Wat Abdijsiroop is. <£oiO'%Map. HOOFDKAAS VISSER, HYPOTHEEK M. WIERINGA, WAND- en VLOERTEGELS, firma W. F. STOEL k ZOON, D.A.WISSELINK, 1 LIJUZAADK0EKE2Ï 10 Enveloppen en 10 vel postpapier a 10 ct. p.map. De Zwarte Anjelier. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. LANDB0ÜWKALK vruchtsier- en laanboomen, FEUILLETON» WESSANEN &LAAN W0RMERVEER. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Boekti. Barkstraat. Men moet ze probeeren die lekkere evenals de Bloedworst, Leverworst, Boterham worst, Saucijzen, Rookworst en Tongeworst, en men zal spoedig terugkomen. Firma W. F. Stoel Zoon, Alkmaar. soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland. Merk „W. L.", - Iedereen leze de verklaring; van twee Rijksveldwachters daaromtrent. De Gemeente- en Rijksveldwachter C. Stad- lander te Wagenborgen, een plaatsje in Gro ningen verzocht ons het volgende op te nemen: „M(jn dochtertje Harmke, een kind van drie jaar, had het vreeselijk aan de longen; zij was zeventien weken hevig ziek. Allerlei geneesmiddelen, die ik ter genezing voor haar aanwendde, hielpen niet. Nacht op nacht bleven wij bij haar waken en ik dacht ieder oogenblikstraks is het gedaan met mijn schat. Een vriend, die het zieke kind kwam bezoeken, riep: Gebruik toch Abdij siroop Ik liet toen een flesch Abdijsiroop haleE bij J. Prenger, en na haar daarvan een lepeltje te hebben ingegeven, begon het kind twintig minuten daarna slijm te spuwen, ter wijl deze altijd zoo vast had gezeten, dat het maar niet los komen kon. Ik liet de kleine de Abdijsiroop doorge- bruiken en na 5 flacons te hebben ingenomen was zij radicaal genezen. Bovenstaande ge beurtenis had een jaar geleden plaats en nog steeds is het kind zoo gezond als het maar wezen kan," De heer J. Reyntjes, Gemeente- en onbez. Rijksveldwachter te Chaam (N.B.) schrijft ons, dat zijn dochtertje Cornelia, oud 3 jaar, gedurende een halt jaar ziek was van het vreeselijke hoesten, dat zij voortdurend deed terwijl zij zichtbaar vermagerde. Daar hij voor zijn kind alle denkbare geneesmiddelen geprobeerd had, terwijl zij maar niet beter werd, begon hij zich ongerust te maken. „Het was voor mij en mijne vrouw verschrikkelijk om aan te zien, zooals het kind leed", zoo schrijft hij. „Ik hoorde toen, dat de Ab dijsiroop, Klooster Sancta Paulo, zulk een uitstekend geneesmiddel was en kocht deze bij den winkelier H. Donkers alhier. Na die ééne flacon Abdijsiroop te hebben ingeno men, was mijn dochtertje genezen en is thans weer gezond en alles is weer goed." De Abdijsiroop geneest zoowel kinderen als ouden van dagen van alle borst- en long aandoeningen, asthma, pleuris, bronchitis, keelpijn, verkoudheid, enz. Prijs per flacon van 230 gram f 1, van 550 gr. f2, van 1000 gr. 13,50. Hoe grooter fla con, hoe voordeeliger dus Centraal-Depöt L. I. Akker, van Alkema destraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende wederverkoo- pers, alle Drogisten en de meeste Apothekers Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Vrij naar 't Engelsch door A. B. 34) Neen, ik ben doodop en ik verlang naar rust. Zeg maar dat ik hem morgen nog kom opzoeken. Ik zal hem vertellen dat Mazzucata Maxwells dochter is, dat zal hem genoeg te donken geven. Nu goeden dag, vergeet uw belofte niet. Zoo verlieten wij elkaar. Ik keerde naar mijn kamer terug, vast besloten mij nooit meer met zulke bezig heden als detectietzaken bezig te houden zoodra deze zaak aan kant was. Dezen avond zou ik mij er geheel van gaan ont houden en ging daarom weldra weer uit om afleiding te zoeken. Ik dineerde met een oud krijgsmakker en ging daarna naar de schouwburg. Whisten kon ik niet, omdat ik er mijn aandacht niet bij houden kon, maar in den schouwburg, waar een recht zotte klucht werd opgevoerd, vergat ik voor een wijl de moordzaak. Toen ik ongeveer te middernacht thuis kwam, zei mijn bediende mij, dat er nog eene dame op mij zat te wachten en dat wel van ongeveer 9 uur af. Ik vond het verre van aangenaam zoo laat nog eene dame te moeten ontvangen en zei daarom dat ik geen lust had haar te ontyangen. uitgebreide sortecring. Alkmaar. 6 levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Aanbevelend. Pointer echter zei, dat zij beslist niet wilde heengaan voordat zij mij gesproken had, waarop ik vroeg wie het was. Miss Ilma Celiucki, zei hij. O, de getuige in de Mazzucata-zaak, die wil ik wel eens spreken, ik ben wel bonieuwd wat zij wil, maar je moet toch getuige zijn van hetgeen zij zegt, zonder dat zij dit weet. Ga dus in de slaapkamer en laat de deur open. Luister goed toe, want de zaak is van groot belang. Pointer was zeer gevleid weder in de zaak betrokken te worden en ging naar mijn slaapkamer, terwijl ik mij naar mijn zitkamer begaf, waar zich juffrouw Ilma Celinski bevond, die ongeduldig op mijn komst wachtte. Zonder veel plichtplegingen begon zij mij dadelijk te vertellen, dat zij woedend was op Dalles. Volgens haar bewering was dit haar minnaar en niet die barer meesteres. Voor hot gerecht had zij ver schillende leugens verteld om zijnentwille. Dus bekent u dat u een valsche ge tuigenis aflegde tegen sir Gilbert. Ik beken niets mijnheer, zei ze, maar als u mij vertelt wat ik verlang te weten, welnu ja, dan zal ik u iets omtrent sir Gilbert vertellen. Ik begrijp u niet, juffrouw, O ja, u doet het wel, die vrouw, de zuster van mevrouw Miss Maxwell Ja, ja, u heeft haar gezien. O, ik weet dat u daar geweest is en hij was er Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. iu verschillende soorteu. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan, voor de levering van ALLE SOORTEN OPKNAPPEN, ONDERHOUDEN en AANLEG van TUINEN. Concureerende prijzen. Aanbevelend, J. KORTENHOEVEX, Burg. ook. Bemint hij haar, die schelm, die zei dat ik zijn beminde was. U wenscht te weten of mr. Dalles miss Maxwel bemint Ja ja Is dat zoo Dat kan ik u niet zeggen, juffrouw, ik weet alleen, dat hij daar voor zaken was. Hij is er nu ook en ik weet waarom. Hij bemint die vrouw, welke zoo gelijkt op mijne overleden meesteres. Hoe weet u dat miss Maxwell de zuster is van mevrouw Mazzucata Dat vertelde deze mij zelf, Zij ver telde mij veel. Ik kende haar geheele geschiedenis, ook van de zwarte anjelier. Wat weet u daarvan vroeg ik vrij onbedachtzaam. Deze yraag deed haar den mond sluiten en ik begreep dat ik moest trachten haar op andere wijze weer aan het spreken te krijgen. Door haar jaloerschheid op te wekken slaagde ik daarin al zeer spoedig. Zij vertelde mij nu dat Mazzucata haar wel had gozogd, bevreesd te zijn eene zwarte anjelier te ontvangen, doch dat zij nooit de reden er van had opgegeven. Ik vertelde alles aan mr. Dalles. Dezo zoi mij dat hij mij bomindo en hij mevrouw baatte, omdat deze hom slecht behandeld had. Omdat ik hem had verteld dat me vrouw Mazzucata zoo bevreesd was voor de ontvangst van een zwarte anjelier, besloot hij er haar een to zenden en zij had hem verteld waar hij die kon vinden. Hoe hij kunt vaststellen of gij eenig teelten van de verse hr ikke'lijke nier- of blaasziekten hebt. Vraag 1. Hebt gij 's morgens bij het op. staan een ellendig gevoel in uw ru g? yraag 2. Zijn uw oogleden opgeblazen? Hobt gij blauwe zwellingen ouder Je oogen Zijn uw enkels en handen op- gezwollen (De eerste lcenteekenen van waterzucht.) Vraag 3. Is uw urine bewolkt, met bezink sel ot schrijnend F Loost gij te veel of te weinig urine F Vraag 4. Zijn uw ledematen bevend of rheumatisch, vooral bij slecht en vochtig wreer F Vraag 5, Is uw rug pijnlijk, wanneer gij u bukt of uit een stoel tracht op te staan Vraag 6Hebt gij hoofdpijn of klopt uw hoofd F Werkt het hart onregelmatig? Wordt gij duizelig na eenigen tijd gestaan te hebben F Vraag 7. Lijdt gij aan graveel, lenden- of heupjicht F Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wijze aangeen enkele patient heeft alli kenteekenen, maar iedere patient heeft som mige kenteekenen. Indien gij echter eenige aanwijzing voor nier-of blaasziekte hobt, is uw kwaal misschien reeds tot een hoogeren graad geklommen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plotseling haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan een nierziekte tot in haar wortels uitroeien, Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen spe ciaal voor nier-en blaaskwalen. Zij lossen het urinezuur volkomen op en werken recht streeks op de lijdende nieren. Zij staan hen op een zachte wijze bij in hun grootsch werk om het bloed te filtreeren en de urinevergit- ten af te voeren, die zoovele noodlottige ziek ten bij mannen en vrouwen teweegbrengen. Geen doos is echt, wanneer er niet de vol ledige naam: Foster's Rugpijn Nieren Pillen op voorkomt. Zij zijn te den Burg verkrijg baar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P, Kuiper. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel at 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. 11 aangeboden, rente 4 a procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalco en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Hij zond haar dus de zwarte anjelier. Hij was ook in 't hotel bij haar op den bewusten avond, maar hield zich schuil toen sir Gilbert er met zijn bouquet kwam. De bouquetten werden daar verwisseld. Waarom hij dat deed wist ze niet. Des anderen daags haastte ik mij reeds vroegtijdig aan Tranced mijn onderhoud met Ilma Celinski te gaan modedeelen. Na rijp beraad besloten wij ten spoedigst Dalles op te zoeken op hoop daardoor nog betere inlichtingen te verkrijgen. Met groote verontwaardiging wees dezo de verdenking van zich, dat hij betrokken zou zijn bij den dood van Mazzucata. Hij haatte juffrouw Ilma Celinski zoowel als Tressinger on enkel om do liofdo van Maz zucata te verwerven had hij Ilma Celinski bedrogen. De verwisseling der bouquetten was ge schied omdat hij wilde dat het zijne in handen van Mazzucata zou komon. Do zwarte anjelier werd hem door mr. Maxwell vrijwillig afgestaan. Van stelen kon geen sprake zijn, daar deze do plant al te goed bewaakte. Eerst wilde hij hot niet afstaan, maar nauwelijks had ilc hem gezogd dal de bloom moest dienen om mevr, Mazzucata te vorschrikkon of bij gul er dadelijk een. Was hij schuldig gowoost aan don moord, zeker zon hij wol gezorgd hebben in tjjds het land to zijn ontvlucht, (Slot volgt.) Gedrukt by LANGÏÏVHII.JL) St Ui') KUOIJ Texel.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4