cZoto-zMap. HYPOTHEEK M. WIERINGA, MAKTHA. D. A. WISSELIN K, Bij de Marine weten ze er alles van. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, 10 Enveloppen en 10 vel postpapier a 10 ct. p.map. FEUILLETON. Door voordeeligen inkoop LAGE PRIJSNOTEERING Land- en Draineerbuizen, stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. i De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, bevat geen schadelijke bestanddeelen en geneest zoowel jongen als ouden van alle borst- en longaandoeningen, asthma, pleuris, influenza, bloedspuwingen, slijm- en kinkhoest. Let op den rooden band met handteekening van den Generaal-Agent L. I. Akker, Rotterdam. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. BoekL. Barkstraat. soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland, J. Ph- BAKKER, Weverstraat. Portret van den heer J. C. TIMMERMANS. Mej. Wed. J. Timmermans, Monnikenpad 2 te Amersfoort, had een belangwekkend verhaal te vertellen, toen wij haar onlangs bezochten. Zij verhaalde het volgende: „Mijn zoon J. Timmermans, oud 18 jaar, leed reeds 7 jaar aan een long- en borstaandoening, waarbij hij vreese- lijk leed. Voortdurende benauwdheden, slapelooze nachten, afmattende hoestbuien veronaangenaamden zijn jonge leven. Niettegenstaande de vele geneesmiddelen die hij innam, bleef hij maar sukkelen. Iedere moeder die haar kinderen zoo lief heeft als ik mijn jongen, zal kunnen beseffen hoe ik daaronder leed. Mijn man, die bij de Marine diende en die zijn kameraden dikwijls met lof over de Abdijsiroop hoorde spreken, schreef mij de Abdijsiroop voor mijn zoon aan te wenden. Bij den drogist Van de weg heb ik toen de Abdijsiroop aangeschaft en mijn zoon deze laten gebruiken. Het gevolg is geweest dat hij na het gebruik van enkele flesschen weer heelemaal op streek is gekomen. Hij kan thans weder werken, slaapt en eet goed, terwijl zijn ademhaling thans weer regelmatig is. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1,—van 550 gram f 2, en van 1000 gram f 3,50. Centraal-Depöt: L. I. AKKER, Van Alkemadestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers, alsmede bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, "Westen. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. i). In de vier jaar, dat de groenteboer Peck Martha het hof maakte, hadden mijn vrouw en ik dikwijls gelachen om de verlegen heid van den een en om de hoogheid van de ander. Maar toen de heer Peck eindelijk met zijn aanzoek voor den dag kwam en Martha het aannam, was het met onze vroolijkheid gedaan. Het was hard te bedenken, dat Martha die al 19 jaar van ons huwelijk by ons gewoond had, ons nu opeen6 zou gaan verlaten. Martha was niet wat men noemt „een volmaakte meid", maar zij was zoo bekend met onze eigenaardigheden, evenals wij wat van evenveel belang was het met de hare waren; en wij voelden, nu we een vreemde in ons huis moesten opnemen, dat Martha niet alleen een plaats in ons huishouden, maar ook in ons hart innam. Maar wij hadden dit al jaren geweten, sedert den nacht, waarin onze kleine jon gen plotseling van ons genomen werd dien nacht, en de droeve dagen, die toen volgden, toen Martha's hart evenzeer ge broken scheen als het onze, ofschoon zij steeds klaar was om al het werk, dat er gedaan moest worden, aan te pakken. Ik geloof niet, dat er ooit een verloving plaats heeft, die alle bekenden der beide partijen tevreden stelt, en in dit geval zou mijn vrouw de eerste zijn om te bekennen dat zij er lang niet mee ingenomen was, toen op zekeren morgen haar meid onder het afwa8schen van het ontbijt haar opeens heel kalm zei Mevrouw, ik moet u even zeggen, dat ik met Peck, den groenteboer, trou wen ga. Mijn vrouw weet niet meer precies, wat zij er op antwoordde, maar zij weet wel dat zij bet deksel van een schaal vallen liet, waar zij altijd zooveel zorg voor had, dat Martha er niet aan mocht komen. 's Avonds vertelde ze mij de geschiede nis en voegde er bij Maar wat ik er het vreemdste van vind, Jim, is, dat Martha volstrekt niet opgewonden was. Zij had niet eens een kleur. Hoe oud is Martha vroeg ik. Dat komt er niets op aan maar ik geloof dat zij ongeveer veertig is. Je zult toch niet willen beweren dat een vrouw op dien leeftijd niet meer blozen kan. Dat zal jij moeten weten, Margaret, antwoordde ik glimlachend. Zij begon te lachen, maar sprak Neen, Martha bloosde niet, zij was in 't minst niet verlegen. Zij ging voort met afwasschen alsof' zij niets anders had gezegd dan '„t Is vandaag niet zoo koud als gister". Zij leek or niet eens blij om te zijn, Jim. Misschien was zij wel bedroefd, ver onderstelde ik. Margaret schudde bet hoofd. Ik dacht, dat zij het wel een beetje treurig zou gevonden hebbeD om van ons weg te gaan, sprak zij zachtjes. Ik moet eerlijk zeggen, dat Martha mij vandaag tegenviel. Ik verwachtte geen tranen van dankbaarheid, maar ik dacht een woord van spijt te zullen hooren. Het was niet aardig, mompelde ik. Je hebt zooveel voor haar gedaan toen zij ziek was, toen zf) kort na haar komst bij ons door dien slechten kerel bedrogen werd, toen Ocb, spreek daar niet over, Maar ik kan toch niet gelooven, dat het haar niet zou spijten, dat ze bij ons woggaat. Ik ook niet. Ik zou volstrekt niet verbaasd zijn, als zij Peck op het laatste oogenblik nog bedankte om maar bij ons to blijven, riep ik vroolijk uit. Maar man Zij zullen over 6 weken al trouwen. Zij zou haar huwelijk niet zoo gauw doen plaats hebben, als zij er eenigszins over in twijfel was. Maar ik hang gelukkig niet van Martha af. Er zijn nog wel andere moiden to krijgen, ik heb er in den laatsten tijd al wol eens over gedacht, dat een jonger meisje beter voor ons geschikt zou zijn. Ja, natuurlijk, stemde ik too, don- kondo aan al onzo eigenaardige gewoonten, waarnaar een vreemdeling zich nu weer zou moeton leeren voegen. Margarot dacht misschien hetzelfde, want zij zweeg eenigo minuten. Ik stak mijn pijp op on merkte op: Vrouwen behoeven niet altijd lijdende te zijn Wanneer gij steeds last hebt van piin in uw rug, verschrikkelijke hootdpijn, duizelig, heid en schemeringen voor de oogen, rheu- matiscbe pijnen, hartkloppingen, en gjj u atgemat gevoelt, hoewol gij nauwelijks met uw bezigheden begonnen zijt, denkt gij er dan wel aan wat de oorzaak van uw kwaal is? Yele vrouwen zijn ertoe geneigd om der gelijke verschijnselen toe te schrijven aan hun vrouwelijk gestel, niet wetend welk een gewichtig werk de nieren te vervullen heb ben en niet wetend hoe vaak deze belang rijke organen juist bij de vrouw aangedaan worden. De nieren zijn de zuiveraars van het bloed en verschijnselen als de bovenstaande toonen aan, dat zij hun werk niet behoorlijk verrichten. Velen verwaarloozen deze eerste verschijnselen en zonder twijfel doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor, die een totale verwoesting der nieren ten ge volge hebben. Verdraagt daarom de eerste verschijnselen niet met gelatenheid, doch begint onmidde- lijkmethet genezen uwer nieren, de bron van uw zich ontwikkelende ziekte. Poster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voordenieren en blaas. Zij versterken de nieren en maken hen volkomen geschikt voor hun belangrijk werk. Zij komen de blaas te hulp en voeren de prikkelende on zuiverheden af, die de bovenstaande ver schijnselen veroorzaakten en waaruit tevens waterzucht, rheumatiek, lendenjicht, urine- stoornissen, enz, ontspruiten. Poster's Rugpijn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van den naam) zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. 12 aange boden, rente 4 a 4% procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. van een party heden in voorraad opslagplaats Jullanastraat Burg. Aanbevelend, Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Die Peck is wel een geschikte vent denk ik. Ik geloof, dat er niets op hem valt te zeggen en dat het hem goed gaat met zijn zaak. Dat kan ook wel niet anders, als men de prijzen nagaat, die hij vraagt, Wat mankeert er dan nog aan hem? vroeg ik. Mijn vrouw aarzelde. Eindelijk zei zij Ik geloof dat hij een slecht karakter heeftkijk hem maar eens in de oogen ik wou liever, dat Martha met ieder ander uit het dorp ging trouwen dan juist met hem, waDt ik geloof dat zij in haar huwe lijk meer te werken zal tnbben voor min der belooning dan hier. Martha ziet tooh zeker iets aantrek kelijks in hem. Dat denk ik ook. Maar ik wou dat ze een anderen man kreeg. Ik was heel verwonderd, toen ze hot mij vanmorgen vertelde, want wij weten toch allebei, hoe ze hem jaren laDg uit de hoogte heeft behandeld. O, als oen minnaar maar volhoudt. Minnaar? Denk je dan dat iedere man die een vrouw verlangt, maar oen minnaar is Ik donk, dat je wat hard over Peck oordeelt, waagde ik to zoggen. Noen, Jim, dat doe ik niet Ik zio den man bijna iederen dag en ik zou iodere vrouw, die hom trouwde beklagen. Ik denk nu niet eens aan Martha, (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4