bemerken. Dat de genezing van het zoontje van Mejuf frouw Kansen volkomen was, bleek ons ruim twee jaar later, toen zij ons zeide Foster's Zalf heeft ook thans weer bewezen blijvend baat te verschaffen. Niet alleen mijn kind werd van zijn lastige kwaal bevrijd, doch ook ik zelf genas er een open been mede. Gaarne zal ik Uwe zalf aan ieder aanbevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. (w.g. Mej. M. C. Kansen.) Ziet toe, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde soort, die Mejuffrouw Kansen gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10.voor zes doozen. 4 van Rijwielen van f 70 nu voor f 60, van f80 nu voor f 70, van f 90 nu voor f 80, enz. enz. Alle rijwielen 1 10 lager in prijs. worden ook geleverd op afbetaling van één gulden per week. Beleefd aanbevelend, Rijwielhandel te Oosterend. Wie zich voor dit gezegde wil behoeden, koopt zijn kleeding bij F. LENGHAUS Oosterend Keizerstraat 62 Helder. Speciaal adres voor H.H. Aannemelingen. om in 't vak opgeleid te worden. van haar waardigheid, beantwoordde zijn groet met een lichte hoofdknik. Zij bad gevoeld dat George zich verwonderde, dat niemand haar vergezelde en dit vergalde haar wel min of meer het genoegen, dat zij smaakte door hem te ontmoeten. Gedurende een oogenblik vergat zij de zorgen, welke haar gedurende eenige weken hadden verontrust. Zij vergat, dat z(j op weg was om haar diensten aan te bieden en dat haar aanbod wel eens geweigerd kon worden. Zij liep het park Monceau door, zonder te bemerken dat de boomen reeds bijna bladerloos waren. Het kwam haar Jnu voor of de droeve dagen spoedig voorbij zouden zijn en dagen van geluk en voorspoed hun deel zouden worden. Zij zou vele lessen krijgen en haar vader zou een winstgevende betrekking vinden; haar moeder zou geen geldzorgen meer hebben en dan Suze ging niet verder na wat er dan precies wel zou volgen, maar zeker was het naar zij meende, dat hot iets aange naams moest zijn vooral voor haar zelf. Zij zag oen vaag beeld van haar toekomst, welke haar recht zonnig schoen toe te lachen en waarin zij misschien ook niet alleen zou zijn. Zij was zoozeer met die gedachte bezig, dat zij eensklaps, voordat zij er aan dacht voor het huis van bestemming was aange komen en tot de wreode werkelijkheid werd teruggeroepen. Zij wist niet hoe een onderhoud, zooals zij nu weldra zou hobbon, plaats had. Zij vreesde dat haar wel eons onaangename dingen konden worden gezegd, maar welkeP Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4