ffm MENTOR. 1 1 BEHANGSTALEN en RANDEN Panoramaspiegels, DAALDERS Hengsten- en Blggen-castreerder, Verkrijgbaar in den Boekh. Parhstr. Een fraai en praciiscb Modeblad. Regenbakken, Beerputten, Ierkelders, Buizen, Riolen, Koedrinkgoten, Zinkputten, enz. enz. Wie zich kleedt in slechte waar kleedt zich meermaal in een jaar. Ie klas zwarte Oldenbnrger STAMBOEKHENGST No. 800 Mn. ROOZING Pz. r Ontvangen ruime keuze P. DALMEIJER, Schilder, De ervaring heeft bewezen dat de Cementwerken uit de fabriek van W. GRIMIJSER, Raven öüde schild, W van bijzonder solide constructie zijn. Alles van uitstekende kwaliteit. Beleefd aanbevelend, W. GRIMIJSER. MEN MOGE V NAMAAK OPDRINGEN, HOUDT VAST AAN GE WEET DAT DIE UITSTEEEND IS. J Een Jongen gevraagd FEUILLETON. Suze's Droom. _l l_ -I Het grootste gevaar voor vrouwen. Verschijnt tweemaal per maand Prijs 55 cents per 3 maanden. Men doe zijne bestellingen mondeling of schriftelijk aan de HAVEN te OUDESCHILD of aan het filiaal te HELDER, VIJZELSTRAAT 34. Wie zich voor dit gezegde wil behoeden, koopt zijn kleeding bij F. LEXGIIAUS Oosterend Keizerstraat 63 Helder. Speciaal adres voor H.H. Aannemelingen, om in 't vak opgeleid te worden. Vrij naar 'tFransch door A. B. 18) De jonge vrouw vervolgde: Ik wil u nog opmerkzaam maken dat ik alleen dan op uw voorstellen zal kuDnen ingaan, indien die billijk zijn, want het is maar voor een paar kinderen dat de lessen noodig zijn en hiervoor wordt niet zooveel van de onderwijzeres geëischt. Bovendien zijn de eischen der anderen, welke hunne diensten reeds voor u aangeboden hebben hoogst billijk. Snze was ten hoogste verbaasd die woor den te hooren van die elegant gekleede jonge vrouw in dat weelderig ingerichte vertrek, waar zelfs het geringste voorwerp getnigde van groote rijkdom Een scherp antwoord kwam haar op de lippen, maar zij bedwong haar verontwaar diging. Gelukkig was zij niet verplicht onmiddelijk antwoord te geven, doordat er zacht op de deur werd geklopt. Wie is daar Binnen riep nu mevrouw de Vricourt. De kamerdienaar verscheen in de deur. Het rijtuig is voor, mevrouw Goed, goed, zei ze, ik ben nu met iemand bezig en wensch niet gestoord te worden Zich hierop weder tot Suze wendende: O, ik zou nog iets vergeten. Voor do zaak verder te regelen, wenschte ik u nog wel een vraag te doen. Leest u de muziek vlug en gemakkelijkik ben daar zeer op gesteld, vooral met het oog op mijn oudste dochter, die reeds eenigs- zjne gevorderd is O, ik lees vlug en goed muziek, zei Suze, die besloten had zich te laten ond er vragen. beschikbaar tegen 5 gulden dekgeld a con tant en 5 gulden, wanneer blijkt dat de merrie drachtig is. P. KIKKERT Jbz. M. A. LANGEVELD. houdt zich steeds aanbevolen. Adres K. LIPS, den Burg. Goedhet zal toch zeker niet te veel van uw welwillendheid gevorderd zijn, als ik u vraag eenige balken voor mij te lezen Mijn vraag komt u mogelijk wel wat vreemd voor, maar ik wensch mijzelf eerst goed op de hoogte te stellen van alles. Ik ben geheel tot uw dienst, mevrouw, zei Suze. Ik dank u, juffrouw, en ik zal dan van uwe welwillendheid gebruik maken. Snel trok Suze haar handschoenen uit en wachtte tot de jonge vrouw op goed geluk af een muziekalbum opengeslagen had. Suze keek er even naar en zei toen O, mevrouw, ik ken die „Prelude* van Chopin en zou u dus niet kunnen toonen hoe ik direct van het blad speel, als ik dat stuk ten gehoore breng. Wil u mij toestaan dat ik zelf een stuk aan wijs. Mevrouw de Vricourt keek een weinig vreemd over deze vraag, maar gaf dade lijk ten antwoord: Ik laat het geheel en al aan u over, juffrouw Welnu, deze bladzijde is mij geheel onbekend. Suze nam plaats aan de piano en zoodra haar vingers de toetsen maar aanraakten, was haar zenuwachtigheid verdwenen. Zij kende de muziek niet welke daar op dat blad papier voor haar stond, maar on danks dat was haar spel onverbeterlijk. Zij speelde en vergat in welke omgeving zij zich bevond, zonder op te merken, dat er eene jonge vrouw "naast baar stond, die met bewondering en eenigszins jaloersch naar haar keek. Zij ging geheel op in haar spel. Bravo! bravo!maar mijn lieve, het is toch eon schande, ds.t ge niet veel meer speelt! zei een forsche mannenstem. Ik maak jo wel mijn c-ompli ment hoor! Met deze woorden kwam mijnheer do Pe Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne metde plaatsing uan aduertentiên in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Vricourt de kamer binnen. Ontsteld bleef hij staan, toen hij daar Suze zag opstaan van de zetel bij de piano. Hij groette haar zonder een woord te zeggen. Zijn vrouw wendde zich naar hem toe. Zij scheen ontevreden over zijne bewonde ring en een lichte plooi kwam op haar voorhoofd. Het spijt mij wel, mijn vriend, zei zij, dat ik geen recht heb op uw loftuiting, maar u wilt die zeker wel overbrengen op haar welke die toekomt. Mejuffrouw is gekomen namens mevrouw de Guernes, om hare diensten aan te bieden voor het geven van muziekles aan de kinderen. Ik had haar gevraagd mij in de gelegenheid te stellen een oordeel te vellen over haar talentdat waarlijk zeer groot is. Het was blijkbaar met tegenzin, dat zij met zooveel lof oyer het spel van Suze sprak en dat zij dit slechts noodgedrongen deed. Maar mijn waarde, zei mynheer de Vricourt verwonderd, heb ik u nog dezen morgen niet hooren zeggen, dat je geluk kig eindelijk eene uitstekende onderwijzeres had gevonden, iemand die het bovendien dringend noodig had eenige leerlingen te vinden De jonge vrouw maakte nu een gebaar, waaruit duidelijk haar misnoegen sprak. Dat weet ik wel. Maar het is altijd wol mogelijk een voorwendsel te vinden om zoo iemand af te zeggen als het spel van mejuffrouw mjj beter beviel. Het gevoel van recht was bij Suze sterk ontwikkeld en zij kon niet nalaten veront waardigd uit te roepen O, mevrouw, nooit zou ik er in toe stemmen in zoo'n geval de plaats in te nemen van een anderdat zou Biecht zijn 1 Een licht rood kleurde het gelaat van Iemand uit Urk vertelt liet verhaal van haar ziekte en genezing. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelde ons 10 Januari 1905 mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar, ver moeid gevoel en had erg veel last van duize lingen, 's nachts sliep ik slecht; ik had veel zweetingeD, die door plotselinge huiveringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veelminder gewordendadelijk bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kon ik be merken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijd schap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel sterker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht deze pillen allen nierlijders ten sterkste aan te bevelen, 1 Augustus 1907 bevestigde Mejuffrouw de Vries ons deze verklaring en zeide: Twee en een halt jaar geleden gaf ik U een relaas van mijn totale genezing door Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Nadien heb ik zeniet meer behoeven te gebruiken. Ik ben thans, ondanks mijn leeftijd tot alle werk in staat en laat nooit een gelegenheid voorbijgaan om Uw prachtig geneesmiddel warm aan te bevelen. Ik, oDdergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig (J het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g. Mej. C. de Vries). "WAARSCHUWING. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig ge waarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te ver langen en geen andere. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma "Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. 6 bij WEVERSTRAAT, DEi\ BURG. voor het bekijken van prentbriefkaarten, foto's, enz,, geven de beelden zeer duidelijk, sterk vergroot weer. Prijs per stuk slechts 60 et. mevrouw de Vricourt. Toornig keek zij naar het jonge meisje, doch ze moest haar oogen neerslaan voor de vlammende, ver ontwaardigde blik welke Suze op haar sloeg. Op scherpen toon zei zij Stel u gerust, juffrouw, ik heb in 't geheel geen plan uw geweten op zulk een zwaren proef te stellen. Ik wilde mij er alleen maar van overtuigen in hoeverre ik waarde kan hechten aan de aanbeveling van meviouw de Guernes, in geval ik op een of anderen dag eens gebruik wilde maken van haar aanbevelingen. Maar het is volkomen waar, ik had alles geregeld en meen, dat het beter is er maar geen verandering in te brengen. De beide vrouwen stonden tegenover elkaar. Suze stak verre boven het kleine vrouwtje uit, dat ook wat eerlijkheid en schoonheid betreft, ver bij haar achterstond. Mevrouw de Vricourt gevoelde dit on getwijfeld, want Suze een weinig terzijde duwende, nam zij haar handschoenen van de tafel en begaf zij zich naar een andere kamer. Ik wil niet langer misbruik maken van uw tijd, mejuffrouw, en bedank u wel dat u mij in do gelegenheid hebt gesteld u eens te hooren, zei ze, een licht hoofd knikje tot afsobeid gevende. Zij liep de deur uit, zonder er aan te denken hot jonge meisje uitgeleide te doen. Mijnheer de Vricourt merkto dit zonder twijfel op, want hjj opende voor Suze do deur. Zijn houding was koel maar beleefd, hij behandelde Suze als eene vrouw van zijn stand en niet als een ncderigo muziokon- derwijzeres. Gedurende oen minuit was zij in twee strijd; het speet haar raovr. de Vricourt mogelijk beleedigd te hebben door haar al te rond antwoord. Wordt vervolgd telkens in 12 pat's rijk geïllustreerd waaraan toegevoegd een Titelblad dikwijls in kl«-nrendrnk, en een Kuippatronenhlad. INTEEK.ENBILJET. De ondergeteekende verlangt geregelde toezending van liet Kieuwe Modeblad tegen 55 C6Hts per 3 maanden (franco per post 65 cis). Naam: Woonplaats: (fr. p. p, 65 ets. Verkrijgbaar bij den UITGEVER van i'IT "l,A> Deze onderneming levert tegen de meest concnrreerende prijzen BL00K CACAO

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4