Panoramaspiegels, G. J. 0. D. Dikkers, Wie Naaimachines. In den Boekhandel Parkstraat GROOTE KAART VAN TEXEL 50 Ct. Gids voor Tex15 C. DE WIJN, Verkrijgbaar in den Boekh. Parkstr. Algemeen Weeshuis. De Lange de Moraaz Ansichtkaarten van Texel (ruime keuze) Uitreiking van Consen ten tot Wiennaaien. Opnieuw ontvangen Malta aardappelen. Suze's Droom. De Penningmeester van polder Waal en Burg Spoorboekjes, met of zonder tarieven (Zomerdienst) 10 Cts. het HOOIGEWAS van Grasgewas Wegen Eijerland. FEUILLETON. hooigewas en nagras DE FIRMA KANTOOR; Breedstraat A 48 te Alkmaar Verder groote voorraad Kantoor- en Winkelboeken, Kantoor- en Schrijfbehoeften, enz. enz. enz. DROS Co. -I l_ zal op VRIJDAG 25 JUNI 1909, publiek verkoopen publiek verkoopen het Grasgewas van eenige perceelen weg in den polder Eijerland op Texel. publiek verkoopen en verhuren: verkrijgbaar Idem, gereed om op te hangen, 60 Ct. zwart of gekleurd 3 Ct. per stuk. Deurwaarder te Texel, 's avonds 7 uur, in het caié „Bellevue" aan de Waal, ten verzoeke van H.BL Diakenen der Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend op Texel, H A C 1 52 10 de Akker 4 12 het Oostelijk Kilstuk in 2 perc. J 2 03 60 de voorste Bollen 1 96 60 de achterste Bollen 1 61 50 het Hoogeweidje 3 50 90 het Waardstuk 2 20 50 Simon Ransland 3 76 60 het Damstuk in 2 perc. 105 60 het voorste Nieuwland 1 38 90 het middelste Nicuwl, 138 90 het achterste Nieuwl. 1 29 80 Pieterooms Langwaal 1 27 70 Langwaal, bij de Kaai 104 70 de Noordstar, Langwaal 9310 de Hoornsloot, in Spang 19 80 het Buitenboltje f bij 1 08 30 de Ommegom I Oosterend. 1 50 de Hammer, in Ongeren. 95 70 de kleine Spreeuwtjes! 1 97 de groote Spreeuwtjes! bij het Weezenspijk. to Burger Nieuwl. Het Bestuur van den polder „Eierland" op Texel, zal, op Zaterdag 26 Juni 1909, des avonds 61/» uur, in het lokaal van GERB. ZOETELIEF te De Cocksdorp op Texel, Het Bestuur voornoemd, H. FLENS, Dijkgraaf. W. P. LAP, Secretaris. voor het bekijken van prentbriefkaarten, foto's, enz,, geven de beelden zeer duidelijk, sterk vergroot weer. Prijs per stuk slechts 60 ct. 46) Vrij naar 't Fransch door A. 8. Hij scheen haar te hooren loopen op den zolder boven de kamer. Hij snelde naar de trap en riep nog eens „Suze", toen zij verscheen. Het kind, ik vond het kind niet George wist niet van welk kind er sprake was. Hij zag bovendien slechts één ding, het gevaar dat het jonge meisje bedreigde. Een rookkolom vulde het vertrek. De vlammen lekten de muren en de ramen. Suze herhaalde wanhopig en vol angst: Het kind. Maar wat is er van het kind geworden Het is geredzei George op goed geluk afkom toch gauw mee Hij bemerkte dat zij wankelde, half ver stikt en verblind door de rook. George snelde naar haar toe en nam haar in zijn armen, bijna gelijk men dit een kind doet. Hij trapte een deur open en kwam nu weer in de buitenlucht. Een zucht van verlichting ontsnapte hem. Eindelijk!Gered!Suze u mankeert immers niets, is het wel Kind, kind, wat een dwaasheid, u zoo aan gevaar bloot te stellen De stem van George beefde. Zijn lippen trilden, zijn gelaat was bleek van angst. Zij antwoordde niet: Zij was nog geheel van streek door bet pas gebeurde en keek werktuigelijk naar de bruine vlekken in baar witte japon; zoo dicht was zij bij de vlammen geweest, dat baar japon op ver schillende plaatsen geschroeid was. Ze waren daar met hun beiden aan de andere zijde van het huis. Het geroep en geklaag der anderen drong niet tot ben door. George herhaalde nog eens aogstig Juffrouw Suze, spreek tochzeg mij toch dat u niet gewond is. O, spreek toch, bid ik u Notaris te Texel, zal, ten verzoeke van HH. Regenten van het Algemeen Weeshuis te Texel, lo op DINSDAG 6 JULI 1909, des avonds 8 uur, in het café „den Burg" te den Burg, van H A C 1 16 40 „Koeienweid" 172„Smallestuk" 2 87 „de Schans" 8 53„Weezenspijk" in 4 perc. 0 65 90 „Dijk v.'t Weezenspijk" en 2o. op DINSDAG 13 JULI 1909, des avonds 8 uur in gemeld café „den Burg", van H A C 6 8810 „Haanstuk" in 2 perc. 7 50 90 „Kooistuk" in 3 perc. 1 9080 „Derdepartje" 6 87„Waterschip" in 2 perc. 1 25 „Oostelijk Groenstuk" 10 30 42 „Spijkerboren" in 4 perc. 2 32 20 „Zerkstuk" 1 66 60 „Prikstuk" Tot het in ontvangst nemen van ver schuldigde gelden, wegens laodhuur, hooi gewas, enz., zullen Regenten zitting houden op Donderdag 24 Juni 1909, van 's mor gens 11 tot 's namiddags 1 uur in het Al gemeen Weeshuis, HET BESTUUR. zal 24 JUNIzitting houden in café den Burg aan den Burg 's morgens van 10 tot 12 uur. A. C. KEIJSER, Dijkgraaf. zich goedkoop en netjes wil gaan kleeden, vrage prijs en stalen of stoffen aan bij F. LENGHAUS Oosterend Keizerstraat 62 Helder. Zeer voordeelig adres voor Rijke keuze. Verleent: Handels- en Landbouwcredieten. Verstrekt: Gelden op Hypotheek tegen lage rente. Verzilvert: Coupons en ander geldswaardig papier. Sluit: Assurantiën op elk gebied. Neemt: Gelden in deposito. Opent: Rekening-courant. De toon van die stem bracht haar eens klaps weer tot de werkelijkheid terug. Hij had haar plaats doen nemen op een kleine verhevenheid. Zij zei, gedwongen glimlachend Maar mij mankeert in 't geheel niets Stel u maar gerustik ben alleen nog maar wat bang o, wat is het ver schrikkelijk zoo'n braDd Zij sloeg haar oogen naar hem op, als om hem bescherming te vragen. Toevallig ontmoetten hun oogen elkaar. Er lag in zijn blik zooveel zachtheid en sympathie, als zij nog nooit bij hem had opgemerkt en dat haar deed trillen van vreugde. De herinnering aan de pas door gestane angst kwam daardoor bij haar op den achtergrondHoe aangenaam was het haar te moede dat hjj bij haar was, dat zij het misschien aan hem verschuldigd was uit dat brandende gebouw gekomen te zijn Met bevende stem zei zij Het spijt mij zeer u zooveel last te hebben veroorzaakt. J.k had niet voldoende nagedacht. Ik had alleen de gedachte het kind te redden. Hij keek haar voortdurend aan zooals ze daar was gezeten op de helder gewitte put, met de handen gevouwen op haar knieën. Hij vond haar schoon zoo U is dapper en zachtzinnig, begon hij fluisterend, een ware vrouw, o lieve Suze De Fiers!de Fiers, antwoordt tochWaar ben je? riep een angstige stem en mijnheer de Fruynes verscheen om den hoek van het huis. Zijn kleeren waren geschroeid. Hij keek zeer angstig om zich heen. Wat! U is uit dien vuurgloed ge komen en u laat ons maar in doodelijke ongerustheid over u en juffrouw Suzanne de Fiers, u is een afschuwelijk mensch Mijn hemel, wat is juffrouw Suzanna bleek! Is zij gewond? Snel bad George zich meer van Suze verwijderd, zoodra hij het geroep hoorde van mijnbeer de Pruynes en hij vertelde nu met weinig woorden welk gevaar het jonge meisje had geloopen. Andere personen kwamen nu ook aan- geloopen, een der eerste was de gravin de Pruynes, die doodsbleek van angst was. O juffrouw Suzanna, wat heeft u ons een angst doen uitstaanEn dan lady Graham die u aan ons had toevertrouwd! Wat een verschrikkelijke brand!En dat kiDd gaat daar maar in het huis en komt weer door een zijdeur er uit, zonder er iets van te zeggen. En dat nog wel als het huis reeds aan drie kanten door het vuur is aangetastDaar komen de brandspuitenNu zal het vuur wol spoedig gebluscht zijn!O, neem gauw wat Engelsch zout. Mijn hemel, ik was werkelijk bang dat u verbrand was! Suze begon te lachen. Beter dan alle huismiddeltjes ter wereld, hadden enkele woorden haar weer geheel bijgemaakt, die woorden oefenden op haar een geheimzin nige macht uitGeorge, dat gevoelde zij, had die werkelijk gemeend en ze waren bij haar in goede aarde gevallen. O lieve mevrouw, het spijt mij wel u zoo bevreesd gemaakt te hebben Ik was werkelijk zeer onbezonnen mij in dat brandende huis te begeven. Wel, mijn lieve, u is alleen zeer heldhaftig geweest, hernam de jonge vrouw, die niet de minste kans had geloopen dat zulks ook tot haar had kunnen worden gezegd. Dat was in het geheel mijn plan niet dat te zijn, merkte Suze naït op. Maar kleine onvoorzichtige, wat zou lady Graham gezegd hebben als wij u ver minkt ot gestikt hadden teruggebracht Weet u wel, dat zij nu al reeds Diet zal kunnen bogrijpen waar wij blijven Het is 'reeds bijna middagLaat ons vlug vertrekken. Drink nog wat frisch water, juffrouw, zei George, die weder bij bet jonge meisj e gekomen was. Zij gehoorzaamde als een gehoorzaam kind en stond op om to vertrekken. Burgemeester en Wethouders van Wie- ringen brengen ter kennisso van belangheb benden dat de CONSENTEN voor da WIERMAAIERIJ zullen worden afgege ven den 26 Juni 1909 tot en met den 29 Juni daaraanvolgende. Voor de Gemeente Texel zal daarvoor door de ondergeteekeuden meer bepaald zitting worden gehouden den 26 Juni 1909, des namiddags ten drie ure ten huize van Mej. de Wed. Bakker, Schippershuis haven Oudeschild, terwijl op de overige hiervoor vermelde dagen de consenten alsnog te bekomen zijn ten kantore van de onder- geteekenden. Yerder worden ter kennisse gebracht de volgende bepalingen van het paehtcontract: De pachter verleent bij consent op naam schriftelijk vergunning tot het maaien van zeegras aan ieder die tijdig opgeeft de wier- maaierij zelf te willen uitoefenen, mits hij meerderjarig zij, ot, nog minderjarig, de kostwinner is van'een gezin. Voor elk gezin behoeft niet meer dan één conpent te worden afgegeven. Vergunning tot wiermaaierij wordt op geen andere wijze verleend; slechts van consenthouders mag gemaaid zeegras wor den aangenomen. Namens Burgemeester en Wethouders vnd. puike nieuwe 45 cent de 5 kop. D. SCHUÏIAKER. De llitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Is u weer geheel en al bekomen van den schrik?Zou u nu kunnen loopen tot aan het rijtuig Wilt u me soms ook een arm geven vroeg hij nog eens, terwijl mijnheer de Pruynes zich ver wijderde om de paarden te doen inspannen. Zij had groote lust om „ja" te zeggen, maar zij durfde niet en zei lachend: Dank u, ik kan wel alleen loopen Ik houd er niet van er uit te zien als een ziekeIk ben veel sterker dan u wel meent Zij volgde mevrouw de Pruynes, maar toen zij de poort doorging om het erf te verlaten, keek zij nog eens om, als wilde zij zich goed die plaats in het geheugen prenten. Snel liepen zij nu tusschen de werklui door, die nu don brand meester waren. Allen gingen eerbiedig op zij, terwijl tot Suze menig woord van sympathie en dank gesproken werd, hetwelk deze deed blozen. Laat ons maar wat gauw doorloopen, fluisterde zij mevrouw de Pruynes in het oor. Het is verschrikkelijk onaangenaam zoo door iedereen bekeken te worden Dat komt, omdat ge nog niet aan uw rol van heldin gewoon zijt! hornam de jonge vrouw eenigszinB spottend. Maar daar is het rijtuig, u is nu dus van al die bijvalEbetuigingen der goede lieden al. Suzo had onderwijl plaats genomen naast mevrouw de Pruynes in het rijtuig, waarna men onmiddelijk vertrok. Lady Graham was waarlijk zeer ver wonderd dat men zoo lang wcgbleof en wachtte hen vol ongeduld op het terraè. Eindelijk zoi zij, toen ze in de vorto het rijtuig zag aankomen, Lieve vriendin, beknor mij Diet, riep mevrouw de Pruynes huur too, u kunt u onmogelijk voorstellen wolko tragische ge beurtenissen ons daar to Cannes wachtten. Evenmin als u zich kunt voorstellen welko gewichtige personen mij thans vergezellen Lady Graham, u ziet ons thans voor u als amateur-redders, zoi do hoer de Pruynes vroolijk. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 10