Texels Belang. Gr. J. 0. D. Dikkers, W. C. BOELSUMS Creolin, Carbol, MIJN PRIMA Getrouwe opkomst noodzakelijk (de Maandag, Vrijdag en de Zondag) ~~K WIERIUGA, Buitenland, Maagpijnen, slechte spijsvertering. M arktberichten-. Advertentiën AD YERTENTIËN R. K. Kiesvereeniging te Texel. hooigewas en nagras, zal gedurendo de kermis Laat zich ook aan huis ontbieden. gevraagd. C. VISSER. Voor en gedurende de kermis worden al de voorradige gegarneerde HOEDEN, M. KUIP. SCHAPENWASCHHDDDEL Drogisterij Binnenburg. G. VISSER. Predikbeurten. Op avontuur. Drie kleine jongens, vei pleegden in het Geuzengesticht te Briella, twee I broertjes van 10 en 11 en een knaapje van 12 jaar, besloten de wereld in te gaan. Zij wisten uit het gesticht te ontkomen en zich meester te maken van een vlet van den Toipedodienst, waarin zij, met behulp van stukjes hengel en stokjes, de breede Maas op gingen, den kant van de zee op. Iben begreep dat, toen later het ronddrijvende bootje opgepikt werd. Ze schijnen zich ontkleed te hebben en t bootje naar den wal te hebben gestuurd, om daar te landen. Vrij spoedig echter werden zij ontdekt, zwervende in de Tinte, en toen waren ze natuurlijk al spoedig weer in 't gesticht terug. Opmerkelijk is de slimheid waarmede de kleine avonturiers zijn te werk gegaan. Ze hadden een laken medegenomen om als zeil te dienen en ieder had bovendien nog een mes. Ook werden stokken uit den tuin medege nomen, welke voor het opzetten van het Z6il of voor het roeien konden doen. Baar ging liet lieet toe. Er is geen enkel stembureau in het gandsche fand geweest waar het zóó heet toeging als teBemmel. Daar stond n 1. het stembureau in brand. Door den brand in een belendend huis was n.l. ook 't raadhuis aan 't branden ge gaan. Gelukkig werd er spoedig een koudwaterstraal gericht op deze ver- kiezingshitte, waarna de temperatuur in het Bemmelsche stembureau in beide beteekenissen weer normaal was. Een driftige oude Te Elsoo bij Beek (Limburg) heeft de 77 jarige landbouwer Driessen, nadat hij door eenige jongens met steen was ge gooid, een geweer, met hagel geladen, ter hand genomen en daarmee een schot in de richting der jongens en andere personen gelost, waardoor een 10 jarige jongen, Hermans en de bierbrouwer Speekeus werden getroffen en bloedend, doch niet gevaarlijk gewond. De driftige oude heer werd ter be schikking der justitie Daar Maastricht overgebracht. Voor den middenstand. Bij de openiDg der Middenstandsten toonstelling is door Minister Heemskerk verzekerd, dat een verdere voorziening in de behoefte aan vakopleiding van de jeugd zijn bijzondere aandacht heeft, en dat niet zal worden nagelaten daarvoor te doen, wat nuttig en uitvoerbaar is. Thans verneemt men, dat Minister Talma voornemens is op de volgende Staatsbegrooting een post van f 50.000 te brengen, ten bate van een of meer Middenstandsinstituten. Een vergelijking. In een Afrikaansch blad trekt een inzender een vergelijking bij nu en honderd jaar terug. Hij zegt: 1809. Boer ploegt hem moe Dochter melkt de koe Vrouw zit te spinnen Zoon rijdt garven binnen Geld in die kast. 1909. Boer is op de zwier Dochter speelt klavier Vrouw draagt satijn Zoon leert latijn Plaats zwaar belast. A Iweerde Köpenickcr gemeentekas. De door „kapitein" Voigt beroemd geworden stad Köpenick heeft pech. De gemeentekas is andermaal gerooid, dit keer niet door een verkleeden officier met hulp van soldaten, maar door den ontvanger zelf, zekeren Fitte, die verle den maand, omdat hij ging trouwen, verlof kreeg en vergeten hoeft terug te keeren van zijo huwolijksreisje, waarbij hij behalve zijn jonge vrouw (van liefde kun je niet leven I) ook een flinke bom uit de gemeentekas meenam. De magi straat houdt het bedrag van den diefstal angstvallig geheim. Gestoorde rouw. Te Cassabona in Calabrië (Zuid-Italië) is dezer dagen de vloer der eerste ver dieping van een huis ingestort, terwijl familie en vrienden om de doodsbaar van een boer vereenigd waren. Heel het rouwend gezelschap viel met het lijk naar beneden. Bij de opruiming vond men vijf dooden en tal van gekwetsten. Veiling van een kind Te Cagliano del Capo, en klein dorpje in Zuid-Italië was een jong meisje moeder geworden en daar noch zij noch de vader veel lust hadden het kind op te voeden, besloten zij het openbaar te verkoopen. Er waren drie liefhebbers. Het kind werd op 1 lire ingezet en het ging op tot 10 lire, waarvoor het toegewezen werd aan iemand van een naburige gemeente. Eenige dagen later kwam de politie achter het gebeurdeer is thans een vervolging ingesteld tegen de moeder, wegens overtreding van de wet op den burgerlijken stand. De Engelsche luchtschepenvrees. De 1000 K.M. tocht van graaf Zeppelin heeft in Engeland natuurlijk weer de noodige onrust te voorschijn geroepen. Verscheidene bladen wijzen op deD voor sprong, dien Duitschland op het gebied der luchtscheepvaart thans heeft en dringen er met klem op aan, dat Engeland meer aandacht zal gaan wijden aan dat van de verdediging der lucht. De „Mor ning Post"- b. v. zegt, dat de nieuwe Duitsche luchtkruisers fde groote voor- deelen van Engeland's geïsoleerde ligging vrijwel te niet doen- Het is nog niet goed uit te maken, welke gevaren Engeland van de militaire en strategische toepassing van luchtschepen te wachten heeft, maar juist daarom kunnen zij zooveel te geduchtei blijken. Zeker is, dat geen verdedigingswerken te land er voldoende bescherming tegen zullen bieden. Het is daarom de plicht van de Regeering, den vooruitgang van de luchtvaart zoo krachtig mogelijk te bevorderen. Om dat laatste is het eigenlijk maar te doen Door de lucht. De Fransche luchtvaartclub overweegt het instellen van een luchtvaartdienst tusschen Frankrijk en Zwitserland. Texel, 14 Juni. Aangevoerd werden: 1 paard f 100 7 Koeien f 135 a f 165,00. 6 pinken f 65 a f 85 5 N. Kalveren f 12 a f 16. 244 schapen f 14,50 a f 18 1374 Lammeren f 4.75 a 10,25 1 schram? 5 biggen f 10.— a f 12, Amsterdam, 21 Juni. Aangevoerd 200 Runderen, le kwal. 66 k 70 ct. j* 2e kwal. 60 a 64 ct. u 3e kwal. 56 a 60 ct. g, 155 Melk- en Kalfkoeien f 135 a f 280, 77 N uchtere Kalveren 1 8,k f 13, 451 Vette Varkens 46 a 51 ets. 18 Schapen f 20 A f 24, 88 Lammeren f 9.a f 12, Purmcrend, 22 Juni. Aangevoerd: 490 Runderen waaronder: 254 vette koeien 56 k 74 Ct. per KG, 01F. Gelde koeien f 110 a 170. Melkkoeien f 120 a 210. 2J stieren 294 vette kalveren f 0,65 a f 0.85 p. Kg. 364 Nuchtere kalveren f 1?— a 1 25 2429 Schapen f 17,k t 23,00 prijsh. h. mtg. 940 Lammeren f 5,a i 11, 282 vette varkens f 0,46 a 10,50 per Kg.; 91 magere varkens 1 18 a 1 30, 245 biggen f7 a 1 12 kipeieren f 3.40 a f 4.00 per 100; Zondag 27 Juni. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm, 10 uur ds. Kijne. (Kerkcollecte) Koog. Nam. half 3 ds. ds. Kijne Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Visser. 's Av. 7 uur ds. Groeneveld van Zuid-Scharwoude. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp. Vm, 10 uur de heer Barends van Heilo. GEREFORMEERDE KERK. OosterendVoorm. halftien ds. Rooseboom Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. DANKBETUIGING. Algemeene Vergadering voor de leden op Zaterdag 36 Junia.s. 's avonds te S uur in het hotel „de Zwaan*. Werkzaamheden Candidaatstelling van leden voor den Gemconteraad. Trouwe opkomst verzocht. HET BESTUUR. ALGEMEENE VERGADERING der leden op Zaterdag 26 Juni a s., 's avonds 8 uur in Hotel „den Burg" Agenda: Respreking ingekomen rapport van den deskundige inzake de nitkeering bij overlijden. Namens 't Bestuur, J. DAALDER Dz., Algem. Secreraris. Notaris te Texel, zal publiek verkoopen en verhuren: lo. op Vrijdag 2 Juli 1909, des avonds 7VS uur in het „Loodsmanswelvaren" te den Hoorn op Texel, ten verzoeke van a. den heer S. C. VISSER. 2.58.50. „'t Zandige Stuk" in 2 perceelen. b. den heer C. S, KEIJ SER Cz. 2.23 50 „de Groote Schetterkoog". c. Mevr. de Wed S. P. KQIJPER. 2.64.00 „de Benedenstrook". en 2o. op Zaterdag .3 Juli 1909, des avonds 7VS uur. in het Café „den Burg" te den Burg, ten verzoeke van a. den HoogGel. Heer S. G. EVERTS. 6 81.22 „het Grootestuk" in 4 perc. 3.59.70 „de Kaarsemaker" in 2 6.78.00 „het Waardstuk" in 2 b. het Bestuur van den Polder „Waal en Burg" op Texel, 5.20.00 „de Riethoorn" in 3 perc. c. Mevr. de Wed. P. KUIJPER, 4.16.00 „Burger Nieuwland", in 3 perc. d. Mej. AAGJE VLAMING, 0.87.00 „het Groenstuk." e. den heer C. BOEKEL, 2.77.77 „Simons Ransland" in 2 perc. DE FOTOGRAAF van den Helder, aan den Burg, in den tuin van 't logement „DE VERGULDE KIKKERT" werkzaam zijn. Horlogemaker. Goudsmid. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. zoo geschikt mogelijk opgeruimd. Beleefd aanbevelend. verkrijgbaar in de Gekookte Ham kost 20 ct. per ons Gerookt Vleesch 20 Tongeworst 13 Boterhamworst 10 Machinaal gesneden. Gekookte Worst 45 ct. Leverworst 25 Bloedworst 30 Gesmolten Koevet 35 ct. per pond Aanbevelend, Wij hebben van mej. S. van Pelt, geb. de Bes, wonende te IJsselmonde, Oostdijk 83, den vol genden brief ontvangen: «Ik heb veel en langen tijd aan mijn maag geleden, en om u een denk beeld van mijn 1'yden te geven, wil ik u zeggen, dat ik er toe gekomen was mij van voedsei te onthouden om de spijsvertering te vermijden. Ay/'y-/ Mej. S. van Pelt, voor haar huis te IJsselmonde Desondanks, niettegenstaande mijn eetlust zeer zwak was, ondervond ik telkens wanneer ik, zelfs zeer weinig, gegeten had, brandingen in de holte van mijn maag, een groote dorst en ook walgin gen en hoofdpijn. Mijn slechte maag was oor zaak dat ik bloedarmoede kreeg en mijne krachten langzaam aan verloor. Eindelijk kwam het oogen- blik dat ik geheel uitgeput was, en toen kon ik geen kort eind meer loopen zonder buiten adem te komen. De Pink Pillen die ik genomen heb na nutteloos vele andere middelen te hebben beproefd zijn uitmuntend geweest. 'Zij hebben mij niet slechts tijdelijk doen beteren, maar mij een volkomen genezing bezorgd. Ik zeg volkomen, want niet alleen lijd ik nu niet meer aan mijn maag en is mijn spijsvertering heel goed, maar op een leeftijd van 50 jaren heb ik al mijne krachten weergekregen//. Prijs f 1,75 do doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Iloofd-depölhouder voor Nederland, 7 (ïrooto Markt, te Rotterdam, vooi den Burg on omstreken bij de firma T. BUIJS en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. vwvirrontjzgzgatp' i miTi.tum ih» Geborex MARIA CORNELIA, dochter van L. KAAN en M, KAAN-Duinker. Oudeschild, 19 Juni 1909. Deze strekkende tot algemeene kennis geving. Daar het ons niet mogelijk is de vele bewijzen van hartelijke belangstelling ont vangen bij het overlijden van odzg lieve Echtgenoote en Bebuwdmoeder, JANSJE VEENSTRA, alzoüderlijk te beantwoorden betuigen wij hiermede aan allen onzen inuigen dank. Uit aller naam, C. J. M. DE WILDE. Haarlem, 21 Juni 1909. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling, ondervonden bij het overlijden en de teraardebestelling van onzen geliefden vader Aisr. Blom. Inzonderheid aan den WelEd. Heer Dr. Over voor zijn onvermoeide bulp en zorg tijdens zijn ziekte bewezen, aan den WelEerw. Heer Ds. van Grasstek voor zijne troostvolle woorden ons toegesproken, aan onze buren die in die dagen van droef heid ons zoo trouw ter zijde stonden en aaD H.H. Dragers en Kleedoplegsters voor de laatste eer aan onzen lieven doode be wezen. Namens de lamilie, P. BLOM. Eieiiand, Juni 1909. Die iets te vorderen heelt van- verschuldigd is aan- of borgtochten heett ten laste van de nalatenschap van PIETER HOVING, gewoond hebbende te Texel en overleden den 21 Mei 1909, gelieve daarvan opgave te doen ten kantore van Notaris G. DIKKERS te Texel vóór 1 Juli. e.k, Bestellingen voor die dagen zal hij gaarne nu reeds schriftelijk aan zijn adres in den Helder ontvangeg. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Warmoesstraat, Burg. Aanbevelend, T. BUIJS.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 7