SANGUINOSE. Uit kruiden bereid. Panoramaspiegels, Cen fijne 1 1 y&L van Alkmaar*zai rjyt^ Zaterdag 10 April 's mor gens 11 uur, en Maandag 12 April 's middags 12 uur varen naar Purmerend. Geen 50 Gulden Verkrijgbaar in den Boekh. Parkstr. C. VISSER, Slager. M. WIEHI1TGA, Nieuwe aanvoer puike aardappelen. Te Oosterend bij P. Dros Gz., den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Joh. P. Dros. Texel. Purmerend. 1500 beste oude pannen. een nieuwe driewielde kar. Suze's Droom. doch slechts 375 galden a contant. Zuivere Pootaardappelen, Bij D. VERHOEVE, Ongeren Texel. Heden in voorraad vroege en late ZETPOTERS, FEUILLETON. Hebt gij een bleeke kleur? Hebt gij bleeke lippen? Is uw tandvleesch bleek? Hebt gij veel last van hoofdpijn? Ontbreekt u de eetlust? Zijt gij gedurig vermoeid? Kunt gij slecht inslapen? Hebt gij pijn in den rug en de lenden? Zijt gij prikkelbaar en zenuwachtig? Neemt dan gerust DE SANGUINOSE; zij zal uw bloed verrijken, uwe zenuwen ver sterken en u eene algeheele opgewektheid hergeven. varkensrollade kost 42s cent per pond. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. J- Ph- BAKKER, Weverstraat. -I L -I 1" Zenuwzwakte. begint een gezonde kleur te krijgen. holpen zoodat ik mijn werk weer met lust Nog nooit heeft een middel mij zoo heerlijk Den Haa=i Koningstraat 311. Mej. Ebjng. verrichten kan. Mej. J. A. van den Berg. geholpen als de Sanguinose. Ik heb vjjf Den Haag, Westerbaenstr. 249. jaren lang aan zenuwzwakte geleden; geen ÜVIaarrpijn. eetlust; altijd lusteloos, altijd moe; slecht De zes flesschen Sanguinose, die ik van u Duizelingen, slapen en met hoofdpijn wakker worden, gebruikte, hebben mij veel baat gegeven. Ondergeteekende verklaart volkomen ge- Sinds ik uw Sanguinose gebruik ben ik Ik leed aan de maag en was altijd zwak, nezen te zijn van duizelingen door het ge- een geheel ander mensch. maar na het gebruik der Sanguinose voel bruik van zes flacons Sanguinose. Den Haag, Mej. M. E. LODDERS, ik mij reeds veel beter en sterker, zoodat ik M. BUNSCHOTEN. Snoekstraat 8b mijn werk nu weer grootendeels kan ver- Den Haag, Rijsw.straat 101. lichten. Mej. P. CORNELISSE. Bloedarmoede, bleekzucht. Wilhelminadorp bij Goes. Hoofdpijn. Mijne dochter is vele jaren lijdende geweest tt-i. TT. Ik ba,t veel last van hoofdpijn; mijn eetlust aan bloedarmoede en bleekzucht; zij leed Uitputting. was weg, ik was moe en lusteloos. De San- erg; had overal pijn, was altijd vermoeid, in Ik had in Maart van het vorige jaar in he- guinose heeft mij geheel weer opgeknapt, één woord: het meisje was ellendig. Sinds vige mate de influenza gehad, en was daar- U moogt het gerust in de courant zetten, zij de Sanguinose gebruikt, is de verande na steeds sukkelende en slap gebleven. De H. NESTRA. riDg merkbaar. Zij eet goed, slaapt vast, Sanguinose heeft mij snel en afdoende ge- Leeuwarden, Oldegalileën 191. In al die gevallen waar óf het bloed óf de bloedsomloop niet in orde zijn, betoont zich de Sanguinose een middel van den eersten rang, herstellend en veerkracht gevend. Ik durf verklaren dat ik de Sanguinose heb leeren kennen als het werkzaamste middel bij bloedarmoede, bleekzucht, uitputting, hoofdpijn, slapeloosheid en algemeeDe verslappingstoestanden. Halltarf, (Brussel). Dr. POL DEMADE. Prijs per flacon f 1,50,6 flacons f8,-, 12 flacons f 15,—. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., Den Haag. De Veeb°ot „Burgem. M De Agenten, C. KÜIJPER Cz. H. HAAKMAN. TE KOOP Te bevragen bij J. J. VAN WESSEM. Aan 't zelfde adres Yrij naar 'tFransch door A. 8. 24) Ja, allen zouden zij er zijn 1 Allen, uit gezonderd één, Suze. Zou zoo iets mogelijk zijn Zij kan niet vertrekken Ik wil niet hebben dat zij heengaatherhaalde hij koortsachtig gejaagd op en neer door de kamer loopende. Lang had André Vilbert geleefd voor de kunst alleeD, geheel zijn leven was gewijd aan de studie van het schoone. Met groote ijver had hij gewerkt, zich afgezonderd van de wereld, waar hij zich niet thuis gevoelde, door zijn overgroote bedeesdheid. Uiterst nederig, hield hij geen rekening met zijn werkelijke waarde, omdat hij voortdurend het oog gericht had op het „betere* dat hij bereiken wilde. Gedurende langen tijd was zijn studie hem voldoende geweest, totdat hjj op zekeren dag toevallig eens rondom zich kijkende een gelaat had opgemerkt van achttien jaar, waarnaar hij zich met een onweerstaanbare aandrang voelde aange trokken en dat hem de verpersoonlijking toescheen van de droomen welke hij som tijds had. Hij had Suze bemind om haar jeugd, haar naïve coquetterie, haar gevoel voor recht en billijkheidmaar hij had haar bemind in stilte Zooals men een ster bemind. Met het gevoel, dat deze oneindig ver verwijderd is, zooals zijn lievelingsdichter dit uitdrukte. Altijd aan zichzelf' twijfelende bad hij nooit zelfs maar durven hopen op de vervulling zijner wensch, omdat hij alleen voor een solied Handnaaimachine, die tevens voor en achteruit werkt, Levert alle kleeding, naar het lichaam aangemeten, scherp concurreerend. Aanbevelend, F. LENGIIAUS Oosterend Keizerstraat 62 Helder. Brief kaarten aan ons geadresseerd, wor den gaarne vergoed. voor het bekijken van prentbriefkaarten, foto's, enz,, geven de beelden zeer duidelijk, sterk vergroot weer. Prijs per stuk slechts 60 et. maar van zich zelf opmerkte hoeveel hem ontbrak, om aan dat vroolijke, levenslustige jonge meisje, dat het leven nog zoo blij moedig inzag, te kunnen behagen. Maar nu ging ze hem verlaten En de wensch kwam thans meer bij hem op Suze te vragen zijn vrouw te willen worden 1 Slechts deze gedachte hield hem thans bezig. Haar voor zich alleen te bezitten Te weten, dat geen menschelijke macht ze meer zou kunnen scheiden, dat ze zoowel in voorspoed als in tegenspoed aan elkaar verbonden zouden zijn. O, wat zou dan het leven gelukkig voor hem zijn, als zij dat wilde 1Maar zou zij willen Deze vraag temperde de vreugde van André in hooge mate. Een vhag instinct matiger dan al zijn wenschen, riep hem toe, dat zij niet toestemmen zou, dat zjj niet toestemmen kon En dat was zijn eigen schuld, omdat hij haar niet tot zich had weten te trekken! Nooit had hij aan Suze laten blijken hoeveel hij van haar hieldTegenover haar meer nog dan tegenover iemand anders was hij steeds ernstig geweest, ja kort zelfs, want in haar bijzijn gevoelde hij zich nog veel meer beschroomd en links dan bij iemand anders, wie ook. O, zonder twijfel zij was altijd vriendelijk tegen hem, zeer vriendelijk zelfs. Zij be handelde hem als een „oude vriend" zooals zij hem somtijds spottend noemde, omdat hij haar nog als een klein kind had gekend. En thans, nu bij voor haar nauwelijks meer was dan een vreemdeling, wilde hij haar vragen voor zijn geheele leven En zoo maar plotseling! Op 't oogenblik waarop zij zou vertrekkenIn zijn gedachte verscheen ze voor André in al haar bekoorlijkheidDaarop vergeleek hij zichzelf met haar, bij met zijn ernstig Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats WarmoesBtraat, den Burg. TE KOOP in 3 soorten. Spoedige hestelling zeer gewensclit. gelaat, met zijn niet door den omgang met veel personen in grooto gezelschappen verfijnde manieren. Wat een dwaasheid nog te hopen dat zq naar hem zou luisteren Mogelijk zelfs zou zij over zijn vraag lachen, die vroolijk spottende lach, hem zoo bekend, welke hem nog in de ooren klonk. En bij deze gedachte gevoelde André zich het hart beklemd. Zou hij mevrouw Douvry er voor in den arm nemen, opdat deze zijn zaak bij haar zou bepleiten Maar als Suze dan eens weigerde, na deze ongelukkige poging, zou bij zich dan geheel en al het genot zien berooven haar te zien En bovendien zij scheen er niet zoo erg tegen op te zien zich te moeten verwijde ren. Zij was zeer vroolijk zelfs wanneer zij vertelde welke toebereidselen zij jreeds gemaakt hadden, voor de reis met lady Graham, die haar als eene vriendin be handelde. Daar te Cannes zou zij leven in eene omgeving, waar haar liefde voor weelde zich sterk zou ontwikkelen. Zij zou daar gevierd zijn om haar schoonheid. André kon baar slechts een onzekere toekomst aanbieden en eene liefde, welke zij niet deelde 1Hoe egoïstisch van hem haar te willen terughouden O, zeker, het was beter maar te zwijgen en geduld te oefenen en den gebeelen winter hoop te kunnen voeden, zich geheel aan de kunst te wijden teneinde aan Suze een naam te kunnen aanbieden, waarop zij trotsch kon zijn die eenmaal te mogen dragen. Dan, wanneer zij weer terugkwam in de lente, zou hij beproeven haar liefde te win nen en haar te doen begrijpen hoe lief hij haar had en mogelijk zou zij er dan ten slotte wel door getroffen worden Het eene uur na bet andero verliep dien IN UWE ZIEKTE GELIJK DEZE? Zoo ja, dan zal dit geval uit Duivendrecht U helpen. Mejuffrouw J. Liesveld, Duivendrecht deelt ons mede: Sedert twee jaar was ik aangedaan met een nierziekte, welke zich vooral door pijn in den rug deed gevoelen. Onophoudelijk had ik er last van en u kunt wel begrijpen, dat dit mij zeer hinderlijk was bij mijn werk. Steeds gevoelde ik mij afgemat en 'smorgens bij het opstaan was ik nog vermoeider dan wanneer ik 'savonds te bed ging. Ik had dik wijls duizelingen en mijn eetlust werd hoe langer hoe minder. Geen wonder alzoo, dat ik uitzag naar een middel, wat mij van mijn kwaal zou bevrijden en van mijn vader de goede resultaten hoorende, die hij voor het zelfde euvel verkregen had door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, besloot ik daarmede eveneens een proef te nemen. Ook bij mij bleef de goede werking niet uit. Na korten tijd reeds trad beterschap in en zette ik de behandeling met gunstig gevolg voort. De pijnen verminderden meer en meer ik kreeg mijn eetlust terug en kan niet anders verklareD, dan dat Foster's Rugpijn Nieren PilleD een uitstekend geneesmiddel voor mij blijken te zijn geweest. Waar ik dan ook kan zal ik niet nalaten de goede werking er vau te roemen, (w.g.) J. Liesveld. 14 WENK AAN KOOPERS. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het geneesmiddel voluit voorkomt. Vraagt uit drukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één-of f 10,—voor zes doozen. Aanbevelend, De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten nacht, gedurende welke André voortdurend in tweestrijd verkeerde wat te moeten doen. Maar toen hij den volgenden mor gen opstond was zijn besluit genomen. Hij had besloten nog Diets aan Suze te zeggen. Hij kon evenwel de lust niet weerstaan nog te genieten van de laatste oogenblik- ken welke zij nog thuis was. En zoodra hij maar kon en durfde, begaf hij zich weer op weg naar mevr. Douvry, naar die gastvrije woning, waarheeD hij reeds zoo dikwerf zijneschreden gewend had. Toen hij ditmaal binnentrad, hoorde hij de vroolijke, opgowekte stem van Suze niet en de salon was bijna verlateD. De jongens waren aan bun werk in hun kamer. Mevrouw Douvry bracht de twee jongste meisjes naar bed. Mijnheer Douvry en Suze bevonden zich alleen in het vertrek. Het jonge meisjo was druk bezig met haar werk, terwijl haar vader de avondpost inkeek. Ha, Andréi Wat heb ik je al een langen tijd niet gezien, riep mijnheer, toen de jonge man binDen kwam. Had je ons geheel en al vergeten Dat zou, meen ik, wel onmogelijk zijn, zei André, terwijl hij tegelijker tijd Suzes welkomstgroet beantwoordde. Wat viel het hem hard haar zoo te moe ten aanzien als een vreemdelinge, terwijl zijn hart nog vervuld was van de schoone droom, waarmede hij zich een tijdlang had bezig gehouden. Hij raakte nu in gesprek met mijnheer Douvry, die naar aanleiding van een vraag hem de moeilijkheden verklaarde, verbon den aan een zaak welke men hem voor stelde. Maar ondanks zijn goeden wil hoorde André ternauwernood naar hom. zoozeer waren zijne gedachten met Suze bezig. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4