H.ÏÏ. Landbouwers. Tandarts FEElTDEItS, Marktberichten. Lentekuur In den Grooten Slok. Advertentiën H. Dl. v. L. Aid. „Mand". De Stalmest en zijn bewaring. Heden ontvangen en spannen van P. WITVLIET Gz. Predikbeurten. ADVERTENTIËN. Den 24 Maart a.s. is op WOENSDAG 24 MAART te half 2 in de Lindeboom te spreken. Oudeschild, 19 Maart. Naar men ons mededeelt, is Dinsdag avond j.l. door het bestuur van de K. W. B. met 3 tegen 2 stemmen, met ingang van 1 April a.s. tot helpster aan die inrichting benoemd mej. J. Duinker Cd. Deze benoeming is voorloopig voor één jaar. Voor den aannemer van de werk zaamheden aan den Oostdijk, is de langdurige winter eene groote schadepost. Ofschoon het werkvolk, al omstreeks 1 maand de keten, die langs dien dijk zijn opgeslagen, heeft betrokken, kunnen zij met het werk geen voortgang maken, Vlieland18 Maart. In den nacht van 16 op 17 Maart strandde ten Noorden van Stortemelk het s.s. Wilster van West-Hartlepool, komende van Port Arthur, Amerika, geladen met hout bestemd voorHarlin- gen. Aanvankelijk weigerde de kapitein alle assistentie, doch gisterenavond werd contract gemaakt met de Mij. Zurmühlen Co. Amsterdam. Met het ochtendgetij beproefden 4 sleepbooten het schip vlot te brengen, met het middaggetij heden trokken de vijf sleepbooten, Neptunus, Hercules, Cycloop, Texel en Terschelling vergeefs. De boot zit onveranderd. Door Vlielands fanfare corps werd een tweede uitvoering dezen winter gegeven in 't logement Cupido. Muziek en voordrachten slaagden goed en vielen blijkbaar in den smaak bij het publiek, dat zeker niet talrijk was te noemen. Een gezellig bal besloot den avond. Regentschap en Voogdij. In eene vereenigde zitting van de beide Kamers der Staten Ge neraalVrijdag 19 dezer gehouden, is een wetsontwerp ingediend tot voorziening in het Regent schap in geval van Troonopvolging, tijdens de minderjarigheid van den Troonopvolgeren een ontwerp van wet tot regeling van de voogdij over den minderjarigen Koning Daarin wordt voorgesteld, in de eerste plaats aan Hare Majesteit de Koningin-Moeder het regent schap op te dragen. Een gezellige logeergast. Sedert Maandagmiddag zat in een kelder van een bakkerij te Rotterdam een os, die hoorndol was. Het dier had zich op de Veemarkt losgerukt en was dwars de markt over en den kelder ingehold. In dien kelder staan kisten met eieren en ander lekkers, die door het woedende dier, dat niemand durfde naderen, zijn beschadigd. De bakker wilde het beestnietmeerlaten vertrekken voor door den eigenaar, iemand uit 's Gravenhage, de schade, die in den kelder is aangericht was vergoed. Toen dat gebeurd was, is Dinsdag een veedrijver in den kelder afgedaald, terwij 1 een lok-koetje voor het keldergat gezet werd. Onze os ging vreedzaam weder de bewoonde wereld in, zette het daar nog eens op 'n loopen maar werd gepakt en naar den slager gebracht. Hier zullen zijn beroemde avonturen wel voorgoed een einde hebben genomen. Een oplichter geknipt. Door de politie is te Amsterdam een man aangehouden,! die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting, door te schrijven op annonces in de dagbladen, daarbij te kennen gevende voorschot te willen verstrekken. Hij vroeg echter tegelijkertijd kosten voor informatiën en wendde dit geld ten eigen bate aan. Of men met zulke annonces ook voor zichtig moet zijn 1 In strijd met de wet. Op een eigenaardige manier werd op 23 Januari te Eefde een haas gesnapt. Toen W. B. daar aan het werk was met een ander op het land van den heer de H. zag hij een haas loopen, die hij met eenige handigheid in een kippenloop dreef en waarna hij het deurtje dicht deed. Toen was het lot van langoor spoedig beslist. Maar onder de belangstellende toe schouwers van dit jachttafereel behoorde ook de gem. en onbez. rijksveldwachter R. v. d. Meulen, zoodat een procesverbaal volgde. Beklaagde beweert nu voor het kantongerecht dat de haas van zelf in de kippenloop is gekomen, wat het O.M. niet hard gelooft. Deze kwalificeerde het geval als dieren mishandeling en eischte wegens jacht- overtreding veroordeeling tot f 6 of 5 dagen hechtenis. (Zutph. Ct.) Gevolgen van een liuioelijksadvertentie. Te Schaesberg (Limburg woont een weduwnaar, die gaarne nog eens in het huwelijksbootje wilde stappen. De man liet een advertentie plaatsen in een op de grenzen verschijnend Duitsch blad. Na eenigen tijd meldde zich werkelijk een candidate aan, en na kennismaking volgde de verloving. Hoe leelijk keek echter onze weduwnaar op, toen de politie zijn woning binnen kwam en zijn aanstaande wederhelft in hechtenis nam Zij had zich n.l. te Vaals aan ver schillende diefstallen schuldig gemaakt o. a. van eenige gouden horloges en ringen en zal nu een tijdje moeten brommen. De verloving is afgebroken. Dat is nog eens een meevallertje. De heer P. Ikkink, 1ste onderwijzer aan de lagere school op Urk, vroeger hoofdonderwijzer te Pretoria, later mijn- commissaris te Boksburg (Transvaal), die met den oorlog zijn betrekking verloor ontving thans uit Pretoria het bericht, dat de Engelsche regeering hem een pensioen had verleend van f 90ü 's jaars. De brandweer loist raad. Een raadsheer in het landsgerecht te Berlijn is plotselingkrankzinniggeworden In zijn huis aan de Motzstrasse wilde hij zijn vrouw en haar dienstbode met een mes doodsteken met groote moeite wisten beiden te ontkomen. Zij vluchtten de straat op en riepen de politie te hulp, maar de krankzinnige had zich op zijn kamer gebarricadeerd en dreigde elk te dooden, die zou trachten de deur te openen. Ten einde raad ontbood meD de brandweer, die door het venster naar binnen klom. Toen de krankzinnige, met zijn mes gewapend, op den spuitgast, die het eerst binnenkwam, aanvloog, richtte een tweede door het venster een waterstraal op hem, zoodat hij terug week. Van dez9 gelegenheid maakte de eerste brandweerman gebruik, om hem een kleed over het hoofd te werpen. Daarna werd hij overmeesterd. Gevaarlijke icoonplaats. Men schrijft uit Luik aan de Vlaamsche Gazet Het dorp Glain, bij Luik, is bezig met stilaan weg te zinken. Inderdaad, onder de huizen der gemeente zijn de galerijen eener kolenmijn gelegen en op sommige plaatsen lagen de kooladers zeer dicht bij de oppervlakte. Men trok er de kolen uit op, doch men vergat of verzuimde de galerijen te vullen met aarde, zooals het de wet voorschrijft. De gevolgen lieten dan ook niet op zich wachten. De huizen begonnen stilaan in de diepte te zinken en vielen gedeeltelijk in. Op tien huizen naast malkaar staande, nabij de kerk, zijn er acht die gedeeltelijk in den grond zijn gezonken, de muren openbarstend en het dak afvallend. De oude kerk is sinds lang ingestort en de inwoners gaan nu 's Zondags mis hooren in eene houten barak. Overal ontwaart men verlaten huizen, in puin vallend, net alsof eene aardbeving de streek hadde geteisterd. Aan de huizen die nog bewoonbaar gebleven, moet een trap aangelegd worden die van de straat naar de diepte leidt. Men kan denken hoe het er moet gesteld zijn bij regendagen. Schagen, 18 Mrt. Aan-cvoerd: 16 Kalfkoeien f 140,a f 220 36 Vette Koeien f 160 a 1270; 4 Geldekoeien f 110 a f 130 Graskalveren f af 200 Nuchtere Kalveren f 7 a f20, 000 Overbouders f a —0 8chapen (vette) f af 24 Vette Varkens 44 a 53 cent per Kg. 50 Biggen f 9,— a f 13,—; Boter f 1,20 a f 1,30 per K.G. Kipeieren f 3,— a f 3,50 per 100f Leiden, 19 Mrt. Ter markt werden heden a ngevoerd 7 Stieren f133,— a f220,—; 02 Kalf- en Melkkoeien f 172 a f 315; 294 Varekoeien f 128 a f 252; 19 Vette Ossen en Koeien f 184 a f 285 229 Kalveren (vette) f 62a f 102 85 Kalveren (magere) f4ai 6, 183 Schapen (vette) f 20,— a f 29. 21 Schapen (weide) f 12 a f 22; 54 Magere Varkens f 17-- a f 41, 570 Biggen f 7,00 k f 13,00; 2— Graskalveren f af V.P. N. EIEREN VEILING. 19 Mrt. 1909 f 3,00 tot f 5,05 p. 100 stuks. De Pink Pillen vormen de beste lentekuur en zyn het krachtigst middel tegen bloedarmoede. Schaf u vandaag nog eenige doosjes Pink Pillen aan en begin de weldadige behandeling er mee, of doe haar beginnen door de personen uwer omgwing wier gezondheid te wen- schen over laat. De Pink Pillen geven bloed en krachten zy bevorderen de eelust en bezorgen een uitmun tende spysvertering. Zy wekken alle organen op en bevorderen aldus de uitdryving der giftige stoffen die gedurende het barre jaargetyde in ons lichaam zyn opgehoopt. Zy zyn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, maagkwalen, zenuwaan doeningen, rheumatische pynen. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depöthouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor den Burg en omstreken bij de firma T. BUIJS en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize: 1 catechisatievragenboekje. Als men de Amstelstraat doorloopt, zal men aan den linkerkant op nos 9 en 11 een groot calé zien. Dit café een der drukstbezochte van Amster dam, is genaamd: „Café in den Groo ten Slok.® De echtgenoote van den eigenaar van dit café, Mevr. van Bione, was zoo heesch en had zulk een keelpijn, dat zij in het geheel niet meer kon spreken. Zij wendde alle mogelijke .mid delen er voor aan, doch kon niet gene zen. Mevrouw van Biene werd er wan hopig onder. Ik weet niet wat er ge beurd zou zijn, zeide zij tot onzen ver slaggever, als ik de Abdijsiroop niet genomen had, wantik was er werkelijk ergaan toe. Door het gebruik van ééne flacon heb ik mijne spraak weder terug gekregen en is mijne heeschheid totaal verdwenen. Prijs per flacon van 230 Gram f 1 van 550 Gram f 2,van 1000 Gram f 3,50. Hoe giooter flacon, hoe voordee- liger dus. Alom verkrijgbaar. De Abdijsiroop, Klooster SanctaPaulo geneestonvoorwaardelijk den hardnek- kigsten hoest, de hevigste verkoudheid, asthma, keelpijn, kink- en slijmhoest, bronchitis en alle borst- en longaan doeningen. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 13 tot en met 19 Maart '09. GEBORENAgatha Cornelia, d. van Cornelia Hin en Anna Cornelia Witte, (ZuidhafFel). Grietje Catharina d. van Klaas Bakker en Aagje Roeper (Her- manshoeve.) Janz, van Cornelis Brou wer en Keetje Blom, (Oost.) Gerrit Cor nelis, z. van Willem Vlas en Martje Platvoet (Oudeschild.) ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Reijer Huisman en Jantje Hendrika Wetsteen. Jan Boon en Antje Dop. OVERLEDEN Simon Kooger 74 jaar, echtg. van Engeltje Bruin, Oosterend.) Zondag 21 Haart 1909, HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm 10 uur ds. Kijne. Waal. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oudeschild. Nam. half 3 uur ds. Kijne 's Avonds 7 uur ds. Met van St. Maartenbrug Den Hoorn. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Smits, Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KEJtK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. NED. PROTESTANTENBOND. Oosterend. 's Av. 7 uur ds. Onnekes van Helder. Donderdag 25 Maart, GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. 's Avonds 7 uur ds. Rooseboom. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Getrouwd R. HUISMAN EN J. H. WETSTEEN, die, mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervon den. BurgTexel, 18 Maart 1909. hopen onze geliefde Ouders, H. LODDER EN H. RENTENAAR, hunne 127ajarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, Marie Naatje Waal op Texel, Maart 1909, Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JOHANNA MARIA KIKKERT, Wed. van den Heer P. Duinker. in den ouderdom van 78 jaren. Uit aller naam, M. A. Duinker. Haarlem, 18 Maart 1909. Ridderstraat 26. De Heer en Mevrouw DROS-Keijser bedanken voor de belangstelling bij de ge boorte van hun zoon ondervonden. Amersfoort 18, 3. 1909. If iermede betuigen wij onzen harteltjken -*dank, voor de bewijzen van belangstel ling bij de geboorte van onzen zoon ont vangen. P. KIEL, A. J. KIEL-van Vliet. Bij ons vertrek naar Noord-Amerika roepen wij aan familie, vrienden en beken den een hartelijk vaarwel toe. C. Pz. MAAS, Echtgenoote en kinderen. a/b__gPotsdam®, 20 Maart 1909. LEZING door den Heer VISSER, land- bouwonderwijzer alhier, op Woensdag 34 dezer, in 't lokaal van den heer Zoetelief te de Cocksdorp, des avonds ten 77a ure. Onderwerp: Leden der afdeeling en leerlingen der landbouw-wintercursus, benevens niet-leden (landbouwers) worden uitgenoodigd deze lezing bij te wonen. Voor 't Bestuur, P. STOEPKER, Voorz. p. C. DROS. 8ecr. Degenen, die nog lid wensohen te worden van de Coöperatieve Olieslagerij .DE BOERENBOND* kunnen tot 1 April a.s, lid worden voor een entreegeld van f 1,Na 1 April wordt het entréegeld verhoogd tot f 5,—. Aangifte bij ondergeteekenden. Namens het Bestuur, T. C. BAKKER. Tb. Pz. WITTE. Hoofdgracht 13, Helder, een prachtige collectie van GORDIJN- STOFFEN, VLOERZEIL, KLEEOEN COCOS-LOOPERS en -MATTEN Levering en repareering van alle soorten Matrassen. Boleefd aanbevelend, 8tofieerder en Matrasmaker.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 2