BLOCKER'S TWEE-GULDENS CACAO; I Met I October begint een nieuw Kwartaal. M. WIERINGA, DEKBEER. Saison 1909-1910. MantelsHoeden Winteraardappelen. Panoramaspiegels, Verkrijgbaar in den Boekli. Parkstr. Ds fotograaf Bcelsums py Voor den winter. Alkmaarsche Stoomsteenbouwerij. Bij K. LIPS. Waalderstraat zijn te koop Beste SCHRAMMEN BIGGEN. Een practisch Modeblad. Men abonneert zich in den Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON. De Zwarte Anjelier. Wie f 2,— voor een kilo cacao besteden wil, neme een kilo's bus ook in bussen van kilo (1 pond) f 1,05 (1 ons) f 0,24 Voor avondpartijtjes. VOORDRACHTEN SAMENSPRAKEN Wederom beschikbaar Dames- en Kindermantels. Dames- en Kinderhoeden, H. DALMEIJER. voor Demi en ID inter jassen. Zwolsche Wasscherij en Ververij. DAMESAVONDDOEKEN, Galliërs, Handschoenen. Tricot -Ondergoederen, Kousen, Sokken, enz. enz. tan r 1 Vrij naar 't Engelsch door A. B. HOOFDSTUK V. 16) In Italië, nu 18 maanden geleden, was mevrouw in kennis met mr. Dalles, welke haar ook ten huwelijk vroeg. Daar hij verlangde, dat zij het tooneel er aan zou geven, weigerde zij eerst, maar lang zamerhand veranderde zij, totdat zij hem tenslotte beloofde met hem te trouweD, wanneer hij uit de Oost terugkwam, waai hij plan had heen te gaan. Toen mijnheer Dalles heenging, ging mevrouw haar en gagement vervullen te Weenen en daarna te Parijs. Hier ontmoette zij sir Gilbert weder, die zeer verliefd op haar was. Hij wenschto ook met baar te trouwen, maar mevrouw, gedachtig aan haar belofte aan mr. Dalles, weigerde. Ik zag, dat Gilbert bij deze opmerking iets wilde zeggen, maar op eenteekenvaD Tranced, bleef hij zwijgen. Sir Gilbert, vervolgde zij, was zoo verliefd op mevrouw, dat hij haar liever dood zag dan gehuwd met mr. Dalles, om welke opmerking mevrouw lachte, zij be schouwde het als een grap. Toen zij in Engeland kwam, ontving zij een brief van mr. Dalles, het bericht bevattende, dat hij weer terug was in Londen om met haar te trouwen. Toen sir Gilbert dit vernam, had er een heftige scène plaats tusschen hem en mevrouw; deze was zoo boos, dat zij hem het huis verbood, Wat een leugen! riep de gevangene uit. De getuige rilde. Stilte, gebood de magistraat gestreng, ge moogt getuige niet in de reden vallen. Ondanks dit bevel had Gilbert weer wil len spreken, maar Tranced stond op en fluisterde dringend Wees stil, lsat haar doorgaan, al die f1/ Ir 1/2 f 0,55 Horlogemaker. Goudsmid. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Eene geheel nieuwe serie en werd ontvangen in den Boekh. Barkstraat. bij W. DIJK8EN, Prins Hendik Polder, een nieuw geïmporteerde Veredeld Duitsch landvarken. DEKGELD f 3,—. leugenachtige getuigenissen hebben meer beteekenis, dan u denkt. Zonder eenige aandoening te toonen, vervolgde Hma: Mevrouw was een praktische vrouw, maar had een voorgevoel in verband met een zwarte anjelier. Dikwijls vertelde ze mij dat zij een gewelddadigen dood sterven zou en vooraf eene waarschuwing krijgen zou in den vorm van een zwarte anjelier. Nadat aan sir Gilbert het huis ontzegd was, ontving zij 'n zwarte anjelier, (sensatie) Rechter: Van sir Gilbert? Getuige: Ik weet het niet. Rechter: Was sir Gilbert bekend met het voorgevoel ten opzichte van de zwarte anjelier Getuige: Ja, meermalen sprak zij er met hem over. Rechter: Toen zij dat teeken ontving, maakte zij toen niet de een of andere op merking Getuige: Zij riep „Gilbert" (sensatie) Rechter: Naar ik vermoed in de veron derstelling, dat de gevangene haar die zond? Getuige: Dat was ook mijne meening, maar zij weigerde er iets van te zeggen. Rechter: En wat deed zij met de bloem? Getuige: Zij plaatste die in een glas water voor zich op tafel cu zei tot mij „ik heb mijn dood voor mij". Rechter: Wanneer had dit plaats Getuige: Omstreeks vier dagen voor haar dood, juist nadat mevrouw in Engeland was aangekomen. Rechter: Was toen aan sir Gilbert het huis reeds ontzegd Getuige: Ja, de zwarte anjelier ontving mevrouw juist na haar twist met sir Gil bert, waarbij deze had gezegd dat hij haar liever dood zag dan gehuwd met mr. Dalles. Ik bevond mij dicht bij Gilbert en ik hoorde hem mompelen Mijn God, wat een. leugentaal, wat zou zij daarmede op 't oog hebben Op de eerste avond van het seizoen, vervolgde Ilma, de avond, waarop mevr. gedood werd, kwam sij Gilbert aan haar Ontvangen eene bijzonder mooie collectie Uitgestald met de nieuwste bijzonder mooie modellen. Scherp concurreerende prijzen. Zie de etalage. Aanbevelend, Te koop puik beste H. MAASBurg Prys per stuk slechts 60 et. hotel, Nadat mevrouw hem de deur had gewezen, was hij naar Parijs gegaan, maar den vorigen dag was hij teruggekeerd, en schreef haar een briefje. Dit briefje werd voorgelezen en luidde als volgt Curzenstreet, 15 Mei 1890. Lieve Mevrouw, Ik moet u spreken, als dat niet kan is het te erger voor u, ik weet alles omtrent Dalles, hij komt morgen terug. Hoe is het met do zwarte anjelier? In haast. Geheel de uwe. G, T. Het voorlezen van dit briefje verwekte groate sensatie en was in veler oog een bevestiging van de schuld van den jong man, daar het een toespeling opdezwaite anjelier inhield en den naam van Dalles. Mijn geloof in Gilberts onschuld was naar ik moet bekennen, ook voor een oogenblik geschokt, maar toen ik hem aanzag en opmerkte hoe kalm hij voor zich uitkeek, kreeg ik daarover berouw. Wat Tranced aangaat, deze glimlachte, toen de brie! werd voorgelezen en keek voortdurend naar Ilma, die voor dat oogenblik verre van kalm scheen. Spoedig echter was zij haar zenuwen meester en vervolgde: Toen mevrouw dit bericht ontving, was zij zeer ontsteld en schreef dadelijk aan sir Gilbert, dat hij den volgenden avond kon komen, voor zij naar do opera ging. Hij kwam toen zij juist vertrokken was, terwijl ik was achtergebleven, om enkele zaken bij elkander te zoeken, welke ik naar do schouwburg moest brongen. Ik zag sir Gilbert in de zitkamer, hij had een groot bouquet witte bloemon met een donkere in het middon in de hand en zei, dat hij dit aan mevrouw wilde geven. Toon ik zei, dat mevrouw reeds vertrokken was on dat ik, als hij het goedvond, do bloemen wel uan haar in de kleedkamer van hot theater wilde geven, weigerde hij mij dit, zeggende, dat hij zo alleen aan mevrouw wilde geven, omdat zo speoiaal voor haar bestemd waren. Een rilling van afschuw ging door do van den Helder weer iederen van elke maand werkzaam zijn 't Logement „de van 'smorgensll half viji. Ingang genamegelegen- men. N.B. De zaak te den Helder (Kanaal weg 155) is altijd geopend. zal als voorheen eerstenSIaandag aan den Burg in den tuin van Verg. Kikkert", tot 's namiddags tuindeur. Aan- heid voor opna- Een prachtige Stalencollectie ontvangen Duffelsche jassen vanaf f 25,Jekkers vanaf f 5,50, gemaakt en wel. KEEREN van duffelsche jassen goedkoop en spoedig. Tevens agent voor de Aanbevelend, F. LE\GIIAUS, «osterend. Groote voor raad. raf^iiË^giëiii Lage prijzen Voor het a.s. seizoen ontvangen fiinderkapjes, Manteltjes, Jurkjes, Tricots, Slobkousjes, Steeds beleefd aanbevelend, M. KUIP, Warmoesstraat, Burg-Texel en leden der toehoorders, want allen geloofden dat dit het noodlottige bouquet was en de omstandigheid, dat Gilbert het bouquet aan niemand anders dan aan Mazzucata wilde geyen, werd beschouwd als een sterk bewijs van zijn schuld. Ik moest even in de naburige kamer wezen, vervolgde de getuige na eenige oogenblikken, en terwijl ik daarheen ging hoorde ik sir Gilbert mompelen: „ik moet haar laten weten dat het van mij komt". De deur van de slaapkamer stond open en in de spiegel, welke daar hing kon ik een deel dor zitkamer zien. In den spiegel zag ik dat sir Gilbert de zwarte anjelier uit het glas nam van de tafel on in het bouquet plaatste. Toen ik in do kamer terugkwam was hij vertrokken. Deze laatste getuigenis vooral was zeer bezwarend voor don gevangene, daar hot algemeen bekend was, dat het noodlottige bouquet een zwarte anjelier bevatte en het nu verklaard word hoe die bloem daar in kwam. Ilma nam even een dronk water en vervolgde daarop Toen ik in den schouwburg kwam, .vertelde ik mevrouw alles. Zij gat mij ten antwoord, dat zij niet bang was, ten minste niet voor dien avond, omdat hij haar geen leed berokkenen kon op het tooneel. Toen nu Ivan haar na afloop van het derde bedrijf oen bouquet overhandigde, hoorde ik haar kreet en wist ik dat het bouquot een zwarte anjelier bevatte. Do ontploffing had daarna plaats en hot bouquot werd in stukken gescheurd, later ging ik op hot toonoel en vond dit. Hetgeen zij nu toonde bleek een zwarte anjelier te zijn, zij overhandigde die aan den rechter, die de bloem mot groote nauw keurigheid bokeek. Ilma Celinski verliet daarop do getuigen bank en ook do zaal. Haar getuigenis was naar mijn meening voldoende om minstens een dozijn mannen te doen ophangen. Tranced bleek eobtor geheel niet van die gedachto, Wordt vervolgd) Verschijnt tweemaal per maand telkens in 12 pa^'s rijk geïllustreerd, waaraan toegevoegd een Titelblad dikwijls in klenrendrnk, en een Knippatranenblad. Prijs 55 cents Het Nieuwe Modeblad tegen 55 cents per 3 maanden (franco per post 65 ets). n i>iT HLAn.l EEK ZEER BEZWARENDE GETUIGENIS. /10 O© 1 0 tl O W. f. STOEL 4 ZQ0N INTEEKENBIUET. De ondergeteekende verlangt geregelde toezending van Ntam: Woonplaats: Verkrijgbaar bfj den UITGEVER van

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 6