Het Landbouwkantoor Noord-Holland DAALDERS HYPOTHEEK LU2T2AADK0EKEN D. A. WISSELINK, Handel in Grèstaizen Scheepshypotheken puik beste Aardappelen, Aan hetzelfde adres HYACINTEN GUST. BUHSE, Uurwerken, Goud en Zilver. M. WIERINGA, stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. De Zwarte Anjelier. Vraagt prijzen en conditiën. Het heilzaam cacao verbruik moet doordringen in alle kringen der nu kan het! want maatschappij is voor niemand te duur; een bus van 2 pond kost l,50fl M. MINNES, -- Wieringen, Spoorboekjes IX) int er dienst Boekhandel Parkstraat. 't Is een tijd voor oitwinnen. LAND- en DRAINEERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbuizen. Firma J oh. F. Morra Kunstmeststoffen, WESSAHEM LAAH WORMERVEER. FEUILLETON. te ALKMAAR, G. VISSER. HANDEL IN J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Merk „W. L.", Carbolineum, Bruine teer, Kool teer, enz. Thomasphosphaatmeel, merk de Ster, Superpbospbaat, merk Albatros, Patentkali, Kainiet, Carnalliet, Chilisalpeter, Zwavelzure Ammoniak, Landbouwkalk, benevens alle soorten gemengde MESTSTOFPEN. Kleinere bussen naar verhouding. 43 met tarieven 10 Cts. VY.F.STOEL&ZOON. soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland. prijzen scherp concureerend. 1 Ct. per stuk. Aanbevelend, Goudsmid. Horlogemaker, bericht hiermede dat hij eiken Maandag gedurende Markttijd in de „Lindeboom" te spreken is omtrent de verkoop en repa ratie van Horlogemaker. Goudsmid. "Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. en FRIESCHE BUIZEN, wijd 25 tot en met 4 c.m. Prijzen scherp concureerend. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Vrij naar 'tEngelsch door A. B. 17) HOOFDSTUK VI. Een ernstig gesprek. Naar mijn oordeel is dat niets dan een opeenstapeling van leugens, gaf Gilbert boos ten antwoord, ik begrijp de reden niet van die valschheid. Haar getuigenis is dus niet waar? Geen woord er van. Goed, ik dacht dat ook en zou nu gaarne eens hooren wat u op haar verhaal hebt aan te merken. Dat is al zeer gemakkelijk. Waar is het, dat Mazzncata Dalles in Italië heeft ontmoet en dat hij haar wenschte te trou wen, maar zij weigerde beslist met hem iets te doen te hebben. Er was geen sprake van dat zij het nog in beraad hield tot na zijn terugkomst uit het Oosten. Wat haar beweriDg betreft, dat ik met Mazzucata zou hebben getwist, die is beslist onwaar, wij hadden nooit de minste oneenigheid. En dan de ontzegging van den too- gang tot haar woning Ook valsch. Zooals u weet, kwam ik met Mazzucata naar Engeland en twee dagen na onzen aankomst ontviDg zij het teeken van de zwarte anjelier, die kwam uit Parijs. Uit Parijs riepen wij beiden ver wonderd uit. Ja, de bloem was blijkbaar tusschen de bladen van een boek geperst geweest en daarna in een enveloppe naar Engeland gezonden. Die enveloppe droeg een Iran- levert tot zeer concureeronden prijs; onder Openbare Controle der Rijkslandbouwproefstations BLOOK CACAO, worden verstrekt door tot de hoogste waarde, rente 5%. sche postzegel en het poststempel Parijs. Hoe langer, hoe moeilijker riep nu Tranced in gedachten, nu komt het vreemde element er ook al in. Wij mogen kans hebben den moordenaar in Engeland te vinden, maar als we verplicht zijn op het vaste land onze nasporingen te doen, ben ik bang, dat het zeer moeilijk gaan zal. Maar als nu de persoon, die de bloem zond, in Engeland is, merkte ik op. O, u denkt al weer aan Dalles? Ja zeker, hij was een tijdje vroeger te Parijs en kwam naar Engeland, op den avond voor het treurspel, Maar wat heeft Dalles er bij noodig? vroeg Gilbert nieuwsgierig. Dat zal ik u later wel eens vertel len, antwoordde Tranced, voordat ik nog kon spreken, ga evenwel met uw verhaal door, als 't u belieft. Er is niet veel meer te vertellen. Toen Mazzucata de bloem ontving was zij vreeselijk ontsteld en vroeg mij om naar Parijs te gaan om zoo mogelijk daar uit te vorschen wie de brief ter post bracht. Een onmogelijkheid. Dat ondervond ik ook. Ik deed mijn best cd slaagde niet. Ik kwam terug met het oog op baar „debuut". Dat was dus de reden waarom ik eenige dagen Diet in het hotel „Europa" kwam. Ilma zegt dat mij het huis was ontzegd, ik zeg, ik was in Parijs en kan dit bewijzen door do ge tuigenis van mijn bediende. Goed, zei Tranced op tevreden toon, dat maakt reeds een deel der getuigenis krachteloos. En nu de plaatsing van de zwarte anjelier in het bouquet Dat is ook valscb. Ik ging naar de kamer van Mazzucata en vond Ilma daar, Wilt ge geen 45 dan geeft ge 421/3 en wilt ge geen 421/ó dan komt u maar bij VIÖSER en geeft u 40 eent per pond voor 't Varkonsvleesch. Franco over geheel Texel bij minstens 2 pond afname. Aanbevelend, maar toen ze mij vertelde dat Mazzucata was vertrokken naar de opera, ging ik dadelijk heen. Terwijl ik daar was zag ik de zwarte anjelier niet. Maar legde je het bouquet even neer terwijl je daar was Eükele oogenblikken slechts. Er was koffie en ik dronk een kopje. Was Ilma toen in de kamer Ja, maar waarom vraagt u dat? Omdat ze hot bouquet kan verruild hebben, terwijl u haar den rug toekeerde. Een onschuldig bouqnet met een zwarte roos bracht ge in het hotel, terwijl ge het weder verliet met een waarin een helsche machine was verborgen en met een zwarte anjelier, Onmogelijk Dat denk ik ook, zei ik ernstig, Gil bert zou do verandering wel opgemerkt hebben. O, in 't geheel niet. Hij was veel te veel bezig met andere gedachten en sloeg geen acht op do bloemen. Dat is waar, zei Gilbert vlug. Ik keek er niet naar, tenminste van nabij. Welnu dan, zwarte roos en zwarte anjelier, die vergissing was al zeer gemak kelijk. Ja, geloof mij, sir Gilbert, mijne veronderstelling is juist, die bloomon wor den verwisseld door Ilma Celinski, terwijl gij haar een oogenblik den rug toekeerde. Maar waarom zou Ilma dat doen Waarom zou zij een goede meesteres en mij in 'tongeluk storten? Dat moeten we juist uitzoekon, zei Tranced, mijn indruk is het, dat zij een werktuig was van een ander. Dalles Misschien, we zijn er niet zeker van, Bier en Spiritualiën oefenen een zeer schadelijke werking uit op de nieren en blaas, en veroorzaken waterzucht, gra veel, steen, rheumatiek, rugpijn en verlies van de macht om de urine op te houden. Alcoholische prikkeling is verreweg in de meeste gevallen de oorzaak van nier- en blaaskwalen. De door alcohol geprikkelde en aangetaste nieren verliezen hun kracht om het bloed te filtreeren en om de nier giften af te voeren, die waterzucht, rheu matiek, graveel, lendenjicht, en zoovele andere noodlottige ziekten veroorzaken. Indien gy eenig kenteeken van een nier- of blaasaandoening hebt, en vooral wanneer gij aanleg hebt voor nierzwakte, dient gij het gebruik van alcohol na te laten en onmiddel lijk te beginnen met een geregelde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Gij dient met dit geneesmiddel door te gaan, totdat de geringste sporen der verschrikkelijke ziekte verdwenen zijn, want zoo lang gij nog de geringste verschijnselen kunt opmerken, zijt gij nooit veilig voor vernietiging der nieren en kan de blaas haar macht over de urine verliezen. Hoe langer gij uw kwaal veronachtzaamt, des te dieper schiet deze wortel, en krijgt gij misschien last van blyvende hartzwakte. Het kan zijn, dat uw ziekte zich reeds meer ontwikkeld heeft dan gij vermoedt en uit stel van behandeling is zeer gevaarlijk, zoo dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die door mannen en vrouwen geroemd worden, welké genazen en genezen bleven. Op elke doos échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt de handteekening van James Foster voor. Zij zijn te den Burg verkrijg baar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10, voor zes doozen. 2 aangeboden, rente 4 a 4^ procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Ik ga niet in alles met u mee, riep Gilbert ontsteld uit, waarom zou Dalles Mazzucata wenschen to dooden Omdat zij u beminde en hij haar liefhad. Ikzelf hoorde hem zeggen, dat hij haar dooden wilde, indien zij met iemand anders huwde dan met hem, merkte ik op. Dan moet het zoo zijn. Dalles kwam terug uit de Oost, nog verliefder dan ooit en hoorde, terwijl hij in Parijs was, dat Tressinger ging trouwen met Mazzucata. Bekend met haar vrees zond hij de zwarte anjelier om daarop te werken. Daar dit niet hielp, besloot hij haar te dooden en dit te doen door middel van het helsche bouquet, dat Ilma verruilde voor het uwe. Mijn goede Tranced, zei Gilbert, je hebt daar uit niets een aardig verhaaltje samengesteld. Maar aangenomen nu, dat Dalles werkelijk mijn arme Mazzucata wou dooden, en dat hij een zwarte anjelier uit Parijs zond, hoo kon hij dan weten, dat ik een ruiker bloomen zou worpon, daar hij niet voor den avond van haar debunt hior kwam? Hoe kon hij weten, dat in dat bouquet een zwarte roos zou zijn? Hoe dat ik eerst bij haar aan huis zou komen? En eindelijk nog, hoe kon hij Ilma er toe krijgen do ruikers te verwisselen Uwo opmerkingen zijn zeer juist, ton minste oppervlakkig beschouwd, maar ik meon dat ik er wel een antwoord op kan geven. In do eerste plaats geloof ik niet aan het verhaal van Dalles, dat hfj eorst op den avond van haar debuut weor terug kwam, fly was vorschoidene dagon reeds in Londen. Maar hoo kon hij dan do zwarte an jelier uit Parijs zendon (w.v.v.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4