1 i i i i i F CnRRuizer cflltnanaRRan. cfioeRRanóef cParRstraat. Het Marsdiep c.a. *ffoor 1910. n NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK M. WIERINGA, §^-Voor den Winter Koopjes. Koopjes. M. A. KUIJFER, Sanguinose. u 15 GENT PER STUK. Boekhandel Parkstraat. MAANDKALENDERS, Scheurkalenders Boekh. Parkstraat. FEUILLETON. De Zwarte Anjelier. 10 Enveloppen enflO vel postpapier a 10 et. p.map. Zwolsche Ververij en Wasscherij. 4 nieuwe RIJWIELEN, PRACHTIG GEBONDEN f 3,90. Te Oosterend P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek .1 Verkrijgbaar in den Boekhandel Parkstraat. De voordracht door den heer A. T. VAN VEEN, opz. bij 's Rijkswaterstaat te Helder, gehouden in de jaarvergade ring van opzichters, bevat belangrijke gegevens om trent het Marsdiep, stroo mingen, en het leggen van een dam tusschen Texel en Friesland. Deze BROCHURE met zes kaarten, is verkrijgbaar voor 75 Cts in den TE VEENDAM, P. J. KONING. 60 cents. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Boekh.. Barkstraat. I G. DE BEURS Gz. 1 Naaimachine van 45,00 voor 35,00 1 van 37,50 voor 30,00 1 Naaimachine van f 30,- voor 23, tegen spotprijzen. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. Voor algemeene verslappingstoestnnden. Mevrouw J. C. J. Steenbergen in Rotterdam geeft een krachtige getuigenis voor de deugdelijke werking der Sanguinose Zij schrijft „Sinds geruimen tijd voelde ik me ziek, zonder een bepaalde oorzaak te weten. Eindelijk werd het zoo erg, dat ik me onder behandelieg van een dokter stelde. Ik kreeg pillen, maar ondervond daarvan weinig baat. Een paar weken ben ik op reis geweest; doch dadelijk, als ik thuis was, was de korte beterschap over. Des nachts sliep ik bijna niet meer; overdag deed ik met groote moeite een weinig werk. Een kennis raadde mij de Sanguinose aan, en ik begon er mee, ofschoon ik er geen vertrouwen in had. Na gebruik van twee flacons merkte ik niets; maar na de derde flesch begon ik te slapen en kreeg eetlust. Ik heb twaalf flacons gebruikt en ben nu geheel genezen. Sinds acht weken gebruik ik de Sanguinose niet meer; maar toch houdt de beterschap stand. Deze brief spreekt voor zich zei ven. Wanneer gij lijdt aan bloedarmoede, zenuwzwakte, algemeene verzwakking; en wanneer gij geen baat vindt bij Uwe tegenwoordige behandeling, probeer dan de Sanguinose. Gij zult er zeker mede gebaat zijn. WACHT U YOOR NAMAAK. Prijs per flacon f 1,50; 6 fl. 8, 12 f 15, VAN DAM Co., den Haag. 4 bevat 1200 bladz. in twee kolommen, compres gedrukt; behandelt meer dan 20,000 onderwerpen; bevat 20 prachtige platen op kunstdrukpapier; bevat vele honderden toelichtende illustraties in den tekst; bevat acht landuaarten in kleuren, speciaal voor dit werk gegraveerd; munt uit door degelijken inhoud en keurige afwerking. Yerschijnt in 35 afleveringen a 10 cents en kost Vraag aan Uwen boekhandelaar of aan mij proefaflevering en prospectus en vergelijk alvorens te koopen. P. M. Wl.Mv Uitgever AMERSFOORT. OPGERICHT 1S90. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.000. Reserve f 388.539.11 Hypotheken 30 Sept. 1909 f 22,080,296,10 Pandbrieven, f21,396,600, Geeft uit 4 7^ Pandbrieven tegen den prijs van 100 Hypotheekrente vanaf U/4 Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. „Van Dag tot dag" 50 cent „Vriend van den Huize" 30 r .Boons" Kalender 30 „Nederland in Beeld" 100 Horlogemaker. Goudsmid, Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Vrij naar 't Engelsch door A. B. 33) Natuurlijk, vervolgde Ivan, vroeg ik haar de beteekenis van deze buitengewone boodschap, doch zij weigerde mij beslist er iets van te vertellen. Ik had nooit van een zwarte anjelier gehoord en was recht nieuwsgierig of er waarlijk zulk een bloem zou bestaan. Zij toonde mij nooit deze bloem en ofschoon zij er over sprak in haar boodschap wist ik toch niet of zij nu werkelijk zoo'n bloem had ontvangen, dan wel of die woorden „Waarom zondt u mij de zwarte anjelier?" soms een geheim uit haar vroeger leven verborgen. En wat deed u Ik nam de boodschap op mij en ging den volgenden dag naar Lippington. Toen ik Maxwell zag, deed ik bem de vraag. Verrast keek hij mij aan en vroeg wat ik bedoelde. Natuurlijk koD ik bem daarop geen antwoord geven. Daarop vertelde hij mij, dat bij zoo'n plant bezat, dat die eenig was in zijn soort en volkomen zwarte bloemen droeg, doch dat bij er te zeer op gesteld was om er zelts maar een enkele bloem van te willen afstaan. Hij ontkende dus, dat hij Mazzucata er een bad gezonden vroeg Tranced. Ja. Hij geleidde mij daarop naar een broeikast en toonde mij de plant. Aan den plant, zei Maxwell, waren 12 bloemen, maar ik telde ze en telde er maar 11. Eli! riep ik verrast uit, wel, dat is hetzelfde getal als toen ik er was, u stal dus die twaalfde niet Ik mijnbeer Wie beschuldigt mij van zoo iets Wel, die Maxwell; hij vertelde mij dat er 12 aan waren, maar toen hij nu bij telling bevond, dat er 11 waren, zeide hij dat u de twaalfde moest hebben gestolen. Dat deed ik bepaald niet en toen ik de vermissing er van ontdekte, werd hij boos en door hem den naam van den dief vermoed. En wie was dat Mr. Dalles. Die naam trof ons beiden zeer, maar wat vooral mijn bijzondere aandacht trok, was dat Maxwell met Ivan dezelfde comedie had gespeeld als met mij, alleen met dit onderscheid dat hij bij dezen sprak van mr. Dalles en bij mij van signor Ivan. Wij wisten niet wat er van te zeggen en signor Ivan vervolgde daarop zijn verhaal. Ik kon maar niets uit dien Maxwell krijgen en vertrok daarom. Hij bleef bij de wonderbloemen achter en hij liet mij, verre van eet, maar alleen mijn weg naar de straat terugzoeken, hetgeen mij niet veel moeite kostte, zoodat ik weldra de buiten deur had bereikt. Toen ik die opende om er uit te gaan werd ik op den arm getikt en zag Mazzucata Dat dacht ik tenminste in 't eerst. De gelijkenis is dan ook waarlijk wonder baar tusschen die juffrouw en Mazzucata, behalve dan dat eerstgenoemde blind is. Arm Eind, mompelde Tranced nu op medelydenden toon, cn wat zei ze Zij vertelde mij, dat zij bet gesprek met haar vader geboord had en vroeg of het waar was, dat Mazzucata een zwarte anjelier had ontvangen. Toen ik baar zei, dat dit het geval was, ontstelde zij. Noemde zij den naam van mr. Dalles niet Neen. Zei zij, dat haar vader aan mevrouw Mazzucata die bloom had gezonden? vroeg Tranced. Mfjn goede Tranced, wat een dwaze opmerking, zei ik, welke beweegredenen kon nu toch die Maxwell hebben om aan mevrouw Mazzucata zulk een bloem toe te zenden Ze verschillen immerB hemels breed in stand en geaardheid. Dat dacht ik ook, merkte Ivan op, die naar mij had geluisterd, maar als ik u vertel wat dat blinde meisje mij verder vertelde, geloof ik niet dat u die opmer king van mijnheer Tranced zoo dwaas zult vinden als u het nu doet voorkomen. Zoo, en wat vertelde zij n dan Ik kan u het geheele gesprek niet weergeven, dat zou al te lang duren. Welnu, zeg ons dan wat de hoofd zaak er van was, merkte ik ongeduldig op, In welke verhouding staat Mazzucata tot dien man O, ik begrijp dat al, riep Tranced uit voordat Ivan nog kon spreken, Mazzucata was Maxwells dochter. Juist, antwoordde Ivan nu, zij was de tweelingszuster van juffrouw Maxwell. De zaak heelt dus nu weer een geheel ander aanzien gekregen en al mijn vorige theoriën zijn blijkbaar alle weer foutief. Ilma Celinski, Dalles, lvan, het geheime genootschap, allen moesten onschuldig zijn en alles wijst nu in do richting yan Simon Maxwell. Volgens mijn nieuwe theorie, de vijfde, moet Maxwell zijn eigen dochter hebben gedood. Hij toch is de eenige bezitter der zwarte anjolierplant en geen bloem kon zonder zijn voorkennis uit de broeikast worden genomen. Toen het vermissen van een bloem op gemerkt werd, beschuldigde hij eerst Dal les tegen over Ivan on later weor Ivan tegen mij. Wat de dynamietpatroon aangaat, welke zonder twijfel door Kulusoff vervaardigd was, en in 't bezit was geweest van Ivan, vermoedde ik dat deze die te Lippington zijn wij ruim voorzien van Winterjassen, Demi's en Bonkers. Duffel voor jassen in verschillende prijzen. Dekens, gestikte en katoenen wollen deken svanaf 13,50 tot f 12, Ook de welbekende goede dekens a f 5, Aanbevelend, Helder. F. LENGHAUS, Keizerstr. 62. TexelOosterend. Agent van de réAéAÈAAAA^êA^AAAAAAAAM^AAAA Ondergeteekende beveelt zich beleefd 5j aan voor het maken van bestekken 4 en teekeningen en het houden van jj> toezicht, zoowel voor burgerlijke als jj> <1 waterbouwkundige werken. s Architect, r <3 Kerkgracht 53. Helder, j is W W WW WWWWWW W WW w beide voor en achteruit werkend. alle nieuw en met 5 jaar garantie, Aanbevelend, goedkoopst adres voor onderdeelon. heeft verloren en door Maxwell opgeraapt werd en gebruikt voor hot noodlottige bouquet, dat de tuinman zelf vervaardigde. HOOFDSTUK XIII. Toen Tranced en ik het hotel verlieten hadden wij zeerveel te overdenken, want de ontdekking van Mazzucata's verwant schap met de Maxwells maakte de zaak nog meer ingewikkeld. Aangezien Mazzu cata, of om haar ware naam te noemen, Mary Maxwell, de dochter was van dien tuinman, was het duidelijk dat zij bekend was met het bestaan van de zwarte anje lier, door haar vader gekweekt, maar hoe kwam hot nu, dat zij dit als een teeken van een gewelddadigon dood beschouwde? Deze vraag hield ons beiden voortdurend bezig, maar wij konden maar niet tot do oplossing komen. Ik wou, dat we Melchizedek onze nieuwe ontdekking konden medodeelen, zei Tranced, toen wij het hotel verlieten, maar ongelukkig is hij te Lippington on ik weet in 't geheel niet onder weikon naam. Wij kunnen dus niets anders doen dan zijn komst afwachten. Hij zal daar ook wel iets ont dekt hebbon, want nu wo weten dat Maz zucata uit Lippington kwam, is hot ook zeer waarschijnlijk, dat daar het geheim moet worden ontdekt en als dat zoo is, bon ik zeker dat Melchizedek het zal doen. Dat is te hopen, maar bij deze schijnt het wel oi hot nooit zal worden ontdekt. Nu Tranced, als je Boms nog iets ontdekt, laat het mij dan dadelijk woton. Zeker, maar die belofte vraag ik u wederkoerig. Als ik wat bijzonders hoor, zult ge het binnen een half uur vernemon, maar wat zullen wij nu doen ten opzichto van Gilbert Ik ga hem even opzoeken. Gaut ge ook nog naar hem toe Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4